Гръцки острови

  • 6 376
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 562
Asinka и Emi   bouquet

# 16
  • Мнения: 2 309
Еми, много благодаря, вече реших 100% за Тасос  bouquetСамо няколко въпроса: виждам носили сте свои чадъри, ако искаш да идеш на самотен плаж, ясно е, че ще трябва, но има ли плажове с чадъри и шезлонги, които се плащат/май на една от снимките видях, че имаше такъв плаж, но не съм сигурна/ и второ - как се стига до самите плажове, в смисъл с детска количка дали ще е удобно? Също така през кой месец бяхте там, интересува ме по-конкретно юни дали ще става за плаж / знам, че в Гърция сезона почва от рано, но съм била края на май и водата беше ледена/? Колко време се пътува с ферибота и също предполагам е от този тип, в който можеш да излезеш от колата и да се разходиш по палубата и на колко време тръгва ферибот?

 Hug

Отново се извинявам, че ползвам темата, мислех Еми да я питам на лични, но информацията може да свърши работа и на друг Wink

# 17
  • София
  • Мнения: 2 210
Веднага отговарям Wink
Има си плажове с чадъри и шезлонги-цената е 5Е за двете (което е по-евтино от БГ). Ние бяхме от 05 до 11.09. Беше перфектно-водата беше топла, а въздуха поносимо топъл (защото разбрах, че август стига и над 45 градуса. Влажно е -остров все пак. С ферибота се пътува около час и половина, през което време се разхождаш по палубата (на три етажа е), има огромно кафе с мека мебел и пейки по самата палуба. Не се седи в колата. Ферибот има мисля на всеки час от Кавала до Тасос. Плажовете буквално са на всеки завой по пътя, а градските плажове са си достъпни абсолютно и с количка. Искам да кажа, че ако сте "позиционирани" в някое градче и сте без кола- няма проблем да си ходиш с количката на плаж. В този случай чадър не ти трябва. Но с кола е  много удобно-всеки ден можеш да си на различен плаж. Ако има други въпроси-насреща съм  Hug
Забравих да кажа, че поразпитахме за хотелите (ние бяхме на гости в една много стара къща), има много т.нар. пансиони, което е като нашите кварири по морето, в които има стаи по 15-20Е. Хотели има по 40Е двойна стая голяма. На място винаги може да се намери изгодно, спретнато местенце за спане. Незнам с колко малко дете си (аз Ивчо като беше по -мънчиък не смеех да тръгвам без предварителна резервация и пълна информация за условията), но сега (той ще стане на 3г) не се притеснявам. Успех!

# 18
  • Мнения: 2 309
Еми страхотна си, мерси Hug детенце е на година, тогава ще е към година и два-три месеца, ще тръгнем с резервация за хотел, но с колата /много мразя да пътуваме без колата, точно защото си закотвен на едно място/, мисля да вземем пътя с едно преспиване в Сандански, че Али няма да го издържи целия, засега не се сещам друго да питам, но ще мисля Wink

# 19
  • Мнения: 13
Здравейте, бихте ли дали някакви линкове за квартири, къщички, хотелчета в Тасос?

# 20
  • София
  • Мнения: 4 493
Да се включа и аз с въпросите ...
Еми кажи имаш ли координати на някой от пансионите или хотелите по острова - без претенции за мястото
Ще съм ти много благодарна
  bouquet

# 21
  • София
  • Мнения: 1 450
Някъде другаде бях писала, ние ходихме с агенция ( Рейна тур), и не съм сигурна в името на хотела - беше на 10м от плажа, който беше към хотела и не се плащаха шезлонг и чадър отделно, а ресторанта беше разкошен, за който обича калмари и октоподи:) Иначе най-големия хотел е Александър палас ( ако не бъркам ), 4 звезди , All incl.

# 22
  • Мнения: 2 309
Тъй като темата е извадена от архива, а аз бая съм писала, се включвам да кажа, че ние резервирахме тук: http://www.thassos-pegasus.com/ , не е върха на сладоледа, но нас ни устройва, а четох и прекрасни отзиви за него по туристическите форуми.

много се чудихме дали да не идем в това: http://www.thassos-travel.com/uk/thassian.html , но не се събрахме досатъчно хора. Аз държах да сме в Лименас, а там избора не е огромен, иначе в другите селища има по-хубави хотели.

Между другото всеки един хотел го чеквам през форума на ето тази страница: http://www.tripadvisor.com/ .

# 23
  • Мнения: 13
Много благодаря daizy !

Общи условия

Активация на акаунт