Вълшебната аспиринова маска за лице

  • 56 700
  • 130
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 631
Много евтина и ефикасна, аспириновата маска е вариант на BHA маска за лице, подходяща за всички типове кожи.  Тя е изключително ефикасна и може да се приготви от салицилова киселина /продава се на прах в аптеките и струва стотинки/ или от най-обикновен аспирин.
Тази маска ще ви помогне да почистите порите си в дълбочина и ще придаде свеж вид на лицето ви.
Какво е BHA? Бета хидрокси киселина. Една от съставките й е салициловата киселина, която се използва в козметичната индустрия.

Начин на приготвяне: 1/4  чаена лъжица салицилова киселина на прах или 3-5 стрити таблетки аспирин смесете с малко количество вода, колкото за едно нанасяне върху лицето. Нанесете върху сухо и чисто лице, като наблегнете на Т-зоната. Оставете да изсъхне. Вземете козметичен тампон, намокрете го и започнете да обтривате лицето с кръгообразни движения. Накрая изплакнете много добре с вода.
Практически могат да се направят безброй вариации на тази маска – можете да добавите стрит аспирин към готовата си маска за лице, да добавите лъжица мед или кисело мляко.
Можете  да добавите салициловата киселина или стрития аспирин в глинена или хидратираща маска.

Предупреждения: Избягвайте зоната около очите, защото действието на тази маска ще е твърде агресивно върху нежната кожа в тази област. Не превишавайте дозата, за да не изгорите кожата си.

Не правете тази маска повече от два пъти в седмицата, ако имате мазна кожа или акне, и не повече от един път в седмицата, ако кожата ви е суха или нормална. Ако усетите кожата си твърде раздразнена, веднага изплакнете с вода.

Задължително използвайте крем с висока SPF защита, след като сте правили тази маска.

Резултатите: Видим ефект има още при първия път. Ще усетите кожата си невероятно  гладка и чиста.

# 1
  • Мнения: 2 631
Пробвал ли я е някой??
Чела съм какво ли не в този форум(а и не само), но тази маска за сефте я чувам и виждам  Embarassed

# 2
  • София
  • Мнения: 461
Чувала съм за тази маска, но не съм пробвала. Но доколкото знам, ефектът наистина е много добър. Ако се престраша да пробвам, после ще докладвам.

# 3
  • Мнения: 2 631
Ако до утре не забравя и аз ще я пробвам   Joy
За аспирина съм чувала, че се стрива и се слага в шампоана, но и за това рядко намирам време....  Tired

# 4
  • Мнения: 1 065
Аз съм пробвала нещо подобно ,няколко аспирина +сол в изцедено кисело мляко.Наистина има ефект ,но доста ми щипеше и от много време не съм правила .Време е скоро да направя отново.

# 5
  • Мнения: 1 771
Аз не съм я пробвала, но ще следя темата за отзиви.

# 6
  • Мнения: 764
Правила съм изцедено на филия кисело мляко и аспирин.Добра е,но аз съм с мазна кожа,за сухата как действа немога да кажа.

# 7
  • Мнения: 3 447
Правила съм я много отдавна с кисело мляко... но честно казано, не помня как ми е действала  Rolling Eyes Трябва да пробвам пак.

# 8
  • Мнения: 4 916
С аспирин съм си правила само маска за коса, имаше страхотен ефект  Peace Ако не забравя, ще  пробвам и тази.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 104
като че ли съм малко скептична
не бих си сложила аспирин на лицето  Wink

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
Правила съм я, нищо особено Confused

# 11
  • Мнения: 2 631
като че ли съм малко скептична
не бих си сложила аспирин на лицето  Wink

A къде би си го сложила?  Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: X
Пробвал ли я е някой??
Чела съм какво ли не в този форум(а и не само), но тази маска за сефте я чувам и виждам  Embarassed
Има я тук в рецептите за домашно разкрасяване. Peace
Пробвала съм я в комбинация с цедено кисело мляко и съм мн.доволна- избелва петна, изчиства черни точки (поне част от тях) и като цяло изравнява тена.  Whistling

# 13
  • Мнения: 492
Ако смогна още днес ще я направя и утри ще докладвам (ако има видим резултат от първи път).

# 14
  • София
  • Мнения: 9 457
Да маската е много популярна и ефектна и най вече... евтина.
Добре написано! Peace

Общи условия

Активация на акаунт