Цветарки, продължаваме да обменяме опит - 5

  • 27 066
  • 388
  •   1
Отговори

Анкета

Искате ли да има анкети,свързани с цветята, в темата?

Опции:

* Гласуването приключено: нд, 22 апр 2007, 23:57

  • Мнения: 11 607
Нов месец, Цветница - нова тема... Предлагам на станали 15 стр. от тема, да се пуска нова... да се дават линкове към старите теми, да се копират и обновяват полезните връзки. Всички да направим темата - полезна, приятна и обогатяваща всички ни!

НАШИЯТ АЛБУМ
ИМЕ: cvetia
ПАРОЛА: cvetia forum

Предишните ни теми:
Цветарки, продължаваме да обменяме опит - 4
Цветарки, продължаваме да обменяме опит - 3
Цветарки, продължаваме да обменяме опит - 2
Цветарки, продължаваме да обменяме опит - 1


Полезни връзки:
ЗА ЦВЕТЯТА 1
ЗА ЦВЕТЯТА 2
ЗА ЦВЕТЯТА 3
ЗА ЦВЕТЯТА 4
ЗА ЦВЕТЯТА 5
ЗА ЦВЕТЯТА 6

Последна редакция: нд, 01 апр 2007, 21:49 от Мама Цоцоланка

# 1
  • Мнения: 2 631
Пу първа! Laughing
Цоцоланке, благодарности за темата!   bouquet
И аз си подстригах стайния клен, ама жестоко - така беше израстнал, почти до тавана, а сега искам като дръвче, да го оформя. Mr. Green

И аз да се отчета - днес ходих на пазар за цветя /в Ст.Загора има един разкошен разсадник! Peace/ - купих си тагесети по 0,90 лв и петунии по 1,50 лв. Естествено вече са насадени, дано не ги попари някоя слана. Разсадих и маргарити. Сакъзчето вече ми е насадено.

Е, отбелязах Цветницата подобаващо! Wink

# 2
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 517
Mama Цоцоланке, за първи път чувам това за трилистника, дето се събират листата. Гледам от доста години това цвете и не съм виждала такова нещо. Сакъзчетата и мушкатите по принцип зимуват на по-студено.

От моите разсади нищо няма да стане тази година, много ме е яд. За първи път имам такъв провал. Пръстта ми се оказа много гадна и май ще е от нея, защото сях различни семена и никои не оцеляха. Накрая пак ще сме на магазина.

# 3
  • Мнения: 747
От моите разсади нищо няма да стане тази година, много ме е яд. За първи път имам такъв провал. Пръстта ми се оказа много гадна и май ще е от нея, защото сях различни семена и никои не оцеляха. Накрая пак ще сме на магазина.
Що не пробваш наново?
Вчера посадих латинки и тагетеси. Дано станат.

# 4
  • Мнения: 11 607
Mama Цоцоланке, за първи път чувам това за трилистника, дето се събират листата.

Влюбеният трилистник

През деня са раздалечени.... И когато има нов лист, трябва ли да скъсам или отрежа най-стария за да останат отново три листа?

# 5
  • Мнения: 747
И когато има нов лист, трябва ли да скъсам или отрежа най-стария за да останат отново три листа?
В никакъв случай, нека си ходи многолистен. При моя вирееха около 7 листа; това май зависи от сорта. Мисля, че го наричат трилистник защото в повечето случаи читави са 3 листа, а не че е някаква мода да се кръцкат.

# 6
  • някъде там
  • Мнения: 1 463
Тук преди време бях чела,че някой е сял костилка от авокадо. Сега имам една,но не се сещам как се сееше. Хайде някой,който има опит да ми помогне. Heart Eyes
Благодаря предварително. Hug

# 7
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 517
Илонита в предната тема на последните странички се споменаваше пак за Авокадото.

Трилистника ти е стандартен и си върви много свежо, така че не го режи, това е стар мит. Моят 2 години не вървеше и беше с едно листо.

# 8
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Поздравления на мама Цоцоланка за оформлението на темичката!  bouquet
И аз си направих албумче с цветята, не с всички, но ще допълвам.

За райграса-като започнеш да косиш плевелите постепено ще изчезнат. Първата година не трябва да се ходи по него много, на втората вече стъпвай смело

И да ви покажа цъфналата ми кливия.

Последна редакция: пн, 02 апр 2007, 00:36 от микки

# 9
  • Варна, а по празниците в Ямбол
  • Мнения: 5 022
Хайде и аз да се разпиша в новата темичка.

# 10
  • Мнения: 11 607
Защо по цветята има капки?

Микки, цветята ти са страхотни..... Искам и аз... Харесах си някои, да знаеш.... Смятам аз сега ваканцията да изляза и да си купя юка и още едно с красиви листа, ама да видим дали ще ме огрее.....Слабост са ми цветята с нетрадиционни листа...

Мами, това е цветето,което ви казвам,че му стана нещо... то чудното цвете, но него си го откраднах от една позната, та затова ми е...

# 11
  • Мнения: 6 315
Мами, това е цветето,което ви казвам,че му стана нещо... то чудното цвете, но него си го откраднах от една позната, та затова ми е...

прилича ми на сукулент, да не го преполиваш?

микки страхотна ти е кливията!

# 12
  • Мнения: 525
На мен това ми прилича на каланхое.Като го отчупиш то пак ще си изкара листа.Ако е на много светло му се издължават стъблата.Аз моето нарочно го чупя,за да стане по-кичесто.

# 13
  • Мнения: 11 607
На мен това ми прилича на каланхое.

Имам каланхое, различават се....

# 14
  • Мнения: 747
Тук преди време бях чела,че някой е сял костилка от авокадо. Сега имам една,но не се сещам как се сееше. Хайде някой,който има опит да ми помогне. Heart Eyes
Благодаря предварително. Hug
Moeто авокадо поникна близо... 2 години, след като бях сложила костилката при една дифенбахия. Бях го забравила, естествено.

Общи условия

Активация на акаунт