Бихте ли повярвали?

  • 2 818
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 420
ако жена ви каже " нямам деца заради свекърва ми" т.е. лоша и гадна свекърва, обсебваща сина си и т.н.

Жената няма заболявания, та не е това причината.
Не питам от нездраво любопитство, просто мисля че е егоизъм, търсещ извинение, може и да греша де.
А, семейството е материално добре, та и парите не са проблем за отглеждането на дете.

# 1
  • Мнения: 47 981
не, не бих повярвала, изобщо
щом е толкова гадна свекървата, да се махне от нея, дори да се разведе, но да няма деца-това е оправдание  Naughty

# 2
  • Мнения: 420
А, не живеят заедно, дори не в един град.

# 3
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не, определено... това е някакво абсурдно оправдание.

# 4
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А, не живеят заедно, дори не в един град.

Значи не може да мине и за оправдание.

# 5
  • Мнения: 47 981
А, не живеят заедно, дори не в един град.

Значи не може да мине и за оправдание.
определено
а теб всъщност защо те вълнува?

# 6
  • Мнения: 5 622
Не бих си и помисляла да се чудя дали да вярвам или не. Ако ми кажат такова нещо ми влиза през едното ушенце и излиза през другото..Не ме интересува общо взето някой дали си търси причина да няма деца или наистина има такава  Peace

# 7
  • Мнения: 2 792
 Не бих търсила обяснение от някой защо няма деца, така че най-вероятно няма да ми се налага да чувам такова.
 Ако все пак въпреки незаинтерасоваността ми ме осведомят, не бих го подлагала на анализ, едно "Ми добре, ОК" върши чудесна работа...

# 8
  • Мнения: 420
И на мен така ми намирисва, ама може да съм мнителна, та затва питах. А госпожата инак е добър човек, приятелка ми се води, то това не я задължава да ми каже "виж ся, егоист сам и не искам", деликатна и чувствителна е също, та затова допусках и възможност наистина причина да е свакървата, ама от друга страна, то тоз маj, и на него би му се искало, та за повече от 10 год. брак....литка ме нещо

# 9
  • Мнения: 9 990
Пък аз не бих и питала някой защо няма деца.Лично е.Едни не искат, други не могат......

# 10
  • Мнения: 420
Както казах, не питам от нездраво любопитство, нито особено се интересувам кой с кого и какво и колко, просто ми е интересна човешката психика, това е.
За протокола, не съм психолог-студент, минах този етап, също така и не пускам парцалки или както там се наричат базиците.
Извинявам се също, ако лат-кирилицата не го докарва като хората....

# 11
  • Мнения: X
Аз не вярвам на това за свекървата. Тоест мисля, че семейството има проблем и затова нямат деца, а не заради лоши отношения със свекърва. 10 години са твърде много време и ако проблема е само в отношенията ми, то аз съм сигурна , че за 10 години са имали много благоприятни моменти и са опитали да имат бебе. Друг е въпроса дали могат и дали ще ти го разкажат  Tired

# 12
  • Мнения: 9 990
Ми то е все тая, дори и реферат на тази тема да пишеш.Психиката....някои хора се чудят как да се оправдават на подобни въпроси-съответно измислят безумни отговори, кво толкова.Не всеки афишира репродуктивните си проблеми така, макар и с близки хора.

# 13
  • Мнения: 420
Аз питам тук, нея не съм питала, сама ми каза, не ме е вълнувало, а и такива лични работи не питам по принцип

# 14
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Може пък свекървата да има психическо заболяване и приятелката ти да се притеснява то да не се онаследи от евентуалните деца Twisted Evil

# 15
  • Мнения: 47 981
на мен например един колега вчера ми разказа как първата му жена е имала 3 спонтанни аборта, втората- също няколко, две дечица са му се родили и са живяли по седмица ...и в крайна сметка е останал бездетен...питах го защо се е развел, и той каза че след тези неща са се разделили, ...еми по-добре да ми беше казал че не са искали деца или нещо друго, заседна ми буца в гърлото и не знаех какво да кажа...та мисълта ми е-не се интересувайте толкова, може би има нещо,което е твърде лично и не искат да ви го споделят

# 16
  • Мнения: 4 841
За такива случаи според мен важи поговорката: "Който иска - намира начин; който не иска - намира причини".
Но това определено е личен въпрос и не ми е тема на разговор и разсъждения дори и с най-близките ми хора.

# 17
  • Мнения: 420
А, ни реферат ни докторат, в друга област сам. Просто се чудех доколко желанието за поколение, инстинктивно, повече или по-малко, може да надделее собствения егоизъм.

# 18
  • Мнения: 2 792
Ако въпросът ти е защо тази "вина" (условно казано) се стоварва на свекървата, не се чуди, а отиди да прочетеш в "Дом и семейство" какви фермани са изписани по-темата "За всичко на света е виновна свекървата", там се корени отговорът на въпросът ти  Laughing

# 19
  • Мнения: 9 990
Който иска -намира начин-ама пари да изкарва....за стерилитет да сте чували случайно? Tired

# 20
  • Мнения: 5 288
canadianmom , след като не се интересуваш от лични работи, защо ги изнасяш на всеослушание пред чужди хора?

# 21
  • Мнения: 420
Ако въпросът ти е защо тази "вина" (условно казано) се стоварва на свекървата, не се чуди, а отиди да прочетеш в "Дом и семейство" какви фермани са изписани по-темата "За всичко на света е виновна свекървата", там се корени отговорът на въпросът ти  Laughing
Смятам, че това са глупости, сега очаквам нечия свекърва да е изплюскала детето, или да е поне Дракула.
Езика в устата не служи само за примляскване, а също и за членоразделна реч, а Словото, както се знае....

# 22
  • Мнения: 420
canadianmom , след като не се интересуваш от лични работи, защо ги изнасяш на всеослушание пред чужди хора?

защото ми е интересно, име не споменавам, а и не смятам, че тази жена е единствена с това мислене. човешката психика ми е интересна, както писах вече.
А за всеослушанието, то не бяха стойки в секса, вибратори, мастурбации....едва ли може да се твърди, че тук е един дамски клуб за чай на англичанки с буржоазно възпитание.

# 23
  • Мнения: 9 990
Ми запиши да учиш  и изучавай там, каквото искаш, като ти е толкова интересно, няма лошо  HugИли попитай лично М.Алгафари-тя може и да знае отговора на въпросите в главата ти.... Crazy
За секса и вибраторите всеки сам си е казал, а не е нищил познати и приятели.Има разлика. Peace

# 24
  • Мнения: 2 792
Смятам, че това са глупости, сега очаквам нечия свекърва да е изплюскала детето, или да е поне Дракула.
Езика в устата не служи само за примляскване, а също и за членоразделна реч, а Словото, както се знае....


 Ти си мислиш, че са глупости свекървата е най-големия враг на ССФ Wink

# 25
  • Мнения: 420
Благодаря за отговорите, ще питам Алгафари.
Сигурно ще ми отговори след като вербализирам въпросите си, едва ли ги знае докато са на ментално ниво, и лично ще питам, няма генерално пълномощно да правя , я!!

# 26
  • Мнения: 420
СФ не знам кво значи, ако добра душа ми разясни...
А свекървата някога е била снаха....

# 27
  • Мнения: 5 288
За секса и вибраторите всеки сам си е казал, а не е нищил познати и приятели.Има разлика. Peace

 Peace

Малко извън темата. Последните десет години "загрижени" познати постоянно се интересуваха: "Вие защо нямате второ дете? Нали можете да си го позволите?". След като родих, същите пак бяха "загрижени" : "Как така - второ? След толкова години?"  Mr. Green.

# 28
  • Мнения: 9 990
Я дай сега заради психологичната гледна точка-ти какво им отговаряше, като те питаха? Twisted Evil

# 29
  • Мнения: 3 146
Не! Нямя причина, а оправдание, щом е добре със здравето.

# 30
  • Мнения: 420
е, аз да се извиня, че не мога да пускам теми като кой как сбил свекърва си, колко кофи кисело мляко пуска, мастурбира ли, сам или с мажа си, кво в кви дупки се вкарва.... за съжаление по-обикновени неща ме вълнуват, а определено кой как си постига оргазъма е гнусно, като е плеснато на всеослушанеие.
ама разни ....разни оргазми! За пърдящите ....се изчерпа нещо купона.

# 31
  • Мнения: 9 990
Не! Нямя причина, а оправдание, щом е добре със здравето.
Кой знае всъщност колко е добре?Само тя.
Принципно имам доста приятелки, които са добре със здравето, но имат репродуктивни проблеми в семейството, и то почти неразрешими  Tired
Някои се надяват на чудо, при едни се случва, при други-не за жалост.
Понякога това е болна тема за двойката и дори и не  е задаен директно въпрос-пак измислят тъпи неща, само и само да не  се налага да се обясняват.
На мен лично ми се наложи две години да отговарям на такива подмятания или съмнителни погледи в корема ми, когато преям.Е, извадих късмет.

canadianmom, за сметка на това пък твоята е еднааа...ум да ти зайде от тактичност... Whistling

# 32
  • Мнения: 7 837
Не се притеснявай  Hug
Скоро някой мил модератор, ще ти премести темичката в семейния форум  Hug
Там, всички ще ти повярват  Hug Обсебени са  Hug

# 33
  • Мнения: 420
Аз лично не разбрах посланието от последните 2 мнения, както и да е!
Благодаря! ще знам занапред кво и как се вихри тук!

# 34
  • Мнения: 5 370
При толкова години брак, според мене, има друга причина. Имам позната двойка със стерилитет и знам колко им е болезнена темата,та....подобен род оправдание на това ми прилича.
Но в крайна сметка-те си знаят най-добре.

# 35
  • София
  • Мнения: 4 423
Бих повярвала, да, защото аз лично нямах дете от мъжът ми 8 години, всички се чудеха, питаха се помежду си, тактично и не до там тактично ми подхвърляха....
Просто не исках, това е причината!
Нито проблем със забременяване съм имала, нито проблем със здравето...и може би една от причините беше точно свеки. Crossing Arms

# 36
  • Мнения: 4 306
Ами да - съвсем възможно е да е виновна свекървата!
Немарливост, не обръщане на сериозно внимание при заушка например... знаем до какво води.
Да не говорим за криптохизъм.
При мъжа за репродуктивното му здраве се говори едва когато създеде семейство и чака да се появат деца.
А много от проблемите биха могли да бъдат избегнати.

А и честно такъв въпрос от рода на "Защо нямате дете?" винаги ми прилича на все едно питаш " При секс мъжа ти в тебе ли свършва?" Отвратително и грубо е да питате такива неща, пък било и да са ви най-близки приятели.

# 37
  • Мнения: 420
Бих повярвала, да, защото аз лично нямах дете от мъжът ми 8 години, всички се чудеха, питаха се помежду си, тактично и не до там тактично ми подхвърляха....
Просто не исках, това е причината!
Нито проблем със забременяване съм имала, нито проблем със здравето...и може би една от причините беше точно свеки. Crossing Arms
Благодаря! Това беше най-истинския и човешки отговор!

P.С. Таз малката маймунка е да я стиснеш и гушкаш и целуваш!!!!Да са ти живи и здрави да те радват!

# 38
  • София
  • Мнения: 4 423
Благодаря ти, живи и здрави и вие!  bouquet

# 39
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Не вярвам вината да е в свекървата... Предполагам става въпрос за репродуктивни проблеми - тема, особено деликатна и болезнена за засегнатия.

Дали жената е добре здравословно си знае тя самата, ти не би могла да си сигурна. А дали и мъжът й е добре?
А може би не иска да споделя заради реакции подобни на тази - никой не иска да бъде съжаляван или да говорят зад гърба му.

Едно полезно четиво...  Как да бъдем деликатни, когато говорим за безплодието

# 40
  • Мнения: 420
Не се притеснявай  Hug
Скоро някой мил модератор, ще ти премести темичката в семейния форум  Hug
Там, всички ще ти повярват  Hug Обсебени са  Hug

# 41
  • Мнения: 9 990
Да не искаш от определен мъж дете е различно от това да не искаш дете по принцип.Надявам се правите разлика.

# 42
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Има такива работи ....

# 43
  • Мнения: 547
canadianmom,спри до тук.Не знаеш какво е в душата на това момиче и дали няма репродуктивни проблеми.Ако може да се съди за теб по това,че си пуснала цяла тема в Клюкарника,за да обсъждаш отговора й на твоя нетактичен въпрос,значи добре те е преценила и с право е решила да запази за себе си истината.

 

# 44
  • Мнения: 3 376
Бих повярвала, да, защото аз лично нямах дете от мъжът ми 8 години, всички се чудеха, питаха се помежду си, тактично и не до там тактично ми подхвърляха....
Просто не исках, това е причината!
Нито проблем със забременяване съм имала, нито проблем със здравето...и може би една от причините беше точно свеки. Crossing Arms
Благодаря! Това беше най-истинския и човешки отговор!

P.С. Таз малката маймунка е да я стиснеш и гушкаш и целуваш!!!!Да са ти живи и здрави да те радват!


Еей браво, най-после се убеди в правотата си.

# 45
  • Мнения: 2 723
Разбира се, че НЕ бих повярвала

# 46
  • Мнения: 420
canadianmom,спри до тук.Не знаеш какво е в душата на това момиче и дали няма репродуктивни проблеми.Ако може да се съди за теб по това,че си пуснала цяла тема в Клюкарника,за да обсъждаш отговора й на твоя нетактичен въпрос,значи добре те е преценила и с право е решила да запази за себе си истината.

 
Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

# 47
  • Мнения: 4 324
Кое ти е толкова страно..... че използваш точно тези облещени личица???????????

# 48
  • Мнения: 420
canadianmom,спри до тук.Не знаеш какво е в душата на това момиче и дали няма репродуктивни проблеми.Ако може да се съди за теб по това,че си пуснала цяла тема в Клюкарника,за да обсъждаш отговора й на твоя нетактичен въпрос,значи добре те е преценила и с право е решила да запази за себе си истината.

 
Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Прощавай, но къде видя, че аз съм питала квото и да било???? Момичето е над 40, дали е момиче???
Е, занапред ще питам дали си умихте вибратора или квот там ползвате, г@@А колко пъти на ден подмивате, как ви &Т%Р*?&)(&*)(&* съпружето ( тва е пак гаси тапнята!), бихте ли свекърите и т.н. интересни въпроси, жизнено необходими при това. От 3 стр. отговори, като махна и моите реплики, остават 1 куп чаеа -недочела реплики, и тук-там едно смислено мнение. Останалите сте от типа " да му бърша ли газето и колко често?" както и "да, ще кърмя до пълнолетие, горда сам от това"

# 49
  • Мнения: 2 792
От 3 стр. отговори, като махна и моите реплики, остават 1 куп чаеа -недочела реплики, и тук-там едно смислено мнение. Останалите сте от типа " да му бърша ли газето и колко често?" както и "да, ще кърмя до пълнолетие, горда сам от това"

 Обичам анализите и анализаторите, може ли да квалифицираш и моите мнения, знам че е леко нахално, но искренно ме впечатли и заинтригува   bouquet

# 50
  • Мнения: 1 488
Пък аз не бих и питала някой защо няма деца.Лично е.Едни не искат, други не могат......

aз също  Peace Peace Peace

# 51
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Възможно е сина да има сексуални проблеми заради майка си .... Възможно е жената да се чувства неприета в семейството и това да се отразява на семейния живот, на отношенията с партньора и желанията към него ..... Възможно е свекървата да мърмори на мъжа, че това не е жената за него и че не иска внучета от нея ...ох, възможни са много неща .... хората достигат до хистерични припадъци и кризи и какви ли не други проблеми... секса като че ли най- често страда ...някои жени получават хистерични припадъци само приближавайки се до снимка на омразен човек ..... с телата ни се случват странни неща .... самовнушението е силно нещо ... психическият свят е неразгадаема тайна

Последна редакция: сб, 31 мар 2007, 10:08 от secretgarden

# 52
  • Няма такава държава!
  • Мнения: 1 308
Първо, никъде в никой закон не пише, че всички семейства трябва да имат деца. И второ, никой не е длъжен нито да обяснява, нито да оправдава нежеланието си да има деца. За мен темата е безмислена просто. Не иска деца жената и точка. 

# 53
  • Мнения: 3 537
Пък аз не бих и питала някой защо няма деца.Лично е.Едни не искат, други не могат......

aз също  Peace Peace Peace
Peace

# 54
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Възможно е сина да има сексуални проблеми заради майка си ....

Аааааааа, това вече е друго нещо  Rolling Eyes

# 55
  • Мнения: 6 167
ако жена ви каже " нямам деца заради свекърва ми" т.е. лоша и гадна свекърва, обсебваща сина си и т.н.

Жената няма заболявания, та не е това причината.
Не питам от нездраво любопитство, просто мисля че е егоизъм, търсещ извинение, може и да греша де.
А, семейството е материално добре, та и парите не са проблем за отглеждането на дете.

не, не вярвам.
но и не мисля, че става в-с за егоизъм.  Stop
изобщо тази идея, че жената на всяка цена трябва да роди дете, и че ако не иска е егоистка,  ми се струва ужасно остаряла.
има жени, които не искат да имат деца и точка.
имат Право на това. и имат право да не им се търсят 'обяснения' защо са направили такъв избор.

# 56
  • Мнения: 27 524
Бих повярвала, има и такива хора. Но не го приемам за извинение.

# 57
  • Мнения: 2 407
Не ,за мен това е оправдание.

# 58
  • Мнения: 6 167
Не ,за мен това е оправдание.

добре де, защо трябва да се оправдава?

# 59
  • Мнения: 2 022
Значи на 40 така ли? Е, то 25-годишна жена да попиташ защо няма деца е нетактично, а ако е на 40 е направо садистично.
Хич не вярвам на такива обяснения - това по темата. Не ми се налага някой да ми ги дава.

# 60
  • Мнения: 9 990
Не ми се налага някой да ми ги дава.
 
 
 
 Hug

Но тези отговори ги дават тези, които са се сблъскали с проблеми или се борят за детенце, които са чували какви ли не безумни реплики по повод защо нямат деца... Confused

# 61
  • Мнения: 3 376
Аз самата колко пъти съм лъгала, че не ми се занимава с деца, само за да не стане ясно колко много ги искам, а не мога  Sad

# 62
  • Мнения: 9 990
Баси наглостта  Tired
Толкова засяга това, толкова е лично...Гриз  Hug

# 63
  • Мнения: 4 451
Гризката, имаш една прегръдка и от мен.
Преди години имах позната, омъжена за много близък приятел на мъжа ми. Живееха при майка му, която бе вдовица. Ужасно влюбена в сина си и тормозеше момичето за всевъзможни глупости. Той, единствен син, така и не успя да я защити по някакъв начин. Така изкараха няколко години и никой от нас, никога не попита защо нямат деца. Явно тя отдавна бе планирала раздялата. Един ден си стегна багажа и каза на мъжа си, че отива да работи в чужбина и... никога не се върна при него. От тогава минаха много години. Той е почти на 40г. и до ден днешен живее с майка си, казвайки много пъти, че тя му е съсипала живота. Има ги и тези неща, но ако причината да нямаш дете е друга, наистина е много болезнено... Гледаш чуждите как тичат и се радват, как гушкат мама, как я целуват и сърцето ти се свива.... Представям си колко е болно. Tired

Общи условия

Активация на акаунт