До тези, които са против аборта

  • 1 590
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 369
Наталия ,казваш,че противниците на аборта трябвало да са противници не само на думи а и на дело.как според теб противниците на аборта трябва да реагират в ситуацията-да събират помощи  newsm78
Аз съм против аборта и това,което правя на дело е да нося отговорност за сексуалния си живот.

Ти явно си против аборта за себе си и не си от тези, които искаха да го забранят за всички, така ли е?
Материалните помощи не са най-важното, те са до време. Важна е моралната подкрепа.

# 16
  • Мнения: 369
Ох, натоварваща история ..... аз лично,  на нейно място,  незнам как бих постъпила .... ако има баби, които биха могли да помагат с гледане и хранене на децата , ситуацията става по- лека   Thinking  .....

Да, мен доста ме жегна тази история  Cry
За да е ясно- аз на нейно място бих абортирала веднага! Обаче тя пише, че за нея абортът е убийство...

# 17
  • Мнения: 9 990
Просто ме е яд, че в предната тема някои хора много наперено разправяха как децата се гледат с или без пари, винаги имало начин и т.н. Призовавам ги публично да покажат/докажат на Галка как става номера.

Това вече е съвсем различно, да видим  Thinking
Помощ от днес за утре-ок, но за 20-30 години напред например кой може да обещае? newsm78Нито църква, нито защитници на тезата за чашата вода в манджата ми се струва.

# 18
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 663
Абе какво точно искаш ти?
Да ти дам отчет как точно ще й помогна ли?
Ще й помогна с това, от което има нужда ако мога, ако въобще поиска някой да й помогне.
И въобще не е казано, че оттук нататък, цял живот ще има нужда от помощ.
Призоваваш ни публично - направо се изплаших, призовка по пощата няма ли да ми пратиш?
Какво толкова се таралежиш, не разбирам... От теб помощ никоай няма да поиска, don't worry  Sick

# 19
  • Мнения: 7 837
Последната тема за абортите така и не я отворих. Винаги се пише едно  и също.

Обаче сега се експлоатира една човешка драма, за да се докаже, кой е бил прав в онази тема...

# 20
  • Мнения: 1 002
а вие не се ли вживявате прекалено много ???
жената си казва какво й е положението , нито иска съвети , нито помощи , а просто се радва  , че ще има още едно дете ...
а на вас какъв ви е проблемът , та сте почнали да я разнищвате ????

# 21
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Последната тема за абортите така и не я отворих. Винаги се пише едно  и също.

Обаче сега се експлоатира една човешка драма, за да се докаже, кой е бил прав в онази тема...



Драмата е пусната във форум .... може и нашите мнения да помогнат на майката да вземе решение ...

# 22
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
а вие не се ли вживявате прекалено много ???
жената си казва какво й е положението , нито иска съвети , нито помощи , а просто се радва  , че ще има още едно дете ...
а на вас какъв ви е проблемът , та сте почнали да я разнищвате ????

о, не я дочетох до край .... значи е взела решение .... смела жена

# 23
  • Мнения: 1 002
нейната тема е информативна  , казва си , че ще й е трудно , но тя не иска съжаление и помощи ...

# 24
  • Мнения: 2 759
...сега се експлоатира една човешка драма, за да се докаже, кой е бил прав в онази тема...
              Което е гнусно. Не подкрепям никой, който се прави на отворен на гърба на друг, независимо от ситуацията  Naughty.

# 25
  • Мнения: 1 111
 Отдалеч всичко е много лесно.

# 26
лесно няма! аз съм много против абортите !!! дано женицата да вземе правилно ре6ение . колкото и да е трудно все има на4ини да се справи .

# 27
  • Мнения: 1 418
Какъв съвет може да се даде на
жена,която хем е бременна,хем
не иска да абортира,но не може
и да гледа 3 деца?Аз лично изход
не виждам...Ако кажа да направи
аборт,тя ще каже,че това е
убийство,ако кажа да го роди,тя
ще каже,че няма с какво да ги
храни и трите.За мен това е като
омагьосан кръг от който само тя
може да намери изход.

# 28
  • Мнения: 369
Ами някой би могъл поне с добра дума да я подкрепи. Сигурно и в истинския живот я атакуват отвсякъде и едва ли някой й казва "Ще се справиш!", а тя има нужда от това. В нейната тема само аз и май още едно момиче не й натяквахме, че единственото решение е аборт!

Не знам как си решихте, че тази тема трябва да докаже нещо си на някого. Както вече писах, нейното решение не е според моите убеждения, но проявявам толерантност и не го поставям под въпрос. Но си спомням, че имаше хора, които убедено твърдяха, че "баба знае 2 и 200" и винаги има начини да се отгледа още едно дете. Та сега моля тези хора да ни покажат какви са тези начини в конкретния случай. Това няма да помогне на мен или някой друг, а точно на тази жена! Толкова ли ви е трудно да повярвате, че има хора, които не търсят интрига, а наистина искат да намерят някой, който е способен да помогне?

За материалната помощ напълно разбирам какво имате впредвид. Но ми е чудно какво бихте направили, ако Галка беше писала във форума чак след като беше родила? Може да й се помага например със дрешки, а тя да дава старите дрешки от другите си деца. Или някой да й каже какви допълнителни доходи може да си докара, например под формата на социални помощи, или от тестване на козметика, или каквото още се е обсъждало тук във форума.

@ Кейси: единственото общо нещо с темата за аборта е това, че там някои хора изказаха мнение, че винаги могат да се намерят средства за отглеждане на едно дете. На Галка сигурно биха й били полезни конкретни информации как да стане това.

@ white_r: На мен "проблемът" ми е, че наистина взех присърце историята на тази жена. Стана ми кофти, че всички я убеждават да не задържа бебето. Според мен тя има нужда поне от някоя окуражителна дума. Сигурно има нужда да знае, че не всички я осъждат, и че не е поела по невъзможен път.

@ Лимонче с мед: изказването ти е изключително грубо, при това без основание! Ще се радвам, ако можеш някак да помогнеш на тази жена. Но нужно ли е така да ми скачаш?? Не знам на какво отношение сте свикнали в този форум, но казаното от мен означава точно това, което си и пише. Без никакви елементи на ирония, интрига или нещо подобно. Дори наскоро писах в една тема, че във форума влизам само, за да дам или намеря конкретна информация. И никога, за да си чеша езика или да си губя времето! Не ми е приятно да ми се зверят, защото съм искала да помогна на някой ooooh!

Така че, моля не се занимавайте с мен или моите подбуди, ами подкрепете Галка както и колкото можете. Пак повтарям, една добра дума може да означава много за нея!  Peace

# 29
  • Мнения: 2 759
...Не знам как си решихте, че тази тема трябва да докаже нещо си на някого...
               Темата беше така поставена.
               Колкото до конкретни неща, случаят е поставен твърде общо, за да се дадат конкретни решения. Можем да си обсъждаме принципно до края на света. Ако някой възнамерява да предприеме конкретни действия извън рамките на добрите думи, едва ли ще тръгне да го обявява тук.

Общи условия

Активация на акаунт