14 април - допълнителна Ла Лече Лига среща! Рецепти!

  • 1 720
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Разбира се, добра идея е да съберем после рецептите. Но няма да са тук Simple Smile Ако става дума за здравословно хранене на цялото семейство, ще бъдат в Готварски рецепти.

# 31
  • Мнения: 3 205
Аз мислех, че са за бебета само.

# 32
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Аз мислех, че са за бебета само.
И за бебета и за големи Simple Smile Няма само дребните да храним здравословно, я Grinning Щото да знаеш, че ако се криеш да ядеш тайно шоколади, чипсове и бургери, в един момент те хващат в крачка и обяснението е много сложно. Никаква дипломация не върви в обяснението защо ядеш нещо, което си описал като 'не е полезно' - изпробвано от мен Mr. Green

# 33
  • Мнения: 1 503
Бу,
като прочетох постинга ти,ми се прирева.Ние в къщи все г...на ядем.И непрекъснато размятат пред Христо фафли,филии с кайма и разни други подобни,където мисля не са за него още.
Вече ще пусна един Хелп във форума"Как да се справяме с добронамеренитепредложения за лоши храни" newsm78

# 34
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
~Цвети~  ooooh!
Много е сложна тази, ще знаеш... аз от сума време се боря, но все пак моята борба не е трудна, че умея много зло да гледам. И пак се случват такива неща, въпреки всичките разговори, обяснения и уж съгласия по въпроса за здравословното хранене... Просто далеч не всички се интересуват чак толкова, отделно, че 'цял живот така ядем и нищо ни няма' си е движеща сила направо  Crazy
И с всичките реклами, които те убеждават колко вкусно готви Маги и колко е полезен Киндер шоколада, защото имал много мляко (а защо не му дадеш чисто мляко тогава, питам аз - поне знаеш със сигурност, че е полезно!) е много трудно обяснението.

Радвам се, че помагаш на Зайо  Mr. Green

# 35
  • Мнения: 1 503
Ама той Зайо е сладур!
А това ,че нищо им(ни-защото и аз не ям здравословно) няма не е сигурно newsm78
До събота Laughing

# 36
  • Мнения: 257
Със сметанов сос я правя аз - така ме научиха едно време в стола на университета Simple Smile
Ние си я правиме с майонеза  Embarassed Но тази идея ми харесва, ще пробвам със сметана. Отиваме да търсиме цвекло...

# 37
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Хайде на рецептите!  Grinning

Рецептата става и само с бяло брашно, но нали сме много здравословни и изобщо, давам този вариант. Пропорциите малко варират заради големината на яйцата и прочие. Ако стане рядко или пък обратното, гъсто, се разрежда/сгъстява до достигане на добра консистенция - лепкаво, но не течно тесто.

Пълнозърнести хлебчета

Продукти:
1 1/2 ч.ч. бяло + пълнозърнесто брашно
3-4 с.л. овесени ядки
2-3 с.л. пшенични (или други) трици
2-3 яйца
1 ч.ч. кисело мляко (или прясно)
1 ч.л. равна - сода за хляб
1 ч.ч. сирене натрошено
1-2 щипки сол
1/2 ч.ч. олио
масло
1/2 ч.ч. нарязани на парченца маслини (по желание)

Приготвяне:
Яйцата се разбиват. Добавя се киселото (прясното) мляко и се разбърква. Брашното, смесено със содата за хляб се прибавя, също и олиото. Прибавят се овесените ядки, триците и сиренето и отново се разбърква. Слагат се солта и маслините. С намазнени ръце от лепкавото тесто се оформят малки кръгли хлебчета, които се нареждат в намазнена тава (ако тестото е по-рядко, може да се сипят купчинки тесто с лъжица). Отгоре на всяко хлебче се слага малка бучка масло. Може да се поръсят със сусам по желание. Пече се в предварително загрята фурна на 200-250 *С, докато покафенеят.

Забележка: Между хлебчетата се оставя място, защото се разливат и набухват. Пробват се с дървена клечка дали са опечени, защото пълнозърнестото брашно си е тъмно, и е по-трудно да се прецени кога са готови.


     

Чакам да видя останалите рецепти Laughing Всичко беше много вкусно!

# 38
  • Мнения: 2 631
записвам се да следя рецептите Hug
а във Варна що не си спретнем нещо такова newsm78

# 39
  • Мнения: 257
Бу, хлебчета ти са супер! Връчих рецептата на свекърва ми, очаквам включване...

А аз сега се сетих за една рецепта на така да се каже студена супа. Вкъщи модифицирахме и подобрихме рецепта на таратор, при това остана доста здравословно според мен.

"Таратор Лукс" Laughing

Продукти:
1-2 картофа (ако има млади)
1 голяма краставица
1 връзка репички
200 г пуешка шунка
1 кофичка кисело мляко
зелен лук
копър
сол
1-2 с.л. зехтин

Приготвяне:
Картофи се сваряват и се нарязват или се настъргват на дребно (ако са млади - без да се белят). Шунка, краставици, репички се настъргват на едро ренде, нарязва се зелен лук и копър. Всичко това се слага в тенджера и се залива със студен айран преди сервиране.

А това са рецептите на салати от цвекло, които донесох на среща.

Салата "Винегрет"

Продукти:
2-3 глави червено цвекло
2-3 картофа
1-2 моркова
1 буркан консервиран грах
6-7 кисели краставици или кисело зеле
зелен лук
2-3 с.л. зехтин
сол

Приготвяне:Цвекло, картофи, моркови се сваряват (цвекло вари се отделно), изстудяват се и се нарязват на дребни кубчета или се рендосват на едро ренде. Нарязват се кисели краставици или зеле и лук, добавя се зехтин, сол, разбърква се - и готово. Може да се сложи и магданоз.

Салата "Цвекло с яйца"

Продукти:
2-3 глави червено цвекло
6-7 яйца
заквасена сметана
чесън
сол

Приготвяне:
Цвекло и яйца се сваряват, настъргват се на ренде, изстискват се няколко скилидки чесън, добавя се сметана, сол, разбърква се - и готово.

# 40
  • Мнения: 1 691
Аз нищо не донесох, ама да ви пиша една рецепта:

Крем-супа от картофи и грис
3-4 картофа се нарязват на кубчета и се сваряват в около 2 л вода, вадят се от водата и се пасират (с пасатор или се намачкват), връщат се във водата, завират отново. Добавя се около 1 шепа грис, за да се сгъсти и изглади супата. Ври 3-4 минути. Слага се малко масло - кой колкото иска, аз слагам чисто символично около 1 ч.л., но може и повече.
За възрастни се поднася с крутони (аз ги правя с масло) и натрошено сирене.
За подправки нищо не казах - малко сол и индийско орехче слагам, може и черен пипер, но не много.

По мои сметки може да се дава на бебовци, когато се въведе глутенът.

# 41
  • Мнения: 2 616
записвам се да следя рецептите Hug
а във Варна що не си спретнем нещо такова newsm78


И аз подкрепям СмиНсЧо в предложението!

Общи условия

Активация на акаунт