СДРУЖЕНИЕ "ВАРНЕНСКИ МАЙКИ"ІІІ

  • 15 211
  • 280
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Хайде на новата темичка Hug!

Сметката на сдружението в Нефтинвестбанк- BG10IORT73771004576800
BIC/SWIFT/IORTBGSF

# 1
  • Мнения: 13 512
Хайде на новата темичка Hug!

Сметката на сдружението в Нефтинвестбанк- BG10IORT73771004576800
BIC/SWIFT/IORTBGSF

Kate,dai to4no naimeoovnie.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 210
Мили мами, БЛАГОДАРЯ! днес си получих страхотните покани за РД Simple Smile Simple Smile
Желая ви много късмет!!!
(Благодаря и за картичките Wink)

# 3
# 4
  • Мнения: 884
Пита ли някой Ферди какво иска за Рожденния Ден ?Или да импровизирам? Подаръка ще замине за Бг след 10 дни така че ще е добре да знам, ако иска нещо специално ,май   Thinking

# 5
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 521
Да не забравите, че утре е Великденското тържество на децата в Овчарово от 10ч.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Да не забравите, че утре е Великденското тържество на децата в Овчарово от 10ч.

Не сме забравили Спинки, но за съжеление тези, които имахме възможност да присъстваме сме болни Confused. Вас обаче ще Ви чакат  Hug. Да ги нагушкате и от нас! За празнуването на рождените дни сме там  Peace!

# 7
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 521
Жалко, но важното е да оздравеете. Hug

Мъжо ще се върне с бръмнала глава, щом ще е сам. Laughing

# 8
  • Мнения: 13 512
Da gi naceluvate i ot men milichkite!

# 9
  • Мнения: 705

Мъжо ще се върне с бръмнала глава, щом ще е сам. Laughing

спинки, мъж ти е страхотен Peace ние се засякохме на мартенските РД и съм очарована - и подход към децата има, и им се радва, абе въобще - мъж на място    bouquet добра школовка ще са му децата в дома за бъдещите игри с вашия бебок Hug

кажи как е минал празника днес, моля те!

# 10
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 521
Всичко е било супер. Снощи има занесохме боядисани яйца, козунаци и кисело мляко. Естесвтвено нямало чукане с яйца, защото краят нямало да е добър. Сложили яйчица в една кошница и така децата са им се радвали. Имало и дечица от детската градина в селото и станало малко комбинирано. Имало песнички за Лазароден, Пролетта и Великден. Според мъжо е било много хубаво - от всички празници този най-много му харесал.. Децата с някакви носии облечени.
Като цяло е нямало гости, освен мъжо и майките на тези деца от селото. Кмета и той се появил да отбие номера.
Мъжо води и един майстор за повредата, но май се оказва много сериозна. Момчето ще направи оферта и да видим дали ще стане работата. Иначе пари пак няма и телефона е спрян. Заплати няма и нищо няма - хладилника беше празен.

# 11
  • Мнения: 4 392
Нова тема имало, а аз съм изпуснала.. Sad

# 12
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Всичко е било супер. Снощи има занесохме боядисани яйца, козунаци и кисело мляко. Естесвтвено нямало чукане с яйца, защото краят нямало да е добър. Сложили яйчица в една кошница и така децата са им се радвали. Имало и дечица от детската градина в селото и станало малко комбинирано. Имало песнички за Лазароден, Пролетта и Великден. Според мъжо е било много хубаво - от всички празници този най-много му харесал.. Децата с някакви носии облечени.
Като цяло е нямало гости, освен мъжо и майките на тези деца от селото. Кмета и той се появил да отбие номера.
Мъжо води и един майстор за повредата, но май се оказва много сериозна. Момчето ще направи оферта и да видим дали ще стане работата. Иначе пари пак няма и телефона е спрян. Заплати няма и нищо няма - хладилника беше празен.


Много съжелавам, че така се получи този път  ooooh!...
Поздрави на съпруга ти, за всичко което прави  Hug!
Ще говоря с директорката още утре и ще видим какво ще правим с този хладилник празен  Confused...

# 13
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 521
Имаше малко замразена риба  Laughing
За днешния ден имаше приготвено едно пиле и 2кг кайма.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Честито Възкресение Христово момичета и момчета! Да сме живи и здрави и още по- полезни на децата  Hug!

# 15
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Чук-чук? Кой е тук?  Nerd
Тряа са забранят празниците... Искам да се нарочи среща другата седмица. Не мое така. Малко организация трябва да обсъдим. Ко ще кажете? Wink

# 16
  • Мнения: 748
Имаш предвид тази нали?

# 17
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Ъм, имам ли? Има председатель с касиер, да вземат решение. Срядата е заета.  Party

# 18
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Здравейте! Канени сме на 26.04./четвъртък/ от 10 часа на празнуването на рождените дни на априлските дечица  Hug! Те са Таня и новите близначета Светослав и Мирослава  Simple Smile.
Записвайте се!

# 19
# 20
  • Мнения: 13 512
Здравейте! Канени сме на 26.04./четвъртък/ от 10 часа на празнуването на рождените дни на априлските дечица  Hug! Те са Таня и новите близначета Светослав и Мирослава  Simple Smile.
Записвайте се!
Разбира се,че ще сме там.
Имат ли нужда от нещо?
Значи- имаме 2 момиченца и 1 момченце. Трябват ни  3 подаръка . дрехи за тях нови ще лупуваме ли? Аз мисля, че са много малки и не разбират като големите и по-добре да не им взимаме,какво ще кажете?

# 21
  • Мнения: 311
аз се записвам за адашчето, докато някой  не ме е изпреварил   Sunglasses

# 22
  • Мнения: 2 839
Е стига де, хайде да им вземем дрехи.
Аз съм кандидат за близнаците. Няма си изтъквам тоя път причините, ако има някой със стройни аргументи ще се откажа, че предния месец се прередих  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 311
ъф корс, че ще вземем дрешки. Колко са големи паячетата?

# 24
  • варна
  • Мнения: 193
аз се записвам за 26-ти. имат ли нужда от нещо за купуване. среща ще има ли тази седмица?

# 25
  • Мнения: 13 512
ъф корс, че ще вземем дрешки. Колко са големи паячетата?
3 годишни.Ръст- не знам..не са много дребнички за 3 г.- нормални

# 26
  • Кредитен консултант - Варна
  • Мнения: 136
Здравейте,
имам дрехи ( мои и на съпруга ми) които са доста запазени,но не ги носим .Дали не биха били от полза за по-големите деца от някое от специализираните заведения? Ние сме средни на ръст.Дрехите са ризи, сака и панталони на мъжа ми и мои ризи ,блузи,поли ...има и якета. Запазени са ,в съвсем приличен вид.  Мога да отделя и детски-за 3-4 годишни.
Мога и аз да се свържа с някое от училищата ,но честно казано се притеснявам дали ще стигнат до децата. А вие сигурно имате повече опит в тези инициативи.
Ще се радвам да не ги изхвърлям,защото наистина могат да стоплят някого.

# 27
  • Мнения: 13 512
Здравейте,
имам дрехи ( мои и на съпруга ми) които са доста запазени,но не ги носим .Дали не биха били от полза за по-големите деца от някое от специализираните заведения? Ние сме средни на ръст.Дрехите са ризи, сака и панталони на мъжа ми и мои ризи ,блузи,поли ...има и якета. Запазени са ,в съвсем приличен вид.  Мога да отделя и детски-за 3-4 годишни.
Мога и аз да се свържа с някое от училищата ,но честно казано се притеснявам дали ще стигнат до децата. А вие сигурно имате повече опит в тези инициативи.
Ще се радвам да не ги изхвърлям,защото наистина могат да стоплят някого.

Мисля,че можем да  ги занесем големите- в Добрич или в Агенцията за соц. подпомагане, а малките-в Овчарово.

# 28
  • Кредитен консултант - Варна
  • Мнения: 136
Мисля,че можем да  ги занесем големите- в Добрич или в Агенцията за соц. подпомагане, а малките-в Овчарово.

А домовете във Варна нямат ли нужда ?  newsm78
Пишете ми на лични координати на кого да предам дрешките.

# 29
  • Мнения: 748
Във Варна има доста хора и им се носят много дрехи.. Нямат нужда..

# 30
  • Мнения: 311
Освен подарък, ще взема и дрешки за Таня. Ако не успея да дойда в Овчарово /въпреки, че ще направя всичко възможно/ ще ги доставя на обичайното място.

# 31
  • Мнения: 129
здравейте и от мен.
извинявам се , сигурно сте го писали безброй пъти , но как мога да стана член на Вашето сдружение?

# 32
  • Мнения: 748
В предната тема имаше документите , които да се попълнят и да се пратят на майла на юристката
Сега ще ги намеря и дам ..

За непопълнилите Молба и Анкета, може да си ги изтеглите от http://scorpionche.hit.bg/molba.doc и http://scorpionche.hit.bg/anketa.doc и да ги пратите на adv_lefterova@yahoo.com и varnenskimaiki@abv.bg

# 33
  • Мнения: 748
Момичета май трябва и устава да ми го дадете да го кача и него.
Членския внос е 10 лв. на месец
Срещи се правят обикновено в сряда

# 34
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 521
Monda, бихте ли ми потвърдили имената и годините на малките човечета, за тортите?

# 35
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Спинки, звънете на Василева направо Simple Smile.
Аз се чух по повод нуждите от храни и уточнихме какво им трябва. Ще ни чакат вдруги ден.
Има още две нови дечица.
Желаещите за идване да се записват  Hug!

# 36
  • Мнения: 311
пу първи

# 37
  • Мнения: 705
и аз се надявам да дойда Hug

# 38
  • Мнения: 13 512
напазарувах днес по списъка и колата ми е пълна. искам да знам кой ще идва, кой друг е с кола, за да си направя сметката .

# 39
  • Мнения: 13 512
Здравейте на всички, с няколко думи ще разкажа за днешното ни посещение в Овчарово. Бяхме onche bonche аз, Hermany, Небесна, скорпионче, тони н и  stelt  .
Децата много ни се зарадваха, както винаги. Имахме време преди тържеството да ги нагушкаме-а и те имаха какво да ниразказват- кой какво направил ,кой слушал и не слушал. Всички бяха подстригани- някои не можахме дори да ги познаем- като къдревия иван наприме, който много, ама много послушен е станал.
Програмата, разбира се  беше много хубава, нови песни и стихотворения бяха научили.
Вождениците- доста притеснени в началото, а към края вече близнаците бяха направили по една дупка в тортата- голямо облизване на пръсти падна! Много сладички бяха в новите си премени, както и много се зарадваха на подаръците си.
Ето и списък на продуктите,които занесохме на децата:

20 бр. пудинг кремчета на прах
10 л.  натурален сок
12 кг. портокали
10 л. олио
5 кг. картофено пюре
6 кг. конфитюр
15 кг. краве сирене
16 пакета кори за баница
7,5 кг. замразен зеленчуков микс/ за супи/
1,8 кг. зеленчуков микс за супи
90 бр. кроасани
6 кг. кашкавал
4 кг. кайма
15 бр. сухи супи
30 бр. меденки
13,300 кг. ябълки
10,5 кг. банани
8 кутии тахан халва.
Общата стойност на продуктите е 373 лева.
A ето и снимките от търеството
Който няма достъп, да ми пише на лични.

Последна редакция: пт, 27 апр 2007, 21:52 от monda

# 40
  • Мнения: 884
Много са сладки мъниците! Така искам да ги нацелувам! Близначетата много тъжни изглеждат  Sad ! От друг дом ли идват или направо от семейство?

# 41
  • Мнения: 705
Много са сладки мъниците! Така искам да ги нацелувам! Близначетата много тъжни изглеждат  Sad ! От друг дом ли идват или направо от семейство?

близнаците наистина изглеждаха много тъжни и почти не се отпуснаха като изключим бъркането в тортата Mr. Green според мен още не са се адпатирали или поне се надявам да е така  newsm78  иначе са такива сладури, направо се влюбих  Heart Eyes  децата, които ни познават наистина примират вече като ни видят - като пеперудки подскачат около и в нас, големи са скици  Heart Eyes

# 42
  • Мнения: 884
Наистина са големи сладури! Във всеки албум вичдам момиченца с вашите дамски чанти ,явно голям мерак им имат  Laughing ! Да вземем да си съберем старите чанти  с по-малък размер и да им ги занесем ли  newsm78. Аз имам поне 4 малки ,които никога няма да нося. Какво мислите?

# 43
  • Мнения: 705
Наистина са големи сладури! Във всеки албум вичдам момиченца с вашите дамски чанти ,явно голям мерак им имат  Laughing ! Да вземем да си съберем старите чанти  с по-малък размер и да им ги занесем ли  newsm78. Аз имам поне 4 малки ,които никога няма да нося. Какво мислите?

да, на мен ми харесва идеята Hug и аз имам 2-3 подходящи!!!

# 44
  • Мнения: 13 512
всъщност- за тях е въпрос на чест  кой "ще пази" нашите чанти, а не да носят някакви чанти. Защото понякога и момченцата много искат да ни държат чаните, не толкова да ги носят.
Голяма радост за децата е и общуването с"чичко Филипов", както го арече веднъж г-жа Василева и така си му и остана. Много му се радват, милите....явно им липсва мъжкото  присъствие в дома. Много е хубаво това, че идва и той при децата, надявам се най-после и спинки  да се появи!
Продължава да стои на дневен ред въпросът за бейбихалер-а - не можем никъде да намерим. Моля ви, ако някой има идея и взможност да намери- ние ще го платим, много е спешен.Има ново дете с астма, а инхалаторът,който им е даден временно от ДМСГДто трябва да го върнат след 2 седмици и детето истава без инхалатор.

# 45
  • Мнения: 311
Здравейте на всички, с няколко думи ще разкажа за днешното ни посещение в Овчарово. Бяхме аз, Hermany, Небесна, скорпионче, тони н и  stelt  .
.....

onche_bonche кучета го яли  Mr. Green
ковчежник си, знам, кажи колко лев да дам, че друг път да не ме забравяш  Money

# 46
  • Мнения: 13 512
Пфуууу...броих,броих-все по-малко ми излизаха, ама на- не се сетих...Ти за май плати ли си чл. внос? Wink

# 47
  • Мнения: 884

Продължава да стои на дневен ред въпросът за бейбихалер-а - не можем никъде да намерим. Моля ви, ако някой има идея и взможност да намери- ние ще го платим, много е спешен.Има ново дете с астма, а инхалаторът,който им е даден временно от ДМСГДто трябва да го върнат след 2 седмици и детето истава без инхалатор.
Това  не се ли купува само с рецепта  newsm78 ?

# 48
  • Мнения: 13 512

Продължава да стои на дневен ред въпросът за бейбихалер-а - не можем никъде да намерим. Моля ви, ако някой има идея и взможност да намери- ние ще го платим, много е спешен.Има ново дете с астма, а инхалаторът,който им е даден временно от ДМСГДто трябва да го върнат след 2 седмици и детето истава без инхалатор.
Това  не се ли купува само с рецепта  newsm78 ?
не, това е устройството- инхалатора.

# 49
  • Мнения: 884
ще проверя тук. Размер има ли някакъв?

# 50
  • Мнения: 13 512
Не, няма...днес говорих с Василева .И тя е притеснена за този инхалатор.как може такава безотговорност, безобразие! Да им заведат  дете с астма, а да няма откъде да му вземат инхалатор! Този,който ползват сега, трябва да се върне до 2 седмици в ДМСГД-то.

# 51
  • Мнения: 884
четох сега за тях -пише че байбихейлъра е за до 3 год деца? на колко год е детето?

# 52
  • Мнения: 13 512
четох сега за тях -пише че байбихейлъра е за до 3 год деца? на колко год е детето?
на 3, но има лекарско предписание за него.

# 53
  • Мнения: 2 534
Момичета , имало една майка от Варна , сляпа е и гледа сама две деца ... , чували ли сте за нея  newsm78
Ivy , там ли си още , съжалявам , че дълго не ти писах  Embarassed , но сега ми се ще да помогнете на тази жена
Боряна се казва майката , ще излезе статия за нея в списание "Моето бебе и аз" в бр.51

# 54
  • Мнения: 13 512
не сме чували.....дайте ни някакви координати, разбира се,че ще помогнем.

# 55
  • Мнения: 2 534
не сме чували.....дайте ни някакви координати, разбира се,че ще помогнем.
Чакам точните координати от редактор на Моето бебе , те ще ни направят връзката с майката

# 56
  • Мнения: 311
Колко големи са децата? Може ли малко повече информация?

# 57
  • Мнения: 748
Така... Засега бейбихалера е намерен- до 1-2 дена трябва да ми го докарат... На едно от новите момиченца, ще правим рожденния ден през май, нямахме време за реакция.. Желаещ да купи подарък на момата ... Работна среща другата сряда.. Да се преброим

Последна редакция: ср, 02 май 2007, 22:25 от scorpionche

# 58
  • Мнения: 13 512
срещата в "Къщата на слънцето ли  ще е пак"?

# 59
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Аз, аз! Падарък аз! Party

# 60
  • Мнения: 748
Давайте идеи къде да се събираме, или пак в "нашата" къща Simple Smile

# 61
  • Мнения: 13 512
В нашата ами- какво и е? Изтрайват ни хората...

Последна редакция: чт, 03 май 2007, 19:46 от monda

# 62
  • Мнения: 884
Така... Засега бейбихалера е намерен- до 1-2 дена трябва да ми го докарат...

Да пращам ли сега  и аз или...?

# 63
  • Мнения: 13 512
Така... Засега бейбихалера е намерен- до 1-2 дена трябва да ми го докарат...

Да пращам ли сега  и аз или...?

Купила ли си го? Ако не си- не го купувай.Ако си го купила- изпрати го по някой,който ще пътувва насам, а не по куриер.

# 64
  • Мнения: 884
Поръчах го ,но мога да го откажа ,защото статуса още не е на изпълнена поръчка.

# 65
  • Мнения: 13 512
откажи го,ако е възможно.

# 66
  • Мнения: 748
Да отчета, че бейбихалера вече е при нас и най-късно понеделник, вторник ще е при детето

# 67
  • Мнения: 301
Здравейте, ще гледам и аз да дойда в сряда.
Кога ще ходим при децата... така ми е домъчняло....

# 68
  • Мнения: 748
Ами чакаме Василева да каже кога може.. Може би в периода 21-23

# 69
  • Мнения: 306
Здравейте! Искам да ви попитам за поканите за рожден ден! От къде мога да си ги закупя и на каква цена?

# 70
  • Мнения: 13 512
От мен- на цена 1 лев. Пиши ми на лични,за да се уточним,ако желаеш.

# 71
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Колко часа в Сряда е работната среща?

# 72
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Ами предлагам 19.30 в къщата Grinning.

# 73
  • Мнения: 748
Прието Simple Smile
Мон, запазвай! Simple Smile

# 74
  • Мнения: 180
И аз се записвам присъстващи на срещата  Peace

# 75
  • Мнения: 13 512
Запазвам както обикновено- залата с маса за 14.

# 76
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Аз не ще присъствувам, отивам на друго място с други хора. Простете ме, извинете ме.
Вкусен ден! Mr. Green

# 77
  • Мнения: 705
и аз ще присъствам  Hug

# 78
  • Мнения: 2 839
И аз така по план-скица.
Само дето исках суши, ама никой не ми клъвна  Rolling Eyes

# 79
  • Мнения: 216
Домъчняло ми е за вас вече, задължително ще присъствам- аз и моите две нови приятелки!

Дива, за сушито- аз клъвнах, ще си организираме...извън работната среща  Sunglasses

# 80
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Домъчняло ми е за вас вече, задължително ще присъствам- аз и моите две нови приятелки!

Дива, за сушито- аз клъвнах, ще си организираме...извън работната среща  Sunglasses

Бройте още един суши фен Mr. Green.

# 81
  • Мнения: 748
Рожденните дни за тоя месец ще се празнуват на 23-ти. Рожденниците са трима - 2 момиченца и едно момченце.

# 82
  • Мнения: 884
Взела съм за Ферди дрешки и подарък . Само кажете в колко часа ще сте в дома.

# 83
  • Мнения: 748
Ами към 10 както обикновено

# 84
  • Мнения: 13 512
Взела съм за Ферди дрешки и подарък . Само кажете в колко часа ще сте в дома.
ти в България ли си?

# 85
  • Мнения: 884
Не. Майка ми ще дойде.

# 86
  • Мнения: 109
Момичета, разкажете ми нещо повече за домовете, в които ходите. Има ли нужда от някакви по-големи ремонти, какви деца има, колко домове посещавате. Иска ми се да помогна, щъдето има нужда. Пишете ми на личния.

# 87
# 88
  • Мнения: 3 405
Здравейте съгражданки Grinning бих искала да се приобщя към сдружението. Тези документи ли трябва да се попълнят:


Ще помоля да ми кажете къде да прочета повече за сдружението. За срещите разбрах, че са в сряда, но къде и в колко часа. Може да не съм съвсем активна в началото, поради родителски задължения. В дългосрочен план се надявам да съм полезна и активна Simple Smile

# 89
  • Мнения: 748
Ами засега може да четеш само в темите тук във форума, страницата е в процес на изработка
Заповядай на срещите - тук се обявява кога, къде и в колко. На 23-ти ще се ходи да се празнуват рожденните дни на децата, родени май .. А ако имат нужда от нещо ще напазарим преди да отидем

Супер идейка , ама все от чужбинско - тука май много желаещи няма

# 90
  • Мнения: 3 405
Тенкю, скорпионче, ама пускайте по едно ЛС или уведомление на Кю 256699880, че е възможно да изтърва нещо. Ако имам възможност ще участвам.

# 91
  • Мнения: 748
Добавям те в кю-то

# 92
  • варна
  • Мнения: 193
scorpionche като си почнала да добавяш- gerito_vl ми е скайпа, че последната среща я изтървах от незнание.

# 93
  • Мнения: 748
Добавена, чакам ауторизация

# 94
  • Мнения: 165
Момичета, искам да Ви питам какво мислите за следното:


Знам,че трябваше да се правят и другите помещения в с. Овчарово с ламиниран паркет, но предполагам,че няма все още пари....

Имаме близък, който работи в Практикер, там ще махат ламинирания си паркет от мострената си зала с мебелите. Наскоро са дарили ламината си от една друга мострена зала на детска градина....Използван е 1г и половина и е 200м2. Има и надрани дъски, но ако се подберат, мисля,че ще се получи...Всъщност не съм го  виждала. Ако смятате, че идеята е добра, може да се погледне и ако ви се стори в наистина добро състояние ще уредим дарението и пак ще го сложим безплатно, заедно с первазите и изолацията от нас. Ламинирания паркет е с т.н. цвят Венге и е дебел 12 мм, за обществени помещения е.

Хайде доскоро Wink

# 95
  • Мнения: 13 512
Герита,
имаме пари и за другите помещения, но трябваше да се направи първо ремонта на канализацията и така. Чакаме сигнал от директорката кога можем да слагаме ламината. Много мило от ваша страна, че отново бихте се наели с поставянето му.
Можем да го видим и ако става- да го подберем и по този начин ще имаме възможност да направим  и други неща. Ние ще ходим на 23-ти, ако имаш възможност- ела с нас. Може и с детето, ако няма на кого да го оставиш.

# 96
  • Мнения: 165
Благодаря, за поканата Simple Smile Свободна съм засега...ще следя темата

# 97
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Хайде да се отчета най- накрая  Grinning! Както някои от вас знаят четвъртък и петък от името на сдружението бях на обучение в Албена организирано от ДАЗД, по повод институционалните проекти- нуждата от тях, методиката и приложението им, касаещи домовете за сираци. Обучението беше за област Добрич, дните преди нас са обучавали представители на домовете, общините и неправителствените организации в област Варна. Обучението и най- вече контактите с хората бяха много полезни и съм много щастлива, че имах възможност да присъствам и да се запозная с толкова ценни хора, чиито живот и работа се върти около идеята за един по- добър живот на децата лишени от родителски грижи. Паралелно с това ми се изясниха всички неясноти около работата на домовете, които са ни дразнили или не сме разбирали, както и държавната политика в тази област, която не е много похвална, но е реалност. Много имам да разправям и ще го направя на следващата ни среща  Hug. Видях се с г-н Раданов, който още веднъж благодари за онова навременно дарение преди месеци и се запознах с прадставителите на ДМСГД гр.Добрич и дома за деца с умствена изостаналост в с.Крушари, от чиято директорка съм възхитена. Есествено ние бяхме поканени там заради "нашият" си дом и г-жа Василева беше плътно с мен, за което съм и благодарна, защото не познавах абсолютно никого, а и прекарах много приятно в нейната компания. Има с какво още да помогнем на децата в Овчарово в един по-дълготраен ракурс и като се видим ще обсъдим  идеите, които се родиха от това обучение.

# 98
  • Мнения: 216
Кате, страхотни новини..радвам се, че тези два са били ползотворни...Нямам търпение да науча подробности. Радвам се, че кръга от добри познати се разширява, сигурно можем да направим нещо и за дома в Крушари и за ДМСГД-то в Добрич....ще разказваш в сряда.. Hug

# 99
  • Мнения: 748
Напомням за ходенето до Овчарово на 23-ти. Желаещите да се обадят, за да знаем колко сме и дали ще имаме достатъчно превозни средства Simple Smile

Тръгване 8:30 Палах центъра до ХЕИ

Последна редакция: вт, 22 май 2007, 09:43 от scorpionche

# 100
  • Мнения: 332
Здравейте варненки!И аз бих искала да се включа в редиците на сдружението.Молбите се попълват сигурно на место.А утре ще има ли среща?Има ли членски внос или кой колкото даде?Много бих искала да посетя дома и следващия път ще дойда с удоволствие.

# 101
  • Мнения: 748
Здравей, обяснено е на предните страници.. Молбата я има и онлайн и може да се прати на майла, даден в предните страници. Членския внос е 10 лв. на месец, срещите ги обявяваме тук

# 102
  • Мнения: 332
Готово попълних и изпратих молбатал Peace

# 103
  • Мнения: 332
Мога да добавя скайпа си kassi19756

# 104
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 521
Момичета, ще имате ли възможност да спрете в Добрич, за да вземете тортите? Мъжо утре е много зает и ако не стане така, трябва бързо да ги носи и да се връща в града. Ако имате възможност, пуснете едно телелефонче на Лични.

# 105
  • Мнения: 748
Каси, добавих те

# 106
  • Мнения: 216
Каси, теб те знам от един друг форум, Wink сигурна съм...Добре дошла!

# 107
  • Мнения: 165
Здравейте!

Само да се обадя, че няма да успея утре да дойда

# 108
  • Мнения: 311
Готово попълних и изпратих молбатал Peace

kassi,  молбата ти не е получена. Опитай отново  Peace

# 109
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
Имам събрани дрешки - за 1,5-2,5 годишно момченце /и летни и зимни/. Всъщност стават и за момиченце, само дето не са розови   Wink
Може ли да ми помогнете да стигнат до някоя мама в нужда.
Дрешките не са нови, но сортирани и годни за носене.

# 110
  • Мнения: 3 405
Ще чакам отзиви  Grinning Аз по бебешки причини все още не мога да идвам, но и това ще стане Hug

# 111
  • Мнения: 748
Здравейте! Имаше малко неразбирателство.. Оказа се, че ние броим три деца рожденници (2 момиченца и 1 момченце), а в дома броят (1 момиченце и 2 момченца), но за късмет за всички имаше дрешки и подаръци. Децата много се зарадваха, както винаги. Пяха, танцуваха, целуваха Simple Smile На 1-ви пак сме там да празнуваме техния празник. Снимките ще се качат по-късно вечерта.

# 112
  • Мнения: 332
Готово попълних и изпратих молбатал Peace

kassi,  молбата ти не е получена. Опитай отново  Peace

Препратих молбата дано сте я получили. Peace

# 113
  • Мнения: 332
Досещам се от къде може да се познаваме ако е така другата седмица ще се видим. Peace
Каси, теб те знам от един друг форум, Wink сигурна съм...Добре дошла!

# 114
Готово попълних и изпратих молбатал Peace

kassi,  молбата ти не е получена. Опитай отново  Peace

Препратих молбата дано сте я получили. Peace

Получена е, не се притеснявай  Simple Smile!

# 115
  • Мнения: 165
Здравейте момичета!Много се възхищавам на това което правите и аз бих искала да се включа в  сдружението. Ще изпратя молба и анкета на посочените адреси. Надявам се другата седмица да присъствам на срещата ви.

# 116
  • Мнения: 216
Добре дошла, Vanny 76!

# 117
  • Мнения: 3 405
Момичета, имам дрехи (мои и на мъжа ми), които биха станали на деца от дома в Добрич. Къде е най-удобно да ги дам, за да ги занесете при следващото ходене там?
 Grinning

# 118
  • Мнения: 748
Среща: Сряда - 30.05 в 19:30 в Къщата при слънцето

# 119
  • Мнения: 332
Записвам се за срещата.Само някой да уточни къде се намира?благодаря.

# 120
  • Мнения: 748
До общината, до бар "Етно", до Историческия Музей, по-точно ул. "Цар Асен" Simple Smile

# 121
# 122
  • Мнения: 216
На улицата на бившия " Брилянтин", срещу настоящия ресторант "Сатори", ако ти говори нещо...

# 123
  • Мнения: 13 512
Записвам се за срещата.Само някой да уточни къде се намира?благодаря.
каси, на теб на срещата ще ти донеса тестерите

# 124
  • Мнения: 884
Снимки някой прави ли на последня РД?

# 125
  • Мнения: 748
Ще ти дам на лични

# 126
  • Мнения: 332
Благодаря момичета.

# 127
  • Мнения: 301
Еййййй, как искам и аз да дойда! Толкова ми е домъчняло за децата!
Тъкмо си мислех на 1-ви да отделя време и за Пипо, ама сега съм раздвоена??? Вие как ще го съчетаете? Сутринта ли ще се ходи пак?
Ще опитам да дойда и утре, но не обещавам  Embarassed
Поздрави!
Радвам се че все повече хора стават съпричастни на идеята да внесем малко повече радост и емоции в живота на децата!
Добре дошли!

# 128
  • Мнения: 13 512
Помолихме Василева д ги направим следобяд, за да имате време и за вашите джуджета. ще и звънна утре да видим какво става.
Джъстин е намерил костюм за клоун и репетира . С фокусите вече е готов, снабдил се е и с фрак и цилиндър. Голям смях ще падне, как му се радваха децата миналия път- направо се заливаха от смях.

# 129
  • Мнения: 2 839

Джъстин е намерил костюм за клоун и репетира . С фокусите вече е готов, снабдил се е и с фрак и цилиндър. Голям смях ще падне, как му се радваха децата миналия път- направо се заливаха от смях.
Че и английски понаучиха  Joy

# 130
  • Мнения: 216
Научиха..той им дава бонбони и ги кара да кажат - Thank you,  а Иван старателно повтаря -"Пен ка" Laughing

Радвам се, че Клоуна е напреднал с репертоара...трябва да вземем дребни подаръчета...ще го обсъдим на срещата...
Моето дете ще празнува 2 пъти, сутринта с мама и тати и следобяд с децата от Овчарово. Кой друг ще идва с деца?

# 131
  • Мнения: 705
аз мисля на 1-ви да дойда следобед с деца и мъж, но всичко ще се реши в последния момент.

днес за срещата за съжаление съм аут  Sad

# 132
  • Мнения: 2 839
Подаръци взехме с Монда току що.

Довечера няма да съм много продуктивна, с деца ще съм, до към 9ч. Мисля още в 7 да съм там, ако някой иска, да идва по-рано.
Иначе направихме резервация за 7,30

На 1ви и аз не знам още как. Ако мъжа успее да се върне от София /в което много се съмнявам/, ще съм с деца и мъж. Ако не успее да се върне съм с 2 деца, тогава си търся доброволка която да се навие да седне между столчетата им да ги озаптява  Mr. Green

# 133
# 134
  • Мнения: 13 512
Днес купих от Пратикер две шатри- 3х3 м. -за двете групи. Василева сподели, че лятото много им пече на двора  , така че- уредени са дечицата, ще им ги занесем на първи. Утре Катюша ще отиде да купи и 2-3 люлки/ от тези, които се вързват за дърво/ .Ще трябва да помислим и за летни пантофи на децата. Ще им занесем още и по 1 касета ябълки и банани, кроасани, закуски. в селото Василева е поръчала да донесат и по един сладолед на всяко дете-ние ,разбира се ще ги платим.
Нямам търпение до петък:-)

# 135
  • Мнения: 332
Момичета съжалявам но мъжът ми няма да може да се заеме с нарязването на плоскостите.Поне за сега били затрупани с работа.

# 136
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Днес купих от Пратикер две шатри- 3х3 м. -за двете групи. Василева сподели, че лятото много им пече на двора  , така че- уредени са дечицата, ще им ги занесем на първи. Утре Катюша ще отиде да купи и 2-3 люлки/ от тези, които се вързват за дърво/ .Ще трябва да помислим и за летни пантофи на децата. Ще им занесем още и по 1 касета ябълки и банани, кроасани, закуски. в селото Василева е поръчала да донесат и по един сладолед на всяко дете-ние ,разбира се ще ги платим.
Нямам търпение до петък:-)

Аааааа, днес ще купувам страници и другите неща, за люлките първо трябва да говоря с хората дали няма да стане без парички Mr. Green.
И аз нямам търпение да стане утре  Crazy Laughing.

Момичета съжалявам но мъжът ми няма да може да се заеме с нарязването на плоскостите.Поне за сега били затрупани с работа.
Ще мислим варианти...

# 137
  • Мнения: 180
да обновя информацията. Имаме костюм и клоун ще има! Клоуна се кръсти "Прегръдко" и ще раздава прегръдки на всички деца. Също ще им покаже и няколко фокуса!

Искам да благодаря на "Министерство на купона", които ни дадоха благотворително костюм за клоун, много балони, разни панделки и др. Те спасиха клоуна Прегръдко.

Чакам с нетърпение да видим децата.

Ние ще водим с нас 2 деца- едно на 10 (асистент на клоуна) и едно на годинка  Laughing

Последна редакция: чт, 31 май 2007, 22:05 от Aneliq Boteva-Boland

# 138
  • Мнения: 301
Само с няколко думи - страхотен празник! Щастливи детски усмивки! Клоунът беше гвоздея на програмата - децата бяха много доволни! Имаше много балони, песни, танци.. и въобще програма както подобава!
Мисля само че трябваше да им вземем специална почерпка - питаха дали има още...
Еми беше тъжна и питаше за Моника. Изпраща и специални поздрави. Дани беше много щастлив, а Гюлбеаз беше невероятно красива, но отиват с Андрей в първи клас и ми е много мъчно за нея! Успяхме да ги нагушкаме, ама недостатъчно! Искам пак! В края на юни ще има спортен празник и ще можем да ги видим пак. Имаме и кратък видеозапис.  Grinning Grinning Grinning

# 139
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=195221.0
дали имате познати неонатолози да помогнат

# 140
  • Мнения: 216
Да направят всичко възможно да се свържата с Доц. Дянков...ако не може да помогне тук, ще ги насочи към адекватно лечение..В момента нямам негови координати, но мога да намеря..

# 141
  • Мнения: 13 512
Говорих днес с жена му, довечера ще говоря и с него, макар че той не е добре и до вчера беше в болница.

# 142
  • Мнения: 301
Здравейте момичета, каква е практиката да помагаме на самотни мами - става въпрос за 30-годишна жена с бебе на 3 месеца. Нямали пари даже за млека, да не говорим за дрешки и всичко останало... Има ли някъде събрани дрешки или други неща от първа необходимост? Аз ще се заема с АМ и памперс на първо време.

# 143
  • Мнения: 11 607
Имате ли координатите на Лилибон?

# 144
  • Мнения: 13 512
Имате ли координатите на Лилибон?
не, удобно ли е да и звъня? тя в болницата ли е още?

# 145
  • Мнения: 11 607
Имате ли координатите на Лилибон?
не, удобно ли е да и звъня? тя в болницата ли е още?

Изписана е, у тях са си още от събота...Но доколкото знам не вдига телефона на непознати номера....Не и се говори....Ще и звънна към края на седмицата, да мине малко време, че да не започне и на мен да не вдига телефона.....

# 146
  • Мнения: 13 512
Имате ли координатите на Лилибон?
не, удобно ли е да и звъня? тя в болницата ли е още?

Изписана е, у тях са си още от събота...Но доколкото знам не вдига телефона на непознати номера....Не и се говори....Ще и звънна към края на седмицата, да мине малко време, че да не започне и на мен да не вдига телефона.....
Ами тогава аз ще говоря с него евентуално да отде да го види,ако сметне ,че е необходимо. Той е педиатър, не знам дали дерматолозите не са по-големи специалисти  по този вид заболявания.

# 147
  • Мнения: 216
Moнда, съгласна съм, че е педиатър, но съм сигурна, че ще им бъде полезен..поне ще ги насочи, ако е необходимо и към дерматолог...Звъннете ми, ако не можете да се свържете с него...и мисля, че няма какво да се чака до края на седмицата...звъннете на Лилибон, знам, че и е трудно, но времето сега е ценно...

Пипо, досега  сме имали случай да помагаме на самотни майки -  мама Роси от звеното в Аспарухово..но не виждам причина да не помогнем и на тази майка....Можеш ли да разбереш от какво точно има нужда, къде живее, ...дрешки винаги ще се намерят..последните, които бяха при мен занесохме във Звеното..Бебето момиче или момче е? Ако можеш чуй се с майката по телефона,за да сме наясно преди всичко дали желае нашата помощ и какво и е необходимо... Peace

# 148
  • Мнения: 180
За самотната майка, аз имам дрешки доста. Само кажете къде да ги носим.

# 149
  • Мнения: 332
Аз имам чаршафчета.Ако има нужда.Дрешките и обувките ги раздадох.

# 150
  • Мнения: 301
Утре ще мога да кажа повече информация, днес имаше среща с нея, доколкото разбрах са и осигурили и хладилник, но най-голям проблем е храната, АМ и памперси. Живее в Конфу-то в голяма мизерия.
Благодаря ви за готовността да помогнете.

# 151
  • Мнения: 748
Канени сме на 21 юни от 10 часа на Спортен празник на децата в Овчарово. Имате една седмица да си планирате(освободите) предиобяда Simple Smile

# 152
  • Мнения: 228
Здравейте,бих искала и аз да се включа към Сдужението.С радост бих помагала с каквото мога.Вече изпратих молбата и анкетата,които се изискват.Прилагам и скайп име- rosica848.

# 153
  • Мнения: 748
Моника, кажи моля ти се колко са рожденниците през юли, за да имаме време на реакция за купуването на дрешки и подаръци

Иван 5г
Андрей  7г

На толкова ще станат децата. Иван е дребен - 85см, Андрей е висок между 100-105 см
Запазвам си да купя подарък за Андрей, с любезното съдействие на Небесната Simple Smile

Последна редакция: пт, 15 юни 2007, 19:52 от scorpionche

# 154
  • Мнения: 13 512
Янко е вече във Франция, а Сабри е  реинтегриран.

# 155
  • Мнения: 748
Да няма някой от новите юли?

Последна редакция: пн, 18 юни 2007, 18:04 от scorpionche

# 156
  • Мнения: 748
За утре 19.06 - желаещи да се сберем.. 19:30 къде?
на 21-ви напомням че ще има спортен празник, който ще идва да казва

# 157
  • Мнения: 3 595
Роси ми звънна вчера...Те с Велин са добре, но и се е счупила количката...някой преди година и е предложил лека лятна количка...Всъщност пита, дали някой може да и даде лятна количка...били по 6 часа навън с Велин и накрая много се уморявал.
Тя има кошарка за игра сгъваема, която би искала да даде на някой, който има нужда. Пишете ми моля ви на ЛС, ако някой и иска телефона.

# 158
  • Мнения: 2 096
Здравейте,
искам да се включа в дейността на сдружението.Кога е следващата ви среща?

# 159
  • Мнения: 13 512
Здравейте,
искам да се включа в дейността на сдружението.Кога е следващата ви среща?

на 21ви сутринта можеш да заповядаш на спортен празник

# 160
  • Мнения: 2 096
За спортният празник няма да мога.. С малко дете съм и без кола.. Имам дрехи които мога да даря за бебе са.. къде могат да им намеря приложение..

# 161
  • Мнения: 748
В звеното, ако има бебета, Пипо беше казала и за някаква майка с малко дете

# 162
  • Мнения: 290
Здравейте, копирам обявата си от друг подфорум на БГ Мама. една услужлива мама ми е дала линк към тази темичка и сега се разписвам и тук. искам да подаря на някоя нуждаеща се мама дрешките на дъщеря ми.
Цитат
Нямам възможност да се свържа с някой дом за сираци, затова публикувам тук обявата. Дрешките са за новородено момиченце. Подходящи са за есен - зима (дъщеря ми е родена ноември месец).Част от тях са доста употребявани (долни бодита), но има и такива които са слагани само по 2-3 пъти. Ако има интерес пишете на лични.
къде е това депо?

Последна редакция: пт, 22 юни 2007, 17:22 от eli_mama

# 163
  • Мнения: 748
Ели, ако питаш за звеното -  в Аспарухово е

# 164
  • Мнения: 2 096
eli_mama бих се комбинирала с теб да отидем до звеното и аз имам неща за даряване.. но незнам къде е точно в Аспарухово.. Ако има кой да даде точен адрес

# 165
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Копирам от стара тема обяснение къде е Звеното в Аспарухово.
 
Значи така: влизате в Аспарухово от моста, на 1 бензиностанция има 180градусов завой. Там се хваща пътя към центъра на аспарухово. Подминава се спиркаа, която е веднага след завоя, продължава се направо, стига се до 1 училище. Минавате зад училището и се завива първата възможна уличка вляво, после пак вляво. Едно от руските блокчета, май е номер 2, целия 1ви етаж е с решетки, отпред има двпр с пейки. Надписа е "Звено Майка и бебе"

# 166
  • Мнения: 748
Среща - сряда 27.06 - 19:30
В къщата ли ще е пак?
Който ще идва, моля да се запише Simple Smile

# 167
  • Мнения: 13 512
запис:-)

# 168
  • Мнения: 2 839
Хайде на Албена срещата, а?  Blush

# 169
  • Мнения: 748
Ще дойдеш да ме вземеш Simple SmileА да ме върнеш Simple Smile

# 170
  • Мнения: 2 839
Щях да кажа, че Моника ще те докара, но тогава е по-вероятно да стигнете към Несебър някъде, отколкото до Албена.

Ок тогава, чакай ме в 17,24 на спирката на централна гара, ще мина да те взема.

# 171
  • Мнения: 748
Добре, че не каза и секундите, щях да се притесня Simple Smile

# 172
  • Мнения: 748
Днеска има статия в Труд - Морски - стр. 7
Ще пусна тука статията:

Сдружение "Варненски майки" пак раздаде подаръци на сираци - Мария Людмилова

Сдружение "Варненски майки" вече година и половина радва децата от дома за сираци в добричкото село Овчарово. Миналата седмица малчуганите, лишени ит родителски грижи, закриха учебната година със спортен празник. Гости и участници в техните състезания бяха и варненските майки, които с огромно удоволствие се включиха за пореден път във веселбите. По време на празника, освен обич и приятелство от жените, малчуганите получиха и куп подаръци - играчки, дрешки и лакомства. За 38 дечица нна възраст от 3 до 7 г. се грижи екип от отлично подготвени всеотдайни подагози. Благодарение на усилията им мъниците растат добре възпитани, много лъчезарни и любознателни, а домът е спретнат, чист и светъл.

# 173
  • Мнения: 216
Дива, откъде я измисли тазя Албена?  Shocked..Няма значение..ще се постарая да дойда...

Запис  Mr. Green

# 174
  • Мнения: 13 512
Хайде на Албена срещата, а?  Blush
безалкохолна,така ли?  Тц,тц...Дафи има работа, а с нея щяхме да идваме с лаптопи да събираме снимки и записваме дискове

# 175
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Дами, ако имате възможност елате утре да ни подкрепите на протеста

10.00 часа на Фонтаните на общината

Благодаря!

# 176
  • Мнения: 748
За утре къде ще бъде срещата последно ...

# 177
  • Мнения: 301
Каква Албена посред седмицата??? Хора без работа.... Дай им да ходят...
Не че не ми се ходи и на мен... ама толкоз рано утре не мога.
     Днес се видях с майката за която ви писах преди време. На 30 години, сама живее в мизерна квартира, детето- момиченце - на 4,5 месеца е много сладичко, но не и стигат 180-те лева да му купува храна и памперси. Чака с нетърпение да може да започне работа за да си помага в отглеждането.
Дали Онче-Бонче може да помогне с идеи каква помощ може да се потърси, дали от бащата... не са имали брак и се разделят още в началото на бременността.
Днес и заредих АМ, каши и памперси, някой ако може с нещо да помогне моля да си каже.
Поздрави  Grinning

# 178
  • Мнения: 705
ще запазя маса в ресторант "сезони" в морската градина - довечера след 19.30ч.

всички желаещи са добре дошли!!!

Последна редакция: ср, 27 юни 2007, 09:56 от stelt

# 179
  • Мнения: 748
Някой, имащ възможност другия понеделник - 9-ти да отидем до Овчарово сабалям.
Тогава ще вземат Андрей и Дани, а имам подарък за Андрей нали е рожденник. Диана за съжаление е заета

# 180
  • Мнения: 13 512
Някой, имащ възможност другия понеделник - 9-ти да отидем до Овчарово сабалям.
Тогава ще вземат Андрей и Дани, а имам подарък за Андрей нали е рожденник. Диана за съжаление е заета
Аз ще дойда

# 181
  • Мнения: 748
Благодаря Simple Smile

# 182
  • Мнения: 311
Аз също ще опитам да дойда. Преди седмица сънувах как Гюлбеаз и Андрей заминават с автобус. Стояха до автобуса и бяха едновременно и тъжни, и сериозни... Стана ми много терсене...

# 183
  • Мнения: 301
еЙ, хем много се радвам, хем ми е мъчно малко за тях, за съжаление късно разбрах за ходенето дотам.... Кога ще ходим пак?

# 184
  • Мнения: 13 512
Е, днес изпратихме Мариан, Андрей  и Дани. Запознахме се и с италианското семейство- много,много мили и готини хора. РАзменихме си e-mailите и си обещахме да държим връзка. Мариян беше в скута на "мама" през цялото време, Андрей беше превъзбуден,че ще лети със самолет, а Дани-притеснен и малко тъжен, но също така в еуфория.
Поплакахме  си и ние, дано да са щастливи миличките дичица в новия си дом в Италия!

# 185
  • Мнения: 748
Среща в сряда 11.07 в Пицарела до АГ-то? Или къде да бъде предложете. Предлагам там, ако ще има деца с нас

# 186
  • Мнения: 705
Среща в сряда 11.07 в Пицарела до АГ-то? Или къде да бъде предложете. Предлагам там, ако ще има деца с нас

аз ке дойда без деца, надявам се!   chef

# 187
  • Мнения: 748
Среща утре 11.07 в 19 часа в Пицарела до АГ-то

# 188
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
Да Ви з Wink запитам  Laughing нещо за звеното -
Има ли някакви изисквания за дрешките, и евентуално някой да знае какви майчета има там, в смисъл корко са им големи дечковците.
Имам дрешки за  2-3 годишно + разни играчки и книжки.
Дали ще има подходящи деца там или? други идеи.?

# 189
  • Мнения: 13 512
Да Ви з Wink запитам  Laughing нещо за звеното -
Има ли някакви изисквания за дрешките, и евентуално някой да знае какви майчета има там, в смисъл корко са им големи дечковците.
Имам дрешки за  2-3 годишно + разни играчки и книжки.
Дали ще има подходящи деца там или? други идеи.?
3 годишни има в дома в Овчарово. Ако желаеш, можеш да ги дадеш да им  ги занесем там

# 190
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
не съм сигурна дали ще стават на дете над 3 години.
Моя фъстък е дребен и слабичък и затова..... иначе нямам нищо против разбира се.
Имам малко, летни и повечето са есен - зима и едни сандалки. Има и някои неща за по- мъничко. Другите бебешки до 1г съм ги раздала. Дрешките са носени, някои повече други по - малко. Мислех че там /в звеното/ майките ще си изберат и харесат.
Но вие знаете децата в Овчарово, ако ще им станат съм готова още утре да си уредим среща да предам пакетите

# 191
  • Мнения: 3 595
В Овчарово има доста дребни дечица, но аз скоро не съм ги виждала. По-добре в Овчарово мисля  Rolling Eyes За звеното незнам и телефоните нямам, защото мобилния ми се скапа и нямам координатите. Ако съм ги давала на някой да свирка. Ако не, мога да ви кажа къде се намира и да се занесат.

# 192
  • Мнения: 748
Август ще се отпразнуват рожденните дни за юли и август. Това са всички рожденници

Янко - 6г
Димитър - 5 г. Катя
Сабри - 6г
Айше - 4г Ани
Роза - 5г - Дафи
Гюлбеяз - 7г - Стела
Божидар - 4г
Желаещи да купят подаръци или дрешки за останалите 3-ма?
На 24.07 ще се ходи в дома, който иска да дойде  - да се обади Simple Smile

Последна редакция: пн, 23 юли 2007, 16:11 от scorpionche

# 193
  • Мнения: 705
аз ще взема на Гюлбеяз дрешки и подарък.  Peace

# 194
  • Мнения: 301
Аз ще купя на Роза Wink))

# 195
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 521
Майко мила, преброих 11 деца - 11 торти. На мъжо свят ще му се завие. Трябва да измислим нещо, защото те така или иначе не могат да ги стопанисат и да ги изядат.
Иначе имат ли от нещо спешно нужда в момента?

# 196
  • Мнения: 748
Как 11 ? - 7 са децата

Смятахме да направим примерно 3 по-големи торти. Като говорим с Василева ще пиша Simple Smile

# 197
  • Мнения: 13 512
Август ще се отпразнуват рожденните дни за юли и август. Това са всички рожденници

Янко - 6г
Димитър - 5 г. Катя
Сабри - 6г
Айше - 4г Ани
Роза - 5г - Дафи
Гюлбеяз - 7г - Стела
Божидар - 4г
Желаещи да купят подаръци или дрешки за останалите 3-ма?
На 24.07 ще се ходи в дома, който иска да дойде  - да се обади Simple Smile

сАбри е реинтегриран от няколко месеца, а мисля, че и Янко вече не е в дома. Поля, попитай пак Василева.

# 198
  • Мнения: 748
Смяташ ли че не съм?Simple Smile
Бъркаш Янко и Румен - явно Simple Smile

# 199
  • Мнения: 13 512
Смяташ ли че не съм?Simple Smile
Бъркаш Янко и Румен - явно Simple Smile
а Сабри нали е при баща си?

# 200
  • Мнения: 13
 HugЗдравейте искате ли още хора в екипа  Rolling Eyes
Искам да помагам когато с каквото мога и ако е възможно да посещавам домовете с вас.
И ако може да идвам с вас ,дали  ще е удобно и  baby_neutralбесотйка да е с мен ,че няма кой да я гледа ooooh!
И още нещо да попитам,какво е това звено в Аспарухово-там събирате дрешки  Rolling Eyesтака ли ??Дайте ми повече инфо ,че съм като пате в калчища Embarassed

# 201
  • Мнения: 884
Как минаха Рожденните дни? Майка си идва другата седмица  и ще мине  при тях.
Как са с храната? От какво имат нужда?
Последно им занесе хубави конструктори . Дали им ги дават за игра или ги държат по рафтовете?

# 202
  • Мнения: 748
За идването никакъв проблем - Добре дошла с мъника
Звеното е за самотни майки с деца

macoball - Не сме празнували скоро рожденни дни, ходим само да ги видим и им носим от каквото имат нужда. Най-вече плодове и зеленчуци. А за играчки сега ги виждаме на двора в пясъчниците и надали там им дават конструктори

# 203
  • Мнения: 30
Здравейте,
Синът ми е вече на 1 г и 10 мес и почти нямам време да влизам във форума. В момента пиша по повод нещо конкретно. Имам бебешка количка, която не е луксозна, но първата година си возих малкият в нея. Не искам да я изхвърлям. Ако някой има нужда и не може да си намери нещо по добро , обадете ми се. Не мога да кача снимка , но на имейл мога да я изпратя.

# 204
  • Мнения: 748
Имаме ли готовност за ламината?

# 205
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Privet ot Melnik Grinning! Niamame gotovnost za laminata,Vasileva 6te6e da pra6ta razmeri za da govori za cena i montaj.

# 206
  • Мнения: 748
Ивето вчера е родила момченце, Боян!
Да и е жив и здрав!

# 207
  • Мнения: 13 512
В Овчарово вече има назначено медицинско лице- медицинска сестра, както и социален работник на цяла бройка. Броят на децата вече надхвърля 40. Започнал е ремонта, обмисляя се вариант децата да  бъдат разделени в три групи. Дай Боже все такива добри вести да идват от всички домове!

# 208
  • Варна
  • Мнения: 2 171
В Овчарово вече има назначено медицинско лице- медицинска сестра, както и социален работник на цяла бройка. Броят на децата вече надхвърля 40. Започнал е ремонта, обмисляя се вариант децата да  бъдат разделени в три групи. Дай Боже все такива добри вести да идват от всички домове!

Това е чудесно! Имаше нужда! Трябва да действаме за ламината щом ремонта е почнал Simple Smile.


Момичета, дайте да се съберем и да се видим, вече се затъжих за Вас Hug!

# 209
  • Мнения: 13 512
В Овчарово вече има назначено медицинско лице- медицинска сестра, както и социален работник на цяла бройка. Броят на децата вече надхвърля 40. Започнал е ремонта, обмисляя се вариант децата да  бъдат разделени в три групи. Дай Боже все такива добри вести да идват от всички домове!

Това е чудесно! Имаше нужда! Трябва да действаме за ламината щом ремонта е почнал Simple Smile.


Момичета, дайте да се съберем и да се видим, вече се затъжих за Вас Hug!
сряда по традиция?

# 210
  • Варна
  • Мнения: 2 171

Чудесно! Къде  Grinning?

# 211
  • Мнения: 13 512
само да не е на плажа.

# 212
  • Мнения: 2 839
Положението е ваканционно, май. Всеки си е бил шута нанякъде.
Аз също не мога да дойда, в четвъртък пътуваме.

# 213
  • Мнения: 748
Че ти за какво си ни Simple Smile Тоскана? Катя я похвали Simple Smile

# 214
  • Мнения: 13 512
хехе, напълно ме устройва Тоскана. Е, малко по-далеч ми е от Слънцето, ама ще се прежаля Laughing
Сряда, 20.30 в Тоскана, става ли?

# 215
  • Мнения: 748
Кат за нас 19.30 Simple Smile

# 216
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Там съм  Simple Smile!

# 217
  • Мнения: 216
От километри усетих раздвижването  Laughing ...ще дойда в сряда.

# 218
  • Мнения: 705
 и аз и аз  Party

# 219
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Здрааавейййте момичетаааааа Hug!
Вие си мислите, че сме във ваканция  Wink, но тя реално вече свърши. Искам да отчета, че понеже ремонта на проблемната тръба е на приключване миналата неделя осигурихме малко латекс и боя за боядисване на ремонтираните помещения. Освен това седмицата след 17.09. имаме готовност и за поставяне на ламината в споменатите помещения  Grinning.

Искам да изкажа огромните си благодарности като представител на организацията на съпруга на герита, който отново откликна навременно и бързо на обаждането ми и отново ще се включи с помощ в поставянето на ламината и закупуването на част от съпътстващите материали. Удоволствие е да се работи с толкова позитивен и отворен към постоянниет промени в графиците на дома човек! Благодаря още веднъж!

Вероятно в дните след 15.09. ще имаме възможност и да отпразнуваме натрупалите се рожденни дни и да си нагушкаме сладурите. Само трябва да изнамеря списъкът с рождениците за да сме готови с дрешките и подаръците  Simple Smile. Аз за Митака съм готова вече всъщност Heart Eyes. Много усмивки и спорна работа през есента на всички ни!

п.с. ох, много съм щастлива, че най- накрая ще го сложим този ламинат Laughing

# 220
  • Мнения: 748
Аз смятах ви пусна мухата утре още да отскочим за малко Simple Smile За рожденниците има за юли и август описани, вечерта мога да добавя и септемврийските

# 221
  • Мнения: 13 512
EEE, изчакайт ме да се прибера другата седмица , де:-)
Поля, пускай писъка, имайте ме предвид за 1 дете.

# 222
  • Мнения: 748
Август ще се отпразнуват рожденните дни за юли и август. Това са всички рожденници

Янко - 6г - Моника
Димитър - 5 г. Катя
Сабри - 6г
Айше - 4г Ани
Роза - 5г - Дафи
Гюлбеяз - 7г - Стела
Божидар - 4г
Желаещи да купят подаръци или дрешки за останалите 3-ма?

На Божидар знам че са го празнували..

Ето и септемврийците:
Светлан - 6г
Евгени - 6г - Тони
Анджела - 4г - Моника       
Бирсен - 5г

ПС: Списъкът ми е от юли, не знам дали има нови. Много деца станаха накуп Sad

Последна редакция: чт, 06 сеп 2007, 17:54 от scorpionche

# 223
  • Мнения: 13 512
няма да ги правим наведнъж, нали? много стават....
Аз ще взема на  Янко и Анжела.

# 224
  • Мнения: 216
Aз ще взема подарък и дрешки за  Евгени

# 225
  • Мнения: 748
За октомври има само едно дете, а за ноември нито едно по списъка ми

# 226
  • Мнения: 301
Кога ще ходим, за да се организирам и аз?Надявам се да мога да дойда...

# 227
  • Мнения: 884
Ох,момичета знам ,че не  дом във Варненска област,но просто не знам  къде да пиша за него.Снощи давах филм по ББС4 за дома в Могилино,Русенско .Просто беше ужасно.Не може да се опише с  думи,трябва да се гледа филма.Много е лесно и да се коментира преди да си видял за какво става въпрос,затова може би и не го пуснах като отделна тема.
ето линк към новините,ако скорпионче може да го намери някъде в нета,аз не успях.
http://www.bbc.co.uk/bbcfour/documentaries/features/bulgarias-children.shtml
Само за тях мисля и от снощи ми стои буца в гърлото!
  Извинете ме ,ако не е за тук!

# 228
  • Варна
  • Мнения: 2 171
 Sad Sad Sad
Разбира се, че поне можем да се обадим да разберем за какво става дума и от какво имат нужда. То и без друго ни е орисано да действаме на далечни разстояния  Crazy.

п.с. трябва им автобус всъщност според тази статия от началото на август:

итомците на “Света Петка” се нуждаят от автобус, за да ги транспортират за рехабилитация и лечение
Валентина КАРАДЖОВА
Директорката на един дом за деца с тежки умствени и физически увреждания отчаяно търси помощ сред обществеността, за да им осигури автобус, с който да ги транспортира до русенски рехабилитационни центрове и специализирани заведения.   

В писмо до 15-ина вестника, сред които е и “Бряг”, Катерина Петкова, която е директор на дома “Света Петка” в село Могилино,  настойчиво моли за подкрепа от името на 70-те деца, забравени от родителите си и нежелани за осиновяване. От миналата година част от децата, които могат да се движат, посещават специализираните услуги на болница “Медика”, дневния център към сдружение РАЛИЗ и на специалната детска градина “Зора”. След процедури, лечение и развлечение в тях децата се транспортират обратно в Могилино, за да констатираме, че престоят там се отразява много добре на здравословното им състояние и социализацията им, пише в писмото си приличащата на момиче директорка.
Големият проблем на дома

са двата амортизирани автобуса, купувани преди двадесет години, които са пред разпадане и които са единственото средство, с което превозват децата до Русе. Непрекъснато ни се налага да им правим ремонти, защото ги използваме ежедневно било за транспортиране на децата, било за доставка на хранителни стоки, казва Катерина Петкова.
Издирих телефоните за връзка с нея чрез услуги и я поканих на разговор в Русе. Поръчах да носи снимки на децата, за които ще ми разказва.
“В момента обитателите на дома са 70, предимно с тежка и дълбока степен на умствена изостаналост. Разделени са в 6 групи, три от които са напълно лежащи, разказва тя. 34 от всички питомци са с детски паралич, 12 са с епилепсия, 7 са слепи, 3 са глухонеми, има и деца с аутизъм, със синдром на Даун, с хидроцефалия и други заболявания. Само 10 от общо 70-те могат да говорят и контактуват. Всички, които са навършили 16 години, са пенсионери по болест и са освидетелствани за степен на инвалидност от 60 до 100%. Половината от всички деца имат нужда от рехабилитация, но в “Света Петка” все още няма назначен специалист рехабилитатор.

Картината на заболеваемостта в дома изглежда апокалиптична, но по-страшна от нея е забравата,

на която са обречени децата. От общо 70 деца, родителите на петдесет от тях са подписали декларации за отказ. Само дванадесет роднини се интересуват от тях, посещавайки ги рядко или питайки по телефона как са, казва Катерина. Две са децата-щастливци, които са се върнали обратно в семействата си след средно десетгодишен престой в дома в Могилино. Никое дете не е осиновено, въпреки че документите им чакат в регистъра за осиновяване, подаден в отдела за закрила на детето.

Въпреки че домът е за деца до 18 години, в него има и по-големи

За тях се грижи Агенцията за закрила на детето, която им търси следващ дом. Наскоро две момчета, Мишо и Милен, които са над 20-годишни, вече са устроени в защитено жилище в Пазарджик, казва директорката, като показва техни снимки на новото място.
Все пак добре е, че от началото на тази година с децата в дома работи психолог, а от месец май е назначен и тифлопедагог, който се занимава със седемте напълно слепи деца. Катерина казва, че домът не е забравен от дарители и че по празници, както и по друго време, те ги навестяват. Доставят дрехи, храни, бельо, но с автобус никой не се е ангажирал, а и директорката не ги притеснява, тъй като знае, че те помагат с каквото могат.


От 7 до 10 хиляди лв. струва един запазен и каран не повече от 6 години бус, казва директорката. Тя се надява някой благодетел да помогне за доставянето му. Затова написахме тези редове, за да помогнем и ние на свой ред. Защото макар и в тежко състояние, тези деца са живи и се нуждаят от грижи, човешко присъствие и любов.

# 229
  • Мнения: 884
Проблемът там идва и от персонала за съжаление. Sad
 Директорката е някакво  безумно подобие на човек!  Трудно е да се пресъздаде какво показаха,но в общи линии деца на по 14-16 год. тежаха 20 кг. на око ,а тя твърдеше ,че и трябва пс ! ooooh! Децата НЕ се извеждаха навън изобщо,повечето не можеха да ходят и си прекарваха деня по столчета, в леглата(много слабите) или на гърнета-че по-лесно....

# 230
  • Мнения: 748
http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=1097208

Филмът на Би Би Си за дома в Могилино е сниман миналия септември

14.09.2007
Филмът на Би Би Си за дома за деца и младежи с увреждания в село Могилино, който бе излъчен снощи в Лондон, е сниман през септември миналата година, предаде кореспондентът на БГНЕС в Русе, който се позовава на служителка на дома.
 
По същото време той е бил посетен от специална комисия, в която са били включени представители на пет министерства. Домът има три предписания за затваряне и това е трябвало да стане до една година. Около 20 младежи над 18 години е трябвало да бъдат преместени в други социални заведения, а децата - в други домове или приемни семейства. Според директора на Агенцията за закрила на детето в Русе Мариела Липчева, дори с пенсиите на децата-инвалиди са били купувани дрехи и храна, вместо да бъдат внасяни по банковите им сметки. За това е сигнализирана икономическата полиция. Директорката на дома Катерина Петкова и нейният заместник са в годишен отпуск.
Село Могилино е на 30 километра от центъра на общината град Две могили. Кметът Енчо Петров, който е получил разпореждането за затваряне на дома, смята проблемът за политически, защото 60 души ще останат без работа, а това е единствената им възможност за прехрана. През 1999 г. в същия дом избухна скандал, след като се оказа, че починало дете е било заровено в гроб на друго, тъй като нямало места в гробището. Още тогава ръководителят на областната служба за социално подпомагане е внесъл предложение в министерството на труда и социалнана политика домът да бъде закрит, поради липса на квалифицирани кадри в района и е нямало дори лекар. /БГНЕС

# 231
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Писах, писах и след поста на Поля всичко затрих... работни места създавал моля Ви домът, какви ти тук предписания за закриване Twisted Evil...

# 232
  • Мнения: 748
За закриване (преустановяване на дейността) е предложен само ДДМУИ в с. Могилино, обл. Русе, който е получил общ бал 36 т. Институцията се намира в населено място с под 1000 жители, с непълно развита инфраструктура и липса на здравни, образователни и социални услуги съобразно възрастта, развитието и потребностите на децата. Домът разполага със задоволителна материална база, но качеството на грижите е определено като незадоволително и лошо по отделните показатели. Децата живеят в условия на социална изолация, към тях не се прилага индивидуален подход. Персоналът няма нужната квалификация и положителни нагласи към промяната в модела на грижи за децата с увреждания в съответствие с въведените стандарти, а предоставянето на институционален тип грижа за тази рискова група деца не е потребност на местната общност.

# 233
  • Мнения: 748
Намерих и един блог в който едно момиче разправя за посещението си в дома

# 234
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Намерих и един блог в който едно момиче разправя за посещението си в дома

Метни линка насам...

# 235
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
Съжалявам  Hug , че се намесвам в Темичката ви  Blush , но до колкото ми е известно в Дома в Могилино има специално оборудвана зала за рехабилитация /ако не бъркам и зала за сензорна стимулация/, това по програма ФАР преди 3-4 г. /в която влизаха и още 9 ДДМУИ от страната/ .... Дали въобще ги използват тези съоръжения  newsm78 след като нямат рехабилитатор ... Вярно, че децата имат нужда от социализация  Hug ... но относно рехабилитацията - щом имат добро оборудване, не би трябвало да е проблем да го ползват и на място в Дома  Peace, но разбира се при наличието на специалист  Peace

# 236
  • Мнения: 884
луси,имаха само санитарки и 1 сестра,която мажеше с крем дете със счупени кост

# 237
  • Мнения: 748
Намерих и един блог в който едно момиче разправя за посещението си в дома
Метни линка насам...

http://cherish.blog.bg/viewpost.php?id=69691

# 238
  • Мнения: 884
За закриване (преустановяване на дейността) е предложен само ДДМУИ в с. Могилино, обл. Русе, който е получил общ бал 36 т. .........
Скорпионче, от къде ти е тази информация? Трябва да разбера дали е закрит,пред закриване ли е (ако да от кога),защото  се опитваме да направим нещо от тук.Ако не знаете ,имате ли идея откъде мога да получа актуална информация?

# 239
  • Мнения: 748
Това беше във някакъв документ от министерствата. Сега ще ти дам линка
http://www.sacp.government.bg/downloads/bg/6/3/doklad-ddmui-2006.doc

# 240
# 241
  • Мнения: 884
Значи може да е затворен,но може и да не е !  Аз попитах и русенки,обещаха ми да проверят утре.
Вторият линк ми го отваря неразчитаем. Какво е ?

# 242
  • Мнения: 748
смени енкодинга исо-8859-5

# 243
  • Мнения: 4 392
macoball , цял ден го търся вече филма..не знам, откъде може да се дръпне. Ще чакаме да го качат.
Аз имам някакъв мъгляв спомен за сниман филм, но не сещам, дали става дума за същия дом. Thinking


Цитат
работни места създавал моля Ви домът, какви ти тук предписания за закриване

И мен ме потресе това в коментарите. Shocked

Последна редакция: сб, 15 сеп 2007, 00:38 от Amarena

# 244
# 245
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
Вчера дадоха кратък коментар относно филма по ТВ Европа ....

Относно специализираното обзавеждане, което преди време са доставили по програма ФАР на дома ... говорих отново с хората, които са го монтирали ... казаха, че имат крайно неприятни спомени от посещението си в Дома и в частност от персонала  Rolling Eyes ... но до колкото си спомнят, споменаха че поне преди 3-4 год. е имало рехабилитатор  newsm78

# 246
  • Мнения: 884
Момичета, русенки казаха ,че домът не е затворен! Shocked

# 247
  • Мнения: 748
Нормално за България Simple Smile Това че е решено, че ще се закрива, не значи че ще стане днеска утре.. Може да стане след години

# 248
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 521
Аз доколкото разбрах от репортажа по БТВ, условията сега са прилични и няма нищо общо с това, преди година. Пък и да ни сравняват с времето на Чаушеско е направо #2gunfire Вярно че държавата нехае за много неща.
Преди време мисля че от АРД бяха правили пак сензационен филм за някакъв дом за възрастни с умствени проблеми и наистина беше потресаващ.

# 249
  • Мнения: 884
спинки,разкажи какво казаха и показаха,моля те!

# 250
  • Мнения: 748
Дали може да намерим някой да ни помогне за изготвянето на проектите

# 251
  • Мнения: 13 512
На последната сбирка  май стелт  имаше някакво предложение

# 252
# 253
  • Мнения: 35
здравейте, на всички, моля за съдействие - искам да подаря дрехи на нуждаещи, евентуално по домове или други варианти. дрехите са за големи (42-44 номер) имате ли информация, къде мога да ги оставя, благодаря предварително за команетари  bouquet

# 254
  • Мнения: 13 512
В Агенцията за социално подпомагане в "4айка", бл 67 или 68 беше.

# 255
  • Мнения: 748
А към Добрич няма ли да ходим - имам дрехи за там?

# 256
  • Мнения: 216
Предлагам да се видим в сряда и да обсъдим кога най- после ще отидем при децата...решете къде, Часът е  ясен 19.30- 20.00

# 257
  • Мнения: 3 595
Здравейте,
Обади ми се г-жа Радева от Закрила на детето. Преди време тя е съдействала Росица и Велин да бъдат настанени в Звено Майка и Бебе. Днес от болницата (незнам коя) изписват майка, която се казва Маргарита и има 8 дневно бебе Роберто. Г-жа Радева помоли, докато успеят да открият нейни близки за 1-2 седмици дали някой може да и занесе някаква храна, за да може да кърми бебето си. Момичето било без никакви средства няма и дрешки за момченцето си. Аз имам малко дрешки, които мога да отделя от тези на Боби, но нямам възможност да отида. Помоли, ако някой нещо може да направи да и се обадим. Имам и телефоните служебни и личен GSM. Пишете ми тук, на ЛС, скайп или където и да е.

# 258
  • Мнения: 216
Иви, моля те дай координати на момиЧето...В звеното ли е настанена..., ако е там, лесна работа, утре ще отскоа дотам..да поговоря с нея и да и взема нужните неща...Благодаря!

# 259
  • Мнения: 748
Говори с Катюш какво се разбраха двете вчера

# 260
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Иви, моля те дай координати на момиЧето...В звеното ли е настанена..., ако е там, лесна работа, утре ще отскоа дотам..да поговоря с нея и да и взема нужните неща...Благодаря!

Тони, утре оперират Мишката от трета сливица и с Иви си говорихме да отида в петък. Ако можеш да отидеш утре и да провериш за какво става дума и да вземеш каквото им трябва ще е супер/после ще ти възстановим срествата/. Пиша ти на лични телефоните на Радева от ДАЗД.

п.п.лимитът ти за ЛС е изчерпан- звънни и ще ти ги дам.

# 261
  • Мнения: 216
Разбрах се с Иви, ще се уем по- късно, за да ми даде телефоните на госпожата от закрила на детето, защото не е ясно дали веЧе са ги настанили в звеното...би трябвало, но....не се знае.. И така при всички положения, ако са настанени, утре ще отида до Аспарухово...

# 262
  • Мнения: 216
Днес ходих при Маргарита и бебе Роберто във звеното в Аспарухово. Предварително се Чух с Г-жа Радева, за да знам какво да приготвя...тя направо предложи да дойде с мен.. Занесох шишета и биберони, одеало за бебето, основно хранителни продукти, защото в момента Маргарита няма никакви средства, помощи ще започнат да изплащат след месец, майЧински също, та важно е да има с какво да се храни, защото кърми бебето. От дрешки в момента няма нужда, защото от звеното са им дали..Ще са нужни евентуално дрехи за Маргарита и обувки, момието е буквално настанено по пижама и разполага за сега само с нея...  Всъщност май е по- добре да ви разказвам за слуЧая на Маргарита като се видим....той е цяла одисея. Засега остава да и занеса дрехи и евентуално памперси за Роберто.

# 263
  • Мнения: 332
Вече съм на линия така че кога е другата среща.Тони ако трябва да се купи нещо или имаш нужда от помощ насреща съм.пиши ми на лични.

# 264
  • Мнения: 301
momi4eta koga shte hodim pri decata????

# 265
  • Мнения: 216
И аз горещо се интересувам от този въпрос....

# 266
  • Мнения: 5 500
Тони, какъв размер е Маргарита?

# 267
  • Мнения: 301
е-хоооо, къде се загубихте всички?
Искам при децатаааа!  Confused

# 268
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Момичета, утре вечер кой е свободен за да се видим където кажете?

# 269
  • Мнения: 748
Ади аз се пиша, не че някой се е съмнявал Simple Smile

# 270
  • Мнения: 884
Дами,колко станаха децата в дома?
Майка се прибира тази седмица в Бг и ще ходи понеделник или вторник,та да знам за какви количества иде реч. И чували ли сте скоро директорката как са с продуктите или е обичайното?

# 271
  • Мнения: 748
Ами там тече ремонт от почти два месеца и не сме ходили, последно бяха към 35-40 деца. Не е казала, че имат нужда от нещо. В момента е ужас около ремонта, защото децата са събрани в другите помещения и е лудница ....

# 272
  • Мнения: 884
Ми значи плодове ,а?  newsm78

# 273
  • Мнения: 748
И ние затова мислехме, от плодове и зеленчуци винаги има нужда

# 274
  • Мнения: 301
Ако ще има сбирка, ще намина за малко.
Какво като са натясно - не можем ли да ги видим . . .

# 275
  • Мнения: 705
i аз ще подойда ако ще има сбирка  Hug

# 276
  • Мнения: 748
Ама няма да има щото ще сме пак тричките

# 277
  • Мнения: 748
Обявявам за тази седмица работна среща на 18.10 от 19:30 в Къщата на слънцето. Както винаги чакам да се обади всеки, който има желание да дойде

Последна редакция: пн, 15 окт 2007, 11:32 от scorpionche

# 278
  • Мнения: 13 512
запис Grinning

# 279
  • Мнения: 216
 newsm03...Ще дойда

# 280

Общи условия

Активация на акаунт