Може ли човек да забогатее по честен път в България?

  • 7 239
  • 96
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 400
Повечето, които започнаха тогава, фалираха. Поне тези, които аз познавам. Горе-долу тогава се развихриха и групировките, а рекетът беше повсеместно явление.
Мда, така е, и то точно тези , които се свързаха с последните.
Но има и други - които оцеляха и до сега си развиват бизнеса .

# 46
  • Мнения: 150
Пак чета между редовете май... Значи всички българи сме много тъпи, много мързеливи и много късогледи, а? И едрият ни бизнес (егати и смешното наименование, ама ще го използвам, нама как) също, а? Защото и обикновените хора и забогателите мутри (а как да наричам човек, който се дразни от отпуските и заболяванията на служителите си? Нали и това прочетох в темата) са недоволни от условията за бизнес в държавата. Непрекъснато се посочват препъникамъните и непрекъснато нищо не се прави по въпроса - тежко законодателство, мудна бюрокрация, липса на законност...

# 47
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 809
Чак пък милионер - не.
Висок и много висок стандарт с труд - да.

# 48
  • Мнения: 6 892
В България абсолютно всичко е възможно!

# 49
  • Мнения: 1 400
Пак чета между редовете май... Значи всички българи сме много тъпи, много мързеливи и много късогледи, а? И едрият ни бизнес (егати и смешното наименование, ама ще го използвам, нама как) също, а? Защото и обикновените хора и забогателите мутри (а как да наричам човек, който се дразни от отпуските и заболяванията на служителите си? Нали и това прочетох в темата) са недоволни от условията за бизнес в държавата. Непрекъснато се посочват препъникамъните и непрекъснато нищо не се прави по въпроса - тежко законодателство, мудна бюрокрация, липса на законност...
Излизаш от темата... Въпроса беше - може ли или не може да се забогатее по честен път у нашенско.
Абсолютно съм съгласна, че условия за бизнес НЯМА. Имало е, може би, без да съм много сигурна защото по него време съм била дребно чаавенце,  но сега... с едното му бачкане  и добрите идеи само.... няма начин просто.
Факт е, че има хора, които по време на прехода се окопитиха, взеха се в ръце, рискуваха много и вложиха много в идеите си и успяха. Ще го отречеш ли? Или не познаваш такива хора? Друг е въпроса кой за колко време е успял - едни бяха добре година две ( докато не им изцедиха сосеца разнита му групировки) , други успяха да се измъкнат ( буквално) и сега - пак са си с нещо зад гърба. Това е. Според мен.
Хайде, наборе, кажи , че не съм права?!?
В България абсолютно всичко е възможно!
Ей това ме разби ooooh!
И кое точно всичко е възможно в България? Че много относително така ми звучи???

# 50
  • Мнения: 1 002
футболистите , примерно - Бербо , Мартин , Стилиян са едни честни милионери  Simple Smile
 и иначе може да се забогатее , е трябва да се заобиколи нещо оттук - оттам - примерно - някое подкупче , неплащане на данъци ..


# 51
  • Мнения: 4 555
Не мога да преценя, понеже не знам точните критерии за забогатяване.
Също и точните критерии на честност. Например те включват ли да си плащаш всички данъци точно? Без счетоводителката да прави връки.
Също и какво е забогатяване. Развиваща се собствена фирма или непремено милиони трябва да има.
Без да са уточнени тези неща, отговорите са много различни.

# 52
  • Мнения: 6 892
Ей това ме разби ooooh!
И кое точно всичко е възможно в България? Че много относително така ми звучи???
Съжалявам, че така съм те разбила. Но това е моето мнение, просто според мен в България прекалено много неща са възможни.

# 53
  • Мнения: 1 400
Не мога да преценя, понеже не знам точните критерии за забогатяване.
Също и точните критерии на честност. Например те включват ли да си плащаш всички данъци точно? Без счетоводителката да прави връки.
Също и какво е забогатяване. Развиваща се собствена фирма или непремено милиони трябва да има.
Без да са уточнени тези неща, отговорите са много различни.
Така, така - и аз това имам впредвид Peace

# 54
  • Мнения: 2 381
Не. Не познавам нито една частна фирма в Бг да си плаща данъците без да заобикаля закона. И социалните осигуровки върху реални работни заплати също.
Пускани теми от сорта "Как да взимам детски, ако не работя", същият контекст за хора пребиваващи в чужбина (това мноооого трудно го рабирам), теми от сорта "получавам детски, но не се водя на работа, плащат ми без да ме обявават" говорят достатъчно красноречиво за пословичното трудолюбие на българите.
Ако съдя по темите тип "Успявате ли да спестите" малко хора влизат в категорията средна класа. За богати и дума не може да става. (Освен ако хората предпочитат да мрънкат, че са зле).

Да. Ако се връща от чужбина и има старт. Макар, че рано или късно и те почват да се "интегрират"  Confused Спортисти и спечелили от тотото също.

Не споря обаче, че има богати хора, които работят много. Но ключовата дума в темата е "честно".

# 55
  • Мнения: 511
"Зад всяко голямо богатство се крие престъпление"- казал го е Марио Пузо
Не. Не познавам нито една частна фирма в Бг да си плаща данъците без да заобикаля закона. И социалните осигуровки върху реални работни заплати също.
Пускани теми от сорта "Как да взимам детски, ако не работя", същият контекст за хора пребиваващи в чужбина (това мноооого трудно го рабирам), теми от сорта "получавам детски, но не се водя на работа, плащат ми без да ме обявават" говорят достатъчно красноречиво за пословичното трудолюбие на българите.

Не съм съгласна, че трудолюбието ни е "пословично",а частните фирми заобикалящи закона не са само в България, не откриваме ние топлата вода, за съжаление.

# 56
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 678
Moже, но с някакъв старт. От нулата не може.

Абсолютно вярно  Peace

# 57
  • Мнения: 1 172
Разбира се, ако под честно не разбирате Вальо Топлото. Да е крал? Не е! Да е лъгал? Не е! Използвал е законови вратички, създадени специално за него и за такива като него...

А защо на теория  всички ги спрягат тези начини за забогатяване, а пък реално са малко милионерите? Явно само вратичките в законите не са достатъчни, нужни са и индивидуални качества.

# 58
  • Мнения: 2 700
Mоже.
Познавам собственик на голяма верига магазини, който започна буквално от нулата (преди години), но попадна на точното място в точното време.
Познавам и такива, които на по-късен етап напреднаха значително с материала, с много труд и отново от нищото.
И в двата случая основното беше да заемеш неразработена ниша в пазара и да не търсиш бърза печалба.

# 59
  • Мнения: 4 965
azaf , твоите познати плащаха ли си всички данъци осигуровки и т.н.
...

Предполагам, защото 3-ма от тях са лицензирани износители (в тяхната област) за ЕС и Скандинавските страни и лиценз се дава след много сериозна цедка (и не от бг-власти, за да не каже някой, че корупцията е зад всичко).

Общи условия

Активация на акаунт