приспособленията за кърмачки

  • 2 839
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 873
здравейте!скоро ще започвам да си пазарувам за раждането (и за бебето де Simple Smile) и се чудя дали има смисъл да си купувам компреси за гърдите-има едни на Нук,които улеснявали отпушването на каналите и слизането на кърмата newsm78 някой да ги е ползвал?също ме интересуват и за подплънките за сутиен-попиват ли изобщо и за колко време(има на Авент, Чико и Нук)?иначе мисля като за начало да си купя от по-евтините помпи за кърма(малката на Чико и ли на Камера),а за силиконовите и кяучуковите предпазители какво мислите?бях чела някъде,че дори улеснявали сученето newsm78 много въпроси станаха,така че мерси Hug

# 1
Най-хубави са подпльнките/за сутиен/на Авент-попиват доста.А помпата ми беше Чико-сьщо сьм доволна.

# 2
  • Мнения: 1 081
Може би в кърмачески форум ще получиш повече ценна информация:) Предполагам, че модераторите ще ти преместят темата.

Иначе на въпроса ти:
* подплънки за гърди-каквито и да си вземеш-попиват, така или иначе се сменят поне 3-4 пъти на ден. В началото ползвах на Johnson, защото имат вдлъбнатина за зърното, и най-добре ми паснаха. Но вече си купувам Fixies, на половината на цената на Johnson са, и пак ми вършат същата работа.
* помпа за кърма-имам от най-обикновените тип "спринцовка", за 3.50 от аптеката. Цедях се до 4тия месец, не се усетих по-рано да спра да предизвиквам свръхлактация...Пробвах и една на Чико за 45 лева някъде, но никаква работа не ми свърши, иначе в началото преживях малък ад със запушените канали...
* компрес за гърди-не съм ползвала такова нещо, но едва ли има нещо по-ефикасно от пълен памперс с вода, затоплен в микровълнова фурна за минутка, и наложен на гърдите непосредствено преди кърмене-и млякото слиза, и каналите се отпушват;

*силиконови зърна-не мисля, че са необходимост, освен ако нямаш вдлъбнати зърна. Чувала съм, че бебето свиква с гумата, и после малко трудно привиква към гърдата "натур". Ама пък чак да улесняват сученето-не вярвам.

*крем за зърна-това задължително трябва да си го купиш. По аптеките приготвят един "Благ мехлем DULCE 2", който върши идеална работа, а в случай, че не можеш да си намериш-Лансинокс

Леко раждане и дъъъъълго кърмене ти пожелавам:)

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Моя съвет е хубава помпа за кърма и подплънки каквито вземеш моите бяха на Чико Peace.Бебето ми и без накрайници все още си суче Peace!

# 4
  • Мнения: 2 616
Аз съм за помпата на Авент, подплънки на Чико и кремчето за зърна на Лансонох, друго не ти трябва.

# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Нищо не съм купувала предварително. Помпа взех назаем от една приятелка. Мехлем за зърната се наложи да ми носят още в родилното. Подплънки и компреси не съм ползвала.

# 6
  • Мнения: 1 691
Чак след като родих, ми донесоха помпа в родилното (евтината на Камера). Компреси можеш да си правиш с обикновена хавлиена кърпа с гореща вода. Силиконови накрайници ти трябват само ако зърната ти са плоски или вдлъбнати.

# 7
  • Мнения: 5 228
От всички изброени неща само помпата ще ти трябва със сигурност. Останалите неща винаги можеш да си купиш допълнително, ако ти  потрябват. Аз си бях купила и еднократни, и етектилни подплънки, така и не ги ползвах. Силиконови зърна също - дъщеря ми изобщо не засука от тях.

# 8
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Ползвала съм помпа тип спринцовка на Чико и на Авинт Исис и двете са ми удобни, с първата повече ме болеше, но аз се цедях преди това на ръка.
Подплънки на Авент са по-дебели и попиват повече от тези на Чико. Може да се ползват и тампоните за сваляне на грим.
За мазане на зърната си взех първия път Гармастна, но отй трябва да се мие преди кърмене. Сега ползвам крема за зърна на Авент и съм много доволна.

# 9
  • Мнения: 674
 Моята помпа е някаква за 4 лв. и ми върши супер добра работа. Отначало си купувах скъпи подплънки, но всякакви вършат работа, така че... Другите работи изобщо не съм ползвала. Иначе помпа и подплънки си носи в болницата - и двете със сигурност ще ти потрябват.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 424
купих си единствено помпа на авент и то след като ми дойде кърмата.
други кърмачески аксесоари нямам Peace

# 11
  • Мнения: 1 986
Аз съм за помпата на Авент, подплънки на Чико и кремчето за зърна на Лансонох, друго не ти трябва.

И аз съм "за" това Peace

# 12
  • Мнения: 1 272
dessy encheva, всичко, за което си питала можеш да си поръчваш когато видиш, че имаш нужда от тях. Поне аз така направих и нямах никакви проблеми. И без това многото мляко идва към 3 ден. Не е лошо от сега да видиш къде какво има, за да е по-лесно да пратиш някого на конкретно място за конкретно нещо.

# 13
  • Мнения: 1 044
Моето дете бе със слаб сукателен рефлекс, така и не се научи на бозае като другите. Наложи се да изцеждам кърма цели 9 месеца, като в началото го правех през 2.30 часа! Слава богу, помпата ми бе супер и съм много доволна от нея - на Авент е и ми свърши чудесна работа. Освен това, имах спонтанни изтичания на кърма в първите 3 месеца и използвах подплънки за сутиен. Ползвала съм какво ли не, но според мен най-добри са подплънките на Авент. На НУК например ми се намокряха за отрицателно време.

# 14
  • Мнения: 394
на мен никаква работа не ми вършат подплънките на авент. непрекъснато са ми мокри тениските с или без тях. и най обикновени ще ти свършат същата работа. помпата на авент не съм я ползвала но много я хвалят, сигурно има защо. аз имам една евтина на камера и не ме кефи много - много, цеденето на ръка е най - добрия начин, но е изморително, може да си струва да вложиш в една добра помпа.
абе това са си само глезотийки, ще минеш лесно и без тях. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт