Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 28 март 2007, 18:32 ч.

Разлика в размерите при УЗИ

• 1 663
  • 15
  •   1
Отговори
Нещо май много се вкарвам в размисли и започвам да се параноясвам- ето  за какво става дума:
-При последните ми 2 прегледа (единия при доц. Томова) когато мериха бебето според бедрената кост си отговаря на седмиците, а когато меренете е според главичката излиза с една седмица по-малко.И тя и гинеколога ми ми казаха, че няма място за притеснение, но на мен всичко, което не е както обикновено ми се струва не нормално и притеснително.Само си мисля, че бебето не е наред, че има проблем и е увредено....
На гинеколога си имам доверие на 100% категорично, но въпреки всичко мислите продължават да ме мъчат
Какво мислите?

# 1
  • София
Не мисля,че трябва да те притесняват тези размери.
При мен имаше също разминаване.При последния ми преглед всичко беше с различни размери.Главичката отговаряше на седмица повече,крачетата на седмица по малко и т.н.Когато ходих миналата седмица на триизмерен при д-р Марков абсолютно всеки размер отговаряше на 23 г.с.,разминаването беше максимум ден,два,което той каза,че е абсолютно нормално.
Така,че не се притеснявай,всичко с бебока е наред.А ако си много притеснена потърси още едно мнение.

# 2
  • София
Спокойно и моя бебо имаше разминавания , но се роди напълно нормално бебе. Както ще забележиш, при повечето майчета е имало разминавания, но никакви проблеми.
Леко раждане и здраво бебче Hug

# 3
  • Пловдив
Изобщо недей да се притесняваш за това. Моето бебе по УЗИ е с глава за една седмица напред. Иначе всичко друго му отговаря за седмицата в която съм. На мойта приятелка през цялото време й казваха, че бебето й изостава с две седмици и че главата му е много малка, а роди бебе 4 кг. 53 см. Моят гинеколог ми каза, че данните по които разчита ехографа са усреднени, но има по-едри и по-дребни бебчета, които са си нормални, но ехографа показва отклонение. Успокой се, не се тревожи!  Просто твойто бебе може би има по-малка главичка, но това не означава че мозъка му не се развива нормално. И мойто е с една седмица напред, но когато ходих на 4D, а там няма грешки никакви, се оказа че мозъка му се развива съвсем нормално за мойта седмица, просто главичката е по-голяма. Спокойно!

# 4
1 седмица разминаване не е проблем Hug

# 5
  • София
При мен се менкат - ту кракът е по-дълъг, ту главата по-голяма.  Laughing Днес бях на ФМ, според която главата е около 5 дни напред. Така де, нищо ненормално няма, а пък колкото повече расте, толкова повече стават грешните замервания... поне така съм чела тук - уж две кила бебе, пък след седмица се роди 4  (примерно)  Laughing Наистина не мисля, че е повод за притеснение, още повече, когато става въпрос за разлика от дни.

# 6
  • Bourgas
Не вярвам някое бебе винаги да излиза с точност до деня според УЗИ Peace Пламена вървеше с 2 седмици по-малка глава и лекарката ми каза, че просто главата й няма да е голяма, а ще си е като дама. Е, така и беше Peace Изобщо няма за како да се притесняваш..бебетата както и нас са си индивидуални и ня могат да се стандартизирам по някакви параметри.

# 7
Благодаря ви , момичета.Като забременях си мислех, че тази ми бременност ще е доста по-спокойна като минала съвсем скоро друга , ама се оказва, че май се параноясвам повечко

# 8
  • София
Спокойно и моя бебо имаше разминавания , но се роди напълно нормално бебе. Както ще забележиш, при повечето майчета е имало разминавания, но никакви проблеми.
Леко раждане и здраво бебче Hug
Peace

# 9
На мен това за разминаването ми е пределно ясно, притеснява ме факта, че главичката е по-малка, а не примерно цялото бебе да излиза с 1-2 седмици по-малко

# 10
  • London, Sofia
Въобще не се връзвай с подобно "измерване".

# 11
Здравейте,при мен разминаването е доста по-голямо и незная каква да мисля SadТермина ми е на 31 май, а по глава, бедро и корем вчера излезе 26 април ShockedНякой с подобен проблем Thinking Гинеколожката ми е добра,апаратурата също!

# 12
  • софия
И ние изоставахме с около 3 седмици и бебка се роди 2,500, но при нас беше друг проблема.
Ако лекарката ти казва, че всичко е наред, няма място за притеснение.
Нормално е единия месец, някой от параметрите да не отговарят, но на следващите прегледи ще са в норма.

# 13
  • София
бебето според бедрената кост си отговаря на седмиците, а когато меренете е според главичката излиза с една седмица по-малко.

И при двете ми бремености поне 2-3 пъти ми казваха абсолютно същото. Обяснението, което докторката ми даде - измерването на главата на плода е от слепоочие до слепоочие и ако бебето е с по-тясно чело размера на главичката излиза по-малък. И че обичайно момичешките главички са така. Родих две перфектни момиченца с дъълги крачета  Simple Smile.
Лека бременност!

# 14
  • София
Здравейте,при мен разминаването е доста по-голямо и незная каква да мисля SadТермина ми е на 31 май, а по глава, бедро и корем вчера излезе 26 април ShockedНякой с подобен проблем Thinking Гинеколожката ми е добра,апаратурата също!

Не се притеснявай излишно, а просто ако искаш за успокоение посети друг гинеколог. Докторката не ти ли каза на какво може да се дължи тази разлика?

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт