Как да откажем нощното хранене?

  • 14 454
  • 57
  •   1
Отговори
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Мили мами,
бебчо е на 2 месеца и половина, а още си се храни и нощем. Вече май му е време да спира нощната манджа, но как да го отуча? Докторът съветва да му давам вода, вместо да го кърмя, но този вариант хич не ми харесва!
Бих искала да попитам също колко е обичайната пауза между хранения, защото за мен нощта е от 24:00 до 10:00 сутринта   Joy, което са си 10 часа  Mr. Green

# 1
  • Мнения: 2 677
Не можеш да го отучиш, докато сам не реши да се откаже.
Храни си детето и изобщо не се връзвай на почти редовните докторски приказки, че е време да спира нощното хранене.  Peace

# 2
  • Мнения: 649
Отучихме се много бързо със вода, но ако водата не ти допада, пробвай със чай.

# 3
  • Мнения: 1 264
На вашата възраст горе-долу и аз реших да откажа Калоян от нощното хранене. Затова му давах чай и изпиваше по 200 мл на нощ  #Crazy И вместо да се буди по веднъж започна да се буди по три пъти. След две седмици мъки се отказах и започнах да си го храня през нощта. Малко след като навърши три месеца сам спря да се буди. И сега спи по 10 часа.  Mr. Green
Моят съвет е да не се мъчите взаимно.

# 4
  • Мнения: 27 524
Разбира се, че не бива да се отказва насилствено. Синът ми ядеше допреди един месец.
Много са остарели и много неправилни съветите за чай, вода и сокчета. Детето се буди от глад и за мен само една майка-садистка може да остави детето си да плаче от глад и да го залъгва с водичка. Малко се изнервих май от повтарянето на едно и също, сори, но ми писна от тая неграмотност у педитата, а и незаинтересованост у майките. Има толкова много книги и инфо навсякъде вече, докога допотопни методи  ooooh!

# 5
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
На вашата възраст горе-долу и аз реших да откажа Калоян от нощното хранене. Затова му давах чай и изпиваше по 200 мл на нощ  #Crazy И вместо да се буди по веднъж започна да се буди по три пъти. След две седмици мъки се отказах и започнах да си го храня през нощта. Малко след като навърши три месеца сам спря да се буди. И сега спи по 10 часа.  Mr. Green
Моят съвет е да не се мъчите взаимно.
Аууу, Sleepy, как ме обнадежди с тези 10 часа!  Joy

# 6
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Блонди, очевидно не може да става дума за "незаинтересованост у майките", след като питам тук!
Има много литература, но различните автори съветват различни неща!
Нали сме тук, за да си помагаме, не да се квалифицираме като "неграмотни" и т.н.

# 7
  • София
  • Мнения: 888
Аз вече  почти го отказах от нощното хранене - давах по малко вода докато се залъже и заспи. Казвам почти го отказах,защото последното ни хранене е 20ч. и после спи непробудно до 5ч. Сега се боря да се храни в 6ч. С инат и нерви ще стане. Нямам сила да чакам сам да се откаже  Crazy,затова му помагам.Друго си е да спиш осем часа непробудно.
Мисля, че не е садизъм,защото ако бебето наддава достаъчно няма смисъл да се тормози цялото семейство с това нощно ставане още повече, че  майката е тази, която трябва да настрои биологичния часовник на детето спрямо себе си,а не обратното. Много майки няма да се съгласят, но така съм правила и с дъщеря си и от третия месец  бях забравила какво е да ти се буди детето нощем.

Последна редакция: ср, 28 мар 2007, 20:29 от Petrova_

# 8
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Детето се буди от глад и за мен само една майка-садистка може да остави детето си да плаче от глад и да го залъгва с водичка.
Моят син НЕ ядеше през нощта само от 6ия до 10ия месец.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Защо трябва да го отказваш?То е бебе, знае си най-добре кога му се яде. Mr. Green
Моята дъщеря сама се отказа на 3 месеца и половина. Но след това е имало периоди ( а и сега се случва понякога, макар и много рядко), в които се е будила гладна през нощта и си е искала мляко. В такива случаи винаги съм й давала.
Ако решиш да замениш млякото с вода, имай предвид, че така не само можеш да лишиш детето от хранителни вещества, от които то явно има нужда (след като се буди гладно), а и да го свикнеш да пие много вода през нощта - не защото е жадно, а защото това се превръща в навик, който се изкоренява трудно.

Последна редакция: ср, 28 мар 2007, 20:40 от yulinga

# 10
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Аз аз именно затова питам, защото не горя от желание да давам вода. Иначе не се притеснявам за бебчо да не гладува, защото е 6,6 кг. и очевидно просто е лаком  Laughing

# 11
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Вероятно вече са те посъветвали, но недей да го отказваш .... аз кърмих Йоан до последно и нощем ...почти година и половина .... мисля, че трябва да слушаш бебето  Peace

# 12
  • Мнения: 27 524
Нали сме тук, за да си помагаме, не да се квалифицираме като "неграмотни" и т.н.

Квалификацията, която поддържам, беше за доктора ти, който съветва да даваш водичка.
Не за теб или за някоя от нас.
Много е хубаво, че питаш, аз се ядосвам на назадничавите ни педиатри, които не си правят труда да отворят някоя по-нова книга, след соц времето издавана  Rolling Eyes

# 13
  • София
  • Мнения: 2 846
Изобщо не съм се опитвала да го отказвам, той сам си започна да спи по цяла нощ. последно ядене е 21ч. и вече в 6-7ч. сутринта. На мен не ми е ядно само - след като едно дете изяжда на хранене 100-120мл мляко, как ще го залъжеш с 10-20мл вода?  newsm78

# 14
  • Русе
  • Мнения: 2 354
и ние си се храним по 2 пъти нощем.... мисля да я изчакам сама да да спре с това

Общи условия

Активация на акаунт