Хайде мами от Бургас, да вземем да помогнем 2 ....

  • 12 966
  • 307
  •   1
Отговори
# 300
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
Veselushka - относно паричките, ще ти звънна следващата седмица като имам слизане към центъра  Peace
Иначе помощта ти по организацията е добре дошла Hug

bubi4ko -   bouquet за шапчиците и гирлянда

Като гледам  bowuu , ще успеем всичко да осигурим, така че направо утре ще звънна  smile3552 на Директорката  да и кажа с какво можем да помогнем  Hug , а той май ще се окаже с всичко  Wink
Тортите, какво ще кажете да ги поръчаме в края на следващата седмица  newsm78 тогава може да вземем и сокчетата  Peace
Доброволец за тортите има ли  Whistling /може да се видим и да му дам парички за капаро/ .... а за сокчетата , някой желаещ  newsm78   .... Аз по принцип и на двете места мога да огрея, но ще  Hug  всяка помощ   bouquet
А за подаръците трябва да сме успяли да ги набавим и съберем /за тези които няма да имат възможност да дойдат на тържеството  Cry / най-късно на 26ти

# 301
  • Мнения: 2 577
мен сега ме тресе изпитна вълна
утре 15.06 "сме" на изпит по математика в ПМГ-то с малкия  Crossing Arms
от 17.06 до 20.06 аз съм в Свищов на моите си изпити Thinking
да стискате палци  Praynig

в Четвъртък - 21.06 - съм на линия  Peace и тогава, за каквото е останало ще помогна и аз Peace

p.s. Люси, нова тема ще пускаш ли, или тук може и да са над 15стр.??? newsm78

# 302
  • Мнения: 527
Уау разби ме lucyl30. Помислих си, че можеш да пишеш и по-кратко Heart Eyes. За тортите мога аз да поема ангажимента само да знам какви трябва да бъдат.
 Към  Veselushka- парите мога да ги взема от сестра ти/ стига на вас да ви е удобно/.

# 303
  • Мнения: 176
И аз ще се включа с парички, за да вземем нещо дребно за другите деца. А те колко са децата общо на брой - към 60 ли бяха?
Ще ми се да се обърнем към някои фирми производители, ако желаят да направят дарение или поне да ни правят добра постоянна отстъпка, когато купуваме нещо за децата. Опитвали ли сте?
Защото дарения се правят - доколкото разбирам добри и то в големите градове, а за по-малките градчета и домовете там - явно фирмите нямат време да се занимават да ходят, не са търсили или поне са по-малко дарителите - или греша?

# 304
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
Amelia - стискам палци за изпитите и на малкия  Praynig и твойте  Hug

попи - за тортите супер  Hug ТОгава може да измислим нещо и заедно да отидем /а може и Amelia да я присъединим след 21ви  : Mr. Green/, ако евентуално не успея тогава ти ще си наход  Peace Идеята е да се вземат 2 торти, като едната е с момичешка тематака, а другата за момченца  Peace Избор има само трябва да се хареса нещо  Peace

sna -   предварително bouquet за паричките. Аз си мисля  newsm78 , че с тези с които разполагаме или ще разполагаме  също бихме могли да са ни достатъчно да им вземем нещичко  Peace Децата понастоящем са 63 !
Относно фирмите, не че сме нямали подобни идеи, но не мисля, че биха веднага откликнали, по една много проста причина ... ние сме само групичка майки ентусиастки, не сме някакво НПО и следователно хората /освен ако не са ни познати/ няма как да ни имат доверие .... не че ще ни бъде проблем след дарението да им занесем протокола от дарението да се види, че всичко е влязло в Дома ... но едно е да им го кажеш, друго е да ти повярват, че наистина ще го направиш и да ти дадат отстъпка  ...евентуално при количества, но при нас за количества за момента не може да се говори  Rolling Eyes  Иначе винаги когато купуваме нещо, споменаваме че е конкретно за случая за Дома в Средец - но това като че ли минава покрай ушите на хората  Hug ... От беглия опит покрай тази Тема - цени на едро ни даде Детския склад за дрехи до Детския Егоист /тогава купихме детско бельо/ - дори се оказа, че те самите правили епизодични дарения на Дома .... както и памперсите, които взехме от София за ДМСГД-то в Бургас, там се получи добре тъй като имах много полезно инфо от ДБМ   bouquet Peace Оказа се, че имам една връзка с фирма Захаро за тортите - ще видя дали няма да откликнат и направят също някаква отстъпка  Thinking
Донякъде си права относно разположението на Домовете - тези които са в големите градове, са малко по-"глезени" , тъй като самите градове имат повече население, а и повече бизнес .... В малките градчета - положението е горе долу добре, но в някои села са направо забравени от Бога  Rolling Eyes Все пак Домът в Средец е единствения от този род за цяла Бургаска област и се намира недалеч от Бургас, комуникациите са улеснени .... аз на какво място съм ходила  #Crazy
Повярвай ми не малка част от фирмите правят дарения, дори в Дома в Средец, но най-често се сещат за тях покрай празници .... Освен това понякога им дават залежали неща, с почти изтичащ срок на годност ... ето защо негласно изискване е Домовете да не приемат храни и лекарства със срок на годност по малък от 6 мес. ... Освен това за храните искат сертификат за произход  Peace , а не всички търговци или дистрибутори са в състояние веднага да ти дадат нищо че са задължение /покрай ДМДто имах кофти опит със Склада за памперси зад Новата поща  #Cussing out/ ... Не случайно, Директорката от Средец ми спомена, че приемат продукти закупени от Метро без проблем и специално от там не изискват сертификат, а само да видят фактурата /то и за Била не ни искаха  Wink/

Малей много приказлива съм станала  smile3537

# 305
  • Мнения: 176
Не съм си и помислила, че всеки ще откликне, но си заслужава поне да опитам. А и на хората им е писнало да се доверяват на институции - звънят на вратата от БЧК - дайте дарение. А после разбирам, че имали бая солидна комисионна да събират така, да не говорим, че не се знае къде отива и останалата част от парите. Можем да поканим човек от фирмата (ако успея), а пък за тях това си е реклама (нали се сещаш) - ако трябва ще им пускам благодарности в Ало, Бургас! Joy
Пък и се разраства групата. Колко бяхте като започнахте, а сега колко сме? Много хора, които нямат време по една или друга причина (като мен) искат и могат с нещичко да помогнат, но не им достигат тези пусти 24-часа в денонощието (радвам се, че не бяха повече, защото сигурно работното ми време щеше доста да набъбне като часове). А така ни се дава чудна възможност да бъдем полезни и на другите, а не само на себе си (за което много благодаря на всички вас newsm51) и да ощастливим сладките душички!

# 306
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
sna - ако имаш някаква идея давай  Hug Представители на фирмата/ите ще са винаги Добре дошли  Hug в Дома, а и Директорката е направила и дава едно такова красиво Благодарствено писмо .....

Не знам при вас как е, но много мои приятели и роднини съм споделяла с какво се занимавам /то и в тази сфера си работя/, но да ви призная честно, като че ли им е интересно да слушат, но да се сетят да питат с какво могат да помогнат  smile3516

А затова , че не ти остава време, останалите ще се опитаме да те отменим доколкото можем по организационната и присъствена части  Peace ... В крайна сметка на всеки от нас ни се случват натоварени периоди  Peace


Хайде сега на Новата Темичка:
Хайде мами от Бургас, да вземем да помогнем 3 ....   -  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=198833.0

Утре ще дооформям, че стана  Rolling Eyes
търпя критики по отношение на оформлението   ooooh! Mr. Green , така че ако някой има идеи съм готова за корекции  Blush

# 307
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409

Общи условия

Активация на акаунт