Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 2 381
Christian - най-после пост на място от теб Wink
newsm10

# 91
  • Мнения: 3 069
Емоли , идеята на всички "тъпи" лекарски въпроси е, че zа да се пребори органиzма ти, той трябва да е силен, а има фактори, които отслабват имунната система. Ако имунната ти система не е ОК, лекарствата могат да ти помогнат, но може и да не ти помогнат.
Неривте и стреса са едини от най сериоzните вредители.
НЯмам други коментари, освен, че се надявам никога да не се срещаме на детската площадка, където смяташ zа редно да ми тровиш детето и мен.

Дори и да ми кажеш, че ходиш в градинки където няма майки пушачки.....просто няма да повярвам.Питам се, къде ли го разхождаш тогава....

ЗА ПУШЕНЕТО!Моля, не ни линчувайте.Няма съвършенни хора!

# 92
Ако човек не се стреми към съвършенство, тогава тъпче на едно място. Разбира се че няма съвършени хора, но хора, които намират винаги оправдание за нещо, което не искат да направят са слаби хора.
Аз не ти държа сметка защо пушиш, но е смешно в такъв случай и ти да държиш сметка на жените, които не ходят редовно на гинекологичен преглед.
Отношението е подобно на това родител студент да се кара на детето си защо преписва в училище...

# 93
  • Мнения: 2 292

Дори и да ми кажеш, че ходиш в градинки където няма майки пушачки.....просто няма да повярвам.Питам се, къде ли го разхождаш тогава....



а би трябвало в нито една да няма, за да е се чудим после защо боледуват деца, защо боледуват майки . 

# 94
  • Мнения: 3 069
Ако човек не се стреми към съвършенство, тогава тъпче на едно място. Разбира се че няма съвършени хора, но хора, които намират винаги оправдание за нещо, което не искат да направят са слаби хора.
Аз не ти държа сметка защо пушиш, но е смешно в такъв случай и ти да държиш сметка на жените, които не ходят редовно на гинекологичен преглед.
Отношението е подобно на това родител студент да се кара на детето си защо преписва в училище...


Посочи, неизвестен госте ПОНЕ един мой постинг в който ДЪРЖА сметка на някой защо не си прави цитонамазки????

# 95
  • Мнения: 2 292
Ако човек не се стреми към съвършенство, тогава тъпче на едно място. Разбира се че няма съвършени хора, но хора, които намират винаги оправдание за нещо, което не искат да направят са слаби хора.
Аз не ти държа сметка защо пушиш, но е смешно в такъв случай и ти да държиш сметка на жените, които не ходят редовно на гинекологичен преглед.
Отношението е подобно на това родител студент да се кара на детето си защо преписва в училище...


Посочи, неизвестен госте ПОНЕ един мой постинг в който ДЪРЖА сметка на някой защо не си прави цитонамазки????

ех, от 100 клденеца вода донесе, а идеята на авторката не беше да те обвинява  Hug

# 96
  • Мнения: 3 069

Дори и да ми кажеш, че ходиш в градинки където няма майки пушачки.....просто няма да повярвам.Питам се, къде ли го разхождаш тогава....



а би трябвало в нито една да няма, за да е се чудим после защо боледуват деца, защо боледуват майки . 

Е, слава Богу моето дете не е боледувало.

Много съжалявам, че има такива хора, които не се сещат, дори и когато им го кажеш в прав текст, че тази тема не е за тези дискусии.Много жалко, защото съм в нея от една година и всички сме се подкрепяли и помагали взаимно с каквото можем.Сега влизат 2-3 ма които дори не са имали подобен проблем и ние по старите тук се отказваме една по една да пишем.Както каза и cibbit, много оспамихте темата.Тя се превърна в бойно поле а аз не желая да воювам с никой.Ще си пуснем нова тема в общия, за хора които не търсят "под вола теле"

На всички с проблеми пожелавам благополучно развитие на нещата  bouquet

# 97
  • Мнения: 3 988
emoli и всички, които се интересуват,

свързах се със Сънчи-Пънчи и се разбрахме тя да пусне нова (заключена) тема. Изпратила съм й доста текстове и полезни връзки и адреси, които да публикува. Идеята, на която и двете се спряхме, е темата да бъде нещо като библиотека, но само по въпросите свързани с цитонамазка, ЧПВ, цервикална интраепителна неоплазия и т.н.
Темата ще бъде закована. Ясно ще се разбира, че активните (актуалните) теми са "Раничка на шийката на матката" и "За ПАП 3".
Смятаме, че няма нужда да се пускат няколко теми за едни и същи въпроси. И без това форумът прелива от теми.


P.S. Наливам масло в огъня: Аз съм умерена пушачка, вегетарианка и не консумирам алкохол. Смятам, че имунната система на карниворите, консумиращи алкохол и линчуващи пушачите, е по-слаба от моята.  Grinning  smile3530

# 98
  • Мнения: 46 508
... Аз не ти държа сметка защо пушиш, но е смешно в такъв случай и ти да държиш сметка на жените, които не ходят редовно на гинекологичен преглед ...

Аз не видях някой да държи сметка на друг, тези теми са много полезни и жени, които никога не са си правили цитонамазка- отиват и след това го правят редовно. Пък и сравнението ти е малко странно Laughing все едно да скочиш на човек, който яде сладко, само, защото казал на друг "Ходи редовно на стоматолог!"  Rolling Eyes


И ееех, ако липсата на пучаши на открито щеше да помогне на децата са спрат да боледуват ...

На кафето, на чиято площадка ходим, рядко засичам НЕпушач, детето ми обаче не боледува, който иска, да идва  Mr. Green


# 99
  • Мнения: 3 069
cubbit,  Никол, благодаря за подкрепата! Hug

# 100

P.S. Наливам масло в огъня: Аз съм умерена пушачка, вегетарианка и не консумирам алкохол. Смятам, че имунната система на карниворите, консумиращи алкохол и линчуващи пушачите, е по-слаба от моята.  Grinning  smile3530

Но не пишеш тук от позицията на "здрава", нали?
Много съжалявам, че има такива хора, които не се сещат, дори и когато им го кажеш в прав текст, че тази тема не е за тези дискусии.Много жалко, защото съм в нея от една година и всички сме се подкрепяли и помагали взаимно с каквото можем.Сега влизат 2-3 ма които дори не са имали подобен проблем и ние по старите тук се отказваме една по една да пишем.Както каза и cibbit, много оспамихте темата.Тя се превърна в бойно поле а аз не желая да воювам с никой.Ще си пуснем нова тема в общия, за хора които не търсят "под вола теле"

На всички с проблеми пожелавам благополучно развитие на нещата  bouquet
Темите за информация, когато не трябва да се превръщат в дискусии обикновено имат права за достъп - такъв е и новия подфорум "Доктор NIVEA Baby"...
"ние по старите тук "  Thinking анонимността ме прави новак явно. Причината да пиша като гост е точно защото това е важна тема и искам думите ми да бъдат тълкувани не базата на някакъв виртуален авторитет. Това кой какво е препатил ми прилича на меренето на дължините при мъжете. Вашите мнения са субективни и ортичането на несубективни твърдения като това, че тютюнопушенето има отношение към имунната система доказва субективността на преценката ви по тази тема. Казват, че в спора се раждала истината... темата е на Танина, не на cubbit. Аз не пиша за "авторитетния" източницик bgwiki като cubbit, защото "чест и слава" не ми трябват - нямат особена стойност за мен.
Просто  може би е грешка във възпитанието ми - опитвам се да помагам безвъзмездно, единственото удовлетворение, което търся е за знам че съм помогнала на някой, без да очаквам или искам благодарности.  Но ако пречи на другите - ще изляза от аноничност, по-точно ще престана да пиша по темата. И тъй като авторката е Танина - нека тя да драсне някой ред аксо има против писанията ми

# 101
  • Мнения: 3 069
Към ГОСТА....защо не ми отговори на въпроса?Може би не желаеш, защото си видял/а, че никого не съм задължавала да прави нещо конкретно?Умело се измъкваш....но не чак толкова добре.Може би е време, след ксто си в тази тема да споделиш личния си опит с нас относно pap 3 , koнизарана ли си, правена ти е хистеректомия ли???Нищо не си писал/а по темата до сега....
Чудесно би било да споделиш проблемите и трудните моменти които си преживяла с гинекологичен проблем!
А ние ще те подкрепим!
Повечето от нас не си търсят повод да се заяждат за каквото и да било.Опитваме се да си помагаме!

# 102
  • Мнения: 3 988
P.S. Наливам масло в огъня: Аз съм умерена пушачка, вегетарианка и не консумирам алкохол. Смятам, че имунната система на карниворите, консумиращи алкохол и линчуващи пушачите, е по-слаба от моята.  Grinning  smile3530

Но не пишеш тук от позицията на "здрава", нали?

Вече пиша от тази позиция. Принадлежа към възрастовата група на над 30-годишните. Има студии, които показват, че 80% жените в тази група са инфектирани с ЧПВ и при 75% от тях това има по-леки или по-тежки последици. Аз съм средностатистическа жена. Не се различвам сигнификантно от референтната ми група.
Добрата новина е, че има и добри методи за терапия. Още по-добрата е, че на мен ми помогна един от тях.

Темите за информация, когато не трябва да се превръщат в дискусии обикновено имат права за достъп - такъв е и новия подфорум "Доктор NIVEA Baby"...
"ние по старите тук "  Thinking анонимността ме прави новак явно. Причината да пиша като гост е точно защото това е важна тема и искам думите ми да бъдат тълкувани не базата на някакъв виртуален авторитет. Това кой какво е препатил ми прилича на меренето на дължините при мъжете. Вашите мнения са субективни и ортичането на несубективни твърдения като това, че тютюнопушенето има отношение към имунната система доказва субективността на преценката ви по тази тема. Казват, че в спора се раждала истината... темата е на Танина, не на cubbit. Аз не пиша за "авторитетния" източницик bgwiki като cubbit, защото "чест и слава" не ми трябват - нямат особена стойност за мен.
Просто  може би е грешка във възпитанието ми - опитвам се да помагам безвъзмездно, единственото удовлетворение, което търся е за знам че съм помогнала на някой, без да очаквам или искам благодарности.  Но ако пречи на другите - ще изляза от аноничност, по-точно ще престана да пиша по темата. И тъй като авторката е Танина - нека тя да драсне някой ред аксо има против писанията ми

Не си спомням някъде да съм отричала, че тютюнопушенето е вредно. Наясно съм с последиците. Имунната система може да бъде негативно повлияна далеч не само от тютюнопушенето. Факторите за това са комплексни, както обикновено.

Не разбрах в каква връзка уточняваш, кой е пуснал темата. Всички знаем, че това е Танина (идеята беше прекрасна, но за съжаление, не се получи това, което искахме и бяхме обсъждали в старата тема).

Колкото до "честа и славата" и безвъзмездното помагане...
Хех, да пишеш анонимно или по-точно казано под псевдоним не гарантира непременно чест и слава, а и за твое сведение, не това е целта ми. Освен това съм на мнение, че точно така помагам безвъзмездно на много жени, които биха потърсили информация. Не им я продавам, а я предлагам. Не съм очаквала или искала благодарности. Би било егоистично от моя страна да запазя информацията за себе си. Разбира се, че всеки може да направи кратък рисърч и да намери информацията, но не всеки има възможността да чете английски, немски или холандски текстове. (Как се фукам, а!?)

Всички знаем колко популярна стана междувременно Уикипедия. Търсачките изплюват връзките към статии от Уикипедия, ако не на първите, то на едно от първите места.
Темите, по които съм писала, са важни и не виждам нищо лошо в това да бъдат направени публично достояние.
Колкото до "авторитета" на енциклопедията, приемам, че имаш предвид истинността. Под всяка статия по медицински въпрос, пише: "Внимание: Уикипедия НЕ е лекар. Възможно е статията да съдържа непълна или неточна информация." Въпрос на личен избор е дали и колко да се вземе под внимание написаното.
Дори и с риск да ти прозвучи нескромно, гарантирам 100% за съдържанието на това, което аз съм писала.

И много ме интересува ти как помагаш безвъзмездно. Ако споделиш безвъзмездно, може да опитам и по-твоя начин.
Имам да казвам и казвам, когато не знам, си мълча и чета информация. Не ме е срам, че публикувах статиите си в Уикипедия; не ме е срам, че направих сайт, в който също могат да се прочетат. Не ме е срам, че се свързах с модераторите и издействах заключена тема (вече има няколко, в които може да се коментира и обсъжда), която да се закове и да е достъпна бързо и лесно за всеки, който търси подобна информация. Колкото повече, толкова по-добре.

Последна редакция: пт, 06 апр 2007, 12:33 от cubbit

# 103
Наистина има от какво да се страхуваме момичета и трябва да си обръщаме внимание на здравето.Наистина най-страшните болести започват без болка, без оплаквания.....Профилактика му е майката!
Има статия на Попова в един здравен вестник и дядо ми я е отделил.По-късно днес ще се опитам да ви я пусна тук, специално за рак на маточната шийка и за ваксината, която в крайна сметка не се знаело дали трябва да има след време РЕ-такава....
Преди конизацията бях с CIN 2.
Много се радвам, че все повече майки влизат в темата!  bouquet
Това че си била пациентправи ли те капацитет по темата? Колко специализирани по темата статии си прочела по въпроса? ЦИН2 какви клетки включва? И как си стигнала дотам, че да трябва да ти се направи хистеректомия - всъщност тотална ли са ти направили? Интереснво ми е като се извади влагалището дали изграждат ново такова от друга здрава тъкан?
Нямам намерение да "си меря дължината с теб", едва ли друг освен теб го интересуват причините, поради които съм се запознала с този проблем.
Твърдението за тютюнопушенето беше на emoli . Радвам се искренно, че си успяла да се справиш с този проблем и ти пожелавам за в бъдеще дя не се сблъскваш с подобни.


Много съжалявам, че има такива хора, които не се сещат, дори и когато им го кажеш в прав текст, че тази тема не е за тези дискусии.Много жалко, защото съм в нея от една година и всички сме се подкрепяли и помагали взаимно с каквото можем.Сега влизат 2-3 ма които дори не са имали подобен проблем и ние по старите тук се отказваме една по една да пишем.Както каза и cibbit, много оспамихте темата.Тя се превърна в бойно поле а аз не желая да воювам с никой.Ще си пуснем нова тема в общия, за хора които не търсят "под вола теле"

На всички с проблеми пожелавам благополучно развитие на нещата  bouquet
Поради тазипричина споменавам автора на темата.

Колкото до това кой какво е направил - ако си направиш труда можеш да откриеш, но нова няма да е от полза за теб, и няма причини да си губиш времето да правиш такова търсене.
Колкото до езиците- браво на теб. Аз отбирам малко и от руски, и на руски има достатъчно информация по въпроса, стига някой да си направи труда да потърси.
Тук изниква проблема, за който съм чела в чужбинските форуми - като дадеш някой линк хората в повечето случаи ги мързи да си направят труда да го проверят и предпочитат да им се каже в прав текст. И когато се случи да напиша някой превод, при това с посочен линк, бях опонирана от "капацитета" и "опита" на "старите кучета". Защото за голяма част е важен не смисъла на думите, а сапунката "ох какво преживях".
Ако държите да споделяте основно емоции и да търсите съчувствие - напишете го в началото на темата.

# 104
  • София
  • Мнения: 2 521
 #Crazy
Леле какво сте сътворили тука ! Заприличало е на тема от дир-а!

Общи условия

Активация на акаунт