кога слагат катетар отдолу и боли ли

  • 2 351
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
здравеите мами искам да раждам с епидорална упойка но съм чувала че слагат катетар отдолу да пишкаш вярно ли е и боли ли

# 1
  • с трима мъже :)
  • Мнения: 2 734

От катетър не боли и нищо не се усеща, а и ти не усещаш когато пишкаш - нищо не се усеща изобщо, защото тогава вече боли на друго място и поради други причини. На мен ми сложиха катетър в предродилното /нормално раждане/, защото им казах, че ми се ходи до тоалетна /оставаха броени минути до раждането/. В този момент ти препоръчвам да си мислиш как да дишаш и да си помогнеш сама в раждането, а не да се тормозиш с неща, с които се занимават други хора през това време. И не се притеснявай за такива неща - не си първата, а и няма да си последната - те си знаят работата хората! Твоето раждане за тях е поредно и целта им е да спасят и теб и детето и то така, че да сте добре и без усложнения. За целта се ползват всякакви методи и средства.
Кога ще раждаш ти?

Последна редакция: пн, 02 апр 2007, 11:46 от galausa

# 2
  • Мнения: 2 757
здравеите мами искам да раждам с епидорална упойка но съм чувала че слагат катетар отдолу да пишкаш вярно ли е и боли ли

Не боли повече от раждането със сигурност. Слагането на епидуралната обаче боли. Помисли си дали ще я искаш Wink

# 3
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 360
По принцип катетър се слага при секцио. Не е приятно, но не боли и то се усеща само при поставянето.

# 4
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Обикновено при секцио се слага катетър, до сега не бях чувала за катетър при нормално раждане.

Поставянето не боли, но не е приятно.

А като се сложи и упойката, съвсем не се усеща.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Не боли, има неприятно усещане, но не и болка, а и самата процедура по поствянето трае секунди.

# 6
  • Мнения: 4 784
ВЪобще не ме болеше. Нито слагането на упойката, а катетъра въобще не го усетих как са ми го сложили и 3 часа след раждането се усетих, че още не ми се е припишкало, а по принцип съм голяма пикла и чааак тогава осъзнах, че имам катетър  Blush

# 7
  • Мнения: 2 757
Обикновено при секцио се слага катетър, до сега не бях чувала за катетър при нормално раждане.

Поставянето не боли, но не е приятно.

А като се сложи и упойката, съвсем не се усеща.

Слага се катетър и при нормално раждане с епидурална. При мен беше така  Peace

# 8
  • Мнения: 793
Не боли, но както са ти казали е неприятно,когато ти го поставят Peace После почти не се усеща, ама пак е едно странно  ooooh!

# 9
  • Мнения: 215
Аз родих нормално и без упойка. Но по едно време ми се допишка и ми сложиха какетър, защото не можах да се изпишкам сама (може би защото не съм свикнала пред публика да пишкам ooooh!). Въобще не се усеща поставянето му.

# 10
  • Мнения: 1 317
На мен ми го сложиха около 30 минути преди секциото. Заболя ме, защото не търпя на болка, а после ми беше адски странно. След като излязох от упойката не го усещах изобщо, но още по-гадно ми беше като го махнаха  ooooh!

# 11
  • София
  • Мнения: 3 271
Не

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Аз родих нормално и без упойка. Но по едно време ми се допишка и ми сложиха какетър, защото не можах да се изпишкам сама (може би защото не съм свикнала пред публика да пишкам ooooh!). Въобще не се усеща поставянето му.
И при мен беше така

# 13
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Не са ми слагали катетур,но знам,че е доста неприятно.Аз родих нормално,не ми препоръчаха епидурална упойка.Не знам ти защо искаш. newsm78

# 14
  • Мнения: 10
Не са ми слагали катетур,но знам,че е доста неприятно.Аз родих нормално,не ми препоръчаха епидурална упойка.Не знам ти защо искаш. newsm78
искам упойка защото много ме е страх още не съм брепенна глася се за второ имам дъщеря на 4 г. но след първото раждане изпадам в паника само като си помисля че мога да го преживея отново.и аз съм от плевен при кой доктор ражда

Общи условия

Активация на акаунт