Кой трябва да дава направление за скенер?

  • 21 037
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 275
Със сигурност личният ми лекар каза ,че няма право той да даде направление за скенер.
Така че първият си го платих и много бих искала да си спестя 150 лева за втория  при положение, че здравната каса и е това работата - да събира едни пари и да ги разпределя рационално.

# 1
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Със сигурност личния лекар. На свекървами и се наложи да и правят на два органа, корем и малък таз, и трябваха две направления. Личната каза че може да дава направление само за един скенер на осигурено лице, и затова едното направление го издаде на името на свекърва ми а другото на моето име, но и двете направления ги използва свекърва ми. Контраста се заплаща лично, не влиза в напръвлението.

# 2
  • Мнения: 4 700
все пак zависи и на какво то4но 6те се прави скенер. Даи пове4е информация.

# 3
  • Мнения: 275
За същото - за  корема става въпрос.
Имам приятелка,  която два пъти идва от провинцията с направление за ядрен скенер( на глава) пък аз от нещо немога да се разбера с тез доктори. Първият скенер ми беше в мусагеница  точно преди една година и май трябваше да го повторя преди половин #2gunfire
Сега се сетих и за контраста че беше към 70лева.
И какво да го правя личния  #Cussing out и  #2gunfire??

# 4
  • Мнения: 4 700
моя ЯМР бе6е на главата и направлението ми го даде невролог. За корема би трябвало да е ли4ния. Но zа6то не пробва6 да си вzеме6 направление от лекар вътре6ни болести. Може и да стане.   bouquet

# 5
  • Мнения: 5 393
Направление за скенер и ЯМР се дава от невролог. А личния лекар дава направление за невролог.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 951
Води се,че е високо квалифицирана процедурата и Ти трябва от личната лекарка направление #3,а с него се отива пр,при невролог или ортопед или кардиолог и ТОЙ ти дава #3а направление.Сблъсквам се при малко дете,и го знам със сигурност стъпка по стъпка.

# 7
  • У дома, при моето семейство
  • Мнения: 648
Да допълня нещо, скенера беше преди 4м във ВМА в София, и направленията ни бяха дадени от личната, без направления към специалист и от там направление за скенер, направо директно.

# 8
  • Мнения: 598
Много хора си заплащат скенерите, томографите и ЯМР от своя джоб. Аз също платих 150лв за томограф. Обикновенно взимат от 70-150лв. и нагоре.

Общи условия

Активация на акаунт