Алергия към жълтък

  • 6 262
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 170
Здравейте мамчета. Когато дъщеря ми стана на 7м. започнах да давам жълтък 1/4 -3 пъти седмично.По гърбът и се появиха ситни пъпчици.а по-късно и по корема и дупето и на згъвките.Казах за това на Педито,но тя ми каза че обрива не е от жълтък щом не я сърби и е ситен.Както и да е спрях да давам и реших да изчакам да годинката.Наскоро и купих детски бисвитки Джи-Джи и когато и дадох този обрив пак се появи.Прочетох съдържанието -имаше 0,5% яйца.Сега съм сигурна че това е от яйцата но се надявам като порасне това да отшуми.Някой имал ли е подобен проблем.Много съм нещастна защото това значи че неможем да взимаме храна от кухня а по-късно когато дойде време за ясла незнам как ще стане.Ако някой е имал подобен проблем моля пишете ми.  bouquet

# 1
  • Мнения: 178
Стефани също е с алергия към яйчен жълтък,като при нея се изразяваше освен с обриви и с разтройство.Направихме тест за алергии когато беше на 11 месеца и той също показа алергия към яйца.Сега е на 1година и 9 месеца.Храна от кухня не вземам, на ясла за сега няма да ходи.Супите в яслата,мусаки и разни други са все с яйца.Не купувам никакви сладкиши,съдържащи яйца,яде само обикновени бисквитки.Ще изчакам още,докато се реша да й дам жълтък,за да видя дали ще има реакции.Страх ме е.Трудно е, и за съжаление не мога да ти дам съвет за яслата.Аз също се притеснявам,защото като стане на 2 години и половина ще се наложи да ходи на ясла.Дано се включат и други майчета със същият проблем. 

# 2
  • Мнения: 170
dianajs към кого се обърна за тестовете за алергия.Джипито ли ти даде направление или алерголог.Детето с обрив ли беше тогава?Питам те това защото не нея сега и мина и да отида на алерголог няма да види нищо.Смятам към 1,5 годинка да я пробвам пак и ако има реакция да ходим на лекар.Свекър ми е с много алергии и много се изприщва,но мъж ми му няма нищоОще нещо което забелязах тогава че като я къпехме обривът ставаше алено червен.Затова тогава не я къпех и мажех с нищо само дупе,лице,ръце миех.Педито първия път ми изписа калциумгликоликум ампула .А не теб изписвали ли са ти медикаменти и какви.

# 3
  • Мнения: 8 585
dianajs към кого се обърна за тестовете за алергия.Джипито ли ти даде направление или алерголог.Детето с обрив ли беше тогава?Питам те това защото не нея сега и мина и да отида на алерголог няма да види нищо.Смятам към 1,5 годинка да я пробвам пак и ако има реакция да ходим на лекар.Свекър ми е с много алергии и много се изприщва,но мъж ми му няма нищоОще нещо което забелязах тогава че като я къпехме обривът ставаше алено червен.Затова тогава не я къпех и мажех с нищо само дупе,лице,ръце миех.Педито първия път ми изписа калциумгликоликум ампула .А не теб изписвали ли са ти медикаменти и какви.
Нищо практическо от тестовете няма да получите на този етап.
в бисквитките им промишлени мазнини, които са по-голям алерген от жълтъка. Освен това, в тези бисквити се съдържа жълтъчен прах с химичен произход.
Аз бих препоръчал:

*да не давате хляб и глутен на детето до навършване на 11-12 месца. Естествено не попара!
*след месец да опитате да въведете жълтък по 1/4 по схема-може би тогава детето ще го приеме...

Не се увличайте в "алергични" направления... и внимавайте с алерголозите-може да се стресирате повече, отколкото изобщо има нужда. Освен че ще направите ред глупости, които те препоръчват "щедро".

Не се изписва, и не се дава на здрави деца, калций от ампула за пиене-това са недопустими неща.

Общи условия

Активация на акаунт