Колко грама?

  • 501
  • 10
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 612
След около две седмици ще ходим на втора консултация и тъй като след първата бях се шашнала мноооого #Crazy искам да попитам: какви са нормите за килограмите за двумесечна госпожица newsm78? Храня я само с кърма.

# 1
  • Мнения: 4 447
Значи когато бебчето е самона кърма е нормално да наддавапо 800-900 на месец,но естествено има и случаи данаддават и повече, вие колко тежите?

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 612
На консултацията от 23.03 тежеше 3.5кг и беше наддала за 1мес. 800гр.

# 3
  • Мнения: 1 008
Мисля, че е съвсем нормално. Ние се родихме мънички - 2480, първия месец качи 850 грама и сме само на кърма. Лекарката каза, че било супер ! Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 526
Ние първия месец наддавохме само 400г, а втория 800г. Бяхме само на кърма.

До колкото знам долната граница за наддаване на месец е 500г, а горната 1200г или 1500г (ще ви излъжа).

# 5
  • Мнения: 8 242
Тони се роди 3.500 кг. Втория месец тежеше 6.400 кг / 63 см .. Ама все пак е мъж  Crazy

# 6
  • Мнения: 888
моята буболечица се роди 2.450 кг. ,а на 2 месеца беше 4.770 кг. сега на 3-ия беше наддала по- малко, но все пак доста добре беше 5.520кг /750 грама е качила/ и ние сме само на кърма и смятам да сме така до 6 месец, когато ще започнем захранване с още нещо Hug
Добре наддвате Калка не се тревожи даже супер  bouquet

# 7
  • Мнения: 2 616
На нас днес ни обясняваха, че не наддаваме.Ние се родихме 3650гр, изписаха ни 3400гр, днес бяхме 3870гр  и ние сме само на кърма. Да видим какво ще каже кантарчето след 2 седмици.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 775
Кърмените бебета наддават скокообразно. В началото ние трудно стигахме и 500гр.

# 9
  • Мнения: 147
Относително е, мила Simple Smile
Важното е да наблюдаваш детето си - ако е спокойничка, дори и кантарът да показва "по-малко от определеното" - не се тревожи  Hug!!! Мисля, че сте наддали добре! Ние имахме кофти период в това отношение, но сега сме О.К., във връзка с което ти казвам - бъди спокойна - това също оказва влияние при кърменето.

# 10
  • Мнения: 1 353
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/277/51/
 Това е само ориентир. Имам приятелка, чието момиченце месеци наред не наддаваше достатъчно или дори нищо. Когато започна да яде повече твърда храна започна да качва необходимото за възрастта си.

 ПП Не насърчавам и не подкрепям ранното захранване. Просто споделям информация. Какъвто и да е случаят по-рано от 5 месеца не трябва да се захранва за да се развие достатъчно организъма за новите храни.

Общи условия

Активация на акаунт