За цистита да питам

  • 3 498
  • 34
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 205
Няма смисъл наистина като пия вече лекарствата. Ще отида непременно за изследване след като свърша да го пия, много се наплаших да не ми се появи пак и да не стане хроничен.

Ако успееш да се излекуваш напълно - т.е. ако изследването на урина покаже, че нямаш бактерии, единственото, което трябва да правиш, е да се пазиш от простуди - сега, през пролетта и после през есента. Никакъв гол кръст.
Аз изкарах цистит 3 пъти за 2 години - пролет, есен, следващата пролет. След това вече почти 9 години съм здрава - така че надежда има
 Simple Smile 

# 31
  • Мнения: 6 900
Аз в момента се лекувам от Е.Коли, и докторката ми каза да пусна стерилна урина 10 дена след края на антибиотика. Предишните пъти въпреки антибиотиците без направени изследвания към какво е чувствителна бактерията нищо не направих. Изчакай да минат не 3, а 10 дена.
Може да се появи пак ако бактериите, които имаш са нечувствителни към антибиотика, който пиеш. Затова е изследването после. И никой не може да каже просто ей така кой антибиотик ще умори твоите.
А всъщност нужно ли е да ходя при лекар за урината или мога само да си пусна изследване? И евентуално как става това?

Ако успееш да се излекуваш напълно - т.е. ако изследването на урина покаже, че нямаш бактерии, единственото, което трябва да правиш, е да се пазиш от простуди - сега, през пролетта и после през есента. Никакъв гол кръст.
Никакъв гол кръст вече! Вече започнах да се запасявам с бодита, а ще гледам и да не ходя с много къси блузи. Но ми е чудно как съм го прихванала, защото нито съм стояла на много студено, нито кръстът ми е бил чак толкова гол. Дори да съм с някаква по-къса блуза винаги си я дърпам надолу ако се вдигне, защото не ми е удобно.

# 32
  • Мнения: 656
А всъщност нужно ли е да ходя при лекар за урината или мога само да си пусна изследване? И евентуално как става това?
Купуваш стерилно шишенце от аптека. Сутринта преди да посетиш тоалетната посещаваш банята, правиш щателен тоалет и пишкаш в шишенцето, като много важно е са пропуснеш първата струя - тя не трябва да е в шишето. После търсиш лаборатория, в която извършват микробиологични изследвания и носиш шишето. Не съм попадала на такава, която установяват бактерия, но не правят антибиограма, но ти за всеки случай си попитай. Ако няма изолирани бактерии може би ще имаш възможността да получиш резултата по-рано, защото антибиограмата обикновено отнемала повече време. Като цяло отнема около 3 дена.
Освен това може да си направиш ПКК и обикновена урина за белтък - биха били полезни на уролог.
За София - изследване на стерилна урина е около 10лв платено,с направление би трябвало да платиш само потребителска такса.
Успех.

Междувременно загрявай кръста и краката - помага също.

# 33
  • Мнения: 6 900
Благодаря за разяснението Hug
Ще търся лаборатория значи. Иначе аз съм по-добре вече, не ми се ходи през цялото време до тоалетната и почти не ми пари.

# 34
  • София
  • Мнения: 3 880
момичета, някоя пила ли е Ципробай за цистита ? и в каква дозировка?

Общи условия

Активация на акаунт