Има ли майки, които отказват ваксините???

  • 6 515
  • 120
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 667
Щото при разболяване от тежко инфекциозно заболяване, се прави лечение с АБ тежка артилерия с несигурен ефект, но със сигурност с повече рискове- и от страна на лекарствата, и на състоянието.
А как сме сигурни, че ваксината ще ни предпази от това тежко и страшно инфекциозно заболяване?

Цитат
И имунизационният календар е проманан- 4х се прави полио, не 5.

 Четири са приемите във възрастта до 2 г. На седем години имаме втори бустер!!! Така приемите стават 5!!!

# 16
  • София
  • Мнения: 622
Ние сме с алергия и нашите ги отложиха -аз чак се притеснявам, не бих отказала ваксина-но когато имам подобрена такава-избирам нея- Пентаксимите си стоят в хладилника

# 17
  • Мнения: 7 640
Щото при разболяване от тежко инфекциозно заболяване, се прави лечение с АБ тежка артилерия с несигурен ефект, но със сигурност с повече рискове- и от страна на лекарствата, и на състоянието.
А как сме сигурни, че ваксината ще ни предпази от това тежко и страшно инфекциозно заболяване?

Цитат
И имунизационният календар е проманан- 4х се прави полио, не 5.

 Четири са приемите във възрастта до 2 г. На седем години имаме втори бустер!!! Така приемите стават 5!!!

Да, по твоето броене преди значи са били 5 до 2г.- пероралното полио визирам.

Естествено, че нямаш гаранция, че след ваксинация се изгражда имунитет, както нямаш и гарация, че разболявайки се, може да бъдеш излекуван с АБ.
Просто това е още едно препятствие, една възможност в повече.

# 18
  • Мнения: 463
Не сме ги отказали, но си купихме Пентаксим вместо предвидените безплатни.

# 19
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
И аз имам позната, чиято майка е лекар хомеопат и по нейна идея бебето няма нито една ваксина - на 10 месеца е.
За мен това граничи с лудост, при положение, че макар и скъпи, се продават по-добри, умъртвени ваксини.
Някой ден без тези имунизации, детето няма да бъде прието в детска градина и училище.
Всеки сам си преценява риска, но аз не бих рискувала детето си.

# 20
  • Мнения: 1 174
И аз съм за варианта-замяна с по-добри.Много рисковано ми се струва отказването.

И аз предпочитам този вариант.


И аз съм за замяната, но нашият педиатър хубаво ми се накара, щом отворих въпрос за купуването на друга ваксина, като се опитваше да ме убеди, че тази от ЗК за полиомиелит е за предпочитане пред "някоя си от аптека".Аз исках да взема пентаксим, която обединява полиомиелитната и ДТК- то, но понеже не била законно приета, ми отговори, че не се наема да ми я сложи.А някои лекари били съгласни...Засега сме само с ДТК (1-ви прием) от последната консултация, но другия месец незнам какво да мисля...
Вариант без никакви ваксинации за мен е изключен- страхувам се, колкото и да се надявам.Не искам един ден да се обвинавам.

# 21
  • Мнения: 764
Аз ги отказах и не съжалявам!Само като си спомня,че сестра ми навремето не можеше да ходи 2 седмици след полио и  #Crazy

# 22
  • Мнения: 667
Ако имаш предвид полиото, то съдържа генно-модифицирани елементи.

# 23
  • Мнения: 7 640
И аз имам позната, чиято майка е лекар хомеопат и по нейна идея бебето няма нито една ваксина - на 10 месеца е.
За мен това граничи с лудост, при положение, че макар и скъпи, се продават по-добри, умъртвени ваксини.
Някой ден без тези имунизации, детето няма да бъде прието в детска градина и училище.
Всеки сам си преценява риска, но аз не бих рискувала детето си.


ще му дадат фалшиви бележки, не му се безпокой Wink

# 24
  • Мнения: 3 478
Не съм се отказала, нямам и намерение да го правя. Най-малкото за това, че детето не може да посещава примерно детска градина без ваксини. Естествено не това беше довода ми да ги слагам. Много противоречиви мнения има на последък по този въпрос и тук, но аз мисля, че по-добре с тях  от колкото без Peace

# 25
  • Мнения: 574
След последната ваксина ме е малко страх,но не бих се отказала!

# 26
  • София
  • Мнения: 978
Със смесени чувства съм и аз, но за сега съм се спряла на вариант с Pentaxim

# 27
  • Мнения: 554
И аз имам позната, чиято майка е лекар хомеопат и по нейна идея бебето няма нито една ваксина - на 10 месеца е.
За мен това граничи с лудост, при положение, че макар и скъпи, се продават по-добри, умъртвени ваксини.
Някой ден без тези имунизации, детето няма да бъде прието в детска градина и училище.
Всеки сам си преценява риска, но аз не бих рискувала детето си.


 подкреям на 100%!!!

Аз ползвах Пентаксим и детето ямаше никакви странични ефекти!

# 28
  • Мнения: 684
Simantro, стига с тия модерни напоследък щуротии. Рискът от заразяване чрез ваксината е минимален и дори нищожен в сравнение с рискът от заразяване при отказ от имунизация! Не случайно са задължителни и то не само в България. Тези ваксини имунизират децата срещу смъртоносни болести! Някога безумно много деца са измирали от тези зарази, а сега се правим на смели и безотговорни и сме против ваксините, които са направили тези болести почти изчезнали (уви само почти).
За протокола - и ние ще се спрем на Пентаксим.

# 29
  • Мнения: 341
Мисля, че няма нищо страшно да се откажат ваксините, просто на майките ни липсва достатъчно информация, оттам идва и страхът. А и законите у нас са такива, че не ни се дава правото на избор (за разлика от повечето държави в ЕС). Всъщност единствената информация на повечето е от GP-тата и от форумите. Смятате ли, че е достатъчно достоверна?
Аз бих избрала да не ваксинирам дъщеря си. За съжаление ми се наложи да стигна до тази гледна точка по трънлива пътека... а и вече е късно.  Втора година влача реваксинацията на ТБ ( за първи клас) и се надявам някога да ни се даде възможност да избираме!!
Пиша по този въпрос и в една друга тема, и понеже не ми се повтаря, който иска може да погледне тук.

Общи условия

Активация на акаунт