Великденски приготовления

  • 1 883
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 034
Замислих се, че можем да споделим какви приготовления и  украса можем да направим за Великден с децата си. Като изключим, разбира се, традиционното боядисване на яйца.
Започвам с няколко идеи :
* от разрязани наполовина ролки от тоалетна хартия могат да се направят кошнички /подложки/ за яйца
* тематични картички с апликации и рисунки
* от добре познатата ни смес /брашно+сол+вода/ можем да направим чинийки за яйца, които след изсъхване детето да оцвети само
* от стари чорапогащници, след боядисване, могат да се направят импровизирани пиленца
* пиленца и кокошчици от хартия
* от попивателни кърпи /тип филцови/ могат да се ушият кошнички за яйца и с детето да ги украсим

Това е на "прима виста".
Дайте още идеи за включване на децата в подготовката на празника.

# 1
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
В черупки от яйца сме посяли леща и сме нарисували Чичко Тревичко. Налага се да подстрижа лещата, че много избуя косата, но изглежда екстра.

# 2
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Аз съм откраднала обичая със скритите шоколадови яйца.  Mr. Green
На Великден рано сутрин давам на Самуил една кошничка и се започва голямото търсене. През нощта Великденския заек е скрил на най-шантави места шоколадови яйца, зайчета, пиленца и пр. апетитоунищожители. Дребният е в луд възторг. Laughing
Тази година ще му направя и пиратска карта, за да намери шоколадово съкровище.
Иначе участва във всички приготовления по печене, месене, боядисване, рисуване и украса.

# 3
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Тази вечер ще варя яйца за детската градина, за да ги рисуват утре. Чудя се дали да се прежаля с чистенето и да им позволя да издухат няколко яйца, с които да украсим вратата newsm78

# 4
  • Мнения: 14 133
Аз съм откраднала обичая със скритите шоколадови яйца.  Mr. Green
На Великден рано сутрин давам на Самуил една кошничка и се започва голямото търсене. През нощта Великденския заек е скрил на най-шантави места шоколадови яйца, зайчета, пиленца и пр. апетитоунищожители. Дребният е в луд възторг. Laughing
Тази година ще му направя и пиратска карта, за да намери шоколадово съкровище.
Иначе участва във всички приготовления по печене, месене, боядисване, рисуване и украса.
Това е много готина идея!!  PeaceИначе и в нашата градина утре дечковците ще боядисват яйца. Мисля да оставя домашният ритуал за събота, за да може и дребния да се включи!!!!

# 5
  • Мнения: 294
Във връзка с Великден бих искала да попитам подготвяте ли децата си за празника? В симисъл обяснявате ли им какво предстои, четете ли Великденски истории и т.н. С моя син (почти 4г) се подготвяме от началото на седмицата - четем истории за Великден, обсъждаме ритуалите, боите, лепенките и козунаците. За сега е много въодушевен и с нетърпение чака събота за да боядисва яйца. Laughing
Весел Великден на всички мами и деца!!!  bouquet

# 6
  • Мнения: 3 034
Сетих се още нещо.
Изрязани и изрисувани яйца от хартия, залепени на клечка. Става за украса - например във вазичка или в саксия.

Общи условия

Активация на акаунт