Преди малко говорих с...

  • 2 184
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
Аз съм с гъста къдрева коса и повярвай ми никой не ме е стригал нула номер.Всичко е ген според мен Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: chockolina
фризьорката си. Тя каза, че за да поникне на бебка хубава и здрава коса било необходимо да я острижем нула номер - така падал окончателно мъхът от раждането и фоликулите започвали да дишат по-добре, та новата коса била с по-дебел косъм. Много искам бебка да е с хубава коса, ама хич не ми се ще да я фъкам нула номер - тя вече е на 10 месеца и половина и е момеченце, как така ще ходи с гола глава?!
Моля ви, мами, кажете ми дали сте правили това и какъв беше резултата? А ако не сте - имат ли дечицата ви все пак хубави коси?


Кажи на фризьорката да си гледа работата...  Mr. Green

Това, което ти е казала изобщо не е вярно! Бебешкия мъх сам си пада, но това не значи, че истинската коса на детето ще е хубава и гъста. Това е генетично! Аз не бих остригала детето си нула номер!

# 17
  • Мнения: 4 187
И аз не бих остригала детето си! И според мен са абсолютни глупости! Мъжът ми има обаче такива мераци,че да видим как ще се разправяме! Twisted Evil Егати тъпотията!!!!! Hands Fist

# 18
  • Мнения: 3 663
Оооо, това с косата си е до ген
никакви подстригвания, никакви чудесии няма да помогнат
Аз лично винаги съм имала много и доста гъста коса - и като бебе и сега, но брат ми до 2г нямаше пукнат косъм на главата си (мама беше на крачка да го води на лекари да видят дали въобще ще му порасне или ще цял живот ще му личи, че е чернобилско бебе) - сега не може да си покаже главата от коса

# 19
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 824
Не съм чела предните отговори, но Шоколина, говорила съм с 3-4 фризьори по въпроса - няма такова нещо! Аз си стрижех Мая по моя инициатива, за да й е леко лятото и да изравня (имаше само отгоре дълги кичури). По този повод съм говорила с тях, всичките бяха единодушни, че подобно остригване е бабина деветина, ако смяташ, че ще й порастне по-гъста коса.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Мерси за отговорите, момичета!
И аз така си мисля, че всичко е до ген, но фризьорката беше много убедителна... А и мъжът ми е на същото мнение като нея - него го били остригали, та затова бил с гъста коса...
Изобщо не ми хареса идеята да я острижа нула номер! А сега и вие ми вляхте малко трезв разум в главата...

# 21
  • Мнения: 3 042
Е, мен като бебе са ме стригали нула номер, но това нямало очаквания сгъстяващ ефект. На сестра ми вече не са си правили експерименти.

# 22
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
ще взема и аз да се острижа гола глава, барем ми се сгъсти косата най-накрая!  Laughing  Laughing  Laughing

# 23
  • Мнения: 240
Това с остригването са пълни глупости.И аз и дъщеря ми  имаме  гъсти ,дълги до кръста коси,а не сме подстригвани като бебета.Това си е до ген.Но ти сама решаваш.

# 24
  • Мнения: 790
Няма смисъл от подобно подстригване. Това е същото като  да подстрижеш миглите на детенце за да са по-дълги. И двете неща са безрезултатни и не дотам красиви.  Както много мами са казали вече - всичко е ген.

# 25
  • Мнения: 951
Според мен онова,което заложено генетично не може да се промени,ако ще и 100 пъти да офъцкат детето! Laughing

# 26
  • Мнения: 3 200
Бабини деветини са това

# 27
  • Мнения: 2 142
Не прочетох другите отговори, но не смятам че косата ще е по-гъста и хубава ако острижеш бебка 0номер. Мен и сестра ми никога не са ни стригали, а имаме много гъсти коси, братовчетка ми като детенце горката все с гола глава си ходеше, всички я мислеха за момче, вярно че сега косата и е хубава, но всички в мойто семейство имат гъсти коси. Така че май е въпрос на ген. Аз постригах Ема на 7месеца, защото косата и беше станала много дълга отстрани и отгоре, а отзад не и оредя, а просто сякаш не растеше. Имах намерение да и пострижа само дългите коси, но като започнах тя мръдна и аз отрязах бая. Така и продължих- нямаше начин, постригах я като момче, ако знаеш колко съм плакала после. Хубавото ми момиченце приличаше на момченце! А и хората на улицата не ме окуражаваха, аз я обличам цялата в розово...обличам рокли..., а те: "много е сладък! Как се казва?" или "момиченце ли е"...  много ми беше криво!!! newsm45
  Така че, съветвам те много да си помислиш преди да вземеш такова решение!

# 28
  • Мнения: 421
Аз съм била избръсната като бебе, резултат - косата ми е абсолютно като на прабаба ми и майка ми, тоест, тънък косъм, не е рядка, но не е и гъста, гени са това...

Общи условия

Активация на акаунт