Дразните ли се?

  • 3 122
  • 93
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 015
Когато някоя друга майка Ви казва:"А моето дете на тази възраст правеше ............."?Едва ли не моето е бавно развиващо, защото по-късно е започнало да сяда или приказва и т.н., а тяхното е, ехе .....

# 1
  • Мнения: 1 881
Не се дразня, защото моето проходи рано и проговори много , много рано Laughing

Сега сериозно, не се впечатлявай от такива изказвания, всички деца са различни, това им е хубавото. А кой кога ще седне, изправи или проговори, няма никакво значение! Само да са здрави! Усмихвай се на такива неща Hug

# 2
  • Мнения: 3 479
Отговарям в следния стил: Ау, браво, страхотно! ... и правя комплимент.
Ако е еднократно изказване не ме дразни, обаче ако майката е маниачка по темата избягвам да комуникирам с нея ( и пак не се дразня).

# 3
  • Мнения: 4 629
Не се дразня, когато някой споделя как се развива неговото дете. Ако го прави, за да се хвали си го пускам покрай ушите  Whistling

# 4
  • Мнения: 1 640
Аз избягвам да коментирам постиженията и затрудненията на детето ми пред майки с деца на възрастта на моето.Споделям в общи линии,но ако някой прекали с хвалбите и демонстрациите,като кара детето си да показва какво умее-намирам си спешна работа и изчезвам от мястото на "представлението",освен това заподозирам тази майка в тормоз над детето й,в смисъл,че го тормози много с обучителното си въздействие над него.Има и такива,които повтарят 100 пъти една дума и изискват детето да я произнесе-нещо като дресировка и папагалско заучаване.
  На конкретния в-с--отговарям същото като РАЗУМНИЦА.

# 5
  • Bristol
  • Мнения: 9 359
Често съм чувала подобни изказвания и не само за проходило и проговорило, ами и за свирещо на някой инструмент, знаещо да чете и пише, както на английски така и на български или овладяло таблицата за умножение. От начало се връзвах и си виках, брех колко изостава моето, не се занимавам достатъчно с него и гледах другите с възхищение, докато не започнах да се сблъсквам с реалното развитие на прехвалените деца и те определено не достигаха нивото, дадено им от родителите  Laughing
Нали знаеш приказката за моето гардже Wink Вече не обръщам внимание на подобни изхвърляния  Peace
Дали и аз така правя ...  newsm78 Embarassed

# 6
  • Мнения: 2 957
Не,не се дразня.Аз също понякога хваля детето си но то не е за да дразня или за да покажа,че моето е по-умно.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 952
Хич не се дразня. Правя комплименти, усмихвам се. С първото дете тези симптоми са по-силни.
Важното е децата да са доволни от живота, а не кога са проходили или научили да броят до 5.

# 8
  • Мнения: 5 468
Не се дразня изобщо. Дреме ми на фантофките, дето се вика... Понякога ми става смешно, когато някой ми се хвали с детето си, че например на 1 г. и 5 м. е казало МАМО, а моето всъщност го е казало на 1 г. и 3 м., ама седя, гледам и цъкам с език... Кво да правя? newsm78 Crazy

# 9
  • София
  • Мнения: 6 999
Не, не се дразня от такива изказвания.
Повече ме притеснява, когато се усетя как аз залитам да си хваля моето гардже, а и да не го хваля - да говоря все за нея... Е, вярно не проходи, нито проговори рано, но пък каква ми е хубава и умна и колко прилича на майка си  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

Когато нямах дете разказите на хората имащи такива ми бяха леко досадни, сега са ми по-скоро интересни.

# 10
  • Мнения: 46 488
Ако не застрашава здравето на детето не се дразня  Simple Smile
Когато някоя майка каже "Детето ми проходи на 7 месеца", с гордост отговарям "А София го направи на 1 година 2 месеца и 2 седмици"  Grinning

Не бързам детето ми да порасне, не стимулирам, не насилвам, всичко е открила (постигнала) сама  Peace

# 11
  • Мнения: 75
Не съм се дразнил никога.Спомням си,че на такива особено досадни родители отговарях с нещо от рода на:-Моят на тази възраст сам си палеше цигарите. Или - Тогава и забраних да се прибира след 24,00ч. Не е много оригинално,но винаги вършеше работа.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Не. Глупаво е да се дразня. Всяко дете се развива по коренно различен начин. Сина ми примерно на 2 год. знаеше цялата азбука, говореше без проблем, но не значи, че сега(вече на 5) е дръпнал с години напред. Напротив, всяко знание се обработва, върти се около същината, дълбае се и има момент на тъпчене на място. Винаги съм смятала, за успокоение на авторката, че децата дръпват и се доказват едва когата ние не можем да ги контролираме на 100%.(леки лични впечатления)

# 13
  • Мнения: 15 166
Не съм се дразнила, но си мислех също като Мери:

брех колко изостава моето, не се занимавам достатъчно с него и гледах другите с възхищение

Рано или късно истината излиза.

# 14
  • Мнения: 151
Хич не се дразня. Правя комплименти, усмихвам се. С първото дете тези симптоми са по-силни.
Важното е децата да са доволни от живота, а не кога са проходили или научили да броят до 5.
Абсолютно съм съгласна с това.  Peace

# 15
  • Мнения: X
Не, не се дразня.Повече се дразня на майки, които говорят само за детето си-колко пъти акало, колко пъти повърнало, колко е изяло, какво е яло и т.н. и т.н.Като, че ли само те имат деца.

# 16
  • Мнения: 14 654
по-скоро не сравнението ,възмущения от вида: "ауу, ама ти си вече голям, трябва да тичаш пред майка си, не да се возиш в количка", когато се говори директно на детето
или "това дете нЕма ли си крака, че още се вози" - такива подмятания не са ми били приятни

# 17
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Не се дразнех, не се дразня. И за мен е по-важно децата ми да са здрави и щастливи, отколкото да им меря постиженията. Дори избягвам да ги сравнявам една с друга, а е трудно - сравненията са неизбежни...

# 18
  • Мнения: 2 022
....възмущения от вида: "ауу, ама ти си вече голям, трябва да тичаш пред майка си, не да се возиш в количка", когато се говори директно на детето
или "това дете нЕма ли си крака, че още се вози" - такива подмятания не са ми били приятни


Това и на мен ми е особено неприятно. Малкият ми син се возеше в количка до 3,5 години. Познайте колко пъти съм чула най-разнообразни забележки за количката. Е, като си му дойде времето, той сам я остави. Много важно, че не е било по-рано.

А що се отнася до гордите майки, които не спират да се хвалят колко рано започват децата им да правят определени неща - ами става ми малко смешно и тъжно, едновременно. Смешни са ми тия мами, дето ги тресе амбицията децата има да са "по-по-най". А ми е тъжно, че така се ограбват най-безгрижните години на дечицата. Жалко, но никой не избира сам родителите си....

# 19
  • Мнения: 8 505
Не се дразня.Когато е готова за определено нещо или пък и е интересно-ще го направи/научи.За никъде не бързам.Важното е да е едно щастливо хлапе.

# 20
  • Мнения: 2 957
Така като чета май повечето от вас възприемат подобни хвалби като фукня.Аз например,когато се похваля ппред някоя приятелка,не го правя за да се фукам колко ми е умно детето,а просто,защото се радвам на нещата,които се случват и искам да ги споделя.Така че и за двете страни ще е по-приятно ако споделяме чуждата радост  Hug

# 21
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не се дразня, ако говорят за собствените си деца. Но ми е неприятно, ако сравняват моето и/или го критикуват - що сте още с памперс, що не говори, ...

# 22
  • Мнения: 2 957
Но ми е неприятно, ако сравняват моето и/или го критикуват - що сте още с памперс, що не говори, ...

Е да...това наистина дразни;)

# 23
  • Мнения: 4 621
Не, не се дразня и никога не съм се дразнела. Ако някой прекали с изказванията (особено за памперсите) просто му обяснявам, че моето дете и развитието му не са негова работа Hug

# 24
  • Мнения: 1 446
Да тъпи са ми , смешни са ми и за това не контактувам с групи майки. Просто нямам нерви да им търпя изказванията не само за децата , а и относно семейния живот , родители и т.н. . Ако случайно се окажа в подобна среда събирам децата около себе си и ги забавлявам.

# 25
  • Мнения: 4 668
Не се дразня , понякога ми е досадно , понякога ми е много смешно ... Скоро една съседка се скъса да ме убеждава , че племенницата и /на 1г.6м. е детето / и казала "Лелче , много те обичам да знаеш  "   hahaha Така се смях , че женицата се почуди накъде да гледа ...

Иначе не понасям майки маниячки и не контактувам с такива . Ако искат да си мъчат децата и на седем месеца да прохождат - все ми е тая  Wink

# 26
  • Мнения: 2 757
Не се дразня изобщо. Даже ако някоя пропусне да си каже я питам как се развива детето и. Просто ми е интересно и то именно защото моето като че ли все след другите върви във всичко. За мен информацията е полезна за да си изграждам мнение за детето си и дали е наред. Всъщност до сега не съм попадала на майка, която да се хвали прекалено много. Нищо чудно и да ме издразни някоя, просто още не ми се е случвало  Peace

# 27
  • Мнения: 8 917
Не се дразня и не бързам с нищо за никъде Stop

# 28
  • Мнения: 10 758
Изобщо не им обръщам внимание.
Само веднъж й теглих една на майка ми, защото каза, че сина ми не може да говори(така както сестра му на неговата възраст), защото съм висяла по цял ден на компютъра и не съм му обръщала внимание Mr. Green
Щерката проговори на година и половина.Сина е на 2 години и 4 месеца и  сега започна да говори.

# 29
  • София
  • Мнения: 6 921
Не се дразня,защото не ми се е случвало  Laughing Пък и да ми се случи,едва ли ще й обърна внимание,защото всяко дете си е уникално и се развива различо.

# 30
стремя се да следвам съвета на майками, която винаги ми казва че времето ще покаже кой може и кой не, слушай усмихвай се и се радвай на своето ангелче.

# 31
  • София
  • Мнения: 7 097
Не се дразня, но ми става "забавно" и смешно понякога...Наясно съм, че децата не се развиват еднакво бързо и когато се уловя, че сравнявам Калина с някое друго дете, си го припомням...

# 32
  • Мнения: 10 758
Сега се сетих Laughing
Дразня се, да....когато разбера, че някое дете е проходило на годинка, а щерка ми проходи на 10 месеца.Защо някои са с привилегии и 2 месеца си бутат количките, а аз оставам без кръст Mr. Green
Дразня се, когато някой ми каже - "Моето дете проговори на 1 годинка", а моето буначе на 2 връзва само 2 приказки......ужас....1 година съм пропуснала така приятните въпроси "Защо?Какво?Как?" и т.н.

Ей такива ми ти неща ме дразнят Mr. Green

# 33
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
 Mr. Green Мдааа, ние сме с привилегии - майките на рано проговорилите. УжасТ, честно ooooh!

# 34
  • Мнения: 10 758
Mr. Green Мдааа, ние сме с привилегии - майките на рано проговорилите. УжасТ, честно ooooh!
Преживях го с щерката същото......но господ явно се смили над мен и сега със сина е направо песен Crazy

# 35
  • Мнения: 8 999
Моя позната, след като изслушала обстойния разказ на друга майка за гениалността на детето й, репликирала: "Моят пък син е обикновен тъпак". След известно време пак се срещнали, онази с генийчето не спряла да дърдори и накрая попитала: "А как е при вас". Приятелката ми отвърнала "Моят все още е обикновен тъпак". ПРИЕМАМ ТАКИВА МАЙКИ, ВТОРАЧЕНИ В ДЕЦАТА СИ БЕЗ МЯРА с лека насмешка.

# 36
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
И над мен се смили - сега каката отговаря на малката Mr. Green

# 37
  • Мнения: 3 146
И моят син проходи сравнително рано за момче и проговори, но, за разлика от всички тук, които, изглежда са все спокойни и добри, аз пък ще кажа, че много се дразня от подобни изказвания. Просто максимално ме дразнят! #Cussing out

# 38
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ама защо? Всяко гардже си е най-хубаво за нас си. Усмихвай се с разбиране и толкова...

# 39
  • Мнения: 494
Преди  се дразнех,защото ми се искаше да оставят сина ми на мира разни лелки,които само питаха-"той прави ли това или онова,защото моят внук на неговата възраст..."и т.н.Много досаждаха,особено като се опитвах да го приспя някъде навън ,в количката... #2gunfire
Обаче сега,с втория ми син,който е доста по-малък(с 5 години),изобщо не се дразня.Или ми става смешно,защото си спомням колко различно се развиваха децата на възрастта на големия и че малко от различията имат някакво значение,или пък ми минава през едното ухо и заминава през другото(сигурно съм обидила не една амбициозна майчица,ама даже вече не е нарочно Mr. Green...)

# 40
  • Мнения: 3 116
Не се дразня Simple Smile

Всъщност аз приемам тези изказвания не като фукня, а като радост на майката от новите умения на детенцето Simple Smile

Тук не коментирам въпросите от рода "Ама как така, вие сте още с памперс ?!". Те вече наистина са дразнещи. Давам съвети понякога, но не критикувам и не коментирам развитието на дечицата. Употребявам само думичката "Бравоо" Simple Smile

# 41
Изобщо не ми дреме, не си сравнявам детето и ми е леко на душата.

# 42
  • Мнения: 3 146
Не сте ме разбрали правилно, аз не се дразня от това, че някой изкарва детето си по-прекрасно от моето. Аз също не сравнявам детето си. Спокойна съм за него и не ми пука. По-скоро се дразня на самото отношение на майки, които очевидно се хвалят с това (винаги се различава кога се радват и кога се перчат). То, по-скоро май бабите го правят. Става ми кофти за самото дете дори. Дразни ме отношението, с две думи. Confused

# 43
  • Мнения: 8 769
Когато някоя друга майка Ви казва:"А моето дете на тази възраст правеше ............."?Едва ли не моето е бавно развиващо, защото по-късно е започнало да сяда или приказва и т.н., а тяхното е, ехе .....
Досега още никой не е поставял по точно този начин въпроса, но и да го направи, изобщо няма да се впечатля. Наскоро един нащ приятел се похвалил на съпруга ми, че техният син (набор на дъщеря ми) можел да чете. Видите ли, а дъщеря ни не може. Мъжът ми си дойде искрено развеселен у дома, и каза, че му отговорил: "Абе аз се научих да чета в първи клас, и не ми е било проблем...." Joy Joy Joy Joy Joy
Мани ги тия, състезателите, гледай си детето и го обичай, каквото и да е!  bouquet

# 44
  • Мнения: 10 758
Не сте ме разбрали правилно, аз не се дразня от това, че някой изкарва детето си по-прекрасно от моето. Аз също не сравнявам детето си. Спокойна съм за него и не ми пука. По-скоро се дразня на самото отношение на майки, които очевидно се хвалят с това (винаги се различава кога се радват и кога се перчат). То, по-скоро май бабите го правят. Става ми кофти за самото дете дори. Дразни ме отношението, с две думи. Confused
Тука нещо не разбрах newsm78
То не е ли едно и също Thinking

# 45
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Не сте ме разбрали правилно, аз не се дразня от това, че някой изкарва детето си по-прекрасно от моето. .... По-скоро се дразня на самото отношение на майки, които очевидно се хвалят с това....
Не се дразня, хора разни... демонстрирам безразличие. Обикновено това стопява ентусиазма за хвалене, ако не помогне сменям темата, ако не помогне, казвам довиждане и си тръгвам.

# 46
  • Мнения: 2 891
Ако е ежедневно, от един и същи човек, ще се дразня, но не много.  Mr. Green Просто ще спра да се срещам с него. В защита  Grinning на gergandi ще кажа, че сигурно и вие сте срещали по градинките майки, които карат децата си да проходят на 7м., само само да се похвалят в градинката.

# 47
  • мъничко градче
  • Мнения: 213
Никога не съм се дразнила от това , може би защото никои не ми е правил такива изказвания , нали знаете приказката моето гардже си е най хубаво.Та моето на годинка ходеше и говореше супер добре, и сега е много оправна- "защото си е моето".Но мисля, че не би могло да ме засегне подобно изказване.

# 48
  • Мнения: 503
Прочетох вече доста точни мнения, но да напиша и своето. На мен ми е приятно да чуя за напредъка на някое дете в някаква област( да речем прохождането). Разбирам го като споделяне на радостно преживяване. Ако стане натрапчиво и няма друга тема за разговор, тогава вече е дразнещо. Срещала съм и такива майки. Те сякаш се чувстват недооценени и изтъкват постиженията на децата си като изцяло свои.

# 49
  • София
  • Мнения: 1 345
Не се дразня, когато някой споделя как се развива неговото дете. Ако го прави, за да се хвали си го пускам покрай ушите  Whistling

но общо взето все съм покрай мами дето само си споделяме опита, а не с цел хвалби, но ако ми прозвучи така високомерно може би бих се подразнила незнам

# 50
  • Мнения: 3 146
Да, имам предвид по-скоро това, което jj okocha  казва. Те се дразня от отношението на майките към моето дете, а към тяхното собствено, Ла Бомба.

# 51
  • Мнения: 494
Напълно съгласна съм с galll-когато е прекалено,сякаш няма други теми за разговор...намирисва на комплекси...

# 52
  • Мнения: 4 406
някой каза по- долу, че нашето гардже е най- доброто... мисля, че това е стимулът на майките да се хвалят. сега не мога да се сетя дали съм го правила и аз... сещам се колко беше се разтревожила Вергилия (Въргалия  newsm78), когато прочете в друга тема за 10 месечно дете, което си белело мандарините само, а нейното не можело   Joy Joy
да приемем, че тези хвалещи се майки вкарват лека художествена измислица в разказа си и това е...

# 53
  • Мнения: 494
А-а-а-а,да!Забравих да спомена и онова прословуто "НИЕ",сякаш не детето е проходило на 8 месеца,примерно,а и тя,заедно с него LaughingИнтересно,дали такива майки използавт "ние" и когато съкровището им направи някаква колосална беля LaughingЕй,това ми е най-смешно... LaughingА преди ме подлудяваше... Laughing

# 54
  • Мнения: 1 877
комплексарски изказвания - не ме дразнят

# 55
  • София
  • Мнения: 1 402
Когато някоя друга майка Ви казва:"А моето дете на тази възраст правеше ............."?Едва ли не моето е бавно развиващо, защото по-късно е започнало да сяда или приказва и т.н., а тяхното е, ехе .....

Да дразня се ...и то много ...а не трябва ..обаче съм оФсЪ  Mr. Green и се връзвам всеки път.

# 56
  • Германия
  • Мнения: 8 094
Не се дразня, защото няма смисъл. Мен лично ме дразнеше постоянното сравняване между синът ми и синът на зълвата от страна на родата.И то по отношение на килограмите и ръстта Crazy при положение, че няма как да са еднакви децата, след като зълвата е с 20 см и 20 кг по-едра от мен, същото и при татковците, ама нейсе.
Но пък ми е ставало неудобно, мъжът ми как се учудва гръмогласно, как някое дете е още с памперс или с биберона. Но тукашните не се впечатляват много май....
Сега се сетих и как две майки коментираха трета, която се хвалела с постиженията на детето си - на площадката за игра го накарали да изпее някаква песен и детето не могло и те злорадстваха едва ли не Shocked че детето нищо не може, но майката се хвали.

# 57
  • София
  • Мнения: 1 775
Хей Hug, сега не се дразня, но преди ми беше мъчно и си мислех, че аз нещо не правя като хората. Е, първият син проходи на година, но пък проговори по- рано. Всяко дете си има темперамент и се развива по различен начин. Това, че е седнало рано не е признак за гениалност, а за етап на развитие. Едното е за сметка на друго. Аз с първото така ми беше наложено, криворазбрана "грижа" се скъсвах да го уча да седи, да ходи......После отидох при ортопеда и той така ми обърна мирогледа на 360 , че сега не ми пука. Природата създавала здрави деца, а ние от амбиции сме ги съсипвали hahaha. Попита ме има ли непроходило или неседнало дете. Ако бързаш много, после ще се чудиш от какво му е я сколиоза, я криви крака.... Я си живей живота и се радвай на бебо. Когато- тогава. А другите нека си говорят, имат нужда да ги хвали някой.

Последна редакция: пт, 30 мар 2007, 12:21 от Lovi

# 58
  • Мнения: 819
Не ми пука...защото моето дете си е уникално!

# 59
  • Мнения: X
Да, и на мене са ми леко смешни тези майки.
Аз пък хич не кипя от желание детето ми да е първо по постижения. От мен винаги се е искало това и за всеки пропуск съм едва ли не некадърна и до ден днешен. Така че по-скоро страдам от обратния синдром - да не го карам нищо да прави насила, да не го уча - че всичко би си дошло по естествен път и чакам сигнал от него, че е готов за нещо си.
Определено смятам, че натискът не възпитава състезателен дух. По тази причина не се дразня на такива майки, дори ги смятам за глупави.

# 60
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Повече ме дразни като се похваля с нещо на една позната, тя само кима индиферентно и многознаещо и ми казва, да, моята откога прави това... Маамустара, толкова ли е трудно от една обикновена куртоазия да се зарадваш за някого?
Не ги разбирам аз тези неща... когато някой ми се хвали и радва на мен за детето си, включително същата позната, се опитвам да изразя съпричастност и радост, а не да се старая да доказвам колко по е моето дете... Комплекси ли се вихрят, що ли...

# 61
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Не се дразня, защото моето проходи рано и проговори много , много рано Laughing

Сега сериозно, не се впечатлявай от такива изказвания, всички деца са различни, това им е хубавото. А кой кога ще седне, изправи или проговори, няма никакво значение! Само да са здрави! Усмихвай се на такива неща Hug


   PeaceТочно  така,радвай се на живота и детето си.

# 62
  • Мнения: 402
Първото нещо на първата консултация, което ми каза моя педиатър беше:
-Никога не си сравнявайте децата, това води само до ненужни комплекси и самоизтъкване, до нищо друго.
Особено при децата до една година може да има огромни разлики - например кога е излязло първото зъбче, кога е започнало да гука, да сяда и т.н., но това съвсем не означава, че някое от тези деца е ненормално или бавно развиващо се.
ВСЯКО ДЕТЕ Е ЯРКА И НЕПОВТОРИМА ИНДИВИДУАЛНОСТ!

Дълбок поклон пред мъдростта на този лекар и неговата компетентност.

Инъче е гордост за всяка майка да си похвали чедото, няма лошо стига да не е натрапчиво и вманячено.

# 63
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Не се дразня. Ако ми се види малко невероятно, изразявам съмнение, но дотук. Понякога обаче такива хвалби много ме учудват - като например тук във форума една майка беше казала, че синът и знаел всички букви дълго преди да стане на 3 год. На 2 ли ги е научил, беше ми странно, и още ми е.

# 64
  • Мнения: 5 362
Никога не съм се дразнила.
За мен,моето дете е уникално,и никой не може да ме подразни с подобно изказване Peace

# 65
  • Мнения: 5 362
тук във форума една майка беше казала, че синът и знаел всички букви дълго преди да стане на 3 год. На 2 ли ги е научил, беше ми странно, и още ми е.
Наистина звучи странно и съмнително,но на моя приятелка детето ме удиви съвсем скоро.И то няма 3 год.,а от 2,5 годишно знае цялата азбука Grinning

# 66
  • Мнения: 1 802
Не се дразня!  Peace
Дразня се от майки, които говорят само и единствено за детето си и за нищо друго! Досадни са, а и като че ли само те са майки!  Crossing Arms

# 67
  • Мнения: 5 539
Да, дразня се, дори хората да го казват без умисъл. Едно от нещата, които най мразя, е да се сравняват децата. Всяко дете си има свои темпове на развитие. Какво като някое дете спяло без пампа от едногодишна възраст, а пък моето чак като навърши 3. Или пък че някое хич не боледувало, пък друго непрекъснато било болно.
Изобщо не виждам смисъл да се сравняват децата в такава ранна възраст, и да се създават излишни комплекси или чувство за превъзходство на деца и родители.

Никога не ми е пукало на колко месеца ще проходят децата ми или пък кога ще им изникнат зъби, стига да е в медицинската норма.

# 68
  • София
  • Мнения: 15 215
Не се дразня. Не мога да си спомня случай някой да ми се е хвалил с това "Пък моето дете......", а постоянно контактувам с майки на наборчета. Щом не помня, значи не съм се подразнила.  Rolling Eyes
Защото ако се бях подразнила, хмммммммм...... нямаше да забравя.  Twisted Evil

# 69
  • София
  • Мнения: 1 247
Отговарям в следния стил: Ау, браво, страхотно! ... и правя комплимент.
Ако е еднократно изказване не ме дразни, обаче ако майката е маниачка по темата избягвам да комуникирам с нея ( и пак не се дразня).
Нека си говорят не ми пречат Peace

# 70
  • Мнения: 448
Не се дразнех, не се дразня. И за мен е по-важно децата ми да са здрави и щастливи, отколкото да им меря постиженията. Дори избягвам да ги сравнявам една с друга, а е трудно - сравненията са неизбежни...
Напълно споделям това мнение.

# 71
  • Мнения: 3 500
Не, не се дразня. Тя просто също участва в разговора като споделя как е било при нейното дете. Не мисля, че целта винаги е да се покаже, че другото дете е "бавноразвиващо" се. Не съм дребнава, нито се комплексирам на тема "развитие на детето ми".

# 72
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Моя позната, след като изслушала обстойния разказ на друга майка за гениалността на детето й, репликирала: "Моят пък син е обикновен тъпак". След известно време пак се срещнали, онази с генийчето не спряла да дърдори и накрая попитала: "А как е при вас". Приятелката ми отвърнала "Моят все още е обикновен тъпак". ПРИЕМАМ ТАКИВА МАЙКИ, ВТОРАЧЕНИ В ДЕЦАТА СИ БЕЗ МЯРА с лека насмешка.
Понякога ми става криво и се обвинявам. Щото не ще да проговори и туй си е.  Confused
Но пък после се ухилвам ( Mr. Green) и казвам "Може да е глупав, ама ми е красив маминият" На майчината гордост от мъжка рожба никой не може да стъпи на малкото краче  Mr. Green

# 73
  • Мнения: 1 547
Подобни коментари биха били дразнещи за човек, който без друго си има някакви комплекси и съмнения  Mr. Green Ако съм в комфорт с развитието на собственото си дете, защо да се жегвам от нечии хвалби?! /ако ще и фукни да са, айде.../ Все едно да се дразня, че някой на моята възраст има 5 деца, пък аз нямам ни едно или че е спечелил 2 милиона евро, а аз си карам Трабанта... Ми хората са различни, децата - също. Непоносимостта към чуждите постижения, независимо дали са реални или измислени, е една много, много характерна черта, българска и родна  Joy

# 74
  • Мнения: 14 133
Не се дразня, когато някой споделя как се развива неговото дете. Ако го прави, за да се хвали си го пускам покрай ушите  Whistling

# 75
  • Мнения: 2 657
Не се дразня,ама изобщо.Всяко дете е разли4но  и е нормално едно да проходи по рано,друго по късно и т.н.

# 76
  • Мнения: 2 978
Дразнех се когато исках да покажа кефа си, че малката вече почва да прави нещо, а от другата страна се започва едно изтрелване на думи като на състезание...оо ама моето на тази възраст правеше еди кво си.. Twisted Evil изостанали сте...Ето това ме дразни..Някой да ми казва дали сме или не сме изостанали.

Отдавна съм разбрала на кой какво мога да кажа, че да не се случва тази надпревара

# 77
  • Мнения: 179
Mисля, 4е всеки си хвали детето, но това разбирасе е от радост.Мойте приятелки като се хвалят аз им се радвам, 4е дори и за нещто по късно  да е станало го преживяват или обратното  Peace

# 78
  • Мнения: 511
само понякога ако някоя направи сравнение между моето дете и неиното.ако изка да се хвали нямам нищо против. #Cussing out

# 79
  • Мнения: 5 539
Подобни коментари биха били дразнещи за човек, който без друго си има някакви комплекси и съмнения  Mr. Green .................................................................... Непоносимостта към чуждите постижения, независимо дали са реални или измислени, е една много, много характерна черта, българска и родна  Joy
Крейзи, зависи от начина, по който е направен коментарът.
Едва ли някоя майка би засияла от щастие, ако чуе: "Ма как така още не може да ходите на година и 1 месец?! Моито дете проходи още на 9м. възраст" Дали трябва да възпитавам всяка куха лейка, която си мисли, че нейното дете е еталон и мярка за всички неща? Ами обясниш веднъж, дваж, накрая ти омръзва да обясняваш и се дразниш Simple Smile

А в случая мисля, че не може да се говори за постижения. При такива малки деца не!Голямото постижение - избил ти зъб Laughing
Много характерна черта, не българска, а общочовешка, е да се хвалиш с неща, които не са твоя заслуга, а са ти дадени от Бога. За такива неща не е редно да се хвалиш, трябва да бъдеш благодарен Peace

# 80
  • Мнения: 1 671
Вече съм спряла да се дразня от коментари и съвети на околните. Като ме питат какво прави малкия и аз отговарям "Ходи на училище!" Mr. Green. Какво ли може да прави дете на 5 месеца  Rolling Eyes ?! Не го сравнявам с другите деца. Всяко дете е уникално и се развива по определен начин.  Peace

# 81
ДА И АЗ СЕ МНОГО ДРАЗНЯ ОТ ТОВА ВИНАГИ ИМА ТАКИВА НАДУТИ МАЙКИ EmbarassedКЬДЕТО СИ МИСЛЯТ ЧЕ ТЯХНОТО ДЕТЕ Е НАЙ.ВСЯКО ДЕТЕ Е РАЗЛИЧНО.НАПРАВО МИ ИДВА ДА ГИ НАБИЯ НА ТЯХ НЕ ИМ ЯСНО ЧЕ НЯМА ЕДНАКВИ ХОРА НА ЗЕМЯТА.ЗА МЕН ВСЯКО ДЕТЕ Е ХУБОВО  Laughing НЕ ИМ ОПРЬЩАИ ВНИМАНИЕ Peace

# 82
  • София
  • Мнения: 10 825
По принцип не се дразня, повечето майки, с които контактувам не се хвалят, а просто споделят гордостта от някое постижение на децата си. Но познавам една майчица, която не спира да хвали детето си - как като било бебе най-много ядяло от всички, най-рано ставало (това уж не е хвалба, ама с една майчина гордост и блясък в очите е казано), най-високо било, най-рано проходило, най-рано проговорило, брояло до незнам-си колко и т.н. и т.н. Тя ме дразни определено и избягвам да си контактуваме или пък гледам да извъртя разговора в друга посока. Още повече, че виждам и детето - много е симпатично, но си е съвсем нормално дете - нито рано проходи, нито се скъсва от броене, нито приказва бог знае колко....

# 83
  • Мнения: 11 607
Дразня се много от сравнения... Дразня се и когато въпреки,че знам колко пагубни са сравненията - да сравнявам самата аз децата си... Защото понякога го правя неволно! Има неща, които по някакъв начин сравнявам с книги - до 1 г. - напр. време за ориентиране, за усмихване, за обръщане на звук и т.н., но до тук..... Всяко дете си е индивидуално и за МОЕТО дете - книга няма! Книгата се пише он-лайн всеки ден!

# 84
  • София
  • Мнения: 676
Ама защо се дразните, бе хора??? Аз не мога да разбера  newsm78 Ами точно в сравняването се ражда конкуренцията, а каквото и да си говорим, тя е двигател!!!
Да не говорим, че за майки, които не четат нищо, това може да бъде сигнална лампа за наличието на някакви проблеми, които тя не е отчела...
Не виждам защо трябва да отричате правото на един родител да се гордее с детето си! Другият родител пък ще се гордее с нещо друго, което притежава неговото дете...

# 85
  • Мнения: 326
става ми неприятно и понякога наистина се дразня

# 86
  • Мнения: 4 473
Ама защо се дразните, бе хора??? Аз не мога да разбера  newsm78 Ами точно в сравняването се ражда конкуренцията, а каквото и да си говорим, тя е двигател!!!
Да не говорим, че за майки, които не четат нищо, това може да бъде сигнална лампа за наличието на някакви проблеми, които тя не е отчела...
Не виждам защо трябва да отричате правото на един родител да се гордее с детето си! Другият родител пък ще се гордее с нещо друго, което притежава неговото дете...

Защо изобщо е нужно да се ражда конкуренция? Shocked
Никой не отрича ничие право Naughty Въпросът е да не се афишира до степен, че последното става досадно. Имам доста поводи за гордост с моята дъщеря, но никога не бих облъчвала когото и да било с постиженията и. Laughing Не си падам по изтъкването от какъвто и да е вид.

# 87
  • София
  • Мнения: 1 775
Ама защо се дразните, бе хора??? Аз не мога да разбера  newsm78 Ами точно в сравняването се ражда конкуренцията, а каквото и да си говорим, тя е двигател!!!...
Аз съм от НЕ дразнещите се. Но не разбирам за каква конкуренция става въпрос? В какво се конкурираме? Когато детето е готово, ще развие някакво умение. Това, че е започнало по- рано нещо е за сметка на друго. И това не прави детето  по- развито, нито майката по- грижовна. Но "връзвайки" се рискуваме да изгубим удоволствието от майчинството, следейки, кога ще седне, кога ще проходи... А и когато майката бърза, това се отразява на амбициите на детето. Става инертно и трябва винаги някой да му казва какво да прави, без самоинициатива. Нали сте виждали хора, които чакат да им кажеш, но да се сетят сами- тц Laughing. Радвайте се на децата и бъдете щастливи и спокойни. Това ще е много по- полезно за тях Hug  love001 Two Hearts

# 88
  • София
  • Мнения: 676
Добре де, защо приемате за постижения прождане или сядане???
Аз си мисля за по-различни постижения - спортни, научни, милосърдни или добросърдечни(не знам как по-точно да се изразя). Не разбирам на кое точно се дразните. Честно да ви кажа, когато една майка ми споделя, че детето и е направило това и това, аз се радвам. Наистина! И изпитвам уважение към тези родители, защото това че детето им е постигнало нещо е и тяхна заслуга. Това е. Няма за какво да се дразня...

# 89
  • София
  • Мнения: 1 775
Добре де, защо приемате за постижения прождане или сядане???
Аз си мисля за по-различни постижения - спортни, научни, милосърдни или добросърдечни(не знам как по-точно да се изразя). Не разбирам на кое точно се дразните. Честно да ви кажа, когато една майка ми споделя, че детето и е направило това и това, аз се радвам. Наистина! И изпитвам уважение към тези родители, защото това че детето им е постигнало нещо е и тяхна заслуга. Това е. Няма за какво да се дразня...
Защото оттам започват амбициите и после се доразвиват. Ако детето само е пожелало да направи нещата, които си изброила О.К.  smile3501. Но ако го е направило под натиска на родителя newsm78. Така то става жертва на нечии неосъществени мечти и надали това дете ще изживее щастливо детството си. Иначе си права, че няма нищо лошо да се гордее някой. Даже ако мога ще помогна да се доразвие детето, ако виждам, че самото то има желание за това Peace.

# 90
  • София
  • Мнения: 7 020
Не, не се дразня, ако майката ми е близка се радвам, ако е просто позната,  изслушвам я, всеки обича да си хвали детето.
Дразня се като питат синът ми: "Леле, още ли си пишкаш в гащите, голямо момче пък с памперс..."

# 91
  • Мнения: 272
В определени моменти се дразня! Дразня се, когато чуя нереални неща! Последното беше за проговорило детенце на 6 месеца. То бива акселерация, ама такова нещо...Хайде моля! Естествено е да се гордеем с децата си, ама да ги правим бебта-гении, това са си болни амбиции, струва ми се.
А иначе няма нищо лошо да се гордеем, но постижение ли е това, че дъщеря ми е проходила на 10 месеца,  и трябва ли да премълчавам, че още не говори?

# 92
  • Мнения: 58
Абсолютно не. Дори съм любопитна как се развиват другите деца на възраста на сина ми.

# 93
  • Мнения: 2 039
Ами,честно казано,не се дразня!Да не сме на някакво състезание  newsm78 ?!За всяка майка нейното детенце е най-прекрасното  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт