започваме на 5.04 детска кухня

  • 1 315
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 374
Естествено, че не е рано за детска кухня на 6 месеца. би трябвало детето вече с доста неща да е захранено.
Щом всичко вече ядете няма смисъл от постепенно захранване. Ти сама ще видиш кои яденета ви харесват и кои не. Да те предупредя, че има адаптивен период на самото дете. ние проядохме от кухнята чак на втората седмица. Има деца, които не възприемат тази храна изобщо. Ти не се притеснявай и не губи търпение. Лелите също са достатъчно отзивчиви и обясняват на новите майчета, ако има нещо неясно. По въпроса за зъбите ако нещо ти се струва по-едричко, ще го минеш с миксера и готово. За първа група няма особено значение дали имаш зъби или не, по-скоро за втора група е важно вече да работи дъвкателния рефлекс.
Ако свикнете с кухнята, толкова по-добре и за теб - вземате си храната и хайде на разходка. Сега като се стопли времето можеш цял ден да си навън, а яденето в багажника.

# 16
  • Мнения: 3 970
ivros   тъкмо ще кажеш после дали си доволна Grinning Ние смятаме да започнем м,Май Имам още неща за въвеждане Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 3 672
Сина ми започна с ДМК на 10 навършени месеца
давах я направо ,без захранване,защото вече ядеше подобна храна
но ...при вас на тази възраст...зависи какво си въвела вече при захранването?! newsm78

# 18
  • Мнения: 630
И ние от няколко дни сме на кухня, но явно има голяма разлика между кухните. Аз понеже смятах, че ще минат няколко месеца докато ни намерят място и се обадих да питам сега, пък те ни взеха веднага. Храната, която предлагат в нашата кухня се води за деца от 10м. до 2год. и много малко неща са подходящи за моето бебе. първо храната не е пасирана, но това е най-малкото, по-важното е, че дават боб, леща, кайма, кремчета с прясно мляко - все неща, които ние още не ядем. Аз знам, че всички тези храни се въвеждат след 1г., но какво пък, ще има преходен период, в който ще си купуваме пюренца и каквото може ще хапва от кухнята и така. Иначе храната е вкусна, само дето имам съмнения, че слагат и по малко сол.

# 19
  • София
  • Мнения: 580
И ни сме на кухня от 03.04 тоест вчера и се чудя каква ли мазнина ползват примерно супата от спанак беше доста мазна така отгоре на бурканчето седеше твърдо като масло или мас  newsm78 за солта мисля че не слагат

# 20
  • Мнения: 4 580
специално за кухнята във варна (може в другите градове да е различна) няма проблем да го запишеш на 1гр.
по добре е от готовите пюрета
готвят вкусно ще ти е от помощ дори да не яде всичко
когато има съставка която не е опитвал просто ще захраниш
иначе основните са предимно на основа картофено нишесте
кисел е предимно за десерт с прясно мляко
и супи въртят пилешко, телешко на 1 гр като меса
не се изисква нищо за записване просто си купуваш купони така че може да пробваш за седмица 5-7 дни ,може и само за уикенда

# 21
  • Мнения: 3 500
Вижда ми се, че с много неща си прибързала със захранването.На 6 месеца детето ти вече яде всичко на практика /почти айде/.Но това си е твоя работа, вече така или иначе си захранила.Обаче за кухня ми се вижда твъъъъъърде рано.Като знам, че в нея се хранят деца до 3-годишна възраст и не ми се вижда много нормално бебена 6 месеца и дете на 2 год. да ядат едно и също.
Но щом вашата кухня е от 6 м. може пък да е съобразена, знам ли. Давай всичко така както го взимаш от кухнята.Аз, обаче, бих изчакала още. Моника тепърва сега започва детска кухня /от другата седмица/, а е на 10 месеца.

# 22
  • София
  • Мнения: 4 294
Абе ние започнахме на 10 м. да вземаме от детската кухня.
Мисля че Ви е рано, но пък ти си решаваш  Peace

# 23
  • Мнения: 4 580
тук във варна детската кухня е разделена на 2 гр
1гр. от 6м до 1г
2гр от 1г до 3г
аз го записах на 8 месеца

# 24
  • Мнения: 374
тук във варна детската кухня е разделена на 2 гр
1гр. от 6м до 1г
2гр от 1г до 3г
аз го записах на 8 месеца
Във Варна не искат молба за приемане, акт за раждане и т.н.Нормално е бебе на 6 месеца да започне да хапва всичко - плодове, зеленчучи, месо, жълтък, попара. В София не ви стигат местата за детската кухня ли? Тук решаваш,че ще ползваш детската кухня, купуваш си купони и готово!Започваш от следващата седмица. От една друга тема разбрах и за бурканчетата на разменни начала при вас. Тук го няма това нещо - всеки си има свои 3 бурканчета, носи си ги всеки ден и му ги пълнят. Доста са разликите, затова нека не се упрекваме кой кога и какво е дал на детето си да яде! Praynig

# 25
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
тук във варна детската кухня е разделена на 2 гр
1гр. от 6м до 1г
2гр от 1г до 3г
аз го записах на 8 месеца

Аз ти писах и в другата тема, в нашата кухня дават сирене, фиде ( глутен, а уж пише че първа група няма), печен пипер в някой супи и пюрета, и един път дори и супа от зеле  Shocked което ми се вижда рано за дете на 6 месеца. Кухнята от където взимам е куня "майка"

# 26
  • Мнения: 676
Аз смятам,че не е рано,ние също започнахме на 6м.,а пък и наистина тук са 2 групите и няма никакъв проблем.Само супичката от време на време я пасирам допълнително.А иначе давам на обяд малко супичка,цялото пюре и 5-6 лъжички кремче за десерт.Следобед около 17ч. давам или остатъка от кремчето с плодово пюре или му правя каша.Като цяло не изяжда всичко,което вземем.Гледам да не минава 200мл. на ядене.

# 27
  • Мнения: 186
Според мен след като си захранила с толкова много неща трябва да опиташ и не мисля че има нужда да захранваш малко по малко.  Хубавото е че при вас има разделение на групи. В София всички са една група, до три годинки храната е е дна и съща, че дори и пенсионерите ядат същата храна. И според мен затова повечето мами ти казват, че е рано изхождайки от това. Късмет.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт