От гърдата към лъжичката ?

  • 385
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 216
Вече четири месеца сме на кърма, но от скоро започнах да давам и по малко плодово пюренце. Време е и за зеленчуковото...но проблема ми е, че бебчо смуче пюрето от шише и когато се опитах да му го давам с малка лъжичка (пластмасова) го избутва навън с език  Sick! Пробвах да му давам така дори и веднага след като е пил от шишето, за да няма разлика във вкуса на сместа от шишето и тази в лъжичката, но за сега е без успех  Thinking.
Предполагам че му е трудно да се адаптира към лъжичката, макар че му давам много малко (само на върха) като за начало...
Та въпроса ми е нормално ли е това ? И при вас ли беше така ? И ако да - колко продължава това ?
Благодаря Ви предварително   bouquet.

# 1
  • Мнения: 313
Нормално е. До към 6-7 месечна възраст бебчетата инстиктивно избутват всичко, което им влиза в устата, различно от гърда (биба), защото челюстите им до тази възраст могат предимно да сучат, което от своя страна подсказва, че си започнала малко рано с захранването  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 353
Не съм имала проблем с лъжичката, а с храната, защото не искаше друго освен кърма. Но да отбележа, че Али не е ползвала шишета с биберон и залъгалки. НИКОГА!

# 3
  • Мнения: 8 242
Никога не съм му давала нищо от шише.. Камо ли пюре  Shocked Не сме имали проблеми с лъжиците.
Защо не даваш направо с лъжичка, ами си започнала от шише  newsm78 И според мен ви е рано за захранване..

# 4
  • Мнения: 1 081
Според мен детенцето ти подсказва, че си подранила с лъжицата:) Иначе моят син е на 8 месеца, и избутва лъжицата така, когато не му харесва това, което се опитвам да му пробутам. Шише с биберон не съм пробвала, така и не успя да хареса вкуса на гумата:)

# 5
  • Мнения: 2 381
Вероятно бебето не е готово за твърда храна...Щом избутва лъжичката.Бих изчакала със захранването.

# 6
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Пробвай да му даваш, като "остъргваш" лъжичката в горната устна. Така храната попада върху езика и по-малко изплюва. И все пак му трябва малко тренировка.

# 7
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Вероятно бебето не е готово за твърда храна...Щом избутва лъжичката.Бих изчакала със захранването.

# 8
  • Мнения: 59
Вероятно бебето не е готово за твърда храна...Щом избутва лъжичката.Бих изчакала със захранването.

Peace

Общи условия

Активация на акаунт