Наддава прекалено само от кърма

  • 1 520
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 205
Ако детето излиза достатъчно навън - няма опасност от рахит. Иво наддаваше по следната схема - 1,5кг първия месец; 1,2кг втория; 0,8кг - трети месец; 0,7кг - четвърти.
Давала съм вигантол само втория месец - по 2 капки. Много е опасно да се предозира!

# 16
  • София
  • Мнения: 555
И според мен повече от 2 капки е безмислено (опасно) да се дава профилактично!

# 17
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Не се притеснявай, наддаването е нормално.
Педиатрите никога не са доволни - или им е малко, или им е много наддаването, и угодия няма. Бебето си знае колко трябва да яде. На 10 месеца като почне да лази като фурия и наддаде само 200 грама, или хич не наддаде, кажи на педито, че сте си спестили 300 г от 1 месец Mr. Green
Връзката на теглото с рахита е никаква, защото бебе на 1 месец така или иначе не стои право, че да му се изкривят краката от натежаване Wink
Извеждай го, 15 мин на слънце стигат, за да се набави нуждата от вит. Д, и то като се показват само ръчички и лице.
На моите деца вит.Д не съм давала, извеждала съм ги и толкоз. Нямат рахит, даже на малкия все ми казваха, че много бързо му се затваря фонтанелата.
Педиатрите масово се вманиачават с фалшиви признаци на рахит, като качване на тегло, потене и тн и никой не изследва калций примерно. Затова кърми, за бебето е най-важно да расте, а на педиатъра - много поздрави. 

# 18
  • Мнения: 2 631
Не се притеснявай, майчетата са ти казали  Hug
Алекс се роди 3300
на 1 мес беше 5000
на 2 мес беше 6500 (т.е беше си удвоил теглото на 2 месеца  Peace)
на 3 мес беше 7700..и така до 9тия месец наддава до 10 кг, сега 3 месеца е качил само 1 кг, до 6 месеца беше изключително кърмен, няма проблем Peace
Вигантол и аз съм давала само до 3тия месец, после си разчитах на слънцето Hug

# 19
  • Мнения: 1 353
Ако е гладно детето няма да успееш да излъжеш детето с вода. Но иначе стойте повече навън и ако твоята педиатърка се притеснява от рахит да увеличи временно приема на вит.Д.

# 20
  • Мнения: 19 296
при нас Мари се роди 3455,изписаха я 3210 и за първия месец беше стигнала 4470.и което най много ме учуди беше пораснала цели 6 см Shocked не можах да питам педито това нормално ли е защото го видях чак след това в здравния и паспорт.ние пием също витамин Д, но на хапчета .казва се Fluoretten. сигурно е нещо като Вигантола,но никой не ми е казвал че трябва да увеличавам дозата.в опаковката,а и лекарите ми казаха само 1 таблетка за кърмачета-в нея се съдържат 0.0125мг Colecalciferol,което съответства на 500 I.E витамин Д и 0.553мг Natriumfluorid,съответсващ на 0,25мг флуорид.

# 21
  • sofia
  • Мнения: 8 936
Роди се 3900, спадна само 100 гр до изписването. На 5 месеца е 9250 и 71 см....отивай да плашиш твойта педиатърка Wink
Последния месец е качил само 500 гр.....вече се нормализираме.

# 22
  • Мнения: 204
Момичета, а не ви ли беше страх от рахит, защото мен педиатърката много ме наплаши, както и от риска от "Ранно затлъстяване". Нейният син бил точно така, сега бил на 14 години и тежал 85кг. Е, и аз се стреснах. Ама не мога да си държа детето гладно. И го чакам само да си откаже нощните яденета.

Няма опасност от затлъстяване, ако бебока е само на кърма. Нали не ходиш с пържените филии и мазните баници да го гониш да яде. Голямата ми дъщеря беше по-дебеличка като малка, без да съм я насилвала с ядене (кърмихме се само 3 месеца, в които обаче качваше доста), а сега вече е слаба и изглежда добре. Малката също качи 1300 за първия месец, а другата седмица ще видя за втория, но подозирам, че пак няма да е малко - има направо двойна гуша  #Crazy, а сме само на кърма, без вода, без сокчета.
Въпреки че наистина има изследвания, че броят на мастните клетки се образува до края на първата година и е много важно какво и колко яде детето в тази възраст. След това през годините този брой не се променя, променя се само размерът на мастните клетки. Затова има хора, които не могат да отслабнат или дори да отслабнат, лесно възстановяват килограмите си.

# 23
  • Мнения: 339
И Крисчо наддаваше по 1,400-1600 до 5 мес. За последния месец обаче беше качил само 500. Още си е доста пухкавичък, но се надявам идните месеци да се повтали малко Mr. Green Вярно е, че има опасност от рахит, но това е много индивидуално при всяко бебе-нали затова педиатъра го следи и изписва Вигантол  Peace

# 24
  • Мнения: 386
При нас беше почти същият случай, в началото през първите 3-4 месеца натдавахме повече от необходимото, но в последствие всичко мина в нормите. Ние сме на изключително кърмене и "свободен режим" скоро ще станем на 9 месеца. През периода на усилено натдаване давах по предписание на педиатърката по 1 или 2 капки, но когато бяхме на консултация през Януари тя провери фонтнелата и каза да спра Вигантола и като е слънчево времето да не давам аз от тогава съм давала само когато не излизаме или няма слънце....Гледаайте да се разхождате повече на вън особено когато е хубаво времето и правете слънчеви бани когато сте в къщи   sun  Nature Sunny  Nature Sunny  Nature Sunny

# 25
  • Мнения: 819
Не виждам нищо тревожно...

# 26
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Аз съм прилагала диета на кърмено дете - малко ябълка преди кърмене - но за дете над 6 месеца.
Вярно е, че е малко вероятно да затлъстее дете от кърма, обаче е вярно и че може да има рахит - малко вероятно и напълно възможно...
Мисля си, че ако му даваш да пие вода от време на време, може да се реши "проблема" много лесно - става все по-топло:)

# 27
  • Мнения: 257
Детето ми наддаде 1,700 за първия месец и 1,500 за втория на кърма, като през първия месец се опитвах да давам и вода, щото бях глупава още, в отличие от моето бебе, което вода изобщо не щеше да пие и я плюеше.
Нашата педиаторка ми каза тогава, че няма нужда да се притеснявам, защото щом е само на кърма - няма лошо.

Общи условия

Активация на акаунт