Книга за развитието на бебето?

  • 2 059
  • 19
  •   1
Отговори
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 983
Мили мами, имате ли идея откъде мога да се намеря книга за развитието на бебето / детето (на каква възраст би трябвало да усвои дадено нещо или кога да започна да го стимулирам да прави нещо и др).
Засега черпя информация от различни източници по малко - книжки, статии, от тук, от приятелки и от педиатъра ми. А дали мога да намеря тази информация синтезирана някъде?

# 1
  • Мнения: 1 098
В книжарницата на Мол- София видях няколко подобни интересни книги. Peace

# 2
  • Мнения: 857
Аз имам книга за бебето и детето на др Спок,но честно казано тук от форума и Интернет като цяло си намирам много повече информация.

# 3
  • Мнения: 4 555
Намери си на Ф. Додсън - Изкуството да бъдеш родител. Изключително добра книга!

# 4
 smile3521 smile3521 smile3521
СПОРЕД МЕН Д-Р СПОК СИ ОСТАВА КЛАСИКАТА

# 5
  • Мнения: 674
 Аз имам такава - във всяка по-голяма книжарница има доста голям избор. Но както пишат по-горе, форумът е по-полезен. Тези книги са доста относителни - не е задължително детето да се развива като по книга. А тук във форума има всякакви случаи и можеш доста повече да научиш. Аз съм МНООООООГО благодарна на всички, защото прочитам доста неща, които няма откъде иначе да разбера!  mrstraetz

# 6
  • Мнения: 2 309
Форума е най-добрия източник на информация за мен, имам разни книги, но даже не ги и отварям, а и честно казано не намирам, че информацията там е меродавна, все пак всяко бебе е различно.

Сещам се, че имаше една относително добра книга - Моето бебе от 1 ден до 3 години на Ан Бакюс /може и да бъркам името/ там ако не се лъжа беше описано развитието на детето  даже по седмици.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 423
Аз съм с книгата на Д-р Спок за бебето и детето, както и всичко полезно от форума  Peace

# 8
  • Мнения: 3 698
Аз харесвам тази книжка:

# 9
  • Мнения: 2 616
Ние взехме една книжка "Какво те чака през първата година на детето" на Арлийн Айзенберг, Хайди Мъркоф и Санди Хатауей, консултат от българска страна е Д-р Елена Георгиева, на мен много ми допада книжката, има така после и за възрастта  от 2 до 3 годинки. А иначе това, за което питаш, в момента излиза една поредица в списание "9 месеца"-там проследяват развитието на бебто от първия до 12 месец с данни за това какво трябвало вече да може да прави бебето през определения месец и как да се стимулират уменията му. Вземи си последния брой, тамима посочено за втория месец, ако искаш мога да ти копирам от страницата им и да ти пратя за първия месец.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 3 881
Аз си купих "Моето първо бебе" на Ан Бакюс и съм много доволна, написана е тъкмо за начинаещи като мен  Laughing

# 11
  • Мнения: 684
Ние взехме една книжка "Какво те чака през първата година на детето" на Арлийн Айзенберг, Хайди Мъркоф и Санди Хатауей, консултат от българска страна е Д-р Елена Георгиева, на мен много ми допада книжката, има така после и за възрастта  от 2 до 3 годинки....

И аз чета от тази книга! Препоръчвам ти я! Peace А за информацията от форума не съм съвсем съгласна, че винаги е най-правдоподобна, но понякога е от полза.

... Всъщност като се замисля тази книга е малко обща за цялостното отглеждане на детето, а не само за развитието му. Но все пак е хубава и полезна.

Последна редакция: ср, 04 апр 2007, 20:16 от jas.min

# 12
  • София
  • Мнения: 1 424
Аз имам книга за бебето и детето на др Спок,но честно казано тук от форума и Интернет като цяло си намирам много повече информация.
имам и други книги освен спок, но от форумите получавам най - много инфо Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 5 283
Струва ми се подходящо място да вметна, че в момента в книжарници Пингвините до 15 април има акция (както имаше и миналата година): купуваш 3 книги и едната (с най-ниска цена) е безплатна. Ако купите повече книги, продавачките ги разпределят така, че да платите най-малко пари  Simple Smile В Orange Center има голям избор детски книги, вкл. и бебешки дневник Simple Smile Впечатли ме една, може би леко лъскава, нещо от рода Дневник на бремеността - по седмици, със снимки и с място за бременната да си пише разни неща за себе си. Ако не бях суеверна, може би щях да си я купя, макар че още не сме започнали опитите за бебе. Естествено, това е просто залъгалка, за успокоение, имаше и сериозни дебели книги, цели екциклопедии!!!

# 14
  • Мнения: 1 353
Само мога да отбележа че за мен на д-р Спок книгата е пълна загуба на средства. З момента стои вкъщи и хваща прах

Общи условия

Активация на акаунт