Как да го науча ...

  • 1 581
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Карлово
  • Мнения: 4 642
[quote ]Никола обича да чупи и това е положението. Винаги си намира причина и никакви аргументи не действат. При това причината обикновено е такава, че ме оставя без думи, например "Мамо, толкова исках да видя какво има вътре в тази играчка" или "Исках да видя на какви парчета ще се счупи" или "Дали ще се счупи на плочките". [/quote ]Laughing Laughing Да не е зодия овен?

И аз много исках да видя какво има в главите на куклите и в другите играчки. Нямах здрава играчка. Сега ми е  мъчно, че моето дете не проявява същия интерес. Нейните играчки са здрави, докато не попаднат в ръцете на някои от приятелчетата и.

Последна редакция: чт, 05 апр 2007, 16:49 от chanoir

# 16
  • Мнения: 3 506
Chanoir, не бива да ти е мъчно. Децата научават нещата по различен начин. Аз имам двама братя и сестра, от нас четиримата само малкият разглобяваше всичко около себе си с голямо усърдие. Това, че детето ти си пази играчките, е хубаво. Ще намери друг (може би по-конструктивен начин) да изучи света Hug

# 17
  • Мнения: 791
Щях да се радвам - поне  до някъде - ако чупеше за да изучи играчката, а той в повечето случай чупи, защото  се е ядосал например на леля си и последната играчка която тя му е купила той я хвърля с цел да я счупи, или просто защото не я иска тази играка, която до преди ден два я е искал. Претесняваме толкова това, защото той не беше такъв и не се държи така в градината. Той беше и е (но не и у дома) много послушно, добро, ввнимателно и много чуствително дете. Дори и понякога и в къщи се държи така, но все по често са агресивните прояви към играчките и правенето на всичко на пук.Дано е всичко период и премине  Praynig

# 18
  • Мнения: 315
За чупенето - прибери половината му играчки и когато счупя някоя играчка не вади нова да я замести, за да пострада малко за нея.
За прибирането - обърни го на пазарлък (ако не прибереш няма да излезм) или на игра (хайде да видим кой е по-бърз).
И аз така действам и има ефект,оставям го със счупените играчки и знае че чак на рожд.ден ще получи нови щом не пази тези.А за прибирането им е трудно всичко опира до пазарлъка.

# 19
  • София
  • Мнения: 146
Contesa, казваш, че до преди година те е слушал, а замисляла ли си се, че горе-долу преди около година детенцето е разбрало, че ще става батко. Видях, че имате бебче на 2 месеца. Сигурна съм, че ти по никакъв начин не го караш да се чувства на заден план, но самата поява на още един член на семейството явно му се отразява. Според мен това е един от многото периоди, през които преминават децата.   bouquet

# 20
  • Мнения: 1 771
Синът ми много си пази играчките. Има такива които изглеждат почти нови.

# 21
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Явно при някой деца е заложено да са по-прилежни и внимателни, но ние определено не сме от тях. Дъщеря ми много обича нови неща, но как все се случва че за супер кратко време е потрошила нещо. Постоянно говорим за това, правим и забележки с баща й. Не сме от тия дето задоволяват всеки каприз и въпреки това ... Когато счупеното нещо е още новичко и тя страда, че се е счупило, но после пак е като "слонче в стъкларница' и пак нещо се чупи, мачка  ... не ми е приятно, но ще продължавам да обяснявам и ако трябва да наказвам докато има положителен резултат.

Общи условия

Активация на акаунт