Ще откача - гризе си ноктите до кръв.

  • 9 887
  • 54
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 790
И Рали мина през някакъв период, само че тя  не гризеше, а чоплеше до кръв  Tired Започна с тръгването и на ясла, явно просто е била нервна и притеснена и въпреки че и се карах и говорех, тя продължаваше да чопли... Някакъв ужас просто  - разранени пръсти, не мога да ги изрежа дори, толкова дълбоко изчоплено на моменти. Започнах да и говоря че ще и направя маникюр, че ще слагаме лак и т.н. И тя постепенно спря да ги чопли, но и ходенето ни на ясла спря заради боледуване, та не знам говоренето ли помогна или другото... Сега се радва като и кажа че ще режем ноктите, после си "правим" маникюр, понякога и лакирам 1 нокът. Тя е много щастлива и все си го показва  Simple Smile маникюра де.

# 16
  • Мнения: 389
За съжаление, аз имам този лош навик от страшно много време, откакто се помня буквално, вече над 20 години. Нервно дете съм била, сега и нервен човек. Баба ми е предлагала пари, ако не го правя, като ученичка, заради маникюра съм се опитвала с цялото усилие на волята си да спра, имам периоди на "почивка", но и сега когато съм под стрес за някакъв проект, свалям си кожата около ноктите, до кръв. А заради дългото време, което го правя, имам забележимо изкривяване на някои пръсти.

Надявам се да успеете да се справите, много лош навик е  Tired

# 17
  • Мнения: 1 312
Бях пуснала тема по въпроса.
За съжаление "ключа от палатката" не го открих и аз.
Не помня вече от колко месеца не съм рязала нокти...
Много е гаден навика...
Мазах му пръстите с горчица-действа.За кратко.
Защото стои с вдигнати ръце за да не се изцапа и вика,че било"гадно" ...
Интересното при нас е,че заниманието му е забавно и интересно,защото хилейки се ми дърпа ръката и се опитва и моите да гризе.
Да не говорим,че онзи ден го оставих за малко бос на гърнето и като се върнах беше заел нечовешки огъната поза и палеца на крака му беше натикан в устата.
Моята педиатърка твърди,че това е нещо,което от само себе си минава или се преодолява.
Лично тя се е отърсила от гадния навик чак в университета.

# 18
  • Мнения: 3 146
Аз още си ги гриза, но това, смея да твърдя, не ми е пречило никога в нищо. Само дето нямам маникюр.

# 19
  • София
  • Мнения: 62 595
Не съм чела другите отговори, но се сетих нещо. Имах една съученичка, която си гризеше ноктите до кръв. В момента, в който започна да се лакира, спря от суета. Може да се опитате да се споразумеете ако не си гризе ноктите и си остави "маникюр", ще я лакираш.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Моята дъщеря беше започнала жестоко да си гризе ноктите като тръгна на градина. На психологична основа  беше всичко това. Мазах с горчив лак, говорих, но беше все тази... Преди около месец след много много разговори колко хубави маникюри може да има реши и спря да си гризе ноктите. оставих ги да пораснат малко, лакирах ги. За сега не ги гризе дано не започне отново.

# 21
  • София
  • Мнения: 448
Имам същия проблем със  сина ми.Вече 6 месеца не сме рязали нокти на ръчичките,гризе ги в градината.На въпроса:"Защо?" отговаря:"Защото не ми харесват."
От тази седмица е наказан от баща си да не гледа любимите си филмчета,но снощи видяхме,че пак си е похапвал нокти в градината.Мисля и премислям какво може да го терзае и не се сещам.Постоянно му говоря,той обещава,че няма повече,но пак същото.....
Единственото решение,което виждам е консултация с нашия хомеопат.

# 22
  • Мнения: 311
Ще обобщя моя опит в нокто-гризането. След около 1 год. борби разбрах къде се крие "ключът за палатката". При нас отговорът е "стрес". Започна в последните месеци от престоя й в яслата. Знаех, че се изнервя там, защото в нейната група имаше страшно много "бебета", които плачеха и пищяха непрекъснато. Ние бяхме щастливци, защото яслата ни беше много добра, а сестрите много я обичаха. В момента, в който я прехвърлих в детската градина, гризането спря. Месец по-късно преживяхме свирепа катастрофа и всичко започна отново - гризеше ноктите и пръстите си и ръцете й бяха в рани. С баща й лежахме по болници известно време, а след това се наложи да живеем още 2 месеца разделени, тъй като ни гледаха двете баби. От Коледа живеем отново всички заедно и вече сме почти здрави. От момента, в който се събрахме, гризането на нокти спря. Аз, разбира се, я поощрявам, казвам й, че двамата с баща й сме много щастливи, че не си гризе ноктите, че е много красива така, правя й и декорации на палците...
Със сигурност при нас наказанието не помага, даже ставаше още по-зле.

# 23
  • София
  • Мнения: 448
И аз съм против наказанията.Много съм мекошава,но съпругът ми е по-строг и смята,че ако го лиши от нещо,което обича ще постигне резултат.Казва,че много го глезя.Но като се замисля,те в градината постоянно им пускат филмчета и едва ли Криси се чувства наказан.Сигурна съм,че проблемът се корени в нещо,което се случва в градината,защото там ги гризе ноктите,а вкъщи никога-играе,рисува,радва се,говори постоянно за бебето.Но какво ли го тревожи newsm78

Последна редакция: вт, 05 фев 2008, 16:59 от maria_yanutseva

# 24
  • Мнения: 809
Ох, и Стефчо ги гризе, откакто тръгна на градина.
Жалко, че не мога да приложа техниката с маникюра. Confused
Ще следя темата. Дано изникне нещо приложимо.

# 25
  • Мнения: 3 447
Синът ми си ги гризеше около половин година. Накрая даже самите пръсти гризеше. Мажех го с Даум Ексол - нямаше полза. Накрая обаче сякаш искаше да спре, а не можеше. И сам ме караше да го мажа с горчивото. Мажех го по няколко пъти дневно. За около седмица престана. Не съм вярвала, че някога мога да се зарадвам на дълги черни нокти, ама на, факт  Laughing

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Ох да се олача, Марти близо 2 месеца не си беше гризала ноктите. Оставяхме маникюри, лакирах ги, тя много се радваше. Гордееше се че успява да не ги наръфа. И днес Shocked видях изгризаните нокти на ричичките Sad, пак е започнала. Много съм разочарована. Мислих си , че всичко е преминало след толкова време, но... започваме отначало май... newsm78

# 27
  • Мнения: 1 391
с голяма неохота ще се присъединя към вас... защото и моето момиченце започна да си гризе ноктите.

От известно време на ръцете... а днес с ужас установих че е гризла и ноктите си на краката на палците!!!!!!!  Shocked

Бях шокирана!!
 #Crazy
Почудих се как да й обясня че не бива - преди време, когато разбрах че ги я де на ръцете й се скарах, опитвах се да я накажа, тя се стресна, плака , и за 1 седмица беше спряла - бяха пораснали, после пак се почна...

Забелязах че ги яде или когато гледа филмче, или когато заспива. При филмчетата явно се напряга да види какво ще стане, дори да са й познати , просто не се усеща и лапа пръстите.... и вечер преди да спи същото. Явно е на нервна почва ... тук я виждам и веднага й давам някакво въженце, играчка, с което да се занимава, ако гледа тв. Ако спи да гушка играчка. Но в градината, какви ги върши не знам.

Миналата седмица дойде с 1 отчупен по средата нокът - помислих че се е ударила, но така и не разбрах какво е станало. НО днес... когато на другото краче стърчеше един нокът изпод чоропогащника.... свалих го и що да видя - същата картинка - и двата й крака с липсващи наполовина големи нокти!!! онемях!

ГОворихме цяла вечер - първо й се скарах, после й обясних че не бива, тя се разплака, каза че съжалява и повече няма да прави така... /да но до следващия път/, обяснихме че ще се наложи да й оперират пръстите ако така прави с ноктите си на краката, какви ли не неща... обясних й за глистите, червеите - щото тя не разбира от глисти....

ТЯ се уплаши и плаче. Питам я в детската градина ли ги ядеш - защо - как ги ядеш на краката? И тя мамо - страх ме е да ти кажа , щото ще ми се караш. Казвам й няма да ти се карам, успокоявам я, казвам й ние сме приятелки.... не трябва да криеш от мен .
И тя се успокои и каза че си яде на краката ноктите... в леглото в детската.

Продължи хда я питам нещо там притеснява ли я - някой... тя казва да - ники е страшен - явно някакво момченце и се заяждат...

няма да се учудя - това си е някакъв стрес детски. И аз съм гризла нокти до училищна възраст, където желанието за маникюр ме отучи.

Сега казах на Ели , ако искаш да потропваш като мен с нокти, остави ги да пораснат. Хареса й идеята и си обещахме че ще ги оставим да растат. Да видим...

МИсля да й дам една играчка да спи с нея в детската, за да гушка нещо и да не яде ноктите си -дано ни разрешат.

Ще купя и от горчивия лак, ако се налага.....

Замислих се , че всичко идва от психиката - какво ли да направя, как да я възпитавам? Явно я е страх , като й се караме, но как да я възпитаваме, не схваща винаги само от обяснения с мил и благ тон, понякога се налага да се поскараме...

Бъркаме ли нещо - направо се чудя.... newsm78

# 28
  • Мнения: 1 391
а преди ноктите, си беше цяла епопея -
първо биберона - отказахме го на около година....
после

си прехапваше долната устна, със зъби  -и так няколко месеца, направо беше постоянно с червена брадичка от прехапвания... едва я отучихме от това, и тя мина на

чоплене на горна и долна устна с пръсти - щипене и отлюпвне на кожичката на устните... постоянно ходеше в  рани..... и това няколко месеца, почнах да я мажа нон стоп с вазелинчета от тези за устни Нивея.

 ПОспря с чопленето.... и мина на ноктите....... сега и на краката ужас.

Направо се чуда какво ли ще последва... и потръпвам. Обяснявам си, че тя едно и също нещо - някакъв детски стрес я кара да ги прави тези неща - нервност отвътре. Но просто сменя нещата. Отучаваме я от едно нещо, а тя си намира друго. и така... Това ме плаши малко. Това са детските залъгалки, а възрастните ... утехи от сорта всички знаем - тютюнопушене, алкохол, ....

Виждам , че е подтатлива на такива неща и се замислям, къде и какво да направим, за да премахнем тези навици - как да намерим причината и да я преустановим .

Опитвам се да я уча да е по-силна, и да се справя с хора и проблеми които я притесняват, от рода на Ники или който и да е, ...

Но това не става от раз.

Сетих се за една приятелка , която пък си скубе косата и я къса - тя е с мн.къса коса , и постоянно си харесва някой косъм и го скъсва.... и така нон стоп  - и прическата й се оформя от това късане...

мисля че причината е същата.

# 29
А искам да ви помитам като по-големи от мен да ме посаветвате как да спра да си гриза ноктите , защото сам жецхе на 13 години даже скоро ще стана на 14 а още си гриза ноктите...
моля ве помогнете ми с някакъв савет щот ще откача !  #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт