Колики ли са това? Моля, помогнете със съвет!

  • 391
  • 8
  •   1
Отговори
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 416
Въпреки, че попрочетох доста от материали Библиотеката smile3529, така и не успях да открия отговор на моя проблем, та си позволявам да пусна тази тема.  Blush

Днес моята малка Калина навършва точно 2 месеца, но за жалост не съм чак толкова щастлива от факта, тъй като от няколко дни (2-3 по-точно) забелязах у нея поведение, което силно ме обезпокои. Confused До този момент не съм имала проблеми с кърменето и тя, въпреки че се роди мъниче (2450 гр. и 44 см.), засука веднага и наддаде добре (за първия месец 1 кг. и 9 см.), дори май взе да понастига "нормалните" бебешоци.  baby_neutral

От няколко дни насам обаче изведнъж силно намали минутите на гърда (от половин-един час на максимум 20 минути), след което започва да се дърпа и плаче, аз пак я ръгам на цица, тя пак посуква, после пак се дърпа и плаче, тогава аз я обръщам по коремче и воят спира, но обърна ли я на гърда, отново вой. Честно казано, малко се поотчаях, защото много ме е страх да не би да се е отбила. (Дай, Боже, да не е това!!! newsm17 ) За мен е от ИЗКЛЮЧИТЕЛНА ВАЖНОСТ да НЕ преставам да я кърмя.  Предвид миниатюрността й при раждането, знам, че това е най-доброто за нея и може да й помогне да преодолее евентуални проблеми в бъдеще.

Както и да е, ако това, което описах по-горе, са колики, а аз не съм убедена, може би трябва да й дам чайче от копър, например? А бях решила да не давам, защото след един Бeбезан преди повече от месец тя и до днес ми е запечена и ака веднъж на два-три-четири дни, което може и да е нормално според някои, но не ми се ще да стане по-сериозно благодарение на антиколикови препарати/чаеве. Пък и това, което мислех, че са колики преди, беше малко по различно откъм симптоматика... Ако не са колики, как да накарам Кали отново да суче нормално? Моля помогнете!  Hug

Напоследък прочетох за т.нар компресия и установих, че аз съм си я прилагала инстинктивно още от самото начало. За жалост, сега и това не помага...

Забравих да добавя, че кърмя НА ПОИСКВАНЕ  breastfeedingи не съм засичала броя на кърменията, но трябва да са някъде между шест и осем - грубо.

Боже, дали се разбра какво питам?! Извинявайте за обстоятелствеността, но исках да е максимално ясно.  #Crazy


Последна редакция: сб, 31 мар 2007, 22:12 от Мяуче

# 1
  • Мнения: 1 691
Щом суче 20 минути, значи НЕ СЕ Е ОТБИЛА, не се притеснявай.
Може да са колики, да. Щом се успокоява по корем, остави я така известно време, вдигни я да се оригне и чак тогава отново предложи. Ако не пожелае, не я насилвай.
Нормално е постепенно да съкращава времето на сукане, след някой и друг месец може да ти суче само 5-10 минути и да се нахрани.

Последна редакция: сб, 31 мар 2007, 18:29 от mata_kosmata

# 2
  • Мнения: 851
Спокойно! Тук съм чела, че е почти невъзможно бебе да се отбие самичко преди 6 месеца. И другото важно нещо - мойта Габи прави абсолютно същото горе долу от тази възраст. Аз много се бях притеснила и също пуснах тема тук. Момичетата казаха, че може да е защото като намалее струята тя се дразни. Но се съмнявам  че всъщност е това. Аз просто свикнах и не й обръщам внимание. Но задължително я уригвам /тя като стар пияница го прави hahaha/. Аз по скоро смятам, че е лакома и тогава е започнала за първи път да преяжда по сериозно и коремчето я е заболявало. Но нали ти казвам и досега понякога е неспокойна, плюе лапа пак, върти се понякога е мрънкала...но си суче и това си остава любимото й папо Flutter

# 3
  • Мнения: 1 771
Прилича ми на кърмаческа стачка.
При сина ми беше така около десетина дни.
Виж за това в Библиотеки.
Успех.

# 4
  • Мнения: 4 242
20 мин на гърда не са никак малко, особено за двумесечно бебе. Възможно е да недоволства понеже вече се е нахранила и не иска повече да е на гърдата.
Може и колики да я мъчат, за това помага (ако изобщо нещо помага) много гушкане, търпение и любов. Както и кърмене само от една гърда в рамите на 3 часа, след което смяна и отново три часа само другата гърда, това се прави с цел бебето да получава по малко предно мляко, богато на лактоза (дразнеща повече стомахчето) и повечко от задното.
Успокой се и се кърмете на воля!  Grinning

# 5
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 416
Благодаря ви, момичета! Колко е хубаво, че ви има! Така ме успокоихте!!  Hug Дай, Боже, всичко да бъде наред
 наистина! Praynig

# 6
  • на село
  • Мнения: 1 028
И на мен ми прилича повече на стачка, отколкото на колики. Въпреки че и второто не е изключено - дъщеря ми благодарение на моята глупост да започвам да я захранвам рано, проточи коликите до 4-я месец. При вас май случая не е такъв, така че много по- вероятно е да е стачка.

# 7
Е, значи ние със същата симптоматика, само дето моята бебка сучеше максимум 5 минути и се започваха писъците, обиколихме лекарите в София, докато един слънчев ден след около месец и половина мъки аз реших да се изцедя и да й дам кърмата с шише. Е, повярвай, това дете гък не каза, излапа всичко, уригна се като стар моряк и с това ни свършиха проблемите. Да, сама се отби, не иска да суче вече, само нощем суче веднъж, а през деня давам кърмата с шише. Може някои да не го одобряват, обаче аз рахатясах, тя е нахранена и доволна. И ние мислехме, че са зверски колики или че е нещо болна, обаче се оказа чист мързел и нетърпение да суче. Моят съвет е да пробваш да дадеш кърма от шише, като я уригнеш на половината количество, и ако не реве - значи не са колики, а стачка!

# 8
  • Мнения: 336
Да, и ние така последния месец. Всеки път опитвам различни трикове - веднъж повече, друг път по-малко успешно. Можеш да видиш дискусията по темата тук
Аз реших да не се поддавам на страховете си и да не посягам към помпичката и шишето. В крайна сметка бебка е наддала 1 кг, макар да има случаи, когато яде по 5 мин.
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт