Мога ли вече да давам млечна каша?

  • 1 270
  • 17
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
От месец слънчицето ми хапва на обяд зеленчуково  пюре.Мисля обаче че е време и следобедното хранене да го заместя с каша.
Но тъй като явно съм малко разсеяна купих каши на Milupa (ориз и банан) и на Humana (праскови).В последствие видях обаче,че кашите на Humana са с обезмаслено краве мляко, а прочетох че банана бил силен алерген.Аз плодово пюре "банан" съм и давала и не ми е направила никакви реакции, но незнам?
Моля за съвет!  newsm17
Мога ли да пробвам и Humana?

# 1
  • Мнения: 150
Погледни какво пише на опаковката - от кой месец се препоръчва кашата. Ако става за вашата възраст не виждам причина, защо да не захраниш. След като си давала пюре от банан и няма реакция, няма да има и от кашата. Така че, ако питаш мен - ДАВАЙ.  Peace

# 2
  • Мнения: 374
Давай спокойно, не се притеснявай.
И двете каши са много хубави, аз ги предпочитам тези марки.

# 3
  • Мнения: 941
аз кашите ги въведох малко по-късно,но не мисля,че ще имаш проблеми

# 4
  • Мнения: 2 677
Аз захраних именно с бананова на Хумана. Проблем не съм имала.

# 5
  • Мнения: 2 039
Кашата на Милупа е за след 4 месец,а на Хумана-за след 6!Бананът е един от първите плодове,които се дават на бебетата.Моят син няма 8 месеца,а от един месец си яде напълно суров смачкан банан  Peace Вижда ми се странно дете на повече от 11 месеца да не е яло млечна каша  Thinking

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Според мен си почни с тази на Милупа.И на другата ще и дойде времето.Банана е преработен и едва ли ще имате проблем.Аз суров го въведох на 6,5 м,така че не ми се вярва да има реакция.

# 7
  • Мнения: 2 039
Кашата на Милупа е за след 4 месец,а на Хумана-за след 6!Бананът е един от първите плодове,които се дават на бебетата.Моят син няма 8 месеца,а от един месец си яде напълно суров смачкан банан  Peace Вижда ми се странно дете на повече от 11 месеца да не е яло млечна каша  Thinking
Уффф,то не бебчето било на 11 месеца,а любовта на мама и тати  Embarassed Embarassed Embarassed И все пак на колко месеца е детенцето?

# 8
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
хе-хе на лентичката се вижда...започнахме 6-ия месец.
Дадох на Milupa -ориз и банан,но малко.Сега 4акам да видя за реакции,и ако всичко е наред утре пак.
Нещо и се назландисва,ама тя и на зеленчуковите в началото правеше така,а сега яде с охота feeding



И Милупа и Хумана ги дават за след 4 месеца   newsm78

Последна редакция: ср, 04 апр 2007, 10:32 от Angel^wings

# 9
  • Мнения: 2 039
Да бе,верно,аз имах предвид една на Хумана с праскова и маракуя-тя е от 6 месец!Ами,давай смело,по принцип кашите са любимата храна на повечето бебоци!  Hug  bouquet

# 10
  • Мнения: 27 524
Може, разбира се. Кашите на Хумана са с адаптирано мляко. Но и да не е, достатъчно голяма е вече. Бнанаът има хистамин, който се съдържа и в доматите, но след обработка го няма, така че нямаш никакви притеснения.

# 11
# 12
  • Мнения: 24 467
Точно с тази каша на Хумана захраних втория си син след навършени 4 месеца, както си пише на пакета и сме много, много доволни. След това сме давали и Милупа и Нестле, но Хумана си ни остана любимата. Вече ядем целия асортимент. Немците са преценили достатъчно добре, според мен, за кого е подходяща тази каша.
Между другото при нас Милупа не се възприе с възторг.

# 13
Аз захраних с банановата каша на Хумана и оризовата на Милупа.И двете са много хубави!Мисля,че няма да имате проблеми.

# 14
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
А да попитам когато отворите една кутия само от нея ли давате докато свърши или разнообразявате.Ако отворя два пакета,в какво да ги съхранявам. newsm12

# 15
  • Мнения: 503
аз от няколко дена захранвам с каша.започнах с оризова на милупа и по съвет на педиатъра взех още една -ябълки на хумана за да ги сменям.Съхранявам ги в кутия от адаптирано мляко. Wink

# 16
  • Мнения: 2 039
А да попитам когато отворите една кутия само от нея ли давате докато свърши или разнообразявате.Ако отворя два пакета,в какво да ги съхранявам. newsm12
Не съм разнообразявала  Embarassed Хапва една,докато свърши,но после следващата обезателно е различна  Peace Съхранявам в пакета,в който си е,не виждам причина да я местя  newsm78

# 17
  • Мнения: 24 467
Аз лично също поддържам поне два вида дневни каши /винаги имам под ръка и каши от типа "Лека нощ", които давам само вечер преди сън, тях не ги слагам в сметката/. Обикновено поддържам Хумана и нещо друго /Нестле, ХИПП или Милупа/, като гледам да са с различни съставки. Съхранявам ги също в собствените им кутии, затварят се добре. Бебето си има свой шкаф в кухнята, там е и тъмно и хладно, не виждам също причини да ги съхранявам по специален начин. Спазваме указанията от опаковката за съхранение и нямаме проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт