Живеещи в ново строителство, кога се населиха блоковете ви?

  • 2 520
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 474
Здрасти,
Ами това ми е въпроса- след като ви предадоха блока с разреш. за ползване, кога се нанесоха по-голямата част от живущите.
Защото аз се чудя в нашия блок защо продължаваме вече месеци наред да живеем 4 семейства от всичко 15 апартамента, при положение, че има ток, парно, вода, асансьор и т.н. Зимата е топла, блока е издигнат преди повече от 2 години... въобще не е студено, никаква влага не се усеща. При положение, че и ние и още 1 семейство сме с бебета и нямаме проблеми.
А и по-странното е, че и не се правят довършителни работи по другите апартаменти. Все едно изобщо не им трябват на хората. Те май повечето и въобще не идват.
Като се загледах по други нови блокове в квартала- и там светят по 3-5 прозореца. Явно са малко тези, които си купуват жилище, за да живеят там или и аз не знам.
При вас как е?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 272
Като е така хубав блок дали не се намира един апартамент свободен. Хиляди извинения че се откланям от темата.
А и къде се намира.Търсим си жилище Confused

# 2
  • София
  • Мнения: 1 817
Аз мога да се обзаложа, че нашият ще се насели много бързо.

Миналата седмица взехме Акт 16, сега чакаме да пуснат ток и вода. Но в много апартаменти (вкл. нашият) текат усилени ремонти... Предполагам, че момента в който пунат тока и ще се напълни.

При вас колко време след Акт 16 пуснаха ток????

# 3
  • Мнения: 474
Като е така хубав блок дали не се намира един апартамент свободен. Хиляди извинения че се откланям от темата.
А и къде се намира.Търсим си жилище Confused

В кв. Гоце Делчев сме и блокчето е наистина като бонбонче.  Laughing Аз исках да сме в малък блок с малко апартаменти. Със сигурност всичко е продадено, ние купихме навремето предпоследния свободен апартамент. А иначе- нали ти казвам- почти всички апартаменти сега са свободни. Но собственици има, само дето явно не им трябва за живеене явно.  Laughing

При вас колко време след Акт 16 пуснаха ток????
[/quote]

Тока го пуснаха сравнително бързо- май 10 дена след акт 16, но парното беше проблемно, защото в Топлофикация нямаше директор / нали всички са в затвора /, та чакахме новия шеф.  ooooh!
Но строителите ни платиха през това време все едно за топла проба и имахме повече от месец безплатно за нас парно. Сега вече всичко си е наред.

# 4
  • Мнения: 364
А и по-странното е, че и не се правят довършителни работи по другите апартаменти. Все едно изобщо не им трябват на хората. Те май повечето и въобще не идват.
Като се загледах по други нови блокове в квартала- и там светят по 3-5 прозореца. Явно са малко тези, които си купуват жилище, за да живеят там или и аз не знам.
При вас как е?


Обяснението е много просто - повечето апартаменти са купени с инвестиционна цел. Когато работех в агенция за недвижими имоти идваха хора, които купуваха дори цял етаж! Познавам такива, които имат по 5-6 апартамента. Какво ги правят ли - ами нищо. Чакат да се качи цената, защото цената на апартамент по скица е една, друга става, когато жилищната сграда вече е пусната в експлоатация. Да не говорим какви ще са цените в близко бъдеще!
Инвестицията в недвижима собственост си остава една от най-сигурните инвестиции.
От друга страна има хора, които предпочитат да изчакат повече време преди да се нанесат. Така се застраховат срещу напукани мазилки, влага и прочее. Имат възможност да изчакат. Може и да бъркам, но в миналото срокът за съхнене на сградата беше 5 години / не съм сигурна /.

Ние също чакаме издаването на нашия блок. Голямо чакане пада!  #Crazy Разрешението за ползване трябваше отдавна да е излязло, но не е! Надяваме се най-късно септември да се нанесем, че вече ни писна!!! #Cussing out

# 5
  • София
  • Мнения: 2 842
ами и аз съм се чудила
добре де, като е за инвестиции ... ама защо да седи така залудо
ей го на - нашето блокче има само 4 гаража, а сме 10 апартамента - двата гаража си се ползват, а другите седят заключени и празни
що не си направят труда собствениците да дойдат и да дадат под наем,  за 50 лв да го дадат пак ще е някой лев
а седят така вече една година - точно от миналата пролет 

инак и ние от 10 апартамента сме се нанесли 7  Thinking

не ги разбирам аз тези хора, ок за инвестиция е, ама не ми се вижда работещо тва .. просто си седи
ако ще печелиш от него - печели както трябва
а не клан, клан - недоклан

# 6
  • София
  • Мнения: 1 817
10 дни... ех, мечти...

На нас ни казаха месец... А аз с такова нетърпение го чакам. Само да пуснат тока и съм първа писта...

Ние, Слава Богу, нямаме ТЕЦ. Защото ако трябваше и тях да чакам, сигурно щях да се самоубия. Достатъчно ми беше община Слънце (Витоша) за Акт 16...

love_sunrise , а къде е Вашият блок???

# 7
  • Мнения: 364
Относно неизползваните гаражи, да, глупаво е. При апартаментите схемата е следната: купуваш апартамент на скица за 350 euro/кв.м, чакаш 1,5 - 2 години да го пуснат в експлоатация и го продаваш на вече 450euro/кв.м.
Много хора нямат възможност за покупка на жилище и са принудени да чакат акт 14, за да могат да ипотекират имота. Да, но цените съвсем не са същите както, когато купиш апартамент на скица. От там идва и далаверата на онези, които инвестират в недвижима собственост.
За жалост малко строителни филми работят с кредити на зелено, поне при нас е така. И единственият вариант за покупка, ако нямаш пари, е да си купиш жилище след акт 14.

# 8
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Ами най-вероятно е така, защото за да даваш под наем, трябва да си направил всичко по апартамента -настилки, стени, бани... Що да ги дават тия пари, като могат ей така, изчаквайки една-две години, да ги шитнат на сума, превишаваща тази, която са платили "на зелено", без да си дават никакъв зор и никакви повече инвестици...  Wink

# 9
  • Мнения: 364


love_sunrise , а къде е Вашият блок???

"Роуд 7" - Велико Търново


10 дни... ех, мечти...

На нас ни казаха месец... А аз с такова нетърпение го чакам. Само да пуснат тока и съм първа писта...


 Joy hahaha Joy hahaha Joy
Защо ли ми звучи познато!!! Joy
Така ще се изстрелям, че само праха ще ми дишате!!! Joy

# 10
  • София
  • Мнения: 2 842
От там идва и далаверата на онези, които инвестират в недвижима собственост.
аз използвам думата далавера за "нечиста сделка", а в това не виждам нищо нередно
как да е

в интерес на истината има и хора, които просто не могат да си направят довършителните работи, за да се нанесат, защото не са им стигнали парите /ама тук не говорим за мебелите, а за истинските довършителни работи/

# 11
  • Мнения: 364
От там идва и далаверата на онези, които инвестират в недвижима собственост.
аз използвам думата далавера за "нечиста сделка", а в това не виждам нищо нередно
как да е


Съгласна съм, че няма нищо нередно при подобен вид инвестиция.
Само не разбирам, защо има хора, които непрекъснато разглеждат под лупа изявленията на другите. Толкова ли е важно, че съм използвала неподходящ израз? Правилно, неподходящ е. Хайде сега който е безгрешен, пръв да хвърли камъка!

# 12
  • Мнения: 1 373
ами и аз съм се чудила
добре де, като е за инвестиции ... ама защо да седи така залудо

Аз имам апартамент които така си стои.И ще стои до другото лято-тогава смятам да си дойда до Бг и да го обзаведа.В моя блок от 18 апартамента да има 4-5 в които да се живее постоянно.На останалите апартаменти собствениците или са в чужбина или имат вече едно основно жилище.
Под наем няма да го дам.Не ми се ще да го направя както на мен ми харесва и всичко да отиде на.....
Ако ме питате защо съм го купила- цената беше добра миналата година и реших да си вложа парите.

# 13
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Причините могат да бъдат много и различни.
При нас заселването ставаше доста бавно, то и сега след 9 години пак има тук там пустеещи апартаменти. Едни са купени на синове или дъщери, а те не се връщат в града на родителите си и си живеят в друг град. Други са си купили апартамент, но нямат средства за обзавеждане.

# 14
  • Мнения: 2 309
В момента не живеем в ново строителство, но смених няколко жилища и все в ново, та съм горе долу запозната. Освен причините, които вече са споменати, има и друго нещо, просто хората закъсват за пари. Високите цени на апартаментите ги изтискват, теглят кредити, продават земи, но като дойде момент за ремонт почват на час по лъжичка - днес скътават от заплатката за плочки, другия месец за нещо друго и така. В единия блок, в който живеех ремонтите се точиха 4 години.

Общи условия

Активация на акаунт