СИРЕНЕ ЗА ПРЕДЯСТИЕ

  • 1 985
  • 17
  •   1
Отговори
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
В удобен съд се нареждат:

250гр. сирене /твърдо/ нарязано на едро
1 глава лук /нарязана/
копър
4 скилидки чесън/нарязан/
няколко зърна черен пипер
люта чушка /по желание/
Всичко това се залива със зехтин
Да престои поне 5 часа
   chef

# 1
  • София
  • Мнения: 35 814
Сирене в зехтин е супер.
Правя подобни неща.
Ще пробвам и тази рецепта, мерси  Grinning   bouquet

# 2
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ще пробвам.

# 3
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
НА МЕН ЛИЧНО МНОГО МИ ХАРЕСВА   bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 3 610
Майка правеше нещо подобно,но под формата на сърмички с лозови листа.навива малки парченца сирене в млади лозови листенца и ги подрежда в буркан.Един ред сърмички,един ред чесън,копър,черен пипер,розмарин.Накрая налива олио,да ги покрие и се оставят да зреят20- 30 дни.Става страхотно мезе,ноо бавно се прави,а бързо свършва eat

Последна редакция: чт, 29 мар 2007, 18:51 от liani

# 5
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
liani Това е страшно интересно - ще го пробвам на всяка цена   bouquet

# 6
  • Мнения: 6 461
Ще го изпробвам .
Благодаря  bouquet

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 576
Майка правеше нещо подобно,но под формата на сърмички с лозови листа.навива малки парченца сирене в млади лозови листенца и ги подрежда в буркан.Един ред сърмички,един ред чесън,копър,черен пипер.Накрая налива олио и оцет и се оставят да зреят 30 дни.Става страхотно мезе,но бавно се прави,а бързо свършва eat
Ох, че вкусно звучи. Но дали ще имам нерви да го направя?

# 8
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Не вярвам че ще има нерви - не е сложно   bouquet

# 9
  • Мнения: 1 906
Майка правеше нещо подобно,но под формата на сърмички с лозови листа.навива малки парченца сирене в млади лозови листенца и ги подрежда в буркан.Един ред сърмички,един ред чесън,копър,черен пипер.Накрая налива олио и оцет и се оставят да зреят 30 дни.Става страхотно мезе,ноо бавно се прави,а бързо свършва eat

Какво е съотношението олио:оцет за един буркан?

# 10
  • Мнения: 6 461
Не вярвам че ще има нерви - не е сложно   bouquet
В никакъв случай не е трудоемко ,разбира се. Mr. Green

# 11
  • Мнения: 4 546
аз поръсвам сиренето с червен пипер и поливам с олио. не е особено здравословно, но в къщи го обичаме и е чудесно мезе  Wink

# 12
  • София
  • Мнения: 3 610
Коригирах рецептата след консултация с мама Wink

# 13
  • Мнения: 6 958
Ето и от мен една рецепта за сирене за предястие  Peace

Продукти:

400-500 гр. сирене (нарязват се на 4 или 5 тънки блокчета сирене)
2 домата
магданоз
целина
черен пипер

Приготовление:

Вариант 1: Сиренето се разтапя за няколко секунди/минута в микровълновата фурна. Добавя се нарязаното на филийки домати за декорация и по желание се овкусява с малко зектин или олио. Поръсва се с черен пипер и нарязаните на ситно магданоз и целина. По желание могат да се прибавят няколко маслини.

Вариант 2: Сиренето се препича в партигрил. Добавя се нарязаното на филийки домати за декорация и по желание се овкусява с малко зектин или олио. Поръсва се с черен пипер и нарязаните на ситно магданоз и целина. По желание могат да се прибавят няколко маслини.

Вариант 3: Сиренето се панира леко на тиган с позната ви панировка (айца и малко брашно). Добавя се нарязаното на филийки домати за декорация и по желание се овкусява с малко зектин или олио. Поръсва се с черен пипер и нарязаните на ситно магданоз и целина. По желание могат да се прибавят няколко маслини.

П.С. Пускам я тук... Надявам се авторката да няма нищо против  Peace

# 14
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
РАЗБИРА СЕ ЧЕ НЯМАМ НИЩО ПРОТИВ
Даже сте опитам тези рецепти - много обичам да експериментирам   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт