Никога не си слагайте японска мазилка по стените!

  • 29 366
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 858
Живея на квартира и в кухнята ми има японска мазилка, която е правена преди много години (не знам точно колко).
1:Тя е на текстилна основа.
2: Попива всички миризми и след няколко години започва да смърди.
3: Сваля се много трудно.
4: Като се свали още по-трудно е да се измият стените от остатъците лепило и власинки.
5: Задържа прахуляк и нечистотии.
6: На всичкото отгоре не може да се пере като минералната мазилка защото пада като се намокри или поне загубва вида си.
7: Много бързо избелява.

В неделя започнах да я свалям и днес приключих утре започвам да мия стените и сигурно няколко дни само това ще правя. Толкова съм изнервена и изморена от работа, че само като чуя "Японска мазилка" и ми се повръща.

Та така пускам темата за да не ви се повръща и на вас някой ден.

# 1
# 2
  • София
  • Мнения: 978
Напълно съм съгласна, голям боклук е

# 3
  • Мнения: 3 251
maatete , реши и я свали! Grinning Иначе с всичко написано от теб-съм съгласна, и на нашата скоро й  се вижда края/нищо, че е в коридора/.
При теб се е получило по-трудно, може би стените не са били достатъчно гладки...

# 4
  • Мнения: 1 858
Напротив бяха достатъчно гладки. Под нея при нас е гипсова шпакловка и се сваля относително лесно. Мъжа ми обаче е майстор и каза, че за тези мазилки стената предварително се грундира и каза, че ако е била грундирана както трябва няма сваляне. Така, че моли се и при вас да не е нанасян някакъв грунд, че иначе майка плаче. При нас на места се свали много лесно без мокрене (което е по-добрия вариант защото като се намокри от лепилото става лигава). И друго нещо ако под мазилката шпакловката е варова а не гипсова направо ти взима здравето докато я свалиш а и после трудно се мие. Там където сме я свалили на сухо не е нужно допълнително измиване защото лепилото не остава по стените. Та така на тези, които им предстои сваляне само в краен случай морете (там където е нанесено много на тънки и не иска да падне сухо).

# 5
  • Мнения: 1 858
О да и забравих да кажа, че наистина РЕШИХ и я СВАЛИХМЕ с мъжа ми (или повечето аз сама). И който е чел предишните ми теми и знае вкъщи как смърдеше (от нея) е днес сутринта не миришеше на нищо. Много се радвам, че се навих на този ремонт въпреки, че съм на квартира. Искам аз и семейството ми да живеем човешки а в смрад!

# 6
  • Мнения: 1 546
ма какво точно беше японска мазилка? newsm78 Защото ние имаме мазилка някаква в коридора, май точно японска..и нито мирише, нито е избеляла...имаме я 3та година....

# 7
  • България
  • Мнения: 224
   И аз съм против японската мазилка.Задържа миризмите и мръсотията...Особено ако пушите в стаята...Преди 2г свалях японска мазилка в къщи и си спомням още какъв зор беше.След махането й сложих тапети,защото така или иначе в нея имаше  лепило и колкото и да миех стените все оставаше! #2gunfire

# 8
  • Мнения: 448
Ние сега смятаме да слагаме минерална(доколкото запомних ) мазилка на терасата.Тя различна ли е от японската?Някой знае ли дали ще имам подобни проблеми?Предварително благодаря!  bouquet

# 9
  • Мнения: 1 858
Ние сега смятаме да слагаме минерална(доколкото запомних ) мазилка на терасата.Тя различна ли е от японската?Някой знае ли дали ще имам подобни проблеми?Предварително благодаря!  bouquet

Минералната мазилка няма нищо общо с японската! Направили сте много добър избор! Евектна е и лесна за поддръжка. Но нея не можеш да я свалиш ако ще и на миглите да си стъпиш но можеш като ти омръзне цвета и просто да я боядисаш и пак ще е хубава.

# 10
  • Мнения: 4 513
maatete, ти ли беше с котешката миризма? (с поста де) Радвам се, че сте махнали това, което ви пречи. Аз само да вметна - по-чисто и хигиенично от обикновения латекс няма!

# 11
  • Мнения: 1 858
maatete, ти ли беше с котешката миризма? (с поста де) Радвам се, че сте махнали това, което ви пречи. Аз само да вметна - по-чисто и хигиенично от обикновения латекс няма!

Да аз бях с котешката миризма Sick. Но сега като махнахме мазилката и не мирише на нищо.

# 12
  • Мнения: 1 858
Момичета днес боядисваме Grinning! Обаче за тези дето ще свалят сега такава мазилка да си кажа болежката. Там където сме я мокрили за да я свалим  стената беше на петна сега като боядисваме стената пак е на петна. За това възможно на най-малко места мокрете и след това задължително шпакловайте навсякъде. Сега като изсъхне ще ви уведомя за последно как изглежда.

# 13
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Странна работа - възможно ли е да има различни видове японска мазилка? newsm78

В апартамента на родителите ми има такава в кухнята, коридора и хола... вече от 11 години и е СУПЕР - не е мръднала - нито на цвят, нито на миризма. В помещенията се готви и живее целодневно, е, не се пуши, но миризми не усещам. И много ми допада това, че не остават петна от всяко докосване на стената, както е с латекса. Всеки дефект - одраскано или омазано лесно се заличава с малко намокряне и замазване.

Все още не сме се опитвали да я сваляме - не знам колко ще е трудно и съм склонна да ви вярвам, но определено родителите ми са много доволни от нея!

Общи условия

Активация на акаунт