Няколко въпроса

  • 512
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 427
Здравейте,ты като ме интересуват няколко неща ,реших да пусна обща тема ,да не натоварвам форума:
На колко месеца почнаха да се появяват първите зъбки на вашето бебе?
На колко месеца то започна да се обръща по гръб или по корем?
На колко месеца да се заиграва?
Колко време отделяте да се занимавате с него?Аз по цял ден съм неотлъчно до него,ако го оставя и за минута започва да мрънка и недоволства.Ходя до толалетната с него.
Как успявате да си организирате нещата така че да ви остане време да свършите нещо полезно?
Кога и как започнахте захранването?
Много мерси предварително за отговорите.
A i oshte neshto,koga spryahte streriliziraneto na biberonite?

# 1
  • Мнения: 574
Още нямаме зъбки!Заиграва се от началото втория месец,тогава започна да следи всичко!Към 3 се обърна но за пръв и последен път до сега!Върша си домакинската работа съвсем спокойно,смятам че и отделям достатъчно време!Ако зависи от нея 24 часа,но като не и обърна внимание когато мрънка,млъква и се занимава сама-гук, дърпа ограчките на шезлонга!От десетина дни давам по малко плодово пюре!

# 2
  • Мнения: 6 164
На 6 първите зъби.
От гръб по корем на 2.
За заиграване ако говориш сам - и досега не се заиграва сам, за 2 минути може, но все трябва да си играеш ти с него.
По цял ден се занимавам с него, къпя се с него, в тоалетната също съм с него.
Не знам какво разбираш под "нещо полезно", но ако говориш за домакинска работа - става бързо, пускам прахосмукачката, а той лази след нея, малко по-трудно е с миенето на плочките, че много бърка в кофата. Зареждам пералнята, пак с него, той даже ми затваря шкафчето с праха и омекотителя. Като беше по-малък и не ходеше наблюдаваше всичко това от проходилката, или пък от столчето-кошница (като беше още по-малък) и пак му беше интересно. Навсякъде го влачех с мен, слагах го така че да вижда и досега винаги си свършвам работата, остава ми време и за телевизия докато спи, не се оплаквам.
Захраних на 4 месеца с морков и картоф, а сок на 3 - всичко купешко на Хип, за да избегна риска от натравяне с нитрати.

# 3
  • Мнения: 674
 Нямаме зъбки. Вече следи всичко - обича да я разхождам из стаите, дори понякога си лежи и си гледка, без да има нужда някой да я занимава (1-2 часа - о колко е хубаво!!! Laughing). Не се обръща още. Върша някаква работа или уча само докато спи или я гледат (давам  я на друг само като трябва да излизам). От 1 седмица й давам сок от ябълка - почнах с 1 лъжичка. Още стерилизирам шишетата и биберона, но не ги ползвам много - кърмим се. Не знам дали ще помогна с тези отговори, понеже явно сте по-големи. Все пак гледай да я научиш да стои и при други хора, понеже съм слушала много страшни работи как не можеш С ГОДИНИ да отидеш никъде, понеже плаче при всеки друг. И на мен хич не ми се оставя, ама няма как понякога! Peace

# 4
  • Мнения: 8 242
На колко месеца почнаха да се появяват първите зъбки на вашето бебе? - на 9м. - и като започна през седмица по зъб - сега на 10м. е с 4 зъба  Crazy
На колко месеца то започна да се обръща по гръб или по корем? - На 20тия ден за първи път се обърна по корем. Иначе по-стабилно на 2.. на 3 вече се въртеше като пумпал
На колко месеца да се заиграва? - заиграва силно казано.. на 9 месеца някъде, но само по броени минутки - търси си внимание човека. Според мен това си е до характер, а мойто определено е бяс ГОЛЯМ
Колко време отделяте да се занимавате с него?Аз по цял ден съм неотлъчно до него,ако го оставя и за минута започва да мрънка и недоволства.Ходя до толалетната с него. - Откак се е родил съм по 24 часа на разположение  Mr. Green
Как успявате да си организирате нещата така че да ви остане време да свършите нещо полезно? - почти не ми остава време за друго. Ако мога с него нещо да свърша.. Таткото МНОГО ми помага  Peace
Кога и как започнахте захранването? - на 6м. с пюре домално от морков
A i oshte neshto,koga spryahte streriliziraneto na biberonite? - почти не съм ги стерилизирала.. само първите 2-3 месеца ги изварявах веднъж на 2-3 седмици, след 4тия спрях.. А като стана на 9м. сам си отсвири бибите

# 5
  • Мнения: 2 427
Благодаря ви много мили момичета.Понякога си мисля,аз ли съм толкова смотана или другите са по-оправни от мен.В нас в повечето време е като след обиск на полизията в квартира на трафиканти.Взема ли едно нещо не успявам да го върна обратно,защото бебе хленчи и мрънка.Просто ме е срам когато някой дойде в нас и намери този тотален хаос.Имам съмнения че са зъби,защото е много крив напоследък,загуби обичайния си огромен апетит,непрекъснато е с ръка в устата и се плюнчи обилноОначе все пак е само на 3 месеца и се чудя дали са зъби и дали е възможно.
Играе с играчи,обожава да ги държи и да ги лапа,но само в мое присъствие.Сам се отегчава ужасно.Обръща се по корем и по гръб от едни известно време,изобщо е толкова шавлив че започвам да се притеснявам сериозно.
Виждам толкова много майки пишат във форума,и други са с малки деца ,но явно успяват.Аз не мога да се добера със седмици до компа.През деня спи съвсем малко-няколко дрямки по 15-на минути и скача като ужилен,така че с времето за сън през което мога да действам съм прецакана по всички параграфи.Вечер заспива,но аз съм гроги за да се отдам на почистване и влагане на ред в жилището.И аз почнах да давам сокове в края на 2 месец,та се чудех дали за това не е така кисел и недоволен,но пък няма стомашни проблеми,акото е наред,не повръща...
Една цигара да изляза да изпуша навън и ме обзема чувство на вина като го чувам да мрънка сам вътре.Хелп Tired

# 6
  • Мнения: 2 427
Елина,няма опасност да плаче когато го оставим на друг поради причината че никой не иска да ни го гледа.Свеки си има вече двама внука за гледане,дъщеря и работи ,аз съм в къщи следователно няма нужда.Мама ми е в България,така че съм се примирила с факта че ще го мъкна с мен навсякъде Peace.В противен случай трябва да се закова в къщи и да не излизам никъде.Той не е много по разходките.Докато се облечем голям рев пада,навън също не ще да успокои ритъма и все нещо мрънка и недоволства.Като гледам другите деца как блаженно спят в количките ме обзема неблагородна завист Whistling.
Духи,и аз спрях преди седмица да стерилизирам,защото ми писна да изварявам шишета.А и прочетох някъде че пластмасовите бутилки отделят някакви токсини при затопляне,с което окончателно реших да спра Rolling Eyes.Питам се дали не съм пребързала и дали не рискувам да го храня с нестерилизирани бутилки и биберони newsm78.

# 7
  • Мнения: 475
На 6 месеца първите зъби,сега са на дневен ред горните (много ни мъчат).От гръб по корем на 2 месеца.Общо взето се заиграва доста време сама,освен в моментите,когато е кисела заради зъбите.Иначе се случва по 1 час да не й обръщам внимание,а тя си играе с играчките,"чете" списания,пълзи насам-натам и разни други бебешки работи.Никога не съм ходила до тоалетната с нея,мисля,че е груба грешка.Като реша да чистя я слагам в проходилката и тя търчи след мене и общо взето само ми се пречка HugАми това е....Опитай се да започнеш да го оставяш повече време сам.В началото най-вероятно ще мрънка повече,дори ще поплаква,но постепенно ще свикне.Успех!  bouquet


# 8
  • Мнения: 1 174
Здравей!  Simple Smile

Ние сме много малки още за зъбки, по корем не сме се обръщали досега, но се заиграваме сами от началото на втория месец.Отначало беше за няколко минути, когато оглеждаше всичко около себе си и се усмихваше, а сега сама си "приказва"- издава звуци, смее се, въздиша  Simple Smile
Не съм захранвала, само на кърма сме и смятам да продължа така до 6-ти месец.По тази причина не ми се налага да стерилизирам, освен биберон (ползвам само по време на разходка, вкъщи изобщо не го иска) и бурканчета за съхранение на кърма.

До тук добре.
Това, от което мога да се оплача е, че не ми стига и на мен времето за мен и е имало дни, в които не съм се поглеждала.
Ставам към 8, след второто сутрешно кърмене, след това хапвам набързо 2 банана с мляко и отиваме двете в банята.Докато я облека после, а след нея и аз, минава още час и идва ред за следващото й хранене.Кърмя я и в това време си прявя плана за деня и много се надявам да заспи за час поне, за да успея да прибягам до магазина долу и да се приготвя за разходката, която е по обяд или ранен следобед.Ако не успея да се храня, си вземам ядки.До 15ч., горе-долу сме се върнали от разходка ( навън е кротка) и тогава, пак след кърмене започвам да готвя, чистя, пера и гладя...Обикновено си готвя по 2 неща, за да имам и за следващия ден, понеже и за това не ми стига времето.
Дъщеря ми през цялото време е обърната с лице към мен в кошчето за кола в стаята, в която съм и аз, за да ме вижда.Иначе много плаче, щом ме изгуби от поглед.Говоря й постоянно, все едно, че съм с голям човек.Основно внимание й обръщам вечер, когато се поосвободя.
Понякога пропускам разходка, тогава я извеждам на терасата в количката.Друг път аз закъснявам с мое хранене...
Превърнала съм се в един робот и ми се е случвало да се разплача от умора или заради това, че не успявам, но когато бебичка ми се усмихнеее- всичко забравам.Много е сладка! Heart Eyes
Трудно ми е, но не искам да я оставям на никого.От една страна се радвам, че успявам и ред вкъщи да поддържам, но оставам без сили...
Успех! Simple Smile

# 9
  • Мнения: 674
 Това че "никой не иска да ни го гледа" прозвуча хем смешно, хем тъжно...Така или иначе - избор нямаме...Ревът, не ревът, наши са си. Иначе за навън - и мен ме излагаше отначало по улиците като огласяше всичко наоколо, но малко по малко свикна. Дано и при вас стане така!

# 10
  • Мнения: 1 691
Моят още няма зъби, не се обръща, заиграва се е грубо казано - понякога се случва 15-20 минути да остане сам в креватчето без да реве, така че мога да закуся или да отида до тоалетната или да се облека. Едва сега започва да се заглежда в някоя играчка, като не се сеща да я вземе, ако не му я набутам в ръката. Колко време се занимавам с него - ами денонощно, ако случайно не ме отмени баба му или баща му. И на мен ми се е случвало да ходя до тоалетната с него.
Захранване още не съм започвала - смятам да е към 6-тия месец.
Кърмя и дохранвам с АМ, шишетата ги мия с гореща вода и може да се сетя да ги изваря веднъж на 2 седмици.
Време да свърша нещо ми остава единствено когато някой друг го гледа - баща му, когато не работи, или баба му (на 79 години е и ми е съвестно да я товаря, но няма как).

# 11
  • Мнения: 3 500
На колко месеца почнаха да се появяват първите зъбки на вашето бебе?- на 4 месеца /долните два/.
На колко месеца то започна да се обръща по гръб или по корем?- на 3 месеца се обърна по корем, 2 седмици по-късно и обратно - от корем на гръб.
На колко месеца да се заиграва?-започна да хваща играчки на 3 месеца.
Колко време отделяте да се занимавате с него?Аз по цял ден съм неотлъчно до него,ако го оставя и за минута започва да мрънка и недоволства.Ходя до толалетната с него.- не я взимам с мен до тоалетна. Оставям я в кошарата, и да помрънка 5 минути нищо няма да й стане.
Как успявате да си организирате нещата така че да ви остане време да свършите нещо полезно?-мъжа ми ми помага, а и аз не се вманиачавам чак толкова.Върша каквото мога, детето ми е по-важно.Обикновено след като заспи вечер след 20.00ч. приготвям вечеря и свършвам неотложното.
Кога и как започнахте захранването?-на 5 месеца, с картофено пюре.
Много мерси предварително за отговорите.-Моля.
A i oshte neshto,koga spryahte streriliziraneto na biberonite- след 7-ми месец.

Общи условия

Активация на акаунт