Ще помоля за малко помощ към РС- специалисти...

  • 1 438
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31
 Трябва да прeвърна .pdf файл в .cdr. формат, за да го отворя с Corel Draw, а не знам как... Sad Много ще съм ви благодарна, ако ми помогнете...  bouquet  bouquet  bouquet

# 1
  • Мнения: 1
Трябва да го импортваш в друга програма, след това да го запазиш в такъв формат във какъвто ще го отвориш в цорела. Абе гадна история. И няма да можеш да работиш върху него, ако ти трябва за работа, де.

# 2
  • Мнения: 31
Точно май за това ми трябва, да добавя данни... newsm78. ...много лошо...

# 3
  • Мнения: 1
Ако имаш случайно индизайн, пробвай с него, макар че ме съмнява и така да успееш да направиш корекции. Най-добре ще е да получиш работния файл и директно върху него. Но и така е опасно, ако нямаш шрифта ще се поизпотиш малко.
Ебати, от години го работя това, а с тоя въпрос наистина ме закопа. Сега няма да мога да и да заспя довечера. Simple Smile

# 4
  • Мнения: 31
 Mr. Green Е, не беше нарочно...
 Лошото е, че няма как да се добера до работния файл, а трябва да корегирам този, с който разполагам... нямам и InDesign... Confused

# 5
  • Мнения: 1
Предполагам че нямаш и илюстратор. С него обикновенно правя подобни магии.  Laughing
Ако не е нещо сложно ти предлагам да го направиш наново. Това са единствените варианти за които се сещам... Съжалявам.
По принцип аз изпращам пдф (и то с лошо качество  Mr. Green ) само за преглед, защото клиентите не могат да си го променят или да си го отпечатат.

# 6
  • Мнения: 3 423
Индизайн се сваля от адобе-страницата,
има тест-версия, 30 дни.

# 7
  • Мнения: 150
Става с Опън Офис (в него има вградени инструменти и за Корел и за Акробат). Ще можеш да отвориш какъвто искаш от документите и да го запишеш като какъвто искаш. Линк към официалния сайт (програмата е с отворен код - безплатна, има и българска версия):

http://www.openoffice.org/

# 8
  • Мнения: 3 271
Real Woman, кажи какво точно искаш да направиш?
PDF формата е малко особен - текст и картинки. Не можеш да сменяш текст там с безплатната версия. Ако използваш PDF-а като картинка, ще можеш евентуално да изриеш части от нея и въведеш промените. Ако текста и картинките позволяват такова вмъкване или промяна. Corel-a с нищо не би ти помогнал в случая.
Ако кажеш какво се опитваш, може да да ти дам по-адекватна идея.
Но като цяло не можеш да конвертираш PDF в CDR формат.
(Съмнявам се, че Опън Офиса може да го прави, PDF формата си принадлежи на Adobe, не е безплатен)

# 9
  • Мнения: 150
Милена, аз ИМАМ опън офис на щайгата си.

# 10
  • Мнения: 1 629
И аз имам оупън офис, но тази работа не става.

# 11
  • Мнения: 3 271
Милена, аз ИМАМ опън офис на щайгата си.

Е, и? Той може ли да конвертира PDF в CDR като запазва всичко - т.е. можеш да коригираш текст и картинки?
Мнооооого  силно се съмнявам. Иначе Adobe нямаше да продава Acrobat Writer-a за сума пари Simple Smile
В този случай бих се радвала да греша  Peace

# 12
  • Мнения: 1 629
ей сега пробвах, не става бе! PDFския ми го отваря като описание на файла.

# 13
  • Мнения: 3 271
ей сега пробвах, не става бе! PDFския ми го отваря като описание на файла.

Това се опитвах да обясня  Peace

Още чакам авторката да ми каже какво точно иска да направи да видим въжможно ли е изобщо и как да го измислим.
Просто има доста варианти и идеи, да не пиша всичко нахалост без да знам ситуацията.

# 14
  • Мнения: 1 629
обаче Gimp ми го отваря, само cdr ли ти върши работа?

Общи условия

Активация на акаунт