Наследственост или случайност?

  • 1 398
  • 9
  •   1
Отговори
Здравейте мамчета!
Аз все още нямам деца но вече 1 год. работим по въпроса.Вече два месеца образувам по два доминантни фоликула без никаква стимулация(което не било често явление) и гинеколожката ми разясни,че ако се спукат едновременно и бъдад оплодени ще си имаме близначета.Та въпроса ми към вас е това,че произвеждам по две яйцеклетки означава ли че имам ген за близнаци или си е пълна случайност?

# 1
  • Мнения: 4 965
Зависи.
Обърни се към лекар-генетик и разпитай в рода си.
Ние няма как да познаем.

# 2
  • Мнения: 649
Никой от моята рода не е имал близнаци, но моите са разнояйчни, както казва гинеколога ми "в мен е вината", въпреки че мъжа ми е близнак. Незнам дали може да е наследствено.

# 3
  • Мнения: 7 640
Зависи.
Обърни се към лекар-генетик и разпитай в рода си.
Ние няма как да познаем.

пък няма и особено значение.
Ако искаш близнаци, дано станат.

# 4
  • Мнения: 2 757
Ген не знам, но определено е предпоставка за близнаци.

# 5
  • Мнения: 29
При нас най-верятно е ген защото аз съм близнак  а братята на сърпугами също са близнаци. 

Последна редакция: сб, 31 мар 2007, 13:38 от maq_22_

# 6
  • София
  • Мнения: 1 951
GEN!

# 7
  • Мнения: 3 634
Пожелавам ти най-вече да стане бебето! Бройката е без значение, важно е всички да сте здрави!  Hug

# 8
  • гр.София
  • Мнения: 55
Според мен имаш голям шанс да родиш близнаци.При мен и двете двойки близнаци се получиха по този начин.Оказа се ,че аз редовно си произвеждам по две три яйцеклетки на веднъж почти през месец.Никога не съм използвала хормонални препарати,нито пък някога в живота си съм употребявала противозачатъчни средства.Но в крайна сметка не знам дали всичко това е ГЕН както казват или просто "Божа Работа".

# 9
  • гр.София
  • Мнения: 55
Забравих да спомена,че в моя род по майчина линия имаме две двойки близнаци и едни тризнаци.Така,че пробвайте и не се отчайвайте ако първия път не успеете с близнаци,никога не е късно за втори опит.В крайна сметка нали децата са нашето най-голямо щастие и богатство.

Общи условия

Активация на акаунт