Украсихте ли за Великден?

  • 3 342
  • 63
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 155
От година на година все по-хубави и хубави украси предлагат за празниците. За мен лично има много изкушения, но пък съм да не се преминава границата на натруфеното.
Вие как украсихте за Великден дома си? Може и снимков материал.  Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 258
Накупих си разни неща, но с украсата ще се заема в четвъртък след като боядисам яйцата.

# 2
  • Мнения: 8 505
Вече приключвам с изработването на украсата.Най-вероятно в почивните дни ще я подредя.

# 3
  • Мнения: 4 916
Още не съм, само купих разни пролетни калинки и пеперуди. За Великден смятам да направя едно дърво (клон) с висящи рисувани яйца, най-вероятно пъдпъдъчи и някакъв венец за масата. С това смятам да се огранича.

# 4
  • Мнения: 14 488
накупих яйца, закичих скрина в трапезарията, сложих в една купа и в една ваза, заедно с пеперуда и плюшен заек.
и една висулка измайсторих сама с картинки разпечатани от нета.
много обичам Великден Grinning

# 5
  • Мнения: 750
Снощи започнах!  GrinningВъпросът е кога ще сколасам да продължа ...  Whistling

   

# 6
  • Мнения: 115
Завиждам ви благородно, ние сме в ремонт и нищо не можем да направим, даже незнам и яйцата къде ще боядисваме.

# 7
  • Мнения: 4 406
най- вероятно ще импровизирам к няколко цъфнали клонки и украса по тях

# 8
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Да, още мин. седмица.  Party

# 9
  • Мнения: 1 802
Леллеее, колко съм изостанала... за първи път чувам, че на Великден се украсява жилището...
Благодаря ви момичета за идеята! Тази година и във къщи ще бъде украсено!  Heart Eyes
А аз ще следя темата със много голям интерес, за да ми дадете и идея каква украса да сложа!  Hug

# 10
  • Мнения: 1 951
По принцип не украсявам много за великден, имам няколко покривки с великденски мотиви, вземам и подходящи сафетки. На мен ми стига да сложа шарените яйца на масата - винаги много им се радвам.

# 11
  • Мнения: 8 505
идея каква украса да сложа!  Hug

Много идеи за украса има тук.

# 12
  • Мнения: 14 488
Леллеее, колко съм изостанала... за първи път чувам, че на Великден се украсява жилището...

не си изостанала - аз от две три години купувам великденски украси - зайци, кошнички, яйца.
в щатите например си украсяват тематично и за лятото, деня на благодарността, хелоуин. измисляш си тема и си украсяваш Grinning

# 13
  • Мнения: 4 916
в щатите например си украсяват тематично и за лятото, деня на благодарността, хелоуин. измисляш си тема и си украсяваш Grinning[/b]

И това не е лоша идея  Peace

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Аз не украсявам  Crossing Arms

# 15
  • Мнения: 2 631
И аз не украсявам. Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 551
Още не съм но мисля в събота да се захвана с тази работа.

# 17
  • Мнения: 701
Ами,не мисля да украсявам кой знае колко и затова ще се задоволя с украсата при подредбата на яйцата

# 18
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
още не Това правя след разпети петък  Peace

# 19
  • София
  • Мнения: 1 155
Аз лично съвсем съм загатнала с украсата 1-2 акцента само - колкото да не дразни малката и все да иска да я пипа Mr. Green На входната врата съм си сложила много хубав венец от естествени цветя и мъх - беше импулсивна покупка онзи ден, за която изобщо не съжалявам Simple Smile Peace Ще го снимам и ще ви го покажа.

# 20
  • Мнения: 1 959
Не не съм украсявала и нямам намерение.Ние сме в голям ремонт и хич не ми е до украса.Имам една дървена патка-кошница и няколко изкуствени яйца ще наредя вътре и това е от мен за тази година

# 21
  • Мнения: 3 453
Да страхотни украси има вече,аз си имам от миналата година и ще украсявам с тях тези дни

# 22
  • Мнения: 2 591
мислех си, че само ние сме лудите в ремонт, но се успокоих!  Crazy

и аз поради тази причина нищо не съм пипвала, но в интерес на истината до сега не съм украсявала за Великден, но сега ми се прииска... ще да видим с този ремонт, дано сколасам - все пак има още цяяяяяяяяяла седмица  Joy

# 23
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
още не Това правя след разпети петък  Peace

Точно така, какво украсявате сега ? Съвсем се обърна празника на панаирджийство. Не забравяйте, че първо е тъжната вест- смъртта на Исус, това радва ли ви ? Чак сле дтова идва добрата, тогава трябва да се радваме и да украсяваме, което си е пак чисто западно влияние.

# 24
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Ами,не мисля да украсявам кой знае колко и затова ще се задоволя с украсата при подредбата на яйцата
То май и аз така Blush Но пък мисля да меся козунаци  Mr. Green да компенсирам един вид Mr. Green

# 25
  • София
  • Мнения: 2 686
Ами, за съжаление не - и ние почнахме с ремонта.
Още не е много страшно, но като почна да изпразвам шкафове ще стане маммма мия от книги, художнически материали, картини, бои и какво ли още не. поне три стаи вече имат топлоизолация отвътре.

Засега планираме да сме на морето за Великден, та там ще украсяваме, засега само продухвам яйцааа.
И мисля да меся козунаци.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 686
А и тия кокошки и петленца по сергиите ми идват в повече.

# 27
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Не украсявам къщата за Великден.
Само слагам разни финтифлюшки около яйцата.

# 28
Много обичам и винаги украсявам! Днес точно с това се занимавам Joy

# 29
  • Мнения: 2 591
А и тия кокошки и петленца по сергиите ми идват в повече.

ужасно грозни са  Naughty


чисто западно влияние.

и аз така мисля! поправете ме, ако греша, но ние до скоро нямахме нито великденски зайчета, нито пиленца и кокошки в отровно жълт цвят! остава да започнем и яйцата да крием  Crossing Arms

# 30
  • Мнения: 1 564
По принцип не украсявам много за великден, имам няколко покривки с великденски мотиви, вземам и подходящи сафетки. На мен ми стига да сложа шарените яйца на масата - винаги много им се радвам.
И  моята украса е такава.

# 31
  • Мнения: 349
още не Това правя след разпети петък  Peace

Точно така, какво украсявате сега ? Съвсем се обърна празника на панаирджийство. Не забравяйте, че първо е тъжната вест- смъртта на Исус, това радва ли ви ? Чак сле дтова идва добрата, тогава трябва да се радваме и да украсяваме, което си е пак чисто западно влияние.

Напълно подкрепям Shushi7777 и Джемма -
от понеделник започва седмицата на Христовите страдания и най-строгия пост.
Страстната седмица е най-дългата седмица в годината, наситена с много тъга и покъртителни изживявания

# 32
  • Мнения: 1 925
Ами ще украся към средата на следващата седмица. В хола слагам великденска покривка на масата и две купи във формата на кокошки с изкуствена трева и като украся яйцата ги слагам вътре. Peace

# 33
  • Мнения: 1 152
За първа година украсявам за Велик ден. И то по настояване на майка ми. Хареса ми, но въпреки всичко ми се вижда не традиционно поне за мен.

# 34
  • Мнения: 6 461
Накупила съм някои работи.
Не съм ги поставила още ...ама тези дни   ще го направя

# 35
  • София
  • Мнения: 1 155
Аз нямам от Великденските покривки - много шарени ми се виждат, пък съпруга ми не е много по шарениите у нас ... но ако видя някоя с по-загатнати мотиви може и да си взема.
Харесвам тематичната украса с вкус и мярка (примерно в по-пролетен акцент), не ме притеснява, че било  западно влияние - щом е красиво  newsm10 Накупихме си от Практикер нови цветя, плетени кашпи, често взимаме свежи цветя за ваза и така също се украсява дома и създава настроение.

# 36
  • Мнения: 732
Да, днес украсих. С едни сладки пиленца, тревичка, пеперудки. Много обичам украсите, създават настроение  Grinning

# 37
# 38
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Къпих си много красиво беликденско зайче, и кошнички за яйца.

# 39
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
Това е миналогодишният ми принос за празничната атмосфера. Не мисля тази година да е нещо повече. Не, че и някога е било де.

# 40
  • София
  • Мнения: 903
още не Това правя след разпети петък  Peace

Точно така, какво украсявате сега ? Съвсем се обърна празника на панаирджийство. Не забравяйте, че първо е тъжната вест- смъртта на Исус, това радва ли ви ? Чак сле дтова идва добрата, тогава трябва да се радваме и да украсяваме, което си е пак чисто западно влияние.

Аз пък четох в един вестник, че точно на Цветница се прави великденската украса на дома. Незнам кое е правилното.


Аз тази година съм приготвила един венец за вратата и една кошничка с рисувани яйца ( изработени от нас с дъщеря ми). Като прибавя и боядисаните яйца в четвъртък и смятам, че ще бъде достатъчно.

# 41
  • Мнения: 208
В нашето семейство от няколко години украсите по празниците - Коледа, Великден и т.н., се падат на дъщерята. Оставям на нея да реши сама кое и как, понякога си казвам и аз своето мнение, но определено се стремя да развивам усета й към красивото.

Стаята си подреди и украси сама - по стените с миналогодишните Великденски гобленчета, които бях ушила.

А ето как изглежда дневния тракт на Цветница, пак нейно дело.
http://rozovpinko.multiply.com/photos/album/23


Сега с нетърпение очаква Велики четвъртък да боядисваме заедно яйцата.

# 42
  • София
  • Мнения: 1 155
Хайде след четвъртък чакаме снимки с боядисани/украсени яйца.
Ето нашия венец на входната врата (качеството на снимката е лошо Embarassed): http://i118.photobucket.com/albums/o98/galia_gtsp/Razni/ProletnaUkrasa002.jpg
И новото цвете: http://i118.photobucket.com/albums/o98/galia_gtsp/Razni/ProletnaUkrasa010.jpg

# 43
  • Мнения: 4 406
днес ми се подигра съпругът... казах му, че след работа ще мина да накупя няколко украси за Великден и той ми посочи с ехидна усмивка над главата елховата гирлянда, дето виси от Коледа  Embarassed Embarassed Срам!!! толкова време виси залепена на стената, че съм свикнала с нея и не ми прави впечатление да не й е там мястото. сега измислих направо на нея да закрепя цветчета и калинки, а надолу ще виснат яйчицата на конец...

# 44
  • Мнения: 208
Хайде след четвъртък чакаме снимки с боядисани/украсени яйца.
Ето нашия венец на входната врата (качеството на снимката е лошо Embarassed): http://i118.photobucket.com/albums/o98/galia_gtsp/Razni/ProletnaUkrasa002.jpg
И новото цвете: http://i118.photobucket.com/albums/o98/galia_gtsp/Razni/ProletnaUkrasa010.jpg

Ще покажа Simple Smile Аз имам снимки с боядисани яйца от миналия Великден, ама няма смисъл да показвам сега, ей го де е четвъртък:)

Венчето от вътрешна или от външна страна на входната врата го сложи?

А цветето е много красиво. Как се казва?

# 45
  • Мнения: 208
днес ми се подигра съпругът... казах му, че след работа ще мина да накупя няколко украси за Великден и той ми посочи с ехидна усмивка над главата елховата гирлянда, дето виси от Коледа  Embarassed Embarassed Срам!!! толкова време виси залепена на стената, че съм свикнала с нея и не ми прави впечатление да не й е там мястото. сега измислих направо на нея да закрепя цветчета и калинки, а надолу ще виснат яйчицата на конец...

добра идея.!  Peace
И аз така съм си запазила в кухнята зелени елхови гирлянди, увити около пръчката на гърба. Ами така я освежават просто и не съм ги махнала. Иначе стои много голо и студено без тях Wink

# 46
  • Мнения: 3 334
да,нависих яйчица на цъфнали клонки.Венец на вратата,малки великденски сувинирчета из дневната.Придадох общо взето празничен и свеж вид на дома Grinning

# 47
  • София
  • Мнения: 1 155
Венчето от вътрешна или от външна страна на входната врата го сложи?
А цветето е много красиво. Как се казва?

Венеца госложих отвън - както правим с коледните такива.
А цветето е азалия, от вида Azalea Japonica.

# 48
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Венеца на розов пинко е чудесен - ще помисля по въпроса  newsm78

# 49
  • Мнения: 208
Венеца на розов пинко е чудесен - ще помисля по въпроса  newsm78

Венеца не е мой.  Embarassed, може би имаш предвид този на  galita - и аз много го харесвам!

# 50
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Да бе вярно май ще трябва да си слагам очила  newsm78 Joy  bouquet

# 51
  • Мнения: 4 473
Не съм.  Blush Тематичната покривка брои ли се? Mr. Green

# 52
  • София
  • Мнения: 3 271
За съжаление нищо не съм купила и с нищо не съм украсила още Embarassed

# 53
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Juika няма нищо срамно 4е не си украсила още . Ще го направиш след разпети петък   bouquet

# 54
  • Мнения: 750
Моето Великденско кътче расте  Grinning:

# 55
  • Мнения: 208
Моето Великденско кътче расте  Grinning:



Много е красиво!

# 56
  • Мнения: 4 406
http://good-times.webshots.com/photo/2581339000099772635ZEpqst
ето част от моята Великденска украса

# 57
  • Русе
  • Мнения: 2 354
единствената "украса" , която си измайсторих е една кошничка, на чието дъно сложих малко зелени хартиени лентички, където си наредих боядисаните яйца

# 58
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Днес вече украсих  newsm44

# 59
  • Мнения: 6 461
Вече всичко е готово...
Яйчицата ,украсата...

# 60
# 61
# 62
  • Мнения: 3 674
Моето Великденско кътче расте  Grinning:


Аааах 4е е страхотно както сте  украсили  Heart Eyes

# 63
  • Мнения: 3 674

Моя козунак тази година...



..и яйцата коит децата боядисха с водни бои4ки.

п.с. Тук в Норвегия традицията е да се боядисват кухи яйца с водни бои4ки или с фолмастери.Не се продава боя за яйца както в БГ...
И това е работа и занимавка н адецата  Mr. Green Така 4е това е тяхно произедение Grinning Много се стараха милите Blush

Общи условия

Активация на акаунт