Насила да разболееш детето си от шарка?!?

  • 17 433
  • 165
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 116
Просто не бих я спряла от контакти заради шарка, да я заведа обаче на гости при някое болно детенце да се зарази едва ли  Thinking

Шарките е най-добре да се изкарат в детска възраст, това е факт.

Седя сега и се чудя дали съм карала шарки и кои, майка ми не помни, картона го няма  Thinking

# 16
  • Мнения: 5 531
Не не бих си завела детето на градина в такъв случай. Мария изкара варицела миналата година - беше на 3г. Изкара я много тежко, в инфекциозна болница. Много сълзи, много висока температура през цялото време, мнооого пъпки навсякъде( по цялото тяло, слабините, устата гърлото и където се сетите)Не можеше да се изпишка нормално. При нея имаше и опасност от пневмония, дишането и беше станало грубо и затруднено, с ужасна кашлица.
Брат и я изкара, много леко, само с няколко пъпки, и почти без температура.

# 17
  • мъничко градче
  • Мнения: 213
Моята дъщеря е почти на седем ,но все още не е карала нито единн вид шарка.Когато имаше шарка в детската я пусках нарочно но тя не се разболя, когато децата от квартала беха болни пак нарочно я пращах но уви и тогава не се зарази. То всичко с времето , ти и да я пуснеш тя може да не преболедува.Но и аз знам че в по ранно детство е по  вероятно болеста да премине по леко отколкото по ксъно в времето.

# 18
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Преди около месец заведох Васи на градина след едноседмичен престой на село и след няма и половин час госпожата ми се обади, че обявяват карантина. Нямаше начин да се върна и да я взема, пък и тя е била контактна с детето точно в инкубационния период на Варицелата.
Не се зарази. Ако кажа, че тайничко не съм разчитала на това, ще излъжа Embarassed Как пък нито едната, нито другата хващат такива работи...
А късното боледуване е кошмарно. Моят мъж я кара на 25 и имаше пъпки и под езика ooooh!

# 19
  • Мнения: 7 263
Факт е че е по-добре шарките да се карат в ранна възраст. Разбирам те че мисълта да причиниш това умишлено на детето си ти се струва трудна. Но пък ако не беше го спряла той така или иначе щеше да е в контакт. Освен това докато се открие шарката два дни преди това децата са силно заразни, така че нямаш гаранция че детето с което до вчера се е ровило в пясъчника също не е болно...
И така нататък. Големият ми син беше два пъти контактен и се разболя чак на третия, естествено във възможно най-неподходящия момент, когато малкия беше едва навършил година. Малкия я изкара покрай него... и покрай тях една наша приятелка на 23 години.
Освен това понякога се налага временно да причиниш неудобство или болка на детето си за негово добро. Примерно ако падне и си разрани коляното - освен да го целунеш и успокоиш, трябва и да промиеш раната, което не е съвсем безболезнено - но го правиш с ясното съзнание че е за доброто на детето ти.
Последното е за да погледнеш от друга страна на проблема и да не се чувстваш толкова зле ако вземеш решение да го пратиш на ясла...
Успех каквото и да решиш

# 20
  • София
  • Мнения: 2 853
Масово майки водят децата си да се заразяват от шарка, да я изкарали докато са малки, че после много трудно и т.н
---

така и аз съм чувала, не виждам нищо осъдително

и на мен ми писна да треперя при всяка карантира в градината
за сега сина ми нищо не е карал  Thinking

# 21
  • Мнения: 46 508
Другите шарки не ме плашат толкова, но точно пък от Варицелата имам ужасен страх  Confused
Колкото деца познавам, които я караха, вскички бяха с усложнения- пневмония ...
Освен това човек, който е карал Варицела, може да развие Херпес Зостер като възрастен, обикновено става в най-неподходящия момент- след тежко боледуване, през периода на възстановяването. Дядо ми едва го спасиха преди няколко години  Tired
В другите държави поставят ваксина за Варицелата и рядко имат такива проблеми, но в България не се внася  Crazy

# 22
  • Варна
  • Мнения: 6 872
Не мога да повярвам, че медицинската сестра във вашата ясла ще разреши на дете което не е било контактно да влезе в група под карантина от варицела. Това, поне в нашата градина е невъзможно.
Моите деца не са се разболявали от варицела, на Сиси групата втори месец е под карантина обаче тя не знам защо не се разболява. Всяка година по това време са под карантина...
Насила не бих я завела да се зарази, когато - тогава.

# 23
  • Мнения: 251
Аз бих го направила!
Да преболедува варицела в ДГ е в пъти по-добре, от колкото като голям мъж/жена.
Имам конкретни примери, за да го твърдя. Наша близка се зарази от сина си, когато беше бременна в 5-я месец.

И аз съм на същото мнение! Имам познати, които на "дърти години" я караха и не им беше много приятно.А и белезите остават.С  всички с които съм говорила по темата са на едно и също мнение: по-добре, когато си малък. Но важното решение трябва да го вземеш ти. Успех  Hug

# 24
  • Мнения: 686
Да ви кажа, страх ме е. Не го водихме на ясла цяла зима, защото се заразява от най-малкото, а сега точно на най-сигурното разболяване да го заведа зорлем  Rolling Eyes Говорих с Джипито и тя също препоръча да почакам, докато мине.
Може би следващия път, ако си ходи редовно на ясла, няма да го спра, но сега е по-друг случаят. Мисля, че е слаба имунната система и няма да му е лесно. Не че може да се предвиди, но така усещам нещата...

# 25
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Мисля, че е слаба имунната система и няма да му е лесно. Не че може да се предвиди, но така усещам нещата...

Ето на, сама си отговорила. Щом така го усещаш... Майката винаги прави най-доброто.

# 26
  • Мнения: 1 883
Аз бих го пуснала.Преди нова година и в нашата  ясла имаше шарка ,но ние бяхме болни от грип и след това не ни пуснаха докато не отмина карантината.Аз определено исках да я изкараме докато сме малки.Сега съм бременна и есента в яслата пак ще има шарка, както всяка година ,но ние ще трябва да се пазим защото ще сме с бебе на 3 месеца.И ако карантинния период продължи дълго,обикновено е 2-3 месеца, ще се побъркам с двете деца у дома.
Имах шеф който изкара шарка на 40 , щеше да умре.
Та моето мнение по добре рано.

# 27
  • Мнения: 705
на моя близка градината на детето също е в карантина, но категорично са отказали да вземат нейното дете, което не беше на градина близо месец. предтексът е, че в момента на започване на болестта пускат в ХЕИ списък с всички имена на присъстващите деца и всеки път, когато дете се разболее - пращат името му в ХЕИ. ако пратят име на дете, което го няма в първоначалните списъци - следва санкция за градината. така, че ми е чудно това предложение newsm78

на други мои близки момиченцето изкара също мноого, много трудна варицела на 3.8г, така че гаранция за лека шарка, заради възрастта няма.  аз често казано, не мисля, че бих предизвикала съдбата във вашия случай, но не съм 100% убедена newsm78

# 28
  • Мнения: 2 556
Аз изпитвам ужасен страх от шарките, карах варицела на 22 години и не искам да си го спомням просто. Никога обаче не бих си заразила насила детето  Naughty За късмет моите и без да искам си карат шарките като по учебник. Баткото изкара варицела и скарлатина, а после двамата с малкото в комплект цъфнаха с рубеола. От опит мога да кажа, че и трите не са цвете и донякъде съм доволна, че ги поминахме, но като си помисля, че малката има да кара и тя варицела и скарлатина и направо #Crazy

# 29
  • Мнения: 11 607
Темата ме вълнува... Казват,че когато като деца карат шарка е за предпочитане.....

Общи условия

Активация на акаунт