На каква възраст бяха децата ви,когато ги пуснахте на ясли?

  • 1 736
  • 49
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 479
Интересно ми е,защото баткото го пратих на 1г.9м.,а малката може би ще изпратя малко по-мъничка,но се колебая.

# 1
  • Мнения: 7 723
На година и един месец- малката, а каката не е ходила в ясла  Wink

# 2
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Ние ще тръгваме на ясла на 1г и 4м.

# 3
  • Мнения: 8 505
Дъщеря ми беше на година и 5м.

# 4
  • София
  • Мнения: 771
Точно на 2 години.

# 5
  • Мнения: 6 039
на 1г4м я дадох, на 1г7м я спрях Mr. Green

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 258
на 1г4м я дадох, на 1г7м я спрях Mr. Green

Аз на и 5 я пуснах, на и 9 я спрях  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 5 393
Живот и здраве Септември месец ще го пращам моя син-тогава ще е на 2г.

# 8
  • Мнения: 71
На година и пет месеца. Много добре се адаптира. 1 ден не е плакал въобще. На следващия вече се беше усетил за какво става ? и малко мрънка Simple Smile. Вече трета седмица ходи и няма проблеми. научи се да заспива сам, което си е направо върха, тъй като се приспивахме на ръце. ИЗобщо супер Simple Smile

# 9
  • Мнения: 3 042
Щерката на 2г 8м, а дребният на 2г6м.

# 10
  • Мнения: 5 468
На 1 г. и 6 месеца, но се наложи да я спра, заради честите й боледувания. А сега много съжалявам, че я пуснах толкова малка там.
Ами пробвай, защо пък не..., ако не боледува с усложнения детото..... Пожелавам ви го Peace.

# 11
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
На 1 г. и 10 м. -адаптира се бързо, после и прехода към градината беше лесен.
Ако имам второ дете, верятно ще го пусна малко по-рано.

# 12
  • Мнения: 4 406
на 1 г 2 мес. трудно се адаптира, отне му почти 6 месеца да започне да свиква. по- скоро се примири милото... Cry

# 13
  • Мнения: 522
Сега тръгва на ясла-на 1г и 10мес.е Peace

# 14
  • Мнения: 2 479
Благодаря на всички за отговорите,виждам,че и по-мънички сте ги пращали,отколкото ще е моята на есен.Да не ми е съвестно,един вид...Баткото първия месец ми се тръшка и плака,после започна да ходи с желание,така и продължаваме.Идеята ми е да я пратя в неговата група и да походят поне 2 седмици заедно,преди той да отиде в градината,за да не е толкова голям шок за нея.Но се притеснявах дали няма да е прекалено рано,защото всички мои познати си гледат децата поне до 2 години,че и повече...та ме поуспокоихте един вид.

# 15
  • Мнения: 40
Живот и здраве от септември или октомври смятам да го пускам,тогава ще бъде на 2г 5м.Дано да успеем да се вредим!

# 16
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Моят син тръгва веднага след Великден, на 1 и 4 м

# 17
  • Мнения: 1 883
И двамата тръгнаха на 1г. и 8 месеца.Единият пролетта, а другия есента.

# 18
  • София
  • Мнения: 13 206
1 г. и 3 м. Перфектно се адаптира. Боледува около 8 м.  и после взех мерки и спря... Wink Не съм я спирала. Сега е на 4 г. и ходи на градина  Grinning

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
на 1г и 10мес и си й е много добре там

# 20
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
На 1г и 11м бяха първи опити, на 2г и 6м го спрях... познайте защо  Crossing Arms
Общо му се събират пълни два месеца на ясла май  Twisted Evil

После направо на градина, сега добре си изкарва там...

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
На две години беше, първите три месеца след два дни ходене на ясла и текваше носа. От януари не е така. Разболява се, но кара леко болестите, кашлицата не е слизала надолу. Аз след разболяване я оставях още някой ден вкъщи. Месец и половина не беше се разболявала, но ние с баща й пипнахме някакъв вирус и тя го прихвана от нас, сега и двете сме болни.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 70
На 1г. и 10м.Много му харесва там и ако не бяха честите боледувания,просто всичко щеше да е ОК.Дъщеря ми ще тръгне на ясла горе-долу на същата възраст.

# 23
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Моето не се вмества в анкетата, на 2,5 месеца. Първо полудневна, т.е. оставях да спи там и след лекция го прибирах, на 7 месеца мина на 6 часов престой; второто няма да го давам, защото така или иначе ще пиша дипломна и съм си у дома

# 24
  • Мнения: 2 700
На година и 8 месеца. Адптира се перфектно за 1 седмица. За цялата ясла боледува 2 пъти.

# 25
  • Мнения: 1 311
На 1 година и 7 дни.

Адаптира се изключително бързо - той просто не разбираше какво става. Вече беше преживял раздялата с мен, обаче. Един месец преди да тръгне на ясла го гледа баба му.

# 26
  • София
  • Мнения: 981
Криси беше на 2г. и 2м. когато тръгна на ясла.Нямаше проблем с адаптацията.Боледувала е само веднъж.
Сега е предучилищна и боледува много повече.

# 27
  • Мнения: 1 364
На 2 год и 3 месеца.

# 28
  • България-София
  • Мнения: 573
На 1г. и 5 месеца бяха

# 29
Алекс тръгна на ясла на 1г и 3 месеца.Бързо се адаптира.

# 30
  • София
  • Мнения: 10 825
Дани все още не посещава ясла, но, живот и здраве, ще тръгне през август. Тогава ще е на 2 години и 5 месеца

# 31
  • Мнения: 11 607
Децата ми не са ходили на ясла.... Гледала съм ги до 3г.,защото предпочитах да тръгват директно на ДГ.

# 32
  • Мнения: 2 609
На 1г. и 10м.

# 33
  • Мнения: 4 187
Рая тръгна на ясла на 1г.6м.

# 34
  • Мнения: 3 932
Веднага след навършването на 18 месеца. Проблеми нихт  Naughty

# 35
  • София
  • Мнения: 245
На 1 г. и 6 м. През зимата започна много да боледува и прекъснахме за 3м. След това се върна и досега си ходи без проблем. Моят съвет е който може, да пуска детето си на ясла през пролетта, особено ако е под 2 години. Иначе относно адаптацията, не мен ми се струва, че като са по-малки, свикват по-лесно.

# 36
  • Мнения: 641
2г и 1 месец.

# 37
  • Мнения: X
И Соня тръгна на толкова, а Никола не е ходил на ясла-направо на градина.

# 38
  • Мнения: 240
На 1г9м. Много бързо се адаптира.

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Беба беше на 11 месеца, когато тръгна на ясла.  Laughing  Значи трябва да има и такъв отговор в анкетата- "Под една година"  Mr. Green
 Тази седмица направи точно една година в яслата! Wink

# 40
  • София
  • Мнения: 1 248
Криси тръгна на ясла на 1г и 9 месеца. Peace

# 41
  • гр. софия
  • Мнения: 190
голямата тръгна на 2г. и два месеца, а малката я дадох на 5 месеца на частна ясла, а от 10м. на държавна. не съжалявам - боледува, но помалко.

# 42
  • Мнения: 1 492
Година и осем месеца. Ревахме и двамата всяка сутрин около 1 месец Sad  После не искаше да го взимам от там. Rolling Eyes
Боледуването в началото е почти неизбежно, но после се адаптира.

# 43
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
На година и 8м. пуснах малката. Адаптира се лесно. Боледуваше в началото, но не съм я спирала.

# 44
  • София
  • Мнения: 3 679
На 1 година и 4 месеца.

# 45
  • Мнения: 202
На една година и девет месеца!

# 46
  • Мнения: 47 973
каката на 1 година
малкия на 1 г и 1 м и половина Wink
доволна съм, не е като вкъщи, но свикнаха бързо и са добре

# 47
  • Мнения: 2 255
баткото на 1г10м, а малкото на 1г7м  Peace

# 48
  • Мнения: 137
Големият на 2г 7м
Малкият на 2г 2м

# 49
  • Мнения: 494
Големият ми син тръгна на 2 години.На есен,когато и малкият ще стане на 2,ще пусна и него(дано намеря държавна ясла,че е по-евтино Grinning).Големият беше в 69 ясла в студентски град и въпреки,че ми се струваше много малък,той свикна,не боледуваше много и бях много доволна от грижите за него.Надявам се и с малкия да ми провърви с яслата и лелките Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт