Новороденото ми суче постоянно. Дали не гладува?

  • 2 766
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 155
Мами моля ви помогнете с вашия опит! Още от втория ден мойто бебе суче суче уморява се и заспива. Като искам да го оставя на леглото ми се събужда и плаче. Нищо друго не го успокоява освен да суче пак. И така безкрайно. В болницата отказвах водата и адаптето, но като се прибрах в къщи гърдите се напълниха, детенце не може да засуче и плаче, аз не мога да изцедя и капка и накрая след едночасов рев и борба от моя страна купихме адаптирано. Малкия се напапка и заспа доволен. Sad...После след като успях да отпуша каналите пак започнах да го кърмя но той продължаваше да се уморява да заспива и плаче наново. Тогава майка ми ме убеди че нямам достатъчно кърма, че той е слабичък и трудно суче. Така започнахме да дохранваме Sad Хем не исках да повярвам, хем след като е сукал цяла нощ на пресекулки изяждаше с готовност 60 мл адапте Sad
Сега от няколко дни постепенно намалявах адптето, докато минахме почти изцяло на кърмене. Притеснява ме това, че по този начин дребчо почти не успява да спи и когато след цяла нощ сукане и аз  се изтощя се изкушавам да посегна към адаптето...Sad а не искам и постоянно се раздвоявам....а през нощта пробвам да кърмя и легнала, но той не може да диша през нослето така, плюе зърното мрънка и търси пак и така постоянно...а ако правя компресия и задремя пръстите ми отиват на нослето му и го притискат...страх ме е да не го удуша...
Моля ви насърчете ме, помогнете ми с опит и ми кажете правилно ли постъпвам или си мъча детенцето. Аз ту мисля така, ту иначе...
А иначе като му давахме адапте заспиваше доволен и се налагаше аз да го будя, иначе с часове можеше да спи...

# 1
  • Мнения: 1 771
Гърдите са ти като камък напрегнати, предполагам и му е трудно да засуче.
Трябва да освободиш напрежението. Така както правиш с наличието на кърма ще го отбиеш. Трябва да си по упорита, ако искаш да го кърмиш.

# 2
  • Мнения: 1 771
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=166603.msg3254896;topicseen#msg3254896
ето тук има още по въпроса за напрегнатите гърди.
Продължавай да слагаш бебето на поискване така ще се регулира кърмата според нуждите на бебето.Учи се и се води от детето си.
Синът ми сучеше в началото през час, два и за първия месец наддаде 1.950кг.

Кърмата по лесно се усвоява от адаптираното мляко и затова с АМ е такава реакцията.

Поздрави, че сте се справили и си махнала АМ.
И пак ти казвам, ако искаш да кърмиш бъди по упорита и постоянна.
Ако има още нещо пиши.
Желая успешно справяне с проблема  Heart Eyes

Последна редакция: сб, 31 мар 2007, 20:45 от goldenova

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 799
Мама Ежка, писах ти и лс.
Но според мен най-добре е в понеделник още да заведеш бебето за едно теглене на кантарът, на който е било теглено последно. После ще се види кое как.

# 4
  • Мнения: 4 242
Трябва да се успокоиш най- напред, защото с тази тревога забавяш/спираш рефлекса на потичане на млякото ти. Когато си тъжна, под стрес, ядосана или просто притеснена и вторачена в бебето отделяш адреналин, той подтиска окситоцина, който е отговорен за слизането/отделянето на млякото от гърдата. Почети в библиотеката някоя и друга статия, уверявам те, ще ти подействат успокояващо.
- много спокойствие и увереност в силите, та толкова много майки далеч назад във времето са успявали да се справят без АМ като са следвали инстинктите си. Не бой се, бебето няма да гладува, то знае какво прави, сучейки често, то си набавя нужното мляко, макар и на малки порции. Знам че си уморена и като че не виждаш оправия, но повярвай, не е така, колкото по- често кърмиш и се успокоиш, толкова по- бързо ще се реши проблема и кърмата ти ще се регулира според нуждите на бебето=> няма да виси непрестанно на гърдите ти и ще имаш време да си починеш.
Пий повече течности (най- добре вода, около 2-3л), вземи си бирена мая на таблетки, действа лактогонно и освен това успокоява нервната система.

# 5
  • Мнения: 1 353
Гърдите са ти като камък напрегнати, предполагам и му е трудно да засуче.
Трябва да освободиш напрежението. Така както правиш с наличието на кърма ще го отбиеш. Трябва да си по упорита, ако искаш да го кърмиш.


Peace

# 6
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Сигурна съм, че Бу ти е дала най-собрият съвет. Ние бяхме по същия начин първите две седмици и аз посягах към АМ, когато вождах, че малката е много изморена и ми ставаше жал. После обаче гърдите ми престанаха да се напрягат толкова силно и нещата си дойдоха на мястото. Бебка и сега суче много на често, но аз вече свикнах  Grinning

# 7
  • Мнения: 2 829
Здравей Мама Ежка,
Честито бебче! Явно имаш доста сериозни трудности с кърменето, след като се чувстваш така уморена и обезверена.
На първо място подкрепям Бу, най-добре е да претеглите бебока.
Хубаво е да поговориш с някого наживо-така много по-бързо и лесно ще се открие проблема.
По колко време суче бебето преди да заспи? Опитваш ли се да го будиш? Никави паузи ли не прави м/у кърменията?
Моето бебе сучеше по 1 час и след още толкова огладняваше пак, но явно при вас случая е по-различен newsm78
Сигурна съм, че с нужната подкрепа, правилен съвет от човек с опит ще се справите!
Ти си много мотивирана и по време на бременността си доста информация прочете, но ето че винаги е възможно да се случи нещо неочаквано!
Успех и дано скоро се справите с проблема!
П.П. Лично аз, ако се съмнявам че бебето ми гладува бих постъпил като теб-бих дала АМ и бих се опитала да открия начин да го намаля и спра.

# 8
  • Мнения: 679
Здравей! Честито бебче!   bouquet
Незнам това, което ще разкажа дали ще те успокой, надявам се  Praynig - при нас ситуацията беше подобна : Сучеше по близо час - 40-50 минути. След час-час и половина-два пак почвахме да се храним. Той постоянно заспиваше, почваше се будене, като не се събуди, когато се събуди отново гладен, бързо, много бързо се уморяваше и така може би две-три седмици. После се научи да суче като хората, явно заякнаха устенцатата  Mr. Green Не съм давала адапте, предлагах гърдата винаги когато плаче, ако бяха много напрегнати гърдите изцеждах по-малко, за да му е по-лесно да засуче. Постепенно нещата се нормализираха и регулираха.
Това, че нямаш достатъчно кърма, едва ли е така, ако бебо суче - ще има  Peace И мен майка ми ме кара един път да цедя да видим какво става, но това само допълнително изнервя и травмира, не един път съм писала.
Така че на първо място бъди спокойна и по-уверена в себе си! И друго щях да забравя - да не би да са ви почнали коликите  newsm78 - на вашата възраст Алекс вече ревеше по цели дни от коремче  Sick
Май това исках в общи линии да напиша.
Успех и пиши как сте  Hug

# 9
  • Мнения: 133
Честито бебче! Аз те съветвам да пробваш всички пози и най-вече легнала. Аз почти само така кърмя. Сложи си възглавница отзад за да не си наведена напред, пробвай най различни варианти, докато той намери удобна позиция. Ако се налага, изцеди малко преди да го кърмиш за да може по лесно да захване. Ако много заспива пробвай да го гъделичкаш по ушето, съблечи го малко. Но в началото честото кърмене е нормално, почти всички сме били така, по един час през един час...Ако наддава, мокри памперсите и ги цапа, всичко е наред...

# 10
  • Мнения: 1 947
 Ехо, Ежка, как сте?

# 11
  • Мнения: 155
Здравейте и благодаря!
Някои от вас не са ме разбрали правилно- проблема не е твърди гърди - така бяха само в началото когато бяха запушени каналите. Проблема е че маучо сучка, уморява се и заспива, след 5 мин. пак започва и така до безкрай. Когато пробвам да цедя никога не достигам и 20 мл. Явно кърмата е по-малко и се налага да суче постояннно. А с легналото кърмене постоянно изпуска зърното, плаче и после пак му го давам и така се мъчи повече и по-дълго. Аз през нощта вече съм много изтощена и тогава посягам към ам - но не предимно заради мен а защото той се измъчва и почти не спи. Незнам колко сън му се събира за денонощие но е малко.
Относно коремчето мисля че вече започна и това да го мъчи - извива се мръщи се и му къркорят червата. Вчера не можеше да заспи цял ден, накрая вечерта заспа на корема ми но ръцете ми изтръпнаха да го държа и го преместих до мен. После цяла нощ се събуждаше на пресекулки сукваше 2-3 мин и заспиваше. А днес не мога да го събудя, суква по 2-3 мин и заспива - понякога за 2-3 часа, понякога за 10,15 мин. Вчера се притеснявах че не спи достатъчно, днес че не яде достатъчно, а тъкмо си мислех че почваме да се оправяме....

# 12
  • Мнения: 1 947
  Не знам какво да ти кажа - само че ми се струва добре, че е започнал да поспива 2-3 часа - сигурно е изтощен вече. Simple Smile А как му е жълтеницата, има ли? Да не е вял заради нея? И не пропускайте нощните посуквания, нали знаеш, че са много важни. Wink А ти имаш ли вече слинг, пробва ли да го носиш в него? Там бебетата спят добре и не ги боли коремчето. а даже и да посукват могат. Simple Smile Само предлагам разни неща.

# 13
  • Мнения: 155
Жълтеница имаше като ни изписаха, после след няколко дни мина...сега пак ми се струва жълтичък ама си въобразявам. Слинг вече имам ама ме е страх да сложа бебо вътре да не се изтърси.... Embarassed Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 1 947
   Възможно е да е жълтичък още, Малена беше жълта, особено очите, повече от месец.  Не бива да те притеснява, но доколкото знам може бебето да суче дълго и вяло заради жълтеницата. А че ще се изръси, не се страхувай, имаш ли упътване за връзване? Ще ти улесни ежедневието поне. Simple Smile

# 15
  • Мнения: 2 829
Май започват да се нормализират нещата при вас?
Поне така се надявам. Да знаеш, че първия месец е съвсем нормално да си мислиш, че няма да се справиш, че не правиш нещата като хората, да не знаеш какво трябва да направиш и т.н.
Всички сме минали през това, не се тревожи, скоро ще се променят нещата-след месец ще знаеш точно какво иска бебето и какво да направиш, кога и т.н.
Не е лошо да се срещнеш с Бу, или с някоя друга кърмеща мама от Пловдив, или да идеш на срещата на ЛЛЛ-това е най-добрия начин да се види дали въобще има някакъв проблем с кърменето, а и ти да се разнообразиш малко, да се успокоиш....
Мисля си също, че бебчето може да се буди ако както е сгушкано на топло го оставяш на студения чаршав в леглото-можеш да пробваш да го държиш да суче в/у пелена и после да го оставяш на леглото заедно с пелената.
Ако искаш също можеш да ми пишеш на лични и да си дадеш телефона-мога да ти се обадя да поговорим, ако мислиш, че това ще те успокои.
Хайде, поздрави и да пишеш как се развиват нещата при вас! Hug

# 16
  • Мнения: 1 771
   Възможно е да е жълтичък още, Малена беше жълта, особено очите, повече от месец.  Не бива да те притеснява, но доколкото знам може бебето да суче дълго и вяло заради жълтеницата. А че ще се изръси, не се страхувай, имаш ли упътване за връзване? Ще ти улесни ежедневието поне. Simple Smile

И аз знам за това.
Мама Ежка има ли промяна?
Води ли бебо по съвет на Мис Бу за теглене?

# 17
  • Мнения: 155
Здравейте,
аз се предадох.... Cry
Днес малкия сука от 12ч до 19ч без да спре и за 2 мин. и без да се нахрани. Накрая не издържах и му дадох АМ. Изяде го наведнъж, успокои се и заспа милото. Не мога повече да го мъча само на кърмене. Един ден е по-добре - хапва час-два, после поспива половин един час, но някой път яде с часове без да спре и без да се успокои. И в двата случая - само на кърма и на кърма с дохранване - е тежко. Съдира ми се сърцето като му дадох АМ, обаче ми е и много тежко като го гледам как се мъчи с часове да се нахрани. А аз така не мога да се нарадвам на детенцето си - кърмя го часове наред, като спре за малко понечвам да го оставя и да отида поне до тоалетна и той веднага заплаква и търси да суче. Като са минали вече няколко часа и се уморя, го взимам с въздишка....а не би трябвало.... Cry
Незнам дали можете да си представите какво е да молите околните да ви носят вода и храна и понякога да ви хранят с лъжичка...Всичко, което прочетох за кърменето е прекрасно, вярвам, че е така, всички, които ме насърчаваха и ми разказаха за своя опит...благодарна съм им, но вече си мисля, че тези неща не се отнасят за нашата ситуация.
Сега свекърва ми е на гости, тя готви, чисти, пере и глади на бебето на мен и на мъжа ми. Но не мога да я задържам да ни слугува с месеци....представям си само три дни да я няма на какво ще заприлича къщата...ами аз как ще се справя поне с половината от къщната работа, като не мога и до тоалетна да отида като хората....Е не знам. Това е от мен засега, благодаря за насърчението, мами  :hug

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 799
Мама Ежка, защо отхвърляш категорично кърмене с даване на добавка? Това не е такава беда и със сигурност не те прави негодна майка. Просто смесваш двете неща и се възползваш от най-доброто от двете ситуации.

# 19
  • Мнения: 155
Ами първо, защото като всяка майка искам най-доброто за детето си.
Второ заради всички хубави неща, които съм изчела в Библиотеката- как няма такова нешо като недостатъчно кърма....ами ако мойта е достатъчно, значи аз дохранвам от егоизъм, от притеснение или незнам от какво...
Притеснявам се и за Адаптето- все пак е химия, която вкарвам в организма на детето си, нее като кърмата все пак.
Сега трябва да измисля и как да го храня точно - на опаковката на адаптето пише 6 пъти на ден по 90 мл. Да ама това е ако е само на него, ами като е и на кърма - по колко пъти на ден да се храни и по колко адапте да се дава....е сега това ще проучвам...
И най-накрая- нали знаете - когато човек дохранва малко по малко и кърмата намалява или спира. А мойта ако наистина е малко значи скоро няма да я има.
Иначе пия чая на хип, ям на 2 часа, пия вода...и така...

# 20
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 799
Ако най-доброто за детето е да го кърмиш, то очевидно следващото най-добро е да кърмиш, даже и да дохранваш  Grinning
Въпреки че с последното много често се спекулира поради незнание, винаги има вероятност все пак да си в онези 3%, които не правят достатъчно кърма. Но дори това не е причина да се спира кърменето - недостатъчна не е като никаква.
Отделно, че ако недостигът на кърма (ако има такъв!) се дължи на психологически фактор и с времето се разреши, детето може да помогне на майката да увеличи кърмата и всичко да се намести.
За съставът на АМ - за съжаление е така.
Можеш да започнеш да дохранваш, но не на всяко ядене, а да пробваш примерно 2 или 3 пъти на ден по 30 мл. Но! преди да започнеш с дохранването, все така смятам, че е най-добре да се претегли детето, за да се знае как е наддавал през това време, по възможност - на същия кантар, на който е теглен последно. Така може да има подвеждащо поведение, което да не значи непременно недостатъчно мляко...
А има много майки, които успешно съчетават дохранване с кърмене - някои до и над годинка. Още - немалко майки успяват с времето да премахнат добавката и да минат изцяло на кърма.
Чж, пий, също - взимай бирена мая. Действа много добре на лактацията, а също и на нервната система, изобщо - полезност.

# 21
  • Мнения: 155
Здрасти Бу,
днес претеглиха маучо. Значи той се роди 3,270 на 18-ти. Изписаха го 2,900. Днес е 3, 150. Според педиатърката не наддава - под минимума. Аз лично съм чела, че две седмици след раждането трябва да си възобнови теглото, на друго място четох за 3 седмици. Сега ще проверя пак...
Иначе сутринта в 7,30 му дадох 30 мл след като беше сукал. След това цял ден плака и  мрънка, а като му давах да суче на второто третото гълтане се уморяваше и заспиваше. Толкова беше отпуснат, че не можех да го събудя. Яде чак в 15,30 - изцедена кърма(15 мл) и добавка(40мл) - едвам едвам - нямаше сили да яде нито с лъжичката нито с биберона. Днес изглежда още по-блед и недоспал (май пропуснах да кажа, че последните 3-4 дни забелязвам, че има много страдалческа физиономия - блед-жълт, с леко подпухнали и зачервени клепачи и въобще нездрав вид. Мислехме, че има колики - червата му постоянно куркаха, той се свиваше и гънеше...но днес педито каза, че това било от глад ( и аз имах такива подозрения)...
Иначе като се има пред вид, че не беше сукал от едната гърда поне около 3 часа успях да изцедя от нея около 10мл само. От тази, от която сукна малко - някъде 5 мл. Това според теб нормално ли е? Иначе днес, понеже за първи път не искаше да суче в продължение на часове, успях да забележа, че само едната ми гърда се втвърдява и наедрява, другата не.
Засега това е от мен Sad

# 22
  • Мнения: 155
Още нещо - аз исках да практикувам кърмене на поискване. Доколкото разбирам АМ-а изисква да се дава под някаква схема по 7 пъти на ден. Чудя се дали да кърмя по 7 пъти, след това да дохранвам, а в промеждутъците да го кърмя на поискване или как иначе би могло?

# 23
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 799
Мама Ежка, писах ти ЛС. Може би и тук трябваше да напиша, но не копирах, съжалявам.

# 24
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 799
Още нещо - аз исках да практикувам кърмене на поискване. Доколкото разбирам АМ-а изисква да се дава под някаква схема по 7 пъти на ден. Чудя се дали да кърмя по 7 пъти, след това да дохранвам, а в промеждутъците да го кърмя на поискване или как иначе би могло?
Дохранваш няколко пъти на ден (2 до 4, примерно), като преди и след дохранване задължително предлагаш гърда, както и през останалото време когато поиска. Няма нужда да е на режим и за кърмата.

# 25
  • Мнения: 2 829
Мама Ежка,
Надявам се скоро да заякне твоя мъник! Така както описваш ситуацията явно дохранването е необходимо за твоето бебче.
Бъди сигурна, че правиш най-доброто за твоето бебче, в твоя случай това е кърмене със дохранване.
Надявам се, че като заякне и порастне малък Ежко ще суче по-добре и ще може да изсуква повече кърма, но засега най-важното е да папка, да наддава и да заяква!
Все още мисля, че е хубаво за теб да се срещнеш или поне да поговориш с някоя от опитнита мами, на които ти имаш доверие-дори да е само за да се почувстваш по-уверена.
Забелязвам, че имаш доста правилна преценка за това какво да правиш-въпреки огромния ти хъс да кърмиш си успяла навреме дазабележиш, че има проблем и да потърсиш помощ. Сигурна съм, че ще бъдеш прекрасна майка за бебока си!
Моля те да продължиш да споделяш как се развиват нещата при вас, тук аз много си мисля за вас !
 Hug

# 26
Здравей мама Ежка,

това което си писала, ама точно същото изпитах и аз. По същия начин моето бебе стоеше само на гърдата ми. Така издържах около 6 дни. Вече 2 месеца сме на смесено хранене - първо го слагам и на двете гърди и като видя, че спре да гълта му давам АМ. Купи си биберона на Авент № 1 с една дупка. Така по-бавно ще се отучи от кърменето. Сега сме на 4 месеца и я храня по 6 пъти на ден. Като, ако между храненията ми реве си я слагам на гърдата. Кърми я на всяко хранене, за да не ти намалее съвсем млякото.
Не се упреквай, ако решиш да храниш смесено. На мен също ми беше много гадно и даже плаках. По-важно е да си спокойна, за да е спокойно и бебето. Много добре знам какво е да ти стои постоянно детето на гърдата и само като станеш да ходиш до тоалетна то да се одира от рев.
Още нещо да ти кажа. Докато се мъчехме само на гърда, аз много се уморявах и не можех и да спя, както и доста се изнервих. След като започнах да дохранвам се успокоих и ми се увеличи и кърмата.
Наскоро попадах на една статия тук из форумите за увеличаване на кърма. Прави се две седмици, като трябва да се заредиш с много търпение. Горе долу трябва постоянно да лежиш и да не се отделяш от бебето. Ако не си я чела пиши да я потърся и да ти я изпратя. Аз я намерих късно, а и не съм сигурна, че щях да издържа още две седмици.

# 27
  • Мнения: 155
Здравей скъпа Яна, благодаря ти за насърчението и подкрепата!
Ами аз си пиша с Бу още от самото начало, както и с Поли. Оказа се, че нейната беба (на Поли) е била по същия начин - постоянно на гърда, но Поли е успяла да издържи и това е продължило няколко месеца доколкото разбрах. Бог ми е свидетел и аз се опитах, не мога да кажа колко дни защото дните и нощите ми се сливат и нямам представа колко са минали. Изтощението е голямо, сънят никакъв, ядене и пиене ако някой ти донесе...Но не това е най-важното нали...най-важен е той, а не колко съм изморена аз. Но започнах да се притеснявам, първо не ми се струваше нормално да суче 7-8 часа без почивка (рекорда ни е 12) и без да се нахрани...освен това той има нужда от сън може би поне 18 часа на денонощие, а на него незнам дали му се събираха 2-3.. ака само веднъж на ден, придоби много измъчен вид- блед, подпухнал със зачервени клепачи...и продължих да се притеснявам. Когато  в началото с майка ми давахме АМ се притеснявах от това, че го дохранваме (имайки пред вид всичко, което съм чела в Библиотеката, че няма такова нещо като недостатъчна кърма, да не посягаме към АМ и тн.), но пък виждах, че заспиваше доволен. После като започнах само на кърма ( и най-много веднъж на ден АМ, когато хептен се изтощя и видя, че и той се измъчва давах около 30 мл) дойдоха другите притеснения, за които пиша по-горе... и така...Иначе наистина изчетох много, но незнам честно казано дали ми беше от голяма полза. До някаква степен това, което бях прочела ме накара да се чувствам много по-нещастна, когато се наложи да му даваме АМ в началото. А всички други статии, които прочетох по-късно само ме объркаха...или по-точно съгласявах се с тях, но ми се струваше, че не се отнасят до нашата ситуация.

Даяна11 - Разбирам те много добре..и ти  мен Simple Smile Ами и аз плаках дни на ред. После като почнахме пак АМ пак плаках, но усещах, че е правилно въпреки всичко. При мен беше голямо лутане - ту само кърмене е най-доброто, ту трябва да дохранвам. Виждам, че от вчера след претеглянето като почнахме да го дохранваме по-стабилно започва да си възвръща цвета, а и започна да спи. Вчера през деня спа 4 часа - нещо, което не бях виждала отдавна. Ние ползваме лъжичка за дохранване, което е доста трудно и сама не се справям, добре, че е свекърва ми. Обаче, когато малкия се е мъчил да суче от мен 2 часа и виждам, че е гладен и уморен не го мъча и направо му давам от биберона. През нощта също му дадох така. Незнам дали нашите са Авент 1 но са на Авент - два са от ел. помпа за кърма а другия е купен отделно но е същия. Аз като ги пробвах видях, че се налага да всмукнеш за да излезе нещо...наподобяват гърдата доколкото това е възможно.
НАдявам се сега, когато почивам повече и моята кърма да се увеличи, но се притеснявам за изцеждането. Първо кърмя бебо час, час и половина примерно. После дохранваме, оригваме, примерно сменяме памперси, приспиваме - аз хапвам за 5 мин.и ето ти дошло  време за следващо хранене. Кога да се цедя за да стимулирам кърмата????
Усещам, че не се справям много добре....днес реших да си жертвам съня за да цедя, изцедих 5-10 мл...
Това е засега от мен...

# 28
  • Мнения: 748
много лошо са се стекли нещата при вас. мога да си представя как се чувстваш, защото и моята беба първите 3 месеца ми висеше постоянно на гърдите, но поне наддаваше, макар и по-малко.
със сигурност има начин, но просто не си намерила правилния за вас начин.. Sad знам, че когато се успокоиш ще се оправят нещата и според мен (сега ще ме линчуват тук) тегли му една на това кърмене и си дохранвай детето спокойно.  Peace първо предлагай да суче, когато се умори давай добавка колкото иска, а ти през това време доизцеждай и след 2 часа пак така. докато си възвърне теглото и заякне. пък после може пак да пробваш да минете само на кърма. дори и да се отучи да суче с повече упорство пак ще го научиш.
просто си мисля, че трябва да зарежеш досегашните опити и да тръгнеш от другата страна - основно АМ (разбира се след кърменето, но преобладаващо като количество) с тенденцията да си увеличиш кърмата и да замениш дохранването. понякога са нужни радикални мерки и солидна доза "ма*ната му".
щом ти причинява такава мъка това кърмене отсвири го и толкова. не трябва да забравяме, че по-важно от това бебето да се храни с кърма е изобщо да се храни. това е на първо място.

а иначе за въпроса кога да цедиш при сегашния ви режим - най-правилно е докато кърмиш да цедиш другата гърда, така се стимулират по-добре.

а пък за това, че не можеш да си свършиш домакинската работа въобще не се притеснявай. като порасне бебо още по-разхвърляно ще става  Laughing

# 29
  • Мнения: 155
Дааааа ако имах три ръце щях да кърмя от едната и да цедя от другата....за съжаление за сега са само две.... Crazy

# 30
  • Мнения: 748
мда, не се замислих, че не знам каква ти е помпата. ако може да се ползва с една ръка, можеш да сложиш бебо на възглавница върху коленете ти и да го придържаш с другата. правила съм го това упражнение и се получава.

# 31
  • Мнения: 2 829
Мама Ежка,
Не забравяй, че за бебето най-важно е да има здрава, усмихната и отпочинала майка! Дали ще кърмиш или ще даваш АМ е по-малковажно. Възможно е дори да се е получило пренавиване при теб. На твое място бих последвала съвета на Аз, давай си АМ по колкото иска да хапне младежа след всяко кърмене. Почини си и се успокой, изчакай да порастне и позаякне младежа и тогава пак опитай постепенно да си увеличиш лактацията. На мен ми се струва, че на този етап е по-важно да се наспиш, да хапнеш, да си починеш и да се порадваш на дребчо, отколкото да цедиш. И на АМ бебенцата израстват здрави и щастливи, а в твоя случай малчо си папка и кърма-може да не е много, но все пак получава от теб антитела и други полезности от кърмата!
ГРИЖИ СЕ ЗА СЕБЕ СИ!!!! Това е най-доброто, което можеш да направиш за бебето си!!! Когато се жертваш прекалено, ти вредиш не само на себе си, но и на бебчо!
Забрави за угризенията и не съжаляваи и не се измъчвай!
Аз лично ти се възхищавам мого, заради всичките усилия, които полагаш и за всеотдайността ти- бъди уверена, че си една прекрасна, любяща и отдадена на детето си майка!
 Hug Hug Hug

# 32
  • Мнения: 155
Яна, благодаря ти много за насърчението и милите думи.  Hug
Всички около мен и те така ми говорят. Сега почивам повече, опитвам се да съм спокойна и по-уверена. Виждам обаче, че наистина малкия е имал нужда от добавката и, че заради моите убеждения съм си мъчила детенцето  Cry ...Направо съм си правила експерименти с него ! Откакто го претеглихме и почнахме да му даваме АМ след всяко кърмене колкото поиска, той започна да ака и пишка повече (не бях виждала толкова пълен памперс преди - че и по дрехите отива пишото, а  преди се случваше по 4 часа сух да стои, ама аз толкова бях луднала, че не се усетих за това) Сега това ми е основното притеснение, че съм го измъчвала...но гледам да не мисля за това и да гледам на сегашното му състояние, което е значително по-добро- да не забравя да кажа, че след всяко ядене спи поне 2 часа.
Иначе се грижа и за себе си, и най-вече другите  се грижат за мен  Blush. А и като си споделям с вас усещам приятелското ви рамо. Сега малкия започна да мрънка, ще ходя да го храня - сега като пиша този ред усетих 2-3 капки кърма на блузката си - това ми е за първи път. А и откакто не е постоянно на гърдите ми усещам, че се събира повече и стават твърдички.
Благодаря ви за подкрепата Simple Smile

# 33
  • Мнения: 2 829
Мама Ежка, как сте с малкия Ежко?
Расте ли? Суче ли още преди добавката? Повече или по-малко добавка даваш?
И най-вече-добре ли сте? Ти спокойна ли си?
Да знаеш, че си мисля за вас, надявам се да сте спокойни и усмихнати с бебчо!
 Hug

# 34
  • Мнения: 819
Ани сучеше на 10 минути.Не мисля,че многото сукане ще и навреди...

Общи условия

Активация на акаунт