Психодиспансер

  • 64 575
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 413
Момичета, направо съм потресена от липсата на координация между т.нар институции.
Тъй като се разбра,че отделните агенции искат различни неща, аз реших да бъда досадно пунктуална и да изискам конкретна информация за всеки един отделен документ.
По този повод се обадих в Психодиспансера и ги попитах какъв документ ми трябва за подаване на документи за осиновяване.
Отговориха ми,че на някои им искали удостоверение,че не се водиш на отчет,но на повечето медицински експертизи Sad. Едното не струва почти нищо, а другото 30 лв!!!
Както и да е!Обадих се аз в агенцията за закрила в моя район и ги попитах какво точно ми трябва.
Удостоверение или медицинска експертиза?
А тя каза,че се учудва,че ме питали и че ми трябва удостоверение, че не се водя на отчет, на гърба на което да има бележка за общия  ми психо-статус??? Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
Отново й казах какви са възможностите и отново зададох въпроса :Удостоверение или експертиза?
Тя отсече :Удостоверение!
Обаче сега подозирам, че ще ми издадат само удостоверение за неводене на отчет и на гърба никой няма да отбележи дали имам или не налудничав поглед! ooooh!
Затова направо не знам какво да правя!
Моля ви, посъветвайте ме!И ако някоя от вас е към район Оборище, нека сподели какво е представила, защото почвам да психясвам наистина.
Благодаря, момичета!Че ви има!   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 843
Не знам дали този документ се издава по райони. Ние отидохме в Централата, ако може да се каже така. Тоест в Софийски Градски Диспансер (намира се в близост до Централна баня, ако имаш нужда, ще погледна за точния адрес).
Там ни издадоха документ, който Бога ми, не знам дали е удостоверение или експертиза, но струваше 30 лева и пише, че не се водим на отчет, а на гърба са записани всички споменати от теб бележки от докторката. Confused
На регистратурата казваш за какво си и веднага реагират. Не питат и не се чудят.

# 2
  • Мнения: 380
Между другото София е районирана.

Ние бидейки жители на Младост трябваше да отидем на 4-ти километър.

Иначе процедурата е същата. Само помня една изключително красива докторка... Направо ми омекнаха колената. не помня какво ни пита и какво сме отговаряли...

# 3
  • София
  • Мнения: 9 517
Там ни издадоха документ, който Бога ми, не знам дали е удостоверение или експертиза, ... и пише, че не се водим на отчет, а на гърба са записани всички споменати от теб бележки от докторката.[/b] Confused
На регистратурата казваш за какво си и веднага реагират. Не питат и не се чудят.
Абсолютно същото, но София наистина е районирана и трябва да отидеш в психо диспансера, който ти е район. Между другото ние се опитахме да поискаме само бележки, че не се водим на отчет, но от регистратурата ни казаха, че те не вършат работа за осиновяване и ни пратиха за т.нар. експертиза или удостоверение.

# 4
  • Мнения: 1 843
Добре де. Преписвам дословно. Ако по някаква случайност район "Възраждане" е към ОБЛАСТЕН ДИСПАНСЕР ЗА ПСИХИЧНИ ЗАБОЛЯВАНИЯ СЪС СТАЦИОНАР - СОФИЯ ГРАД, то тогава съм случила.
Преписвам дословно: Медицинско удостовeрение N...

Сега вече не си спомням защо отидохме точно там, но не беше със сигурност по конкретната препоръка на някой. Мисля, че в пакета документи беше посочен Областен Диспансер и да си кажа правичката, доста го търсих.

Питай Дейзи, знам ли вече кой, ама питай. Извадих тези координати: Ул. Екзарх Йосиф 59;  02/981 12 25
Обади се и пробвай да получиш информация.

Последна редакция: чт, 29 мар 2007, 13:36 от DarZaMen

# 5
  • Мнения: 413
DarZaMen, точна там звънях!Те ми предложиха тез две екстри Embarassed
а това за районирането за пръв път го чувам също. Не ме попитаха къде ми е адресната регистрация, че да установят дали съм към тях или към друго здравно учреждение трябва да се обърна Sunglasses
Дали някой има идея как да се докопам до инфо за новото двеста - районирането ни по психодиспансери Embarassed
Или поне кого да попитам!Аз наистина съм отчаяна!Не мислех,че е такъв батак цялото това нещо. Rolling Eyes
Благодаря ви за търпението!

# 6
  • Мнения: 2 722
Дейзи, така както виждам аз всички сме минали с 30-левовите психо-документи. Аз от район Люлин не съм си и помисляла да сърся райониране - социалната ми каза от психодиспансера в центъра и аз отидох там - на регистратурата питах за документ за осиновяване и не ми дадоха друга опция, освен 30 лева и разговор с психоложката.

# 7
  • Мнения: 380
Ей малко ти рано да се отчайваш:)

И то заради един документ:) Чакай да видиш как се тръшка по лице 2 годишен разбойник в локва защото си му отказала сладолед.

Ще се сблъскаш с много по - сериозни проблеми. По ведро  bouquet Гледай напред.

# 8
  • Мнения: 413
Дейзи, така както виждам аз всички сме минали с 30-левовите психо-документи. Аз от район Люлин не съм си и помисляла да сърся райониране - социалната ми каза от психодиспансера в центъра и аз отидох там - на регистратурата питах за документ за осиновяване и не ми дадоха друга опция, освен 30 лева и разговор с психоложката.

Ахахаха, ти си добре, че не са ти дали опции Rolling Eyes
Реших, ще се спра на опцията медицинска експертиза, та да се свърши!
И ще помоля изрично да впишат, че освен нормална, не се водя на отчет!
Щото де да знам кой къде защо ме води!
Всичко е възможно! Crossing Arms

# 9
  • Мнения: 1 843
Преписвам дословно: Медицинско удостовeрение N...

Май наистина си се ошашкала. Не внимаваш. Горното го преписвам от вече готов, издаден и минал всякакви инстанции документ. Ама, ако държиш на експертиза, кой да те спре!  Laughing

# 10
  • Мнения: 2 722
И на моето пише - МЕДИЦИНСКО УДОСТОВЕРЕНИЕ №....
струваше 30 лева за човек и ни радпитваха за какви ли не работи - всичко е описано в свободен текст.
Лекарката е д-р Канова - психиатър
специално е упоменато - да послужи пред/за/ съдебните власти за осиновяване на дете/
От психодиспансера на Екзарх Йосиф
Има сложен и печат че не се водя на  отчет, освен становището на психиатъра.

# 11
  • Мнения: 413
Разбрах!Ама аз кво да направя като на удостоверението му викат медицинска експертиза!Така ми казаха те!

Благодаря на всички за помощта!Записвахте ли си предварително час на Екзарх Йосиф?

# 12
  • Мнения: 2 722
Ние не сме си записвали час - отидохме, чакахме 10-тина минути и ни приеха. Бяха много вежливи, направо да ти стане кеф /боже, какви неща ни радват/. Най накрая ни пожелаха успех.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 324
Когато подготвяхме първоначално набора от документи си извадихме от "Екзарх Йосиф" удостоверения, от тези по 30 лева. Добре ама те важат за срок от 6 месеца и когато докарахме нещата до дело, трябваше всички документи и медицински да се вадят на ново. Тогава адвокатката каза да си извадим само бележка, че не ни водят на отчет. В съда никой не повдигна въпроса.

# 14
  • Мнения: 413
За да приключа темата, искам да внеса разяснения относно развоя на моята психо "драма" Laughing
Сега се връщам от психодиспансера, където любезно ни взеха 60 лева, но пък получихме добро отношение и искрени пожелания.
Лекарката беше много симпатична и ми сподели, че смята издаването на такова удостоверение в началото на процедурата за напълно излишно и че една бележка, че не се водим на отчет според нея била напълно достатъчна. Медицинското според нея трябва да дойде на по-късен етап, ако се стигне до осиновяване..
Но напоследък били връщали много хора с бележки, та се налагало да дават 60 + 10 лева. Затова предпочитали да си вържат гащите и направо да пристъпят към съществената част.
Затова съветвам всички изрично да попитат хората от регионалната агенция дали ще им свърши работа само бележка...а после медицинско Sad
Всичко е супер измислено и потискащо.
Няма как да не се чувстваш като глупак, обикаляйки напред-назад, където още преди "прегледа" ти взимат парите и слагат печатите.
Всичко е една индустрия за пари, но няма значение, важен е мотивът да минеш през това!
А той е по-силен от огорчението!
Надявам се да бъдем полезни на други хора, които тръгват по този път.  bouquet

Последна редакция: пт, 30 мар 2007, 12:42 от Dazy

Общи условия

Активация на акаунт