Възможно ли е да не харесва каша?

  • 1 069
  • 21
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 253
От една седмица се опитвам да захраня синчето си с оризова каша.Четох доста по въпроса и избрах кашата пред зеленчуковото пюре като първа храна.В началото като че ли приемаше по няколко лъжички,но сега реве толкова много и плюе всичко.Опитох и втори вид (ориз и царевица)-и там същото...Така не е плакал никога досега....Пищи....
Не мога да разбера дали не харесва кашата като храна или нейната гъстота,въпреки че опитах всичко.По принцип си е много лаком и пухкав за възрастта си и досега не ни е оставяла и капка мляко в шишето(апетит никога не ни е липсвал)
Сега не мога да реша-дали да опитам с пюре от картофи или с друга каша.Притеснявам се ,защото пък на много места се препоръчва да се въвежда нов вид храна(а не нов асортимент) около месец след първото въвеждане,тоест месец на каша,месец-на пюре и каша и т.н. Thinking
Моля ви за съвет!

# 1
  • Мнения: 101
Здравей! Моят син не искаше изобщо да яде никаква купена каша, а и не го насилвах. Започнах аз да му приготвям всичко, а и той е доста лаком и нищо не отказва. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 032
Ами спри кашата за няколко дни или седмица и пробвай пак. Може още да не ви е дошло времето за захранване

# 3
  • София
  • Мнения: 2 152
Спри кашата за 1 седмица, ако пак не я яде пробвай с картоф да захраниш. Но след 2 седмици  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 2 298
Ами спри кашата за няколко дни или седмица и пробвай пак. Може още да не ви е дошло времето за захранване

възможно е да му е раничко, а може и да не я харесва, моята е яла до сега каша около 4-5 пъти ... не виждам нещо да е пропуснала ...

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 807
И аз мисля ,че е възможно да не я харесва.Все пак захранването в началото е запознаване с различни вкусове.Опитай нещо друго-примерно тиква,картоф,морков...

# 6
  • Мнения: 351
Напълно възможно е да не харесва каша, или пък все още отказва новия вкус и си търси млякото.
Ние въпреки, че започнахме сравнително рано, много трудно въвеждахме нови храни.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Може да не харесва кашата, може да не е готов за захранване, може да не иска да яде с лъжица. Спри я за седмица и след това предложи отново, ако пак не желае да яде, просто изчакай още известно време и предложи зеленчуково или плодово пюре.

# 8
  • Мнения: 475
Може да не харесва кашата, може да не е готов за захранване, може да не иска да яде с лъжица. Спри я за седмица и след това предложи отново, ако пак не желае да яде, просто изчакай още известно време и предложи зеленчуково или плодово пюре.
Или пробвай друг вид каша,защото може този вкус да не му допада. newsm78

# 9
  • София
  • Мнения: 10 825
Дани също не харесваше оризова каша. Ето защо я спрях и започнах със зеленчукови пюрета, тях ги одобри.
Освен това, може би твоето детенце не е готово за захранване, все пак сте само на 4 месеца. Изчакай малко и тогава опитай отново

# 10
  • Мнения: 639
Ами спри кашата за няколко дни или седмица и пробвай пак. Може още да не ви е дошло времето за захранване
и аз така мисля

# 11
  • Мнения: 5 790
Ами спри кашата за няколко дни или седмица и пробвай пак. Може още да не ви е дошло времето за захранване

Това е единият вариант. А за другия - ще те попитам нещо: ти обичаш ли всички храни или има такива, които не ти харесват? Възможно е й да не му допада вкуса. А може и бебето да не е готово за друга храна освен кърма/АМ. Изчакай 1-2 седмици и предложи пак. Ако реакцията е същата - пробвай с друга храна.

# 12
  • Мнения: 574
Ами спри кашата за няколко дни или седмица и пробвай пак. Може още да не ви е дошло времето за захранване

Това е единият вариант. А за другия - ще те попитам нещо: ти обичаш ли всички храни или има такива, които не ти харесват? Възможно е й да не му допада вкуса. А може и бебето да не е готово за друга храна освен кърма/АМ. Изчакай 1-2 седмици и предложи пак. Ако реакцията е същата - пробвай с друга храна.
Може наистина да не му харесва вкуса на бебето!Пробвай пак и ако не иска предложи нещо друго Peace

# 13
  • Мнения: 1 013
Ами сигурно си пробвала оризова каша? И аз не бих яла! Mr. Green

# 14
  • Мнения: 6 164
Отложи захранването.
Крис посрещаше всяка нова храна с настървен апетит.

Общи условия

Активация на акаунт