Белтък в урината?

  • 4 068
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 14 637
Току-що си взех последните изследвания. На белтъка пише опал-какво означава това, че съм на лекар чак във вторник? И на седимент пише 10-15 нещо си, не мога да го разчета.

# 1
  • Мнения: 3 116
Моето мнение е че е хубаво да се обадиш на гинеколога си днес и да не чакаш до понеделник  newsm78

Белтък в урината на бременна не е нещо хубаво. Кръвното как ти е ?

# 2
  • Мнения: 3 116
ОО, чак сега прочетох че пише опал. Опал значи че има следи от белтък, но не е сериозно количество. Все пак обади се на гинеколога си  Heart Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 14 637
Не било страшно каза лекаря, кръвното ми е 70/110.

# 4
  • София
  • Мнения: 12 554
Опал означава опалесценция - малки количества белтък в урината, което обаче не е съвсем безобидно. Щом са се появили може да се стигне и до албумин т.е сериозно наличие на белтък в урината, което с комбинация в отоци по краката и ръцете и високо кръвно налягане е индикация за прееклампсия. Така че със сигурност трябва да отидеш на лекар!
И то на друг, защото мнението на този нещо не е много адекватно, поне според мен.

# 5
  • Мнения: 1 114
Може и нищо да нямаш, ами нещо изследването.....
Стерилна урина ли даде?
Аз ходех на две места да ме следят, в ЖК сега като си взимах обменната карта видях, че на последните ми изследвания пише белътък-следи. За това нещо наблюдаващата ме гинеколожка да жк не си е направила труда да ме осведоми даже. Добре, че си пусках изследвания и на другото място, където нищо не ми е излизало.

# 6
  • Мнения: 3 116
Точно така, тези следи могат да се получат от замърсяване на пробата.

Нана, мамчето пише че кръвното й е 70/110, аз затова се оттеглих с мойте си предположения Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 14 637
Не искаха стерилна урина в лабораторията. И аз се запритесних малко, но кръвното ми е ОК и нямам отоци засега, да чукна на дърво.

Общи условия

Активация на акаунт