запек при бебе с АБКМ

  • 1 578
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 622
Здравейте! Моля за съвет мами в подобно положение.
Бебето ми има ситни пъпчици на едната бузка и въз основа на това ни диагностицираха АД и АКБМ-съмнения за истинността на диагнозата имам, защото обривът не се повлиява от моята диета. Кърмя и заради това не ям: всички бобови растения,всички ядки,телешко,агнешко,домати,цитрусови плодове,мъхести,банани,всички млечни продукти и шоколад и какао разбира се.В общи линии диетата ми е доста еднообразна-картофи,ориз, пиле,ябълки,хляб  Confused Откакто я спазвам, бебо е с жесток запек-чакам по 4-5 дни и ако няма нищо, прибягвам до термометъра. Само че днес се втрещих Shocked Предварително се извинявам за цветущото описание- изпражненията излязоха много трудно, нормални на цвят, но се влачеха като нишки-страшно сухи. Дори и с моя помощ очевидно бебо има още напрежение в стомахчето. Cry
Въпросът ми е-какво мога да му дам(макар че не ми се ще) или аз да ям(обаче пък имайки предвид диетата ми),че да го поразхлабя.
Исках само да допълня,че изчетох много теми по въпроса-но никой от посочените съвети не мога да ползвам заради алергията. На лекарката не искам да се обаждам, защото тя каза, че ако не му понася диетата ми- минаваме на Фризопеп.

Последна редакция: пт, 30 мар 2007, 15:24 от Елито

# 1
  • Мнения: 1 032
Най- добре питай в кърмаческия, там ще са наясно каква диета да ти предложат. На 40 дена и Петя беше с обрив, правихме изследвания и се оказа, че показателите й са с 0,1 по- ниски от тези на АБКМ (ужасно тъпо го казах, с една дума в лабораторията обявиха, че е свръхчуствителна, а не алергична). Също беше със запек, който продължава да се проявява все още. Само че малката е на АМ от раждането си, така че ми е трудно да преценя. Аз й давах по 1-2 лъжички сок от круши, а по- късно вече и от сини сливи. Може би ще трябва ти да ги ядеш, за да помогнеш на бебето  newsm78

# 2
  • Мнения: 2 757
Освен самата ти да ядеш разхлабващи храни - круши, сливи, тиква, и там квито има не виждам какво др можеш да направиш. А и защо реши, че бебето има запек? Може да усвоява напълно кърмата и затова да не ака - това не е запек, нормално е изцяло кърмени бебета да не акат толкова често, както и да акат по няколко пъти на ден. Ако детето ти не се мъчи, не виждам що се притесняваш. Че и с термометър го бъркаш newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 622
Не желаех да бъда прекалено цветуща, но...
NikiFin , реших че има запек, защото достатъчно изпражнения съм видяла- а тези са сухи и определено му създават дискомфорт- плаче и се напъва. За кърмените бебета и честотата на изхождане ми е ясно- отреагирах на 5-ти ден,само защото очевидно бебето се мъчи, с термометър, защото, както става ясно от самата тема, не знам какво друго мога да направя заради диетата.

# 4
  • Мнения: 1 032
Самата ти ядеш запичащи храни, но след като ядеш хляб, значи не би трябвало да има проблем ако ядеш и овесени ядки. Те разхлабват доказано. Консултирай се и с диетолог.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=80675.0

В съседна тема има подобен проблем и момичетата са извадили това, мисля че ще ти е полезно.

Последна редакция: пт, 30 мар 2007, 17:12 от gigio

# 5
  • София
  • Мнения: 622
Самата ти ядеш запичащи храни, но след като ядеш хляб, значи не би трябвало да има проблем ако ядеш и овесени ядки. Те разхлабват доказано. Консултирай се и с диетолог.
Да- когато ми изброяваха диетата,  попитах именно за това-дали няма да се запече детето- отговорът беше, че ако не му понася- Фризопеп. За диетолог- преглежда ни доц. Маринова, а тя уж предимно с това се занимава  Rolling Eyes

# 6
  • София
  • Мнения: 622
gigio , мерси много. Чела съм всичко за АБКМ, но за запек никъде не видях  Sad Май ще му дам Дуфалак. Tired

# 7
  • Мнения: 336
Нямам личен контакт с Д-р Маринова, нито с Д-р Мустаков, нито бих искала да кажа нещо лошо за тях, но ще си позволя да задам въпроса:
Има ли бебе, заведено при тях, на която да не са поставили една от двете или и двете диагнози - АД и АБКМ?

# 8
  • София
  • Мнения: 622
аз съм чувала,че дъщерята на Маринова работи във фирма вносител на продуктите на Фризо, така че  newsm78

# 9
  • София
  • Мнения: 6 360
gigio , мерси много. Чела съм всичко за АБКМ, но за запек никъде не видях  Sad Май ще му дам Дуфалак. Tired

точно така! запекът НЕ Е признак за АБКМ!
Маринова да си яде ушите.

# 10
  • Мнения: 336
Като чуя за Фризо, аз се изприщвам...
И как с лека ръка го предписват, на мястото на майчината кърма...
Не знам, не знам... Не знам какво да мисля вече....

---
нашето ако се втечни така 20 дни, след като минах на тази безумна диета... Аз обаче ям мн овесени ядки, основно заради лактацията. По тази причина пия и боза

# 11
  • Плевен
  • Мнения: 105
Ние имахме запек и бяхме само на кърма.Акахме на 5-6 дни сами.Затова започнах да го захранвам-на 4 навършени месеца и всичко се оправи.Най-вероятно кърмата ти не му е достатъчна и то я усвоява цялата.Само не знам,защо са сухи изпражненията му.Нашите си бяха нормални.Дай му малко пюренце от круша.Мисля,че няма да му навреди.Не е чак толкова малък.
После, пък, ми спря кърмата и педито каза да му давам НАН- хипоалергичен.Беше голям ужас,защото не искаше да го вкуси.Накрая като озверя от глад,го излапа.Аз също не исках да му давам друго,освен кърма,но се наложи.Така че,важното е всичко да е наред с бебо и не бива да драматизираш от факта,че няма да го кърмиш.Дано всичко се оправи.

# 12
  • София
  • Мнения: 622
Иглика , мерси за съвета- ще пробвам овесени яди- на мен Маринова ми каза жито- за поддържане на лактацията, не знам дали има същия ефект  newsm78
mama miglena , малки сме още за захранване, а и нали е предразположен към алергии- доста ще поизчакам. А кърмата тече  #Crazy от мен- имам в излишък, мисля че му стига- на навършени 3 месеца беше 7,600 и 67,5 см.
Мисля че всичко се дължи на еднообразната ми диета- поне обривите да се повлияваха, а то резултат няма никакъв. Мисля да поискам др мнение,само че освен Маринова и Мустаков, не знам за други.

Общи условия

Активация на акаунт