търся помощ - посиняване на пръстите на ръцете

  • 17 432
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 91
Имам 15 тодишна дъщеря,чиито пръсти на ръцете посиняват много често.Цветът им става като на патладжан.Лекарите твърдят,че било нормално в пубертета ,но аз не съм много спокойна.Притеснавам се да не е проблем с кръвообращението и с оросяването.Някой знае ли нещо повече

Последна редакция: чт, 05 апр 2007, 10:04 от Ellypr

# 1
  • Мнения: 1 802
Здравей!
Аз не смятам това за нормално! Всички сме били в пубертета ... аз специално, не си спомням да съм имала такива посинявания през този период! Не мога да те посъветвам нищо, тъй като не съм медицинско лице, но смятам, че трябва да посетите - невролог, съдов хирург или кардиолог, докато откриете причината за тези посинявания! Явно не стига достатъчно кислород по крайниците! Но определено не е нормално за пубертета!  Naughty
Желая ви успех и да откриете, в най-скоро време, къде е проблема при момичето!   Peace

# 2
  • Мнения: 14 133
Здравей!
Аз не смятам това за нормално! Всички сме били в пубертета ... аз специално, не си спомням да съм имала такива посинявания през този период! Не мога да те посъветвам нищо, тъй като не съм медицинско лице, но смятам, че трябва да посетите - невролог, съдов хирург или кардиолог, докато откриете причината за тези посинявания! Явно не стига достатъчно кислород по крайниците! Но определено не е нормално за пубертета!  Naughty
Желая ви успех и да откриете, в най-скоро време, къде е проблема при момичето!   Peace
Peace

# 3
  • Мнения: 14
Аз бях така  в пубертета и продължавам и досега да съм така от време на време - и пръстите на краката също - все ми е студено. Това доколкото ми е известно е лошо оросяване. Майка ми също е така, даже май по-зле от мен. За съжаление не знам при какъв лекар се ходи за това, но търсете причината и дали се лекува, защото е много неприятно.

# 4
  • Мнения: 3 146
То е ясно, че е от лошо оросяване, но няма ли някакви витамини? Сто процента има нещо, за да й се помогне! Ако беше нормално, на всички щеше да става! Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 146
Ако причината не е алергия, то това може да се лекува чрез акупунктура. И аз не смятам, че такива симптоми са нормални, но доколко е сериозно положението вие си знаете.

# 6
  • Мнения: 2 292
Може да е на хормонална основа. Аz имах тоzи проблем и имах и проблем с хормоните (и след пубертета).  Сега нещата се нормалиzираха. Успех.

# 7
  • Мнения: 1 080
Сестра ми имаше също посиняване през пубертета .Сега само ,когато е студено и се случва .

# 8
  • Мнения: 1 428
Може да е от хормони,сърце,не добро оросяване или пък Синдром на Рейно.Може и да не е нищо сериозно както и предполагам ,но това лекар ще каже след необходимите изследвания.Отидете при личния и той ще ви насочи към какъв лекар да се обърнете.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 421
 Обърнете се към лекар. първи братовчед на мъжът ми го освободиха заради такова нещо от казармата. Не съм разпитвала подробно, но знам, че пръстите на ръцете и краката посиняваха до лилаво.

# 10
  • Мнения: 2 716
Има слабо оросяване (както вече всички потвърдиха). Има лечение. И хомеопатични средства. Не се притеснявай. Дори и да  се облича по-топло може да помогне. Но се посъветвай с лекар.

# 11
  • Мнения: 941
само пръстите ли посиняват?А устните?Идете на невролог или съдов хирург за начало,мисля,че ако там не епричината,чак тогава се обърни към кардиолог.Само не разбирам как всичко с лека ръка се приписва на пубертета???? newsm78

# 12
  • Мнения: 2 292
само пръстите ли посиняват?А устните?Идете на невролог или съдов хирург за начало,мисля,че ако там не епричината,чак тогава се обърни към кардиолог.Само не разбирам как всичко с лека ръка се приписва на пубертета???? newsm78

не е толкова лека ръка. виж в нета ефекти от хормонални смущения през пубертета.
наистина , трябва да иде и да се консултира със лекар и да я препратят на специалст (и), дано да е малкото зло.
платинум и доколкото знам не е добре, ако момичето пуши. ефекта беше свиване на съдове (не помня добре, чела съм отдавна).

Последна редакция: чт, 05 апр 2007, 22:58 от vivita

Общи условия

Активация на акаунт