Докъде я докараха мъжете ви с българския?

  • 5 658
  • 82
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 215
Така и аз да се включа с бисерите на моя благоверен. От три години сме заедно ама българският му е до под кривата круша. Все ми излиза с номера, че езиците не му се отдавали, ама иначе помни като слон това дето му е интересно. Всеки път като дойдем в България и той се зарича, ама наистина сериозно: "Бейб, другият път като дойдем в България аз ще говория с мама и баба на български". И аз в началото се ядосвах, ама вече само викам добре бейб. Иначе сме изпонакупили всички възможни учебници по български, само дето някой трябва да седне и да понаучи нещо. Като краен резултат, майка ми и баба ми знаят английски по- добре от колкото той български.
Иначе речниковия набор е предимно от мръсни думички плюс няколко скоропоговорки, които незнайно защо са му любими
Гладна кокошка просо сънува
На краставичар краставици да продаваш
Да бе, да (това го употребяваме общо взето навсякъде)
Извинете
Една голяма бира, моля ( май незнаем думата за малка Grinning
и такааа

# 76
  • Мнения: 221
toi mai vsichki deistvat po izbiratelnata sistema Simple Smile

# 77
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Нашия котарак много обича да се лигави в едно кашонче и аз все му викам- Кашончо. Брех, голям зор е тая дума и вече 2 месеца се мъчим да я запомним, ама....Виж: с джапанки, котараче с мустаче, картофче / когато имам дупка в чорапа Wink /, топлийки /като ни се затварят очите от умора/ и някои други думички са ни по-лесни, ама КАШОНЧЕ.... Confused

# 78
  • Мнения: 978
Моят мъж знае точно 5 изречения, ама се оправя:). Вчера майка ни звъни и той и казва: " Теди? Чакай малко".

# 79
  • Мнения: 42
Е и а3 да се похваля . Моето съкровище нау4и български 3а около 6 месеца ,пре3 които 3 си бяхме в БГ .Говори много добре .Никога не е у4ил от у4ебници , просто много му хареса в БГ , моите приятели го приеха с много оби4 и търпение .Като си спомня само как му раzкаzваха вицове  и ме напушва смях , на какви клоуни са се правили 3а да се раzберат  Grinning . И може би 3ащото обикна хората искаше и да се ра3бира добре с тях нау4и и е3ика лесно .По принцип му се отдават е3иците ,но никои от те3и които 3нае нямат общо с кирилица ,а той и 4ете и пише /е не си представяйте някаква страшна граматика  Grinning  /

Най е интересен като го спре КАТаджия .Обръща се към мен и ка3ва , "А3 се оправям " , горкия полицаи какво твглят с него  Grinning или недаи си Боже да го и3лъжат в магаzин  Imp
"въпроса е принципен " ка3ва . Като съм 4ужденец , да не съм глупак  Grinning
...
Гордея се много с него  Simple Smile

# 80
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Моят съпруг беше студент в България,но от онези,които имат истинско желание да учат.Така че с българския е много добре,даже в къщи си говорим повече на моя майчин език,а не на неговия.В началото обаче беше много смешен,имаше страшни бисери от сорта на "губки-гъбки","актапод-октопод","слунце-слънце","имам много време да те видя-отдавна не съм те виждал" Laughing ,аз много му се смеех и това го амбицираше да научава всичко правилно,за мое съжаление ми го върна,когато аз започнах да уча гръцки Embarassed

# 81
  • Bristol
  • Мнения: 9 361
Teo, на гърците много им се удават езиците май Simple Smile Аз имам един познат дето след 40 год е започнал да учи български. Направо ми е скрил шапката толкова му е перфектен българския и почти няма акцент. Не като някои гърци вместо Всички- цицки и вместо Що-сто  Twisted Evil Даже и сродовете няма проблеми.

# 82
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
Цитат на: meri_ark
Teo, на гърците много им се удават езиците май Simple Smile Аз имам един познат дето след 40 год е започнал да учи български. Направо ми е скрил шапката толкова му е перфектен българския и почти няма акцент. Не като някои гърци вместо Всички- цицки и вместо Що-сто  Twisted Evil Даже и сродовете няма проблеми.
 

Ами да ти кажа често има значение от коя част на Гърция са.Тези от северна Гърция,като моя мъж(той е от Солун) говорят по-твърдо и като че ли по-бързо схващат твърдостта в българския,но тези от южната част на страната.......не е за разправяне.Имаме един приятел(от Атина),който 5годин беше студент в София и така и не можа милия да се оправи с езика.Например казва-куща-къща,сун-сън,суобстение-съобщение Crazy ,абе като се виждаме с него му казвам да си говори на гръцки,че направо ме е гнус от българския му Wink

Общи условия

Активация на акаунт