Използвате ли заплахи?

  • 4 538
  • 106
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 872
И аз използвам заплахи, които мога да  ги изпълня. Даже понякога ги изпълнявам.
Никъде няма да излизаме, няма да те водя да играеш с децата, която играчка остане неприбрана, я изхвърлям. С доктори преди я плашех, но спрях, за да няма страх от доктори, че ни се налага да ходим.
Най-гадничкото от моя страна е да я спра пред Макданалдс или пред плажа и да и ги покажа и да и кажа:ето тук щяхме да дойдем, ако ме беше слушала. Тя като е виновна, спокойно ги приема нещата и предполагам ,че си има едно на ум...Че не са само заплахи.
Или и казвам ,че утре няма да гледа телевизия.

Последна редакция: сб, 31 мар 2007, 18:00 от pepa georgieva

# 16
  • Мнения: 3 447
А тези, които плашите с доктора, не се ли замисляте, че когато ви се наложи да заведете на лекар, прегледът ще е доста труден и неприятен, поради внушения страх у детето?

Точно това си помислих  Simple Smile
Иначе и аз като Анда обяснявам натуралистично и кърваво  Mr. Green за последиците от определени действия. Предпочитам истинските обяснения пред "Тука има Ох"  Crazy

# 17
  • Мнения: 5 877
Е, аз чак кърваво не обяснявам. Но примерно като се опаря с вряло олио, задължително й показвам какво ми е на ръката. А като искаше да става като Барби, й предложих да позяпаме снимки на анорексички.

# 18
  • София
  • Мнения: 6 999
Не - не заплашвам само съобщавам какво ще се случи ако... или ако не....

И съответно изпълнявам.  Mr. Green

Единствената неясна заплаха, която съм използвала е: "Внимавай, защото ще ми достигнеш границата и тогава знаеш какво се случва..." Всъщност нито тя, нито аз не знам, но подейства  Laughing

# 19
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Заплашвам я с баща й  Mr. Green Макар че тя го обича неимоверно много и силно е привързана към него и с този род заплахи нищо не постигам  Naughty
Иначе казвам, че няма да отиде да си играе с децата, че няма да й купя шоколадче и сок (това ми поръчва винаги от магазина) и подобни  Grinning
Баба Яга, Торбалан, Циганката, Кумчо Вълчо при нас не действат- детето си няма хабер кое какво означава  Mr. Green

# 20
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Не бих ги нарекла заплахи  Rolling Eyes по - скоро поставям условия, които тя изпълнява в повечето случаи. И знае, че съм непреклонна  Laughing

"Ако не си събереш играчките - няма да излезеш! Сама избираш".
"Ако не се извиниш - няма да гледаш филм следобед" и т.н.

# 21
  • Мнения: 2 978
Заплахите са от сорта на:
Няма да ти дам сок, няма да те погъделичкам тази вечер и тем подобни.

Не я плаша с никакви торбалани и мечки..Да не говорим, че майка ми я беше наплашила с едно паяче и жабка. Много дълго време ми трябваше да и обясня, че са добрички и че нищо няма да и направят. Rolling Eyes..иначе като ги видеше по детските книжки и се опитваше да ги къса.

Иначе я наказвам на фотьола да си поседи и да си "помисли" Sunglasses дали ще е добричка или не.

# 22
  • Мнения: 1 640
От години психолозите апелират да не се насаждат допълнителни страхове у детето.То така или иначе си формира такива в процеса на израстването.Защо е нужно да наливаме масло в огъня с плашене с Кумчо Вълчо,Баба Меца,Баба Яга,Торбалан,кучето,доктора.Ненужно и погрешно е !!!Дона,Анда,Лиляна са се аргументирали,подкрепям.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 5 526
Уф, имам и аз един пропуск само че със зъболекаря. Моята дъщеря никак не обича да си мие зъбите и при едно от поредните тръшкания, че няма да ги мие се усетих как в желанието си да я хвана и да я завлека насила в банята (което не правя разбира се) започнах да и разправям как ще я заведа при зъболекаря със страшните машини. Добре че се усетих навреме и повече не съм повтаряла. Като съдя по себе си какъв ужас имам от зъболекари остава да насадя такъв страх и у детето. Embarassed Embarassed Embarassed

# 24
  • Мнения: 5 183
Заплахите ми са от сорта на "Ако не си събереш игра4ките, няма да ходим на детската площадка да играеш с децата /няма да редим пъзел заедно и т.н.", но никога не плаша с нещо или някого.

# 25
  • Мнения: 47 963
заплахи ползвам много  Rolling Eyes
обикновенно казвам че ще я накажа, че ще я набия или че ще се разсърдя  Embarassedпонякога че ще й изхвърля играчките, че няма да я изведа...абе тъпо

# 26
  • Мнения: 7 263
Мдаааа, като цяло никой не е фен на заплахите явно, но понякога се получава и така че това е един от малкото начини на въздействие. Ако мога да обобщя май не трябва да ползваме заплахи, които не сме в състояние да изпълним защото се губи възпитателния ефект от тях. Не е разумно също така и да ползваме герои от приказките защото така се стига до развиване на прословутите детски страхове. Също така не одобряваме и заплашването с лекари, зъболекари, полицаи и т.н. защото не е ясно кога и как ще се наложи да се контактува с тези профисии и ако детето има негативна нагласа, това няма да помогне в дадената ситуация.
Дадохте ми няколко прекрасни идеи - ще ползвам ноухауто:
- Не си ли прибереш играчките ще хвърлям / и без това има доста стари и вече разглобени и се нуждаят от прочистване, та ако се наложи да изпълнявам ще се справя със задачата успешно/.


Най-гадничкото от моя страна е да я спра пред Макданалдс или пред плажа и да и ги покажа и да и кажа:ето тук щяхме да дойдем, ако ме беше слушала. Тя като е виновна, спокойно ги приема нещата и предполагам ,че се има едно на ум...Че не са само заплахи.



pepa georgieva това си е направо гениално Hug Hug Hug ще го ползвам в най-скоро време, дано пък не се налага де!
Благодаря ви момичета за мненията, ще продължа да следя темата - харесаха ми мненията и на
Анда,Дона и Лиляна.

# 27
  • Мнения: 3 447
Ако мога да обобщя май не трябва да ползваме заплахи, които не сме в състояние да изпълним защото се губи възпитателния ефект от тях. Не е разумно също така и да ползваме герои от приказките защото така се стига до развиване на прословутите детски страхове. Също така не одобряваме и заплашването с лекари, зъболекари, полицаи и т.н. защото не е ясно кога и как ще се наложи да се контактува с тези профисии и ако детето има негативна нагласа, това няма да помогне в дадената ситуация.
Точно  Simple Smile
Това с играчките е готино, прилагала съм го на баща му  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 7 263

Точно  Simple Smile
Това с играчките е готино, прилагала съм го на баща му  Mr. Green

Споделииии прозвуча доста забавно  Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Макар, че като се замисля у нас аз съм далеч по-разхвърляната персона  Embarassed Embarassed hahaha hahaha

# 29
  • Варна
  • Мнения: 5 526
Това с играчките съм го прилагала, когато беше по-малка щерката. Ама тя ли беше малка не знам, но като казах че ще ги приберем, защото и тя и те са наказани и че ще си ги получи ако слуша и тя тръгна да ми ги носи да ги прибираме в чантата, за да ги нося в другата стая да стоят наказани. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт