Първи зъбки, ами сега?

  • 606
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 230
Мами, как започнахте да почиствате зъбките на бебчовците след като никнаха? Ани си има вече 2 отдолу и за 2 седмици доста пораснаха, а не знам дали трябва вече да се почистват. Преди време видях някакви малки четки за първи зъбки, но не знам дали да ги взема. Въобще как става номера?

# 1
  • Мнения: 398
Можеш да почнеш да ги почистваш вече.
Nenedent е вероятно пастата за която говориш. Продава се заедно със силиконов  напръстник за почистване на първите зъбки. Около 7 лв. струва.

# 2
  • Мнения: 1 032
Можеш да почнеш да ги почистваш вече.
Nenedent е вероятно пастата за която говориш. Продава се заедно със силиконов  напръстник за почистване на първите зъбки. Около 7 лв. струва.

Горещо ти препоръчвам този комплект. Има го в аптеките и в Била, мисля. Много е удобен, мойта дъщеря си отваряше устичката като кученце и чакаше да й мия зъбките, още повече, че този напръсник масажира венците и успокоява, когато някой друг зъб никне. Даже и сега от време на време сама си взима напръсника и започва едно търкане, не е истина, нищо че вече сама си мие зъбките с четка.

# 3
  • Мнения: 110
Ние също ползваме тази паста с силиконовия напръстник,засега ние е трудно да си плакнем зъбките,но въпреки това ги мием.Много е удобна.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 610
Аз пък започнах да му мия зъбките на 2г.,като поникнаха всичките Peace

# 5
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Михме (силно казано де) в началото само с напръстник, без паста, скоро (почти 1 год.) минахме на четка с бебешка паста, тя няма нужда от изплакване. Има 6 зъба синът ми.

# 6
  • Мнения: 277
И ние сме с 2 долни зъбчета, но нашия педиатър каза да почнем да ги мием когато станат поне 4.  Ще следя темата, защото и за нас е важно кога да започнем с миенето.

# 7
  • Мнения: 605
Можеш да почнеш да ги почистваш вече.
Nenedent е вероятно пастата за която говориш. Продава се заедно със силиконов  напръстник за почистване на първите зъбки. Около 7 лв. струва.

И ние ползвахме този комплект, но дълго време само накрайника, без паста. То и сега малката само изсмуква пастата  Simple Smile и още не е същинско миене на зъби.

# 8
  • Мнения: 3 478
Все още сме само с два зъба, но ги мия с четка. На този етап паста не ползвам. Много са и малки още.

Общи условия

Активация на акаунт