Възпитание,образование,доходи-съпоставка

  • 1 207
  • 13
  •   1
Отговори
  • France
  • Мнения: 726
Уважаеми дами,
провокирана от теми във форума се замислих дали има връзка между образованост и пари.Свидетели сме на покачване на жизнения стандарт в страната.Голяма част от материално осигурените имат не само висше образование,но и владеят езици.Но не винаги това е мерило за възпитание.
А вие как мислите?

# 1
  • София
  • Мнения: 4 865
Общовалидна директна връзка едва ли може да се направи. По-скоро е възможно изчерпателно статистическо проучване, но както знаем форумът не е представителна извадка. Иначе е всеизвестно, че средностатистическата форумка е или много възпитана, високообразована и богата, или само първите две, но парите ще дойдат, просто за момента е нереализиран финансов гений.

# 2
  • Мнения: 139
Напоследък забелязвам, че това "да имаш тапия" и "да имаш първите си 7 години" (пък и не само) са коренно различни неща, а уж не би трябвало.
Колкото до заплащането - това най-вече зависи от степента, в която човек осъзнава, че трудът му е стока, и от способността му да я продаде на най-добра цена и в доста по-малка степен има връзка с образованието.

# 3
  • Мнения: 552
Аз съм от тези, които нямат тапия, но са доста успели в професията си (и съответно добре платени като за съответния сегмент, така да се каже  Laughing). Струва ми се, че през последните години ситуацията в БГ е точно такава - друг е въпросът докога ще продължи... но в един момент, като натрупаш 10 и повече години опит в дадена професия, вече това ти е достатъчна препоръка - всъщност доста по-добра от току-що завършено образование по специалността и никакъв опит.

# 4
  • Мнения: 1 817
Не мисля, 4е може да се обоб6ти! Възпитанието е най-важно. А образование може да се полу4и и без пари!

# 5
  • Мнения: 589
Не мисля, 4е може да се обоб6ти! Възпитанието е най-важно. А образование може да се полу4и и без пари!
  По-скоро бих казала,че може да си невъзпитан,но като имаш пари-си купуваш тапия(което не е = да се образоваш)

# 6
  • Мнения: 2 270
Възпитанието и образованието не са взаймно свързани!
Образованието не е гаранция за добро възпитание!
Пълно е с образовани простаци и добре възпитани среднисти (не искам да обидя никого)!

# 7
  • Мнения: 9 865
Възпитанието и образованието не са взаймно свързани!
Образованието не е гаранция за добро възпитание!
Пълно е с образовани простаци и добре възпитани среднисти (не искам да обидя никого)!

..както и с необразовани виЗшисти, които се чувстват безсилни пред запетайки и прочие пунктуационни знаци, както и пред повечето колебания о/у, а/ъ и т.н. Разбира се, това няма отношение към доходите им, ако се занимават с туй-онуй и полунаучили български сричат английски или немски с международните си контрагенти. Има и неграмотни среднисти. Има и образовани, има все и всë.

# 8
  • Мнения: 677
Няма връзка, разбира се..
Бил Гейтс взе диплома за висше наскоро..

# 9
  • Мнения: 6 472
Разбира се че няма пряка връзка между висшето образование и наличието на "първите 7 години". Съвсем статистически погледнато процента падащ се на "простаците" сред хората с образование е по- нисък от този при тези без образование, но образованието определено не ти гарантира наличието на интелект и възпитание.
Честно казано тъжната действителност в БГ сочи че няма и пряка връзка между образованието и дохода. Ако си завършил висше и знаеш език, това до голяма степен ти гарантира някаква реализация (освен ако не си някой особено заспал и чакащ провидението Tired ). От друга страна познавам доста хора, които не са с висше и са си намерили начи да изкарват доста повече  от мен. Не че аз се смятам за мерило, но попадам в  обсъжданата категория висше (та даже 2) + език и доходите са ми съвсем прилични Grinning

# 10
  • София
  • Мнения: 2 952
Възпитанието не знам как се измерва, но относно доходите по образователни степени НСИ публикува данни. Обърни внимание и на заетостта и безработицата по образователни степени.

# 11
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Мисля, че човек трябва да знае кога да спре и да го направи преди да стигне нивото си на некомпетентност.
Според моята колежка трябва да си напорист, за да те видят. Може би, аз не съм и това не ме терзае. От друга страна, съм си филистер и ми харесва собствената кочинка, защото не ми ангажира повече от подписаното работно време.
Много трудно се боря с желанието си да се издигам по стълбицата, защото наистина не съм за нагоре, но нещо тщеславно все ме бута. Заради едни 10 секунди лична слава не си заслужава да се нагърбвам с повече отговорности, които ще ми ядат от времето сега и ще ми съкратят живота.
Познавам много малко хора над 25 със средно образование, но сред останалите си има и простаци, и всякакви, то не подбира  Sunglasses

# 12
  • Мнения: 959
Според мен има някаква градивна зависимост,но естествено не непременно и винаги.

# 13
  • Мнения: 280
Уважаеми дами,
провокирана от теми във форума се замислих дали има връзка между образованост и пари.Свидетели сме на покачване на жизнения стандарт в страната.Голяма част от материално осигурените имат не само висше образование,но и владеят езици.Но не винаги това е мерило за възпитание.
А вие как мислите?
Поздрави за темата Stopи да и не зависи тавана ли гониш, но начина на мислене е друг в недоимък според мен.

Общи условия

Активация на акаунт