Възмутена съм от практиката на НОЙ

  • 1 011
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 311
Здравейте момичета,

Не знам дали по този начин работят служителите-бюрократи в НОЙ или само при мен е така, но съм склонна да вярвам по-скоро на първото. Имам болничен от 30.01.2007 до 03.03. 2007. който е представен на време  във великата институция. След дълго и продължително звънене по тел и многократно прехвърляне от един на друг високо компетентен служител, ми обясниха че сега щели да ми платят само 2-та дни от месец януари, но щели отново да разгледат, за да платят и месец февруари и после ОТНОВО ще разглеждат болничния за оставащите 3 дни от месец март. Попитах изрично има ли проблем с болничния. Отговорът беше, че няма, но такава им е процедурата. Ето чрез такива тъпизми (извинявам се за израза) се оправдава липсата на нормално изплащане на парите, които ни дължат. Дали ако се забавят плащанията КЪМ НОЙ няма да се дължат лихви и няма да ни "глобят" по някакъв начин - съмнявам се.
Чудя се кога и как може да се осъди отново българската държава в лицето на поредното си кретенско творение - НОЙ???

# 1
  • Мнения: 174
Напълно съм съгласна с теб,моя болничен също беше от 31.01 и преди дни си получих едни 15 лева само за 31.01 а останалите сигурно ще ги изплатят след още месец и нещо.Омръзна ми да ходя и да проверявам дали някой се е сетил че на нас ни трябват пари.И най-важното е че незнаем към кого да се обърнем.

# 2
  • София
  • Мнения: 928
Това е поредната кретения в прекрасната ни родина. Предлагам, всяка една майка, всеки ден да звъни в НОИ, да им се подуят главите  #Cussing out #Cussing out #Cussing out Но от друга страна, какво са виновни служителите, не те изменят законите и наредбите  newsm78

# 3
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
охххх  и а зчакам от 1-ви февруари съм болничен -чакам ли чакам ама пари йок
Звъня в Нои все заето-като дава свободно никой не вдига.

Ще използвам темата за да запитам някой за да не пускам нова тема.Мойте болнични се изпращат във София.Аз живея във Варна и работя тук но се пращат  в София.Има ли някакъв проблем ако звънна тук във Варна да проверя какво става или информация немогат да ми дадат. newsm78 newsm78 newsm78
И ако може някакви телефони ако някой знае да ми даде.....благодаря предварително  bouquet

Но найстина и аз съм бясна на системата-на умните ни ПОЛИТИЦИ-дето така ни наредиха хубаво да седя без пари...
Тъпанари такива #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Незнма ако има някакъв начин да се напише подписка или нещо друго за да се чуят гласовете на потърпевшите --щото така раждането няма да го стимулират в нашата държава

# 4
  • Мнения: 497
Направо ме отчайвате с тези болнични. И аз бях болничен от 22.02. до 12.03.2007г. Когали ще си получа парите?

Това може да се случи само в нашата ГЛУПАВА държава.
Ако наистина нещо може да се направи и аз ще се влюча  Peace

# 5
# 6
  • Мнения: 603
Болничните от НОИ се получават така: Ше Ви дам пример за да разберете.
Като си вземете болничния го носите на работодателя (да приемем от 01.02 сте в болничен до 20.02). Той го носи в НОИ само от 1 до 10 число. За примера в НОИ болничния се носи от 1 до 10 март, служителите там го обработват и април получавате парите по сметка, т.е. февруари сте в болничен - април имате пари (ако някой не се забави с нещо, например работодателя забрави да го даде, та изчака и следващия месец.

За marina_79 ще ти преведат април - за месец февруари и май - за март, така процедират плаща се месец за месец.

Споко ще дойдат парите Ви, но трябва да минат през голяма бюрокрация. Вместо да улесняват системата, те я усложняват.

# 7
  • морето и сините вълни :)
  • Мнения: 1 404
ivros -добре де скъпа ,аз съм болничен от 1-ви до 28-ми февруари-Кога да си чакам парите-началото на април или края на април?????????????????????????????????

Сега звънях в НОИ във Варна- и останах крайно разочарована от тоношението на кокошките там-то бива бива ама тяхното никъде го няма.Понеже фирмата коярто работя се намира тук но болничните се пращат в друг град където е счетоводството на фирмата и завода....
Таз като ми се развика ама госпожо той не ви е подаден тука болничния-подаден е на друго място-..и ми крещи като луда----е бахти и кирливата система.....таз ми наговори и ми накрещя куп глупости и сега беснея вкъщи #2gunfire #2gunfire #Cussing out #Cussing out #Cussing out

Момичета наистина съм за някаква подписка защотот така неможе

# 8
  • Мнения: 603
ivros -добре де скъпа ,аз съм болничен от 1-ви до 28-ми февруари-Кога да си чакам парите-началото на април или края на април?????????????????????????????????

Сега звънях в НОИ във Варна- и останах крайно разочарована от тоношението на кокошките там-то бива бива ама тяхното никъде го няма.Понеже фирмата коярто работя се намира тук но болничните се пращат в друг град където е счетоводството на фирмата и завода....
Таз като ми се развика ама госпожо той не ви е подаден тука болничния-подаден е на друго място-..и ми крещи като луда----е бахти и кирливата система.....таз ми наговори и ми накрещя куп глупости и сега беснея вкъщи #2gunfire #2gunfire #Cussing out #Cussing out #Cussing out

Момичета наистина съм за някаква подписка защотот така неможе

Не мога да ти кажа, защото не знам. Не работя в НОИ и за това не знам.
Парите ти, не ги изпращат в счетоводството, а направо на твоята сметка.

# 9
  • Мнения: 1 217
Аз имам болничен от 03.01 и още чакам парите #Crazy #Crazy #Crazy
Честно казано вече ми писна да звъня и само да ми казват след няколко дена  и т.н. #2gunfire
Последния път казаха че този петък ще ми бъде изплатен.Интересно ми е колко пари ще ми преведат.
Едвали ги интересува ,че хората изнемогват особено майките.

# 10
  • София
  • Мнения: 17 591
Практиката им е такава именно ЗАЩОТО не дължат лихви за забавянията. По този начин за сметка на лихвата, която при адекватно законодателство би била дължима на осигурените лица, НОИ реализира печалба, при това доста прилична.

# 11
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 316
Здравейте момичета,

Не знам дали по този начин работят служителите-бюрократи в НОЙ или само при мен е така, но съм склонна да вярвам по-скоро на първото. Имам болничен от 30.01.2007 до 03.03. 2007. който е представен на време  във великата институция. След дълго и продължително звънене по тел и многократно прехвърляне от един на друг високо компетентен служител, ми обясниха че сега щели да ми платят само 2-та дни от месец януари, но щели отново да разгледат, за да платят и месец февруари и после ОТНОВО ще разглеждат болничния за оставащите 3 дни от месец март. Попитах изрично има ли проблем с болничния. Отговорът беше, че няма, но такава им е процедурата. Ето чрез такива тъпизми (извинявам се за израза) се оправдава липсата на нормално изплащане на парите, които ни дължат. Дали ако се забавят плащанията КЪМ НОЙ няма да се дължат лихви и няма да ни "глобят" по някакъв начин - съмнявам се.
Чудя се кога и как може да се осъди отново българската държава в лицето на поредното си кретенско творение - НОЙ???

Няма нужда да протестирате по повод метода на плащане -месец за месец. Обезщетенията винаги са се изплащали така, дори и чрез работодателя - заедно с изплащане на заплатите за съответния месец !

За януари месец си получила частина заплата - до 30.01.2007.

# 12
  • Мнения: 4 965
Няма нужда да протестирате по повод метода на плащане -месец за месец. Обезщетенията винаги са се изплащали така, дори и чрез работодателя - заедно с изплащане на заплатите за съответния месец !

...

Проблемът е, че сега те реално не плащат месец за месец, а забавянето е с минимум 2 месеца (месецът, когато си получаваш заплатата и следващия, когато вече разглеждат болничните) - т.е. през март получаваш парите за януари; през април за февруари и т.н.
И това с лихвите май е точно така, за съжаление.

# 13
  • Мнения: 497


За marina_79 ще ти преведат април - за месец февруари и май - за март, така процедират плаща се месец за месец.


Благодаря ти ivros  Hug
Ох дано да си права, но пак е адски тъпоооооооо!!!!!!!

# 14
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 316
Няма нужда да протестирате по повод метода на плащане -месец за месец. Обезщетенията винаги са се изплащали така, дори и чрез работодателя - заедно с изплащане на заплатите за съответния месец !

...

Проблемът е, че сега те реално не плащат месец за месец, а забавянето е с минимум 2 месеца (месецът, когато си получаваш заплатата и следващия, когато вече разглеждат болничните) - т.е. през март получаваш парите за януари; през април за февруари и т.н.
И това с лихвите май е точно така, за съжаление.

Авторката се оплаква, че ще изплащат отделно обезщетенията за м.01, м.02 и м. 03 - затова го написах това по-горе  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт